باید جمعیت زیاد شود/ ما برای رفاه انقلاب نکردیم !!!

leiliyebidel

New member
Wow….چقد نقل قول!!! :5:
البته ببخشید من چون از طرف مامان و بابا بدجوری تحریم نتی!شدم تا ترک کنم!:black_eyed: چن روز ی بار سر میزنم...

ولی ی چیزی خیلی واسم جالبه...
بعد دوماه اومدم تو انجمن!دیدم لینک ی تاپیک واسم گذاشته شده!اومدم تو تاپیک دیدم برعکس موضوعای سرگرمیه دیگه به به!چ موضوع جالبی...هممونم ک علوم پزشکی هستیم چقد جای بحثو چالش داره...

وقتی کامنتا رو خوندم دیدم از هر دری صحبت شده ب جز چیزی ک فک می کردم...
اون موقع ندیدم کسی بگه آخه چرا؟؟با چ منطقی؟؟ رفرنس بده!!

چرا میگی دلیلشون افزایش نسبت جمعیت شیعه ب اهل تسننه؟؟ با چ منطقی میگی می خوان گوشت زیر تانکشون زیاد شه؟؟؟؟؟؟؟

چرا میگی دلیلشون اینه ک افراد بیشتری تو زلزله کشته شن؟؟ با چ منطقی بهائیا و حامیای وهابیا رو ک همه ی فعالیتاشون وا3 نابودیه مسلموناس از هموطنامون دلسوز تر میدونی؟؟
چرا میگی مردم میخوان کمک کنن اینا میگن نمی خواد؟؟!!! با چ منطقی میگی 300 نفرم کشته شن اینا عین خیالشون نیس؟؟
چرا میگی کسی وا3 مردم آذربایجان ارزش قائل نیس؟؟ با چ منطقی اونا رو ب حقارتو بی توجهی بهشون محکوم می کنی؟؟
چرا میگی زلزله زده ها دارن فراموش میشن؟؟ با چ منطقی میگی بقیه! کشورو مجبور ب پاسخگویی کردن؟؟!!! و.........
اینا کم چیزی نبوده هااااااا....البته شاید همه ی اونایی ک این کامنتا رو لایک کردن جواب این سوالا رو میدونستن!ولی من نمیدونستم...صادقانه....

چون موضوع تاپیکو خوب دیدمو دوس داشتم بحث کنم شروع کردم ب نقل زدن و خواستم فضای گفتگو باز شه...

از اولم همه ی حرفم این بود ک بابا منصف باشیم...حرفامونو با دلیل و منطق بزنیم خو...:mad_majidonline:بدیا رو ببینیم خوبیام ببینیم...نه سیاه مطلق نه سفید مطلق!!!خاکستری.....

هیچ وقت با کامنتایی ک دیدم فک نمی کردم کسی از من رفرنس بخواد!!!!!!!!و بم بگه چرا؟؟!!! کاش این چرا ها زودتر پرسیده میشد....
ولی چون هیچکدوم از حرفامو رو هوا نزدم!و اگه بحث ی کم خارج شد تو جواب دوستان ی چیزایی گفته بودم،فک میکنم باید دلیل بیارم...

دوس ندارم تاپیک سیاسی شه!چون اینجا سایت اجتماعی سیاسی نیس!سایت علوم پزشکیه...این بحثم فقط در حیطه ی علوم پزشکیه...نباید خارج بزنیم... تو آئین نامه ی سایتم اومده ک بحث سیاسی ممنوعه!نمیخوام بحثایی کنیم ک ادمین تاپیکو ببنده...
ضمن این ک موضوعشم خوبه ب نظرم میتونه تازه بیفته رو غلطک..

امیدوارم از خط سیاسی بیایم بیرون!چون تخصص ما نیس...سیاست خیلی کثیفه و اعصاب خورد کن و مطمئنا فقط در حدی میدونیم ک میبینیم!!:riz304:

leiliyebidel

New member
بله من هم نگفتم شب اول گفتم روز اول بعد از روز حادثه . ما خودمون رفته بودیم و دیدیم بچه ها اکثرا یا از طریق فیس اومدن یا فروم ها ، یا ...
غیر از اینکه جمله رو لازمه با طلانوشت باید روش هم فکر کرد .
من فکر میکنم اون خانمی که اومده یک حرف دیکته شده رو بدون هیچ مطالعه ای بیان کرده یه چنین کسی باشه . شما بگید چرا اکثر افراد تحصیل کرده (به خصوص در زمینه علوم پزشکی ) با افزایش جمعیت مخالفند ؟
فکر نمیکنید در شرایطی که برداشتن یارانه از لبنیات حتی صدای وزیر بهداشت رو هم در آورد ، با این گرانی مواد غذایی (حالا بگذریم از فقر فرهنگی و اجتماعی ....) داشتن سه تا بچه بیمار که سوئ تغذیه دارن و درست تربیت نشدن بهتره یا داشتن یک بچه ؟؟؟
اصلا با این وضع اقتصادی با این تبعیض ها و ... چطور میشه بچه موفقی تحویل جامعه داد .
مگر اینکه شما کلا مخالف باشید با اینکه اقتصاد ما بیماره یا بیعدالتی و تبعیض بر جامعه حاکمه ...
من تعجب میکنم شما که علوم پزشکی هستید چطور عواقب افزایش جمعیت رو (اونم توی این شرایط اقتصادی) در نظر نمیگیرد
؟
باشه دوستم...من نمیتونم چیزی ک وا3 تو باور شده ک همه ی مردم از یا... اومدن وا3 کمکو تغییر بدم!و ابدا هم همچین قصدی نداشتمو ندارم...میدونم ک توهم همچین قصدی نداری...
پس بحث تو این مورد بی فایده اس!هرکدوم میتونیم تصور خودمونو از کمکای مردم داشته باشیم...
:black_eyed:
بله با اینم موافقم ک علاوه بر طلا کاری باید روش فکرم کرد!و مطمئنم ک روش خیلی فک کردی عزیزم...
با این ک من جواب خیلی از سوالامو نگرفتم ولی جواب تو رو میدم...
اولا گفتی چرا اکثر!! افراد تحصیل کرده مخالفن؟؟!! پس اون اقل!!!(با این حرف زدنم!)ک میمونه چی؟؟ ینی اونا موافقن؟؟؟ اگه اینجوری باشه ب تحصیلات مربوط نمیشه قطعا تو این باور خیلی مسائل دیگه مثه شرایط خونوادگی و محیط و علاقه و ... موثره....
بعدم همون جوری ک اکثر افراد تحصیلکرده مخالفن اکثر افراد تحصیل نکرده هم مخالفن!الآن دیگه همه دارن میبینن چقد زندگی سخت شده...
من تو شهری درس خوندم ک مرکز استان نبود!و خیلی از خانومایی ک میومدن پیشمون وا3 مراقبت بارداری با این ک از روستاهای اطرافو، یونی نرفته بودن! مخالف بچه بیشتر از 2تا بودن!!!تو 4سالی ک درس خوندم 40تا زن ندیدم ک بیشتر از 3تا بچه داشته باشن...!البته حاملگیه 5م و 6م هم میومدن ولی خیلییییییییی کم بود این اتفاق!و همه ی این مدلیا سنشون بالای 35 بود!ک دیگه وضعشون مشخصه...
پس من کلا با چیزایی ک دیدم مخالفم ک این تفکر فقط!! ب تحصیل ربط داشته باشه...پس کلیت نداره!
در مورد ب خصوصی ک گفتی!نمیدونم چی بگم!چون واقعا اطلاعات ندارم ک بچه های علوم پزشکی تو این زمینه بیشتر از بچه های علوم انسانی یا فنی مهندسی مخالفن یا نه!اگه تو آماری داری تو این زمینه خوشحال میشم ب منم بگی....
چرا با تو کاملا موافقم ک ی بچه خیلی بهتر از 3تاس!فقط دوس جون اگه دقت کنی من مخالفت خودمو با افزایش جمعیت تو کامنت اولم گفتماااااااا!نمیدونم تو این مورد چ مخالفتی باهام داری؟؟؟؟!!! :33: البته در مورد بچه ی موفق ک بازم ب نظرم کلی نمیشه ب اقتصاد ربطش داد!چون اگه اینجوری بود ینی ی دونه نخبه هم نباید تو کشور پیدا میشد با این وضع اقتصادیمون!
الله اکبر! :5:اولا ک من کی موافق افزایش جمعیت بودم ک حدس زدی با این حرفاتم موافق نیستم!پس اگه مخالف باشم قبول ندارم ک اقتصاد بیماره؟؟؟؟؟!!!
بعدم اگه بگم با این حرفت ک گفتی اقتصاد ما!!!!! بیماره مخالفم چی؟؟؟ حتما از بحران اقتصادی تو دنیااااااااا خبر داری دیگه؟؟حالا ما ک مدتهاس تو تحریمیم جای خود داریم....
من تعجب میکنم ازت نجماجون!ک با هم وارد بحث شدیم ولی هنوز موضع منو درمورد افزایش جمعیت و حرف اون خانوم نمیدونی!!!!! :13:چون هنوز نمیدونم تو این مورد بحثت با من چیه؟؟!!!!!!

بله شاید در همه جا افزایش جمعیت با فقر ارتباط مستقیم نداشته باشه ولی در ایران و با این اقتصاد بیمار قطعا نه به صورت خطی بلکه به صورت تصاعد هندسی با هم در ارتباطن .
شما این امار 3 درصد زیر خط فقر ایران رو از کجا آوردید ؟؟؟؟
انقدر هم فهمیدنش سخت نیست دوست عزیز . کافیه کمی دور و برتون رو نگاه کنید . به جنوب تهران سری بزنید . پای درد ول مردم بنشینید .
فقط 3 درصد ؟؟؟واقعا ؟؟؟؟

من هم فکر میکنم حس کردن تورم با تعداد افراد خانواده در ارتباطه . مثلا خانواده ای که یک بچه داره ، تورم رو فقط روی اجناسی که برای اون یکی میخره حس میکنه ولی خانواده ای با 4 تا بچه با همون اندازه تورم ، چهار برابر بیشتر دچار مشکل میشه ، چون مجبوره برای 4 بچه خوراک و پوشاک تهیه کنه ....
خب دلیلت وا3 این ک ایرانو از بقیه ی جاها تفکیک کردی وا3 ارتباط فقر با افزایش جمعیت چیه؟؟
ببین دوستم مطمئنا اونایی ک تو سازمان ملل نشستن با کمی نگاه کردن ب دور و برشون تو ایرون و سر زدن ب جنوب تهرانو پای درد و دل این مردم نشستن از خودشون آمار نمیدن!!!
البته من هر 3تا کاری ک گفتیو انجام دادم!ولی متاسفانه آمار وا3 من نیس!!یادمه 2سال پیش سازمان ملل اعلام کرد هرکسی ک کمتر از دو دلار درآمد داشته باشه زیر خط فقر محسوب میشه!بعد براساس اون آمار زیر خط فقر تو ایرونو 3% اعلام کردن!وزیر رفاه هم گف با توجه ب اینی ک سازمان ملل گفته تو ایرون 3میلیون نفر زیر خط فقر شدیدن چون درآمد روزانه کمتر از 1دلار دارن!!ک فک کنم حرف اونم میشه حدودا 4% !!
خو حالا من واقعا چیکاره بیدم این وسط؟؟؟ مگه حرف من بوده؟؟
ضمن این ک من کلا خودم با این تعریفی ک سازمان ملل داده موافق نیستم...چون خط فقر حتی تو شهر و روستا هم باهم فرق میکنه چ برسه ب کشورای مختلف....بسته ب نوع زندگی و درآمد مردم داره!پس همچین تعیین خط فقر چیز ساده ای هم نیس!ی سری شاخصایی داره....ک کار ما هم نیس...

leiliyebidel

New member
لیلی جان من تو بحثتون نمیخوام دخالت کنم. ولی تو جامعه شناسی پزشکی توی دانشگاه خوندیم که عوامل زیادی از جمله جمعیت زیاد با فقر رابطه مستقیم داره.همونطور که خودت گفتی فقر چند عاملیه و فقط یکیش جمعیت زیاده بخاطر همین وقتی میخوایم فقر رو در کشورها بررسی کنیم نباید فقط به جمعیت اونها دقت کنیم. مثلا در مورد چین درسته که جمعیتش خیلی زیاده ولی همونطور که خودت اشاره کردی چین بازار دنیا رو گرفته بخاطر همین کم نمیاره. ولی اینجا هرچقدم منابع و صادرات خوب داشته باشیم چیزی به ما نمیرسه که!!! همش اختلاس میشه میره!!!تا وقتی این شرایط بیکاری و گرونی و ... درست مدیریت نشه جمعیت زیاد اوضاع رو صد برابر بدتر میکنه.اگه شرایط کشور اوکی بود اشکالی نداشت.ولی این بچه بدبخت که مثل من بدشانسی آورده و تو این شرایط متولد شده پس فردا کار نمیخواد؟زندگی نمیخواد؟امکانات و تحصیل نمیخواد؟

نه عزیزم این چ حرفیه؟؟ داریم با هم تعامل میکینم دیگه...
من باهات موافقم دوستم... همه ی حرف منم همین بود ک عوامل زیاااااااد!یا ب قول تو چند عاملی....
ولی تو چون درسشو خوندی بهتر بیان کردی خو... مرســــــــــــــی... :28:
در مورد شرایط کشور و امکاناتی ک بچه میخواد...منم ب خدا مخااااااااالفم با افزایش جمعیت دوس جون...نمی دونم چرا این فکرو کردین ک من موافقم!!:33:

بله كاملا درسته الان زمونه نسبت به دهه 60 عوض شده ،ما ي امكاناتي داريم كه اون موقع نبوده و نسل هاي بعد از ما هم مطمئنا امكانات و شرايطي خواهند داشت كه ما نداريم.
ليلي جان من بر اساس چيزي كه ديدم و شنيدم گفتم: خواهر من حقوق خونده و ديده توي زندان دخترا و پسراي دهه 60 تعدادشون كم نبوده، پرونده هايي ديدمو خوندم كه كه مجرماشون دهه60بودن. اصلا اينارو بيخيال ،وقتي تو خيابون راه ميريم چند تا دست فروشو گدا رو ميبيني كه هم سناي خودمونن؟
آره عزيزم قانوني وجود نداره ولي شواهد نشون ميده وقتي جوابگوي اين جمعيت نيستن چه از لحاظ كار، تربيتي تفريحي رفاهي... پس جوابگوي انفجار جمعيت نسل بعد از ما هم نيستن
.درمورد درس تنظيم گفتي عزيزم بايد بگم با اين تعريفايي كه كردي نشون ميده جامعه به چيزي بيشتر از اين كتاب هم احتياج داره و اينكه مشاوره هاي رايگانو بيشتر كنن نه اينكه كتابو جمع كننو شوق همسرداري بزارن ، درحالي كه هنوز طرف نميدونه چه رابطه اي باعث رضايت طرف ميشه بياد به فكر بچه دار شدن باشه.
بله درست ميگي هركسي به شرايطش نگاه ميكنه براي بچه دارشدن ولي عمق فاجعه، شنيدن اين حرف از كسي كه تحصيلات دانشگاهي داره و داراي يه سمت بالا ست.كه چيزي غير از فاجعه نميتونم به زبون بيارم.

درسته دوستم...منم نمیگم ک دهه 60 ها اصن بزهکار و فقیر و کلا این مدلی نیستن!میگم تا بوده این افراد تو جامعه بودن....
میدونم آجی...باور کن من از بچگی تا جایی ک یادمه همیشه گدا و دس فروش از هر سن و سالی تو گوشه کنار خیابون بودن!!از اون ورم میتونم ب جرات بگم ک کلیییییی دهه 60ی موفق دیدم...فقط خودم چن تا دوس دارم ک ی سال ازم بزرگترن ولی دانشجوی دکترا هستن...!اگه ازت آمار خواستم وا3 این بود ک واقعا بتونیم ی نتیجه گیری ک مو لا درزش نره داشته باشیم...چون واقعا اینجوری نمیشه قضاوت کرد!
البته وا3 شونصدمین بار میگم ک منم مخالف افزایش جمعیتم...ولی میخک جونم با این حرفت مخالفم ک بگیم چون پاسخگوی ما نیستن پاسخگوی نسل بعد هم نمیتونن باشن!چون نسل بعد 2دهه دیگه تو شرایط فعلیه ما قرار میگیره!تو این 2دهه آسمونو میشه ب زمین بافت!همونجوری ک ما دهه ی پیش مثلا فناوریه هسته ای نداشتیمو الآن داریم....
در مورد درس تنظیم کاملا حرفاتو قبول دارمو قانع شدم ک جامعه ب چیزی بیشتر از اینا نیاز داره...و واقعا باید با آموزشای دیگه و از جاهای دیگه جایگزین شه...مثلا همون پیشنهادی ک دادی عالیه....البته خود طرفم باید بخواد...باور کن ما مشاوره هر هفته تو درمانگاه داشتیم نمیومدن!!!خجالت می کشیدن!!!!!!!!!!!!
:65d6a5d6s:
البته وقتی اون چیزایی ک گفتمو میبینم ک بعضیا میخونن این درسو بازم چیزی بارشون نیس!! از اون ور بچه هایی ک اطلاعاتشون از منو تو کامل تره رو میبینم واقعا ب این نتیجه میرسم ک هم ب خود طرف و محیط بستگی داره!هم اون درسم بالاخره باید ی باری داشته باشه دیگه....ک این درس واقعا نداره...البته من از دید رشته ی خودم بررسی میکنم...و باز این استدلالو می کنم ک درس تنظیم مفت نمی ارزه!پس باید این آموزش خیلی کامل ولی از جاهای دیگه باشه...
ک اونایی هم ک پاشون ب یونی باز نمیشه (از اولم رنگ این درسو نمیدیدن!چ برسه ب حذفش!!)هم آموزش کاملو درست داشته باشن...
با قسمت آخر حرفاتم کاملا موافقم... :smiliess (3):

leiliyebidel

New member
salam mishe lotf konid begid in amaro arghami ke dadid dar mored saderate iran be chino az kodoom manbae naghl kardin ? manzooretoon nafte ?:smiliess (15):

سلام سعید خان...
یادمه چن ماه پیش ی جا خوندم ک تو سال گذشته صادرات چین ب ایرون 1میلیارد و خورده ای دلار بوده!بعد صادرات ایرون ب چین 3میلیارد و خورده ای...!!چون عدد دقیقش یادم نمیومد وا3 این ک اشتباه نگم گفتم 3 برابر...:black_eyed:
البته نفتم هس!چین انقد مصرف انرژیش زیاده ک بش میگن اژدهای نفت خوار!!!دومین وارد کننده ی نفت تو جهانه!بعد تو این شرایط ما 50% نفتشو تامین می کنیمو بزرگترین وارد کننده ی نفت خاممونه...!ولی من از اون آماری ک گفتم صادرات غیر نفتیمون منظورم بود...
چین بعد از ژاپن(اگه اشتباه نکنم!)دومین شریک بزرگ تجاریه ایرونه...
اگه اخبار دوس ندارید!خبرگزاریا رو دنبال کنید خیلی اطلاعات جالب و البته موثقی دارن....

ليلي جان اين آماري كه نوشتي واقعا منو شوكه كرد:فقط 3% زير خط فقر؟ چطور ممكنه؟؟ همون حلبي آباد تهرانو كارتون خوابا خودشون بيشتر ازين درصد ميشه ، اينطوري كه شما با اين آمار ميگي يعني اكثر مردم ايران تو رفاه كامل به سر ميبرن و تعداد فقيرا خيلي كمه!!!!!! ميشه بگي ما چي به چين صادر ميكنيم؟ مايي كه حتي سوزن هم از چين وارد ميكنيم،*چيو ميتونيم براي اونا صادر كنيم؟

خو اون 3%و ک توضیح دادم رو چ حسابی گفتم..
بله میشه بگم...آجی خیلیا این تفکرو دارن!همه میگن مگه میشه چیزیم ب چین صادر کرد؟؟!!ولی ایرون واقعا ثابت کرده ک میشه!البته فقط ما نیستیمااااا!اماراتم خیلی ب چین صادر میکنه!ک دقیق نمیدونم چی....ما فک کنم بعد اماراتیم!
چیزی ک خیلی مهمه اینه ک چین ب همون اندازه ک ی صادر کننده ی قدرتمنده و همه ی بازارا رو گرفته یکی از وارد کننده های بزرگم هس!فک کنم دومین یا سومین وارد کننده تو جهان باشه!مطمئنا تو نیازای وارداتیه چین خیلی چیزا هس ک ما میتونیم تامین کنیم!مثلا من شنیدم ک چین واردات صنایع دستیشو از ما 8 برابر کرده!!!تازه ی آماری هم گمرک از صادرات ب چین داده بود ک میگف کلا تو فروردین همین امسال صادراتمون ب چین ی رشد 62%ی داشته!
من ی چیزای کلی میدونستم در مورد صادرات چین ب ما!مثلا دکمه و اینا رو نمیدونستم ولی وقتی سحر گف رفتم پرس و جو کردم فهمیدم پیچ و پونز هم وارد میکنیم! :25r30wi:
وا3 منم خیلی سواله ک حالا چرا این چیزا؟؟!!! ولی در مورد روابط زیادمون با چین میدونم ک ی سیاستی هس ب اسم نگاه ب شرق!مثلا ی قدرت اقتصادی مثه چین ک روز ب روزم تو این زمینه داره قوی تر میشه مطمئنا از نظر سیاسی و امنیتی هم مهمه...عضو همه چی هم هس ماشالا!تو همه چیم نظر میده...پس این ک ما باهاش ارتباطمونو حفظ کنیم!اونم ی ارتباطی ک هر دو طرف راضی باشن اونم تو این شرایط تحریم و فناوریه هسته ای و اینا خیلی مهمه...ما وا3 این ک چینو داشته باشیم ک بدجوری ب خاطر ما پُلای پشت سر امریکا رو خراب میکنه باید باهاش روابط اقتصادی داشته باشیم و اونام وا3 این ک روابط اقتصادیشون با ما و نفتمونو داشته باشن مجبورن ک تو زمین ما باشن...کلا خیلی پیچیده اس این سیاست!ما این وسط فقط در مورد چیزایی ک میبینیمو دکمه و پیچ و مهره و سوزن نظر میدیم!ولی پشت هرکدوم از اینا کلی سیاستای دیگه پنهونه.... :smiliess (12):
حالا چیزایی ک ما صادر میکینم...
ب جز اون صنایع دستی ک گفتم،تا جایی ک من میدونم بیشتر صادراتمون ب چین مواد معدنی و پتروشیمیه...مثه:سنگ مرمر و آلومینیوم و مس و سنگ آهن و از این جور چیزا...ولی این بیشترین صادرات غیر نفتیمونه هااااااا...چیزای دیگه هم بهشون میدیم...مثه:چرم و پوست و سفال و فرش و خشکبار و اینا....

shahram25

New member
من يادم مياد ميگفتن فرزند كمتر زندگي بهتر.خب حالا چطور بايد باور كنم قرزند بيشتر زندگي بهتر؟كسي نيست برام توضيح بده كه كدومشو قبول كنم؟و چه تضميني هست كه دوباره سالياني ديگر نيان و نگن فرزند كمتر زندگي بهتر؟

mikhak s

New member

درسته دوستم...منم نمیگم ک دهه 60 ها اصن بزهکار و فقیر و کلا این مدلی نیستن!میگم تا بوده این افراد تو جامعه بودن....
میدونم آجی...باور کن من از بچگی تا جایی ک یادمه همیشه گدا و دس فروش از هر سن و سالی تو گوشه کنار خیابون بودن!!از اون ورم میتونم ب جرات بگم ک کلیییییی دهه 60ی موفق دیدم...فقط خودم چن تا دوس دارم ک ی سال ازم بزرگترن ولی دانشجوی دکترا هستن...!اگه ازت آمار خواستم وا3 این بود ک واقعا بتونیم ی نتیجه گیری ک مو لا درزش نره داشته باشیم...چون واقعا اینجوری نمیشه قضاوت کرد!
البته وا3 شونصدمین بار میگم ک منم مخالف افزایش جمعیتم...ولی میخک جونم با این حرفت مخالفم ک بگیم چون پاسخگوی ما نیستن پاسخگوی نسل بعد هم نمیتونن باشن!چون نسل بعد 2دهه دیگه تو شرایط فعلیه ما قرار میگیره!تو این 2دهه آسمونو میشه ب زمین بافت!همونجوری ک ما دهه ی پیش مثلا فناوریه هسته ای نداشتیمو الآن داریم....
در مورد درس تنظیم کاملا حرفاتو قبول دارمو قانع شدم ک جامعه ب چیزی بیشتر از اینا نیاز داره...و واقعا باید با آموزشای دیگه و از جاهای دیگه جایگزین شه...مثلا همون پیشنهادی ک دادی عالیه....البته خود طرفم باید بخواد...باور کن ما مشاوره هر هفته تو درمانگاه داشتیم نمیومدن!!!خجالت می کشیدن!!!!!!!!!!!!
:65d6a5d6s:
البته وقتی اون چیزایی ک گفتمو میبینم ک بعضیا میخونن این درسو بازم چیزی بارشون نیس!! از اون ور بچه هایی ک اطلاعاتشون از منو تو کامل تره رو میبینم واقعا ب این نتیجه میرسم ک هم ب خود طرف و محیط بستگی داره!هم اون درسم بالاخره باید ی باری داشته باشه دیگه....ک این درس واقعا نداره...البته من از دید رشته ی خودم بررسی میکنم...و باز این استدلالو می کنم ک درس تنظیم مفت نمی ارزه!پس باید این آموزش خیلی کامل ولی از جاهای دیگه باشه...
ک اونایی هم ک پاشون ب یونی باز نمیشه (از اولم رنگ این درسو نمیدیدن!چ برسه ب حذفش!!)هم آموزش کاملو درست داشته باشن...
با قسمت آخر حرفاتم کاملا موافقم... :smiliess (3):

آره عزيزم منم دهه 60 ي موفق ديدم. ولي با ديدن بچه ا موفق نميتونم بگم كه دهه 60ي اكثرشون تو رفاه هستن. توي مدرسه اي كه 3تا بچه رو توي يه نيمكت ميزاشتن يادته چند تا ازين بچه ها حتي نميتونستن يه مداد يا خودكار جديد بخرن،*چند تاشون هر روز يه چيز جديد با خودشون مدرسه مي آوردن؟ليلي جونم اينا همه يادمه ،*واسه همين ميگم كم نيستن تعداد اين بچه ها. بله اينم ميشه تو اين دو دهه خيلي چيزا تغيير ميكنه ،*كاملا درست ميگي. ولي وقتي ميبينم كسايي كه داراي سمت هستن و تحصيل كرده به حساب ميان و چنين افكار فاسدي دارن چشمم آب نميخوره كه دو دهه بعد شرايط بهتر از الان باشه. خوب خجالتشون براي چيه؟ براي اينكه اجازه نميدن جنس مخالفشونو ببينن ، كه بفهمن جنس مخالف شاخ دار نيست خجالت آور نيست يك چيزه طبيعيه، بايد قبول كرد، ولي همين فشارا وضعو بدتر ميكنه،*با بقيه حرفات موافقم:)))

jeghele68

New member
توی این دوره هیچ شخصی تن به ازدواج نمیده بخاطر مخارج بالا.وقتی هم تن داد بزور میتونن شکم خودشون دوتا رو سیر کنن,اخه الان نفس کشیدنم گرون شدهبعد چرا فرزند زیاد بیارن؟مگر دیوانن

mohamad21

New member
با این خرج و مخارج از همین ازدواج هم خیلی ها فراریند چه برسه به بچه داشتن اون هم چند تا بچه!:33:

sahar-a

New member
نه دیگه!نشد...!وقتی داریم با هم در مورد ی موضوعی بحث میکنیم پ ن پ!جوابی نیس ک بشه داد...!!!
این ک اون خانوم بگه ما وا3 رفاه انقلاب نکردیم ینی این ک نباید ب رفاه فک کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! نمی تونم بفهمم ک چ جوری استدلال کردی!
من گفتم نداشتیم؟؟؟چرا اتفاقا...!سحر جون ما فقر تو دهه ی 60 داشتیم!ولی تو دهه ی 40،50،70،80 و حتی 90 ک تا حالا 2سال ازش میگذره هم داشتیم و داریم...!
قرار نیس از ی بچه بپرسیم!چون اون چیزی از دنیای بزرگترا نمیدونه!!!پس نظر درستی نمیده...! این قانون کجا نوشته شده ک افزایش جمعیت با فقر ارتباط مستقیم داره؟؟؟؟
پس چرا تو جمعیت ی میلیاردیه چین 10 درصد زیر خط فقرن!تو کشور 70 میلیونیه ما 3%!تو کشور ی میلیونیه توباگو 17% ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
فقری ک ما ب همین راحتی دربارش صحبت میکنیم نتیجه ی خیلی از عواملو شرایطه...!
نمیدونم چرا فک میکنید من از خارج دارم با شما ارتباط برقرار میکنم؟؟!!! منم تو همین کشورم و منم مشکلاتو میبینم!و میدونم چ خبره...!
حرف من سر این بود ک تو گفتی میخوان جمعیت زیاد شه!تا نفهمیم تورم 1000%ئه!منم گفتم تو چ ی بچه داشته باشی چ 3تا!اگه بخوای از تورم چیزی بدونی میدونی و اگرم نخوای بدونی نمیدونی...!ب تعداد بچه هات مربوط نمیشه....
من همه ی بحثم و نقل قولایی ک تو این مورد زدم وا3 چیزایی بود ک شما نتیجه ی افزایش جمعیت دونستین!!!!

در مورد چین!حتما میدونی ک این وضعیت فقط مختص ما نیس!چین حتی بازای امریکا و ژاپن هم ک جنساشون ب مراتب خیلی با کیفیت تره قبضه کرده!و از وقتی ک عضو سازمان تجارت جهانی شد شروع کرد ب تولیدو تولیدو تولید..........
و حتما اینم میدونی ک ما تو رابطمون با چین 3برابر چیزی ک وارد میکنیم بهشون صادر میکنیم!!!
:p

در مورد هموطنامون...من بیشتر منظورم ب نوع کامنت گذاریه شما بود...وقتی ک شما ی جمعیت خاصی از هموطنانمونو بی ارزش میدونین و از تبعیض و نژاد پرستی!!!!! نسبت بهشون تو کشور صحبت میکنید دیگه هیچ فرقی نداره ک روی صحبت شما کیه؟؟!! تاثیری ک پست شما میذاره مهمه....
فک نمی کنم منم کمتر از شما بدونم!این دفعه ی سومه ک یادآوری میکنم هم از هریس و اهر و تبریز دوست دارم ک هر روز باهاشون در ارتباطم!هم خودم رفتمو دیدم و هم اخبارو دنبال می کنم...ضمن این ک مخاطب ی رسانه هم نیستم!مطمئن باش فقط 20:30 نمیبینم بگم وای وای ما چقد خوبیم!
خبرای چن تا رسانه رو میبینم بعد خودم قضاوت میکنم...وا3 همین با تمام احترام ب حرفاتون نرسیدم....

منم دقیقا چون خاک کشورمو دوس دارم گفتم خوبه ک تو این شرایط پشت هم باشیم نه این ک آب ب آسیاب بقیه بریزیم....:28:

در مورد نسبت مستقیم افزایش جمعیت با فقر باید بگم که رشد جمعیت انسانی نسبت به منابع غذایی خیلی بیشتره و اینو تو کتاب زیست شناسی دبیرستان هم نوشته( البته ما تو دانشگاه هم خوندیم) و با اینکه پدیده فقر چند عاملیه، اما مهمترین علت فقر همین افزایش جمعیت هستش.
در ضمن تو چرا ما رو با چین مقایسه می*کنی؟؟ افزایش جمعیت چین که قضیه امروز یا همین اواخر که نیست تو ایرانو با چین مقایسه کنی!!! چین از قدیم جمعیتش از بقیه کشورها بیشتر بوده!!!کشورهای افریقایی بهترین نمونه عدم کنترل جمعیته، که در حال حاضر ایران باید اونجا رو الگو قرار بده!!!!!
اگه وضع کشور در مورد اشتغال درست بشه و ماها شغل پیدا کنیم، بچه های دهه 90 موقعی کار می*خوان که ماها شاغلیم و باز به اونا چیزی نمیرسه!
در ضمن آمار و ارقامت راجع به جمعیت زیر خط فقر غلطه!!! چند ماه پیش از طرف بانک مرکزی ایران گفته شد که درآمد ماهانه کمتر از 950 هزار تومن برای یک خانواده کم جمعیت در شهرها، زیر خط فقر محسوب میشه!!! و اون دو دلار درآمد روزانه برای هر نفر، ماهانه میشه حدود 120 هزار تومن که حتی پول نون خالی یه نفر در ماه نمیشه!!! که در این صورت خط فقر و غیره مفهمومی نداره!!!

اون آماری هم که راجع به صادرات ما به چین گفتی، بازم غلطه !!! چون فکر کنم با پول نفت همین حدودا بشه!!!

sahar-a

New member
leiliyebidel عزیزم تو دیگه زیادی مثبت اندیشی!!!! نکنه شما هم جزو اونایی هستین که باور کردین که در سال 1400 ما تنها کشوری هستیم که پیشرفت کرده و کشورهای اروپایی و امریکایی در رکود اقتصادی هستن و ...؟؟؟؟
در مورد زلزله آذربایجان هم باید بگم که من 4 روز اول شهریور اونجا بودم و از نزدیک دیدم که وضعیت چجوریه! اما شما اگه اصرار دارین که بگیم همه چی خوبه و مردم دارن از خوشی میمیرن، باشه پس وضعشون خوبه، اینقدر هم به اینا رسیدگی میشه و کمکها به دستشون می*رسه که مسئولین ای والله دارن!!!!!!

omera

New member
من موافقم ..........وقتی تو مملکت ما اهل تسنن دارن سالانه کلی پول از عربستان میگیرن که بچه زیاد کنن تا 2 دهه دیگه باید دولا شیم رومون سوار شن

shima.p

New member
بچه ها دلتون خوشه ها.....به جای این بحث ها که نتیجه ای نداره و هیچکس حرف کسی رو قبول نمیکنه بشینید درس بخونید بعد با پشتوانه ی علمی واسه کشورتون کاری کنید.:smilies-azardl (181
تو فروم هم بحث 30 یا 30 نکنید که واستون بد میشه.:black_eyed:البته این مربوط به کشور ما نمیشه همه جا همینه:65d6a5d6s:

**^^**

New member
من موافقم ..........وقتی تو مملکت ما اهل تسنن دارن سالانه کلی پول از عربستان میگیرن که بچه زیاد کنن تا 2 دهه دیگه باید دولا شیم رومون سوار شن
میشه بگین این حرف رو از رو چه منبعی میزنین؟چرا تو یه سایت علمی دارین بحث مذهبی راه میندازین؟به نظرتون حرفتون رو میتونین ثابت کنین یا اصلا منطقیه؟

Martian

New member

لطفا حرفای بیخودی نزن دوست عزیز اهل تسنن نیازی به افزایش جمعیت ندارن چون جمعیتشون بیشتر از یه میلیارد و دویست میلیون نفر تو دنیاست و تو ایرانم بیشتر از 20 درصد رو تشکیل میدن

لطفا از حرفایی که باعث تحریک احساسات مذهبی دیگران میشه پرهیز کنید و موضوع مذهب به کسی جز خودش ربط نداره

در ضمن اینم بگم که بی دلیل در مورد موضوعی نظر ندید

shenya

New member
من موافقم ..........وقتی تو مملکت ما اهل تسنن دارن سالانه کلی پول از عربستان میگیرن که بچه زیاد کنن تا 2 دهه دیگه باید دولا شیم رومون سوار شن[/QUOTE

چه حرف بی منطقییییییییی،واقعا بعیده از دوستان تحصیلکرده همچین تفکراتی دارن ،متاسفمممممممممممممممم

Taraa

Well-known member
آدم با خوندن پستای بعضیا شک میکنه که آیا واقعا این تحصیلاتی که تو پروفایلشون نوشته شده واقعیه!!!!!!!!!!!!!!

بیشتر شبیه خاله زنک بازیه تا گفتگوی منطقی

واقعا متاسفم

فقط اینو بگم همه چیز از خودمون شروع میشه و به خودمونم ختم میشه

فقط موقع پیروزی تو جنگا و انقلابا بلدیم بگیم این ملتها هستن که سرنوشت یه کشورو در دست دارن؟

هر مشکلی تو کشور ما هست ریشه اش تو بی فرهنگی ملته ..... که فقط هم با اراده خودشون این بی فرهنگی مرتفع میشه

همه نشستیم بیرون گود هی میگیم آ.........ی مسئولین مملکت! لنگش کنید

البته این حرفای من به این معنی نیست که مسئولین پاک و معصومن.... نه ..... ولی همه چیز از اکثریت ، که ما باشیم شروع میشه

با نهایت احترام به همه اعضا

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
در مورد نسبت مستقیم افزایش جمعیت با فقر باید بگم که رشد جمعیت انسانی نسبت به منابع غذایی خیلی بیشتره و اینو تو کتاب زیست شناسی دبیرستان هم نوشته( البته ما تو دانشگاه هم خوندیم) و با اینکه پدیده فقر چند عاملیه، اما مهمترین علت فقر همین افزایش جمعیت هستش.
در ضمن تو چرا ما رو با چین مقایسه می*کنی؟؟ افزایش جمعیت چین که قضیه امروز یا همین اواخر که نیست تو ایرانو با چین مقایسه کنی!!! چین از قدیم جمعیتش از بقیه کشورها بیشتر بوده!!!کشورهای افریقایی بهترین نمونه عدم کنترل جمعیته، که در حال حاضر ایران باید اونجا رو الگو قرار بده!!!!!
اگه وضع کشور در مورد اشتغال درست بشه و ماها شغل پیدا کنیم، بچه های دهه 90 موقعی کار می*خوان که ماها شاغلیم و باز به اونا چیزی نمیرسه!
در ضمن آمار و ارقامت راجع به جمعیت زیر خط فقر غلطه!!! چند ماه پیش از طرف بانک مرکزی ایران گفته شد که درآمد ماهانه کمتر از 950 هزار تومن برای یک خانواده کم جمعیت در شهرها، زیر خط فقر محسوب میشه!!! و اون دو دلار درآمد روزانه برای هر نفر، ماهانه میشه حدود 120 هزار تومن که حتی پول نون خالی یه نفر در ماه نمیشه!!! که در این صورت خط فقر و غیره مفهمومی نداره!!!

اون آماری هم که راجع به صادرات ما به چین گفتی، بازم غلطه !!! چون فکر کنم با پول نفت همین حدودا بشه!!!

leiliyebidel عزیزم تو دیگه زیادی مثبت اندیشی!!!! نکنه شما هم جزو اونایی هستین که باور کردین که در سال 1400 ما تنها کشوری هستیم که پیشرفت کرده و کشورهای اروپایی و امریکایی در رکود اقتصادی هستن و ...؟؟؟؟
در مورد زلزله آذربایجان هم باید بگم که من 4 روز اول شهریور اونجا بودم و از نزدیک دیدم که وضعیت چجوریه! اما شما اگه اصرار دارین که بگیم همه چی خوبه و مردم دارن از خوشی میمیرن، باشه پس وضعشون خوبه، اینقدر هم به اینا رسیدگی میشه و کمکها به دستشون می*رسه که مسئولین ای والله دارن!!!!!!

متاسفانه ما حرف همو نمی فهمیم دوستم...
من هر آماری ک دادم درست بود!حتی صادرات ب چین!نمیشه در این مورد با توجه ب همون دکمه و سوزن!قضاوت کرد!فقط ی سرچ کوچولو می خواد...
دوس ندارم رو هوا حرف بزنم!اهل مغلطه هم نیستم!!ولی بحثمون جالب نیس..................
خط فقر کاملا نسبیه عزیزم..ک فقط وزیر رفاه می تونه تعیینش کنه!چون در این حد نسبیه!پس معیار مناسبی نیس!من موضعمو درباره ی خط فقر قبلش گفتم...و این ک اون آمار وا3 کجاس!والا من تو سازمان ملل دستی ندارم! :riz513:
اگه آماری دادم ک شاید خودم قبولش نداشته باشم وا3 این بود ک بدونیم همونقدر ک می تونیم از دکمه و سوزن استفاده کنیم تا خودمونو زیر سوال ببریم می تونیم از آمار ی سازمان بین المللی هم استفاده کنیم تا خودمونو بالا ببریم! ;)
با مرگ مردم از خوشی زیاد!!!!!!! هم موافق نیستم... مگه غیر اینه ک من از اولم گفتم نه سیاه!نه سفید!خاکستری..........؟؟!! منم گفتم مثه تو خودم دیدم!نمی دونم چرا انقد دیده هامون با هم فرق داره!!!!!! بعدم دلیل این همه موضع گیری رو نمی فهمم دوستم...:21:
خیلی از موضوع تاپیک دور شدیم...و خیلی ب بی راهه رفتیم...همه ی بحثایی ک کردیم هرکدوم ی تاپیک جدا میخواد... ک نه با هدف انجمن جور درمیاد نه قوانینش...!
فقط بازم همون سوال ذهنمو درگیر کرده ک چرا قبل نوشتن من همه گفتن و گفتن!بدون دلیل!!!!!!!کسی هم سند نخواس!!!!!!!! ولی همه ی حرفای من شد رو هوا!!!!!!
:21:
در نهایت با تارا جون موافقم...
هر کدوم از ما هستیم ک ب عنوان کارشناس یا متخصص تو رشته ی خودمون تعیین می کنیم چ جایگاهی داشته باشیم...
بچه هاااااااااا!فقط خواهشا بحث مذهبی نکنید!چون همش از روی تعصبه...
ی بحث منطقی و خوب هم علم می خواد،هم اصول و معیارایی داره ک تو انجمن تخصصیه علوم پزشکی جاش نیس...
پس با هم دوس باشین،باشه؟ مشکرم :sarma:

آخرین ویرایش:
بالا