باید جمعیت زیاد شود/ ما برای رفاه انقلاب نکردیم !!!

sahar-a

New member
در ضمن سایه جان اگه فکر می*کنی که فقط اخبار موثق به دست شما می*رسه، باید بگم که همکلاسی من خونه*شون تو اهره و عروس همسایه مون هم خاله اش تو ورزقانه که اونروز اونجا بودن و سرش هم شکسته! خودمون هم که جمعا سه ساعت با شهرهای زلزله زده فاصله نداریم و از نزدیک هم می*بینیم. البته اگه اینا از نظر شما موثق باشن!!!:65d6a5d6s:

آخرین ویرایش:

pariya

New member
سلام دوستان
منم به عنوان یه عضو کوچیک از مردم غیور اذربایجان از همتوون تشکر میکنم که ابراز همدردی کردید.
بهر حال...........یادمون باشه که خدا بزرگه...............

به گروه های خونی منفی نیاز مبرم هست خواهشا اطلاع رسانی کنید. بخدا ثوابداره....
انا یوردوم اذربایجان.....

pariya

New member
دوستان یکم هم صحبتها در مورد کمک به هموطاننمون و اتفاقایی که نوشته بودید صحت نداره، لطفا نذارید ما ها گرفتار توهم بشیم. رسانه کم لطفی کرد ولی خداییش اونایی که باید کار رشون را درست دارند انجام میدند دیگه قضیه ترکیه و ... همه جو سازی است!!!!! واسه بم هم وضعیت همین بود کسی کم نذاشت برای اونها ولی هنوز هم محتاج هستند و این طبیعی است تا یه خونه و یه خانواده دوباره درست بشه سالها وقت میبره! (از نظر ساختن نمیگم از نظر بودن و زندگی کردن میگم) من نه ولی خیلی ها بودند که اخبار موثق به دستم رسوندند اینطوری هم نیست انقدر جو سازی نکنید! من احتمالا تو ماههای آینده به این مناطق سر بزنم. الان که دورشون شلوغه ولی یک ماه دیگه رو برید ببینید چقدر نیاز به همدردی و محبت دارند.

سایه جان.............سلام
نه جوسازی هست نه چیز دیگه.بهرحال بلای طبیعی بوده که نازل شده اگه شما لطف کنید وکانال تبریز استانی رو یکبار البته اگه لطف کنیزد ها نگاه کنید از منزل برای یک ثانیه هم که شده میبینی جوسازی در کار نیس...خداروشکر الان دیگه تمام شبکه های استانی در دسترسند...
کمک رسانی هم داره صورت میگیره به نحو احسن الان خداروشکر... فقط روستاهایی که 100% تخریب شدن واقعا ادم ناراحت میشه.......................همین و دیگه هیچ......

dilak

New member
خدایش انگار نه انگار که سیصدو چن نفر مردن و هزارن نفر اواره شدن و هزارن نفر بی خانمان اما صداوسیما همچنان درسکوت معنادار به سر میبره
آمار غلط هست عزیز من کجا سیصدو چن نفر از هزار نفر هم بیشتر کشته شدن
خودشون تو یه مصاحبه گفتن که 12 روستا کاملا تخریب شده که چهل درصد از جمعیت اون روستاها زیر آوار موندن
با این حساب خیلی بیشتر از سیصد نفر کشته شدن چرا آمار رو غلط می دن خدا میدونه

najma

New member
متاسفانه حیاتی ترین اقدامات رو میشه در 12 ساعت تا سه روز اول انجام داد . شاید الان دارن خیلی بهتر عمل میکنن ولی خب دلیلش هم همین جو سازی های شبکه اجتماعی فیس بودک و توییتر و ... بود !!
اونها صدا و سیما و مسئولین رو بعد از سه روز وادار به پاسخگویی کردن به طور غیر مستقیم ...
همونطور که میبینید تو دو روز گذشته اطلاع رسانی صدا و سیما و مسئولین نسبت به قبل بهتر شده !!!

shahram25

New member
خودشون تو یه مصاحبه گفتن که 12 روستا کاملا تخریب شده که چهل درصد از جمعیت اون روستاها زیر آوار موندن
با این حساب خیلی بیشتر از سیصد نفر کشته شدن چرا آمار رو غلط می دن خدا میدونه[/QUOTE
عزیز منم میدونم آمار اشتباست اما امار غیر رسمی که شما میگید چون ثبت نشده زیاد هست

fateme67

New member
دوستان عزیزم سلام.من تو تاپیک کمک به زلزله زدگان آذربایجان صفحه 10 پست 92 یه پیشنهاد دادم برای کسانی که قصد کمک دارن.بخونید اگه مایل بودید همکاری کنین که انتظار هم میره همکاری کنین.ممنون

آخرین ویرایش:
آدمهای بزرگی مثل دکتر کلانتری کل عمرشونو در راه تنظیم خانواده میذارن و کلی زحمت میکشن و جسم و روحشون آسیب میبینه که خانم بیسواد بیاد همه زحماتشونو به باد بده. و آخرسر بخاطر عقایدشون کنار گذاشته میشن .اون قضیه 1 میلیون جایزه واسه هر بچه یادتون هست؟ واقعا جای تاسف داره. :New (6)::eek:t0837h0nn8zfqu8ult

صدا و سیما که تکلیفش خیلی وقته مشخص شده دوستان.واقعا انتظار آمار درست دارید؟ صدا و سیما اصلا مگه به روی خودش آورد؟ تازه شب فهمیدیم چه فاجعه ای اتفاق افتاده.

najma

New member
آدمهای بزرگی مثل دکتر کلانتری کل عمرشونو در راه تنظیم خانواده میذارن و کلی زحمت میکشن و جسم و روحشون آسیب میبینه که خانم بیسواد بیاد همه زحماتشونو به باد بده. و آخرسر بخاطر عقایدشون کنار گذاشته میشن .اون قضیه 1 میلیون جایزه واسه هر بچه یادتون هست؟ واقعا جای تاسف داره. :New (6)::eek:t0837h0nn8zfqu8ult

دقیقا ! اگه یادتون باشه همون یکسال هم خیلی از خانواده ها به خاطر دریافت اون یک میلیونم که شده تصمیم گرفتن بچه دار بشن .....
واقعا جای تاسف داره .

atefe

New member
وقتی در تخصصی ترین مسائل هم خاله خانباجی گرانه تصمیم بگیریم همین میشه...
یه سوال کسی حاضر تو خونه ای زندگی کنه که عمله ساده بدون هیچ تخصص و تجربه ای اون رو ساخته؟
باید قبول کنیم،که الان تخصص حرف اول رو میزنه ، باید بزنه
پس چه طور گروه مامایی(خودم)، متخصصین بهداشت، تنظیم خانواده، متخصصین اقتصاد و برنامه ریزی وحتی آمار اجازه میدن چنین کسانی اظهار نظر، که نه قانون گذاری کنن؟
من بعنوان بازوی تنظیم خانواده این مملکت نه تنها خودم ، مستقیما به افزایش جمعیت کمک نمیکنم... بلکه به کسانیکه قصد بارداری دارند (حاملگی بالای 3) مشاوره جلوگیری میدم، و رای آنها رو میزنم...البته تا جاییکه بتونم ...
مگر اینکه وضعیت مالی و رفاهی و شرایط فرهنگی و اجتماعی طرف خیلی اوکی باشه

leiliyebidel

New member
Wow...

عجب تاپیکی!عجب موضوعی...عجب کامنتایی!
بعد قرنی اومدم دیدم چ بحثایی ب پا کردین!وسوسه شدم باز.... ^_^

اتفاقی ک تو آذربایجان افتادو ب همه ی دوستای گل تبریزیم تسلیت می گم...می خوام بدونید ک درسته نمی تونیم شرایطی ک شما توش هستینو این همه غمو استرسو درک کنیم ولی میفهمیم ک چقد سخته...
من ب عنوان کسی ک هیچ فامیل آذری زبونی نداره الآن عزا دارم...خدا کنه زودتر این پس لرزه هام تموم شه.... :riz304:

حالا موضوع جالب انگیز ناک تاپیک....
اول این ک نفهمیدم چرا انقد خون خودتونو کثیف کردین؟؟؟!!!
بابا حالا یکی ی حرفی زده ی چی گفته باشه!
انقد حرص خوردن نداره ک!!!
بعدم حالا مثلا اون درسو از واحدای دانشگاهی حذف کنن!ینی انفجار جمعیت رخ میده؟؟؟؟؟؟
نیس ک همین حالاشم همه ی بچه ها چشم و گوش بسته ان!یا مثلا بعضی از اونایی ک این واحدو پاس کردن خیلی دیگه ب همه چی آگاهن...!

ضمن این ک من اصن با حرف این خانوم کاری ندارم ما الآن همه دهه شصتی!ب همون نسبتی ک از اول ک دنیا اومدیم ترکوندیم!!!و تا حالا هم همچنان ادامه دادیم...پس فردام پیری و کوری داریم...
دهه شصتیا همیشه جوون نمی مونن!و همیشه هم با بحران ازدواج و کار و درس مواجه نیستن!این دوره هام میگذره....
و بازم ی روزی میرسه ک دهه شصتیا خیلی نسبت ب همه زیادن!با این تفاوت ک دیگه کور و کچلو پیر شدن!!!!
و از اون جایی ک خیلی زیادیم عزرائیل وقت نمی کنه ب همه برسه وا3 مرگم مثه همه چی باید تو نوبت بمونیم!پس عمرمونم خیلی زیاد میشه...ی قشر از کار افتاده و البته مصرف کننده.......!
:65d6a5d6s:
و با این رویه ای ام ک این برو بچ دهه شصتی در نظر گرفتنو کلا قید بچه رو زدن!باید انتظار داشته باشیم ک هرم جمعیت وقتی ما پیر شدیم ی صفه ی پهن باشه ک ب تار مو بنده!!! :smiliess (3):
پس باید ی کم عمیق تر ب همه چی نگا کنیم...
این خانوم ی چیزی گفته!ب نظر من حذف کردن یا نکردن اون درس تاثیری نداره...ولی انقدم دیگه بخوایم متعصبانه برخورد کنیم درس نیس!
دیگه نهایتا هیچ کدوم با این کامنتایی ک من خوندم قرار نیس از 2تا بیشتر بچه داشته باشید ک!یا یکی یا2تا...!پس حرص خوردن هم نداره........
نگرون بقیه هم نباشید!الآن هرکی کنکور شرکت کنه سر از یونی در میاره!
کلا نفهمیدم نگرونی از چیه؟؟یا از کیه؟؟؟کامنتارو هم ک می خوندم ی کم خندم گرف ی کم گریه!همه حداقل کارشناس هستیم!وقتی داریم تو ی مورد نظر میدیم باید خودمونو کنترل کنیمو هرچیزی نگیم!انصافا جای خیلی از حرفا نبود...

بعدم اگه قرار باشه ملت با ی واحد درس جمعیت خونشونو تنظیم کنن!با ی ساعت مشاوره هم میتونن...!

ریلکس باشید...:auizz3ffy9vla57584x

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
با این سیاست فقط خانواده های با فرهنگ پایین و فقیر و معتاد زادو ولد میکنن و سر انجام جمعیت ایران تبدیل میشه به جامعه ای با افراد سطح پایین و مبتذل ....برای خودمون متاسفم
پریییییییییسا!!!!!!این اقشاری ک تو میگی قبلنم بودن!الآنم هستن!تو آینده هم خواهند بود...!همه جا هم هستن!پس اگه قرار باشه اتفاقی بیفته از طرف اونا همیشه در جریانه....
همه ی گفتنی ها رو بچه ها گفتن اینم اضافه کنم که :
بزرگترین مصیبت برای یک انسان این است که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشد نه شعور لازم برای خاموش ماندن !!!!
پرفکت... :applause:
از اینکه ممکنه جنگ بشه هم میترسن..
ها؟؟؟؟!!!! جنگ کدومه داداش من؟؟اونا هیچ وقت ب ما حمله نمی کنن ک اگه می خواستن این کارو بکنن تا حالا انجام داده بودن!بعدم اصن جنگ شه...لزومی نداره بترسیم...

میترسن نسلمون کم شه یا گوشت زیر تانکشون کم شه ؟اگرم کم شدیم باکی نیست از چین وارد میکنن !
تو رو خدا این حرفا رو نزنیــــــــد ..................... (ایکون اعتراض!)

من هم معتقدم نیت این عزیزان افزایش جمعیت شیعه نسبت به اهل تسنن نیست .
اینها دنبال از بین بردن اصالت و به قول بچه ها کیفیت ایرانی ها هستند .
100% بحث شیعه و سنی نیس!چون ایرانو شیعه و سنی و حتی اقلیتا با هم میسازن...بعدم هیچ تفکیکی نکرده ک!
بعدشم نجما جون میشه ی تعریف از اصالت بدی؟؟اصالت ایرونی چیزیه ک با سیاستای تنظیم جمعیت از بین بره؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! :5:
بعد بعدشم کالا ک نیس!با تولید انبوه کیفیت بیاد پائین!داریم در مورد آدما صحبت می کنیم....!

فقط ما نیستیم . مناطق محروم و ساکنینش هم هستن . افراد دانشگاه نرفته و ساده .
اونایی ک میگی کلا یونی نمیرن دیگه!الآنم ک ما مثلا این درسو خوندیم اونا نرفتنو نخوندن!پس چرا باید نگرون حذف این درس باشیم؟؟؟ :21:

بنظر من باید کیفیت کار مذهب شیعه رو بالا برد نه اینکه اومد 150 میلون شیعه به دنیا اورد درحالیکه از درد به دست آوردن نون شب به خود فروشی و کارهای خلاف دس بزنن و به امید افزایش شیعه نام کل اسلام را زیر سوال ببریم و همگی به طرف مسیحیت گرایش پیدا کنیم
آقای برادر کیفیت کار مذهب شیعه!!ب خودمون مربوط میشه...ب خود آدما...تک تکشون!
کیفیت مذهب هر چی ک باشه هیچ وقت با افزایش یا کاهش جمعیت کم و زیاد نمیشه!
بعدم اگه کسی وا3 نون شب مجبور باشه ب قول شما ب کارای خلاف دس بزنه!دیگه فرقی نداره ک دین و ایمونش چی باشه!
قرار نیس ک با سیاستای هر کشوری ی دینی بره زیر کوئزشن مارک!!!! چون فقط کشور ما نیس ک مسلمون داره!
گرایش ب مسیحیت؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! عجب توجیهی.......! :5:

leiliyebidel

New member
بنظر من دلیل مذهب اصلا دلیل قانع کننده ای نیست مثلا تعداد شیعه ها افزایش پیدا کنه که چی بشه ؟؟؟
دلیل ترس از جنگ تا حدودی قانع کننده س بقول نجما میخوان تیکه گوشت های زیر تانک وخمپاره رو بیشتر کنن .
درسته مذهب قانع کننده نیس!ولی جنگم قانع کننده نیس دوستم...

بچه ها جووون مگه ما کم استرس کشیدیم که بیایم استرس افزایش جمعیتم بکشیم
اینجور که معلومه اکثر ماها تا ابد ازدواج نخواهیم کرد
پس این مشکل بما ربطی نداره
بذارین مردم زیاد بشه ..............ما مجردا که کسیو نداریم کار و باریم نداریم میریم نی نی های فامیل و نگر میداریم
پارک میبریمشون هم سرخودمون گرم میشه خوشحال میشیم یه کاری پیدا کردیم هم بچه خوشحال میشه
بچه ها یکم ازین زاویه نگاه کنین باور کنین اونا بفکر مجردی و تنهایی چند سال بعد ما هستن
آخه چرا متوجه نیستیممممممممممم:(50):
امیر رضا...:25r30wi:

نجمه جان درسته.مذهب رو به یک تجارت تبدیل کردن بخدا.هرکسی برای رسید به مطامع خودش به دیگری می توپه درحالیکه درصدر اسلام اصلا شیعه سنی نداشتیم اگه بود که تو قران میاد
اگه کسی وا3 تفرقه انداختن تلاش نکنه!کسی هم پیدا نمیشه ک ب خاطر مطامع خودش ب بقیه بتوپه!!!
در صدر اسلام پیامبر زنده بودن!قابل توجه....شیعه و سنی چیزی بود ک بعد وفات پیامبر مطرح شد!این ک دیگه خیلی موضوع ساده ایه!!!!!!!!!
بعضی وقتا میخوایم ی نظر بدیم ک قائله رو ختم ب خیر کنیم!غافل از این ک داریم بدترش می کنیم!!!!

جمعيت زياد بشه كه بعد تو زلزله كشته بشند ؟؟!!!!
فكر نكنم جايي در دنيا با 6 ريشتر اين همه تلفات داشته باشه خدارو شكر عصر اين اتفاق افتاده وگرنه...
اميدوارم فكري براي خانه هاي روستاييان عزيزمون بشه تا ديگه شاهد اين حوادث تلخ نباشيم به همه ي اذري هاي عزيز تسليت ميگم

آخه این چ استدلالیه دوستم؟؟؟منم با حرف این خانوم مخالفم ولی این ک چن تا موضوع رو با هم قاطی کنیم اصن درس نیس...

آخه من موندم چرا بی بی سی و منو تو و صدای آمریکا تسلیت می گه ولی تلویزیون ایران دیشب خنده بازار می ذاره و حتی یک رمان سیاه کنار تلویزیون نمی ذاره پس حس انسان دوستی کجا رفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
و لعنت الله علی قوم الظالمین
تسلیت اونا بخوره تو سرشون!از قدیم گفتن سلام گرگ بی طمع نیس!مشخصه ک وا3 تحریک مردم آذربایجان این کارو کردن...
آخه ی عده گرگ بهایی و کثیف ک هر روز دارن نقشه ی دریدنمونو میکشن!دلشون وا3 زلزله زده هامون میسوزه؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودمم حسابی با پخش خنده بازار عصبانی شدم!ولی ملودیک اگه حس انسان دوستی با ی نوار سیاه اون گوشه سنجیده میشه پس حتما با ی اس هم سنجیده میشه...تو برنامه ی 90 4 میلیونو خورده ای اس خالی دادن!اونم ساعت 3 نصفه شب....حس انسان دوستی هنوزم هس...باور کن...

leiliyebidel

New member
دیلک باتو موافقم شمال غرب کشور در عزاست اونا انگار نه انگار.سیصد نفر بمیرن عین خیالشون نیس.دریاچه ارومیه خشک شه و خروجی خشک شدنش باعث اوراگی هزارن نفر شه مشکلی پیش نمیاد اما باید جمعیتو زیاد کنن
کیا دقیقا خیالشون نیس؟؟؟

البته اگه خودشون انسان دوستی بلد باشن الان از کشور ترکیه و آذربایجان کلی کمک فرستادن برای مناطق زلزله زده همین الان تلویزیون تبریز مصاحبه شونو پخش میکنه..ای مسئولین کشور خودمون خجالت بکشین تو رو خدا.البته اگه خجالت حالیتون بشه.
فاطمه جون مردم خودمونم خیلی با صفا ان...هر کاری از دستشون بربیاد کوتاهی نمی کنن و نکردن....از هرچی ک بتونن کمک کنن کم نمیذارن!

مردمم میخوان کمک کنن اینا میگن نه لازم نیست ! به کمک احتیاج نداریم .....
اینا دیگه کی هستن بابا ؟؟؟
:smiliess (5):
نجما کی گف نه!لازم نیس؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!! من ک تا حالا هرچی شنیدم همه گفتن تا جایی ک میتونید کمک کنید...!

راستش دلم خيلي گرفته بوداز بي اعتنايي ها وفك مي كردم هيچكس اهميتي نميده به پخش هاي صداوسيما ولي حالا كه ديدم قبل من كسايي هم بودن كه اين موضوع ناراحتشون كرده يكم آروم گرفتم
ممنون از ابراز همدردي تون:sad:
فاطمه زهرای عزیزم...شما هموطنای گل ما هستین...باور کن منم ب اندازه ی دوستیای پایداری ک اونجا دارم از این اتفاق ناراحت شدمو چشام خیس شد.....و ب اندازه ی هر پس لرزه ای ک میاد دلم میلرزه...و خیلیای دیگه ام اینجوری هستن دوست گلم...

:sad:
ای کاش فقط بی توجهی از صدا و سیما بود .....

گریه کن مادر، انگار خون فرزندت به رنگینی خون بحرینی و لبنانی ها نیست...
نجما جون میتونم بپرسم تو این وضعیت ک دوستامون خودشون کم غصه ندارن چرا انقد نمک ب زخمشون می پاشی و جو میدی؟؟؟؟؟؟

کمک های ترکیه الان پشت مرزن و نمیذارن بیان تو کشور.خودشونم هیچ کاری نمیکنن.وزیر بهداشت اومده دیدن کنه از چی دیدن کنه؟از بدبختی این مردم به جای این کارای نمادین کمک بفرستن..نه خودشون درست حسابی کمک میکنن نه میذارن کشورای دیگه کمک کنن به این مردم.
مردم آذربایجان همیشه مورد ظلم و بی عدالتی و بی توجهی قرار گرفتن تو این کشور...این 1 آزمایشه تا ببینیم کی برا ما ارزش قائله و به ما اهمیت میده.
تا الان که بیشتر کمک ها از طرف همین شهرستانای هم زبان بوده..امیدوارم مردم عزیز کشورمون به هموطناشون بیشتر کمک کنن.همونطور که به زلزله زده های بم کمک کردن.البته اگه تلویزیون عمق فاجعه رو مث بم نشون بده و کوتاهی نکنه در حق این مردم.باور کنین که این اتفاق هم به همون اندازه درد ناکه.اگه گریه های مردی رو نشون بدن که زن و بچه ش مردن.ناله هایی مادری که بچه ش مرده و بچه ای که مادرش رو از دست داده به حرف من میرسین.ولی متاسفانه این تصاویر فقط از تلویزیون آذربایجان پخش میشه.امروز مردم آذربایجان تنهان و بعد از خدا چشم امیدشون به هموطناشونه.
فاطمه جون کمکای ترکیه رو قبول کردن!کمکای مردمی هم داره از کل ایرون فرستاده میشه....منبع خبرت چیه دوستم؟؟؟
بعدم اصن اینجوری نگو دوس جون....شمام هموطن ما هستین...و هممون انسانیم و ب ی اندازه برای هم ارزش قائلیم...
باور کن همه ب فکر شما هستیم...ی کم،کم لطفی میکنی دوستم...کاش اینجا بودی و می دیدی مردم چ جوری صف کشیدن وا3 اهدای خون...واقعا جای سوزن انداختن نیس!همیشه هم ب خاطر این ک جمعیت خیلی زیاده و جا معمولا کم دعوا میشه...
حق با توئه...این اتفاق ب اندازه ی بم دردناکه...ولی نه ب خاطر این تعداد کشته و زخمی و آوارگی!ک حتی اگه وا3 فقط ی نفرم از هموطنامون هرجای این خاک این اتفاق میفتاد بازم دردناک بود...
تصاویری ک گفتی از تلویزیون مام پخش شد و میشه...آدم واقعا دلش ب درد میاد....الآن دیگه کامل همه چیو نشون میدن!فقط روز اول کوتاهی کردن و خنده بازارم فقط همون شب اول پخش شد...
دیگه بش فک نکن عزیزم...اینم بذار ب حساب نادونیه بعضیا....

آره واقعا به نظر من قدرت زلزله بم هم تو همين حدبود
من كه خودم توعمرم همچين زلزله اي رو تجربه نكرده بودم به خصوص طولاني بودن زمانش رو تا الانم يكم ترس دارم
حالا ببين بيچاره اونايي كه خونه هاشون استحكام نداره چي كشيدن
اوهوم...زلزله ی بم هم 6 ریشتر بود....ولی چون مرکز زلزله خود بم بود نزدیک 25 هزار نفر کشته شدن....
حتی زلزله ی رودبار منجیل هم 6 ریشتر بود ولی تعداد کشته ها 30 هزار نفر بود....و اینا واقعا دردناکه...

خیلی وقته که به مردم آذربایجان ثابت شده که براش ارزشی قاءل نیستن
ببین اینا دیگه کین مردم رفتن خون بدند نمی ذاشتن که روزه اتون باطل می شه :smiliess (5):
چرا ی همچین چیزی بهتون ثابت شده دیلاک جون؟؟؟همه وا3 شما ارزش قائلن...همیشه با ارزش ترین ها وا3 آذربایجان بودنو هنوزم هستن...
شاعر،پهلوان،قهرمان و ......
تو کدوم شهر مردم رفتن خون بدن نذاشتن دوس جون؟؟اینجا ک مردم دارن سر و دست میشکنن وا3 خون دادن...باور کن خیلی وقتا نوبت نمیرسه ب خیلیا...باز راه میفتن فرداش میرن!جای سوزن انداختن نیس!با این ک یکی دوتا مرکزم نیس ک بگیم کمه...

من نظرات همه رو راجع به ازدیاد جمعیت خوندم و به نظر من چون مردم ایران مذهبی هستن، پس هرکی هر گندی بزنه، زیر پوست مذهب میزنه. و چون خانم سجادی هم فرمودن که " باید جمعیت زیاد شود/ما برای رفاه انقلاب نکردیم" پس می*خوان مثل داستان "گاو" مردم ایران مسخ شده باشند و در فقر فرو برن تا اون چیزی که سرشون میاد رو نبینن و ندونن که پول نفت کجا میره؟!؟ چرا بیکاری زیاده؟!؟ چرا تورم 1000 درصده؟!؟ چرا تولیدی ها تعطیل شده و حتی دکمه رو از چین وارد می*کنن؟!؟
ینی اگه جمعیت زیاد بشه مردم واقعا تو فقر فرو میرن؟؟؟؟؟!!!!!!
ینی دهه ی 60 ک ما انفجار تو جمعیتمون داشتیم تو فقر فرو رفتیم؟؟؟؟؟!!!!!!این ک ما دچار مسخ بشیم یا نه فقط ب خودمون بستگی داره!خودمون باید عاقل باشیم...ی بلانسبتی چیزی....
بعد واقعا این موضوعا ربطی ب اون حرف خنده دار! یا ب قول ادمین گریه داری ک اون خانوم زده نداره...!!!
تو بگو تورم شونصد هزار درصد!مثلا تو ی بچه داشته باشی یا 3تا یا اصن نداشته باشی یادت میره ک تو کشور چ خبره؟؟؟؟!!!!!!!
دکمه هم ب گمونم خودمون تولید می کنیماااااااااا!!!! ;)

مردم آذربایجان حقشونه که اینطور حقارت و بی توجهی ببینند چون آغازگر انقلاب بودند و همین گناه نابخشودنی کافیه که مسئولین بعد از گذشت سی و سه سال از انقلاب، تبعیض و نژاد پرستی رو در مورد آذری ها به اوج برسونند.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این چ حرفیه ک میزنی اخه؟؟ ببخشید ببخشید معذرت میخوام ولی این چ طرز صحبت کردنه؟؟؟واقعا ماها نمی فهمیم یا خودمونو ب نفهمی زدیم؟؟؟؟؟؟؟؟
ها؟؟؟؟؟ تبعیض و نژاد پرستی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! تواین شرایط ک همه باید ب هم کمک کنیمو پشت هم باشیم از چی صحبت میکنی؟؟؟؟؟؟
حتی تو همین سایتم ک ی نمونه ی کوچیک از جامعه اس کاملا مشخصه ک هیچ فرقی بین بچه ها نیس!همه با هم کاملا دوستن...فارغ از این ک کی ماله کدوم شهره...
اصن دلیل این نوع کامنت گذاشتن تو و چن تا دیگه از بچه ها رو نمی فهمم!دارید آب آسیاب کیا میریزید آخه؟؟؟؟؟
خدایا توبـــــــــــــه...
خدایش انگار نه انگار که سیصدو چن نفر مردن و هزارن نفر اواره شدن و هزارن نفر بی خانمان اما صداوسیما همچنان درسکوت معنادار به سر میبره
شما کجایی الان؟؟تلویزیون دم دستتون هس احیانا؟؟
هر چن تا کامنت ی بار اینو تکرار کردین ک دوستانو تسکین بدین؟؟ یا چی مثلا؟؟؟؟
راستی رفتی خون بدی؟؟کارای دیگه چی؟؟ کمک نقدی؟ پتو؟ کفش؟ و....

leiliyebidel

New member

دوستان یکم هم صحبتها در مورد کمک به هموطاننمون و اتفاقایی که نوشته بودید صحت نداره، لطفا نذارید ما ها گرفتار توهم بشیم. رسانه کم لطفی کرد ولی خداییش اونایی که باید کار رشون را درست دارند انجام میدند دیگه قضیه ترکیه و ... همه جو سازی است!!!!! واسه بم هم وضعیت همین بود کسی کم نذاشت برای اونها ولی هنوز هم محتاج هستند و این طبیعی است تا یه خونه و یه خانواده دوباره درست بشه سالها وقت میبره! (از نظر ساختن نمیگم از نظر بودن و زندگی کردن میگم) من نه ولی خیلی ها بودند که اخبار موثق به دستم رسوندند اینطوری هم نیست انقدر جو سازی نکنید! من احتمالا تو ماههای آینده به این مناطق سر بزنم. الان که دورشون شلوغه ولی یک ماه دیگه رو برید ببینید چقدر نیاز به همدردی و محبت دارند.
خدا خیرت بده سایه جون...بعضیا اینجا نمی دونم دنبال چی هستن؟؟؟؟؟؟؟ ک ب جای همدلی با دوستای عزیزمون بدتر دارن اونا رو بی اهمیت نشون میدن!!!!!!در صورتی ک واقعا ی همچین چیزی نیس! وجدانم خوب چیزیه....

عزیزم جوسازی نیست من خودم تو شبکه استانی آذربایجان شرقی دیدم و خانم گزارشگر هم رفت باهاشون حرف زد!
درباره بم کم برنامه ساخته نشد همین دو سه ماه پیش هم یکی از بازمانده های بم رو آورده بودن سیمای خانواده! با اینکه چند سال از زلزله بم می*گذره؛ اما زلزله آذربایجان هنوز که یک هفته نشده، داره از صدا و سیما فراموش میشه!
اینجا هم می*خوان ادای اونا رو دربیارن و کمک هیچ کشوری رو قبول نمی*کنن؛ اما اینجا هنوز حتی چادرها هم درست و حسابی علم نشدن!!!!
سحر خانوم جوسازی نیس؟؟؟؟؟!!!!!! نه!خدا وکیلی؟؟؟؟
ی عقب گرد بزن ب کامنتایی ک گذاشتی!انصافم خوب چیزیه...دیگه کامنتی رو دست اون کامنتت هرچی فک می کنم نمیتونم پیدا کنم!البته پستای ی چن تا از دوستان دیگه هم این مدلی بودااااا!ما هرکدوم مسئول حرفایی ک میزنیم هستیم...و ب نظرم بهتره عمیق فک کنیم ب آسیبی ک با حرفامون ممکنه بزنیم!
در مورد بم کانون زلزله خود بم بود...نزدیک 25هزار تا کشته!!!!! بم شهری بود ک یهو با خاک یکسان شد!مثه رودبار و منجیل!و بم رو هم ی شبه درست نکردن!
خو ی کم طول میکشه تا کمک رسانیا و پوشش دادنا نظم بگیره....بعدم کجا از صدا و سیما فراموش شده؟؟؟؟؟؟
تا جایی ام ک من شنیدم و خودم هم دیدم کمکا رو قبول میکنن!چادرها هم درستو حسابی علم شدن...!

در ضمن سایه جان اگه فکر می*کنی که فقط اخبار موثق به دست شما می*رسه، باید بگم که همکلاسی من خونه*شون تو اهره و عروس همسایه مون هم خاله اش تو ورزقانه که اونروز اونجا بودن و سرش هم شکسته! خودمون هم که جمعا سه ساعت با شهرهای زلزله زده فاصله نداریم و از نزدیک هم می*بینیم. البته اگه اینا از نظر شما موثق باشن!!!:65d6a5d6s:
در ضمن سحر جان اگه فک میکنی ک اخبار موثق بت میرسه باید بت بگم ک حدود 10تا دوست تو آذربایجان دارم!هم اهر،هم هریس،هم تبریز...
تقریبا هرروز از همشون خبر میگیرم...آجی خودمم اونجا دانشجوئه!خودمم تازه اومدم از اونجا...
پس منم مثه تو هم خبر میگیرم و هم از نزدیک دیدم...البته اگه اینایی ک گفتم از نظرت موثق باشن!!!!

با این حساب خیلی بیشتر از سیصد نفر کشته شدن چرا آمار رو غلط می دن خدا میدونه
چرا باید آمار غلط بدن دوستم؟؟درسته ک 70 تا 90 درصد روستاها تخریب شده ولی آماری ک دادن تا الآن بوده خو...من از اون دوتا دوستام ک اهر و هریسن پرسیدم!خود شهر اهر و هریس ک تلفات جانی نداشته!هرچی بوده وا3 روستاهاشون بوده...بعدم آمار کشته و زخمی با هم جمعیت ی روستا رو تشکیل میده دیگه... 3 هزار تا زخمی کم نیس!مگه همه حتما باید کشته میشدن؟؟؟؟؟!!! بعدم هنوز ادامه داره...از کجا معلوم ک تعداد بیشتر نشه؟؟؟و آمار تغییر نکنه؟؟
خدا رو شکر آمار سرشماری هم ک خرداد اعلام شده! تعداد جمعیت روستاهایی ک آسیب دیدن مشخصه!پس مطمئن باش آمار غلط دادن هیچ دردی رو دوا نمیکنه!ضمن این ک نمی تونن ی همچین کاری رو انجام بدن...
متاسفانه حیاتی ترین اقدامات رو میشه در 12 ساعت تا سه روز اول انجام داد . شاید الان دارن خیلی بهتر عمل میکنن ولی خب دلیلش هم همین جو سازی های شبکه اجتماعی فیس بودک و توییتر و ... بود !! اونها صدا و سیما و مسئولین رو بعد از سه روز وادار به پاسخگویی کردن به طور غیر مستقیم ...
همونطور که میبینید تو دو روز گذشته اطلاع رسانی صدا و سیما و مسئولین نسبت به قبل بهتر شده !!!
انگار ما عادت داریم.....بعضی وقتا ساز مخالفتمون عجییییییییییییییییب کوکه!
شب اول ک نادونی می کننو خنده بازار پخش میکنن بعد از5 روز باید هنوز یادمون باشه ک ب قول بعضیا نژاد پرستی کردنو اهمیت ندادن!!!!!!!!
خودمون ک ی ذره هم شعور نداریم!بازم ب معرفت بهائیا ک از شبکه هاشون تسلیت گفتنو کاخ سفید ک نامه نوشت!
ولی از فردای اون اتفاق ک خبرا شروع میشه و هر جا بزنی جو زلزله اس!فیس بوک و تویتر ب دادمون رسیدن!!!!!!!
مردم ما ک انسانیت سرشون نمیشه!کمک نمی فهمن ینی چی!اصن ککشونم نمی گزه...!!!!!بازم ب خارجکیا!!!!
گفتینو گفتینو گفتین...! ولـــــــــــی...
هیچی!فقط انصافم خوب چیزیه......

mikhak s

New member
ینی اگه جمعیت زیاد بشه مردم واقعا تو فقر فرو میرن؟؟؟؟؟!!!!!!
ینی دهه ی 60 ک ما انفجار تو جمعیتمون داشتیم تو فقر فرو رفتیم؟؟؟؟؟!!!!!!این ک ما دچار مسخ بشیم یا نه فقط ب خودمون بستگی داره!خودمون باید عاقل باشیم...ی بلانسبتی چیزی....
;)
/QUOTE]

ليلي جان با تمام احترامي كه برات قائلم بايد بگم كه ديگه خيلي مثبت داري به قضايا نگاه ميكني* درمورد صحبت بچه ها براي زلزله و... نظري نميدم، ولي درمورد صحبت اون خانووووووووووم عزيزم جمعيت زياد بشه وقتي جوابگوي رفاه مالي اجتماعي تربيتي و... بچه نباشن خوب معلومه فقرو دزديو ... به وجود مياد. دهه شصتياي اطراف خودتو نبين نصف اون انفجار جمعيت يا حتي بيشترشون توي فقرو هر نوع بدبختيه ديگه دارن دستو پا ميزنن كه ماها ازشون خبر نداريم،

وقتي همه ي بچه ها نگرانيه خودشون براي حذف كتاب جمعيت خانواده ابراز ميكنند واقعا نگراني داره خيلي ها هستن مخصوصا اونايي كه چشمو گوششون بسته است هيچي از روابط زناشويي و ازدواج نميدونن پس اينا كجا بايد بدونن؟ فقط بهشون بگن ازدواج خوبه بچه دار شو؟ اين حرف از پايه خرابه و مشكل ساز.

ساحل

New member
سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست...قبول دارید که این از خط مشی های نظامه؟
مطمئنا این بحث افزایش جمعیت تحت تاثیر مسائل سیاسی و مذهبیه...
علما و روحانیون شاید پیشگیری از بارداری رو بی اشکال بدونن ولی وقتی پای سیاست و مذهب وسط میاد میتونه نظرشون 180 درجه تغییر کنه...یادمون باشه کشور ما به دست دلسوزا اداره نمیشه (اونایی که دلشون واسه مردم میسوزه و تخصص دارن تو حاشیه ان) و دست چندمیا تاثیر زیادی تو اداره کشور دارن...لینک زیر رو بخونید شاید تا حد خیلی کم و خلاصه وار سیاست کلی کشور در مورد جمعیت دستتون بیاد ...

چند بچه کافی است؟

اینم یه مطلب مرتبط دیگه

بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر

najma

New member
لیلی جون در رابطه با بحث جو سازی و ...
ما هم طرفدار اجنبی ها نیستیم والا ! هممون هم میدونیم که اونا میخواستن از آب گل آلوود ماهی بگیرن .
ما میگیم اینا نباید طوری رفتار میکردن که به اونها فرصت سوء استفاده بدن ! و ما جوک و مضحکه همه دنیا بشیم .

در رابطه با بحث جمعیت هم باید بگم خدمتتون ، اتفاقا چون ما داریم راجع به انسان صحبت میکنیم و نه کالا تعاریفی مثل کیفیت و اصالت اهمیت ویژه ای پیدا میکنه .

آخرین ویرایش:

najma

New member
سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست...قبول دارید که این از خط مشی های نظامه؟
مطمئنا این بحث افزایش جمعیت تحت تاثیر مسائل سیاسی و مذهبیه...
علما و روحانیون شاید پیشگیری از بارداری رو بی اشکال بدونن ولی وقتی پای سیاست و مذهب وسط میاد میتونه نظرشون 180 درجه تغییر کنه...یادمون باشه کشور ما به دست دلسوزا اداره نمیشه (اونایی که دلشون واسه مردم میسوزه و تخصص دارن تو حاشیه ان) و دست چندمیا تاثیر زیادی تو اداره کشور دارن...لینک زیر رو بخونید شاید تا حد خیلی کم و خلاصه وار سیاست کلی کشور در مورد جمعیت دستتون بیاد ...

چند بچه کافی است؟

اینم یه مطلب مرتبط دیگه

بررسی سیاست صهیونیستی فرزند کمتر،زندگی بهتر

آره ، متاسفانه یک موج راه افتاده و این صحبت ها نشون میده قضیه جدی تر از این حرف هاست ....

بالا