باید جمعیت زیاد شود/ ما برای رفاه انقلاب نکردیم !!!

negar62

New member
بحث اصالت و کیفیت انسان اگه به شرایط اجتماعی و کیفیت زندگی مربوط نباشه پس به چی برمیگرده؟! درسته ما افراد بسیار فرهیخته ای رو داریم که توی خونواده های پرجمعیت و شرایط مالی نامناسب رشد کردن. و همینطور بالعکس افرادی با مشکلات روانی و شخصیتی و رفتاری که حتی تک فرزند بودن و بهترین شرایط مالی رو دارا بودن ، اما در باره اکثریت خونواده ها با این وضعیت نابه سامان فرهنگی که در حال حاضر داریم، با این آمار تحصیل کرده های بیکار و.... آیا میشه خوشبینانه به قضیه نگاه کرد؟! من نزدیک یه 10 ساله که توی این جامعه کار میکنم، با مردم ارتباط دارم ، میدونین چی بیشتر از همه به چشم میاد؟! آشفتگی روحی و روانی ، افزایش آمار انواع سرطان ها و...! می دونین چقدر آمار افراد مبتلا به بیماری های مختلف جسمی از 10 سال پیش تا الان افزاش پیدا کرده؟ من فقط تازه از یه بعد نتایج آزمایشات دارم اینو میبینم! حالا دوستانی که توی کارهای آماری هستن خیلی بهتر از من میتونن این موضوع رو تحقیق کنن . اگر مخالفتی درباره آفزایش بی برنامه جمعیت هست به این دلایله که خیلی ملموسه! به نظر من حذف درس تنظیم خانواده اگر واقعی باشه، اتفاقأ یه کار نسنجیده هست! باورکنین هنوزم عده کثیری از مردم توی راههای جلوگیری از بارداری مشکل دارن... انوقت......!

sahar-a

New member
ینی اگه جمعیت زیاد بشه مردم واقعا تو فقر فرو میرن؟؟؟؟؟!!!!!!
ینی دهه ی 60 ک ما انفجار تو جمعیتمون داشتیم تو فقر فرو رفتیم؟؟؟؟؟!!!!!!این ک ما دچار مسخ بشیم یا نه فقط ب خودمون بستگی داره!خودمون باید عاقل باشیم...ی بلانسبتی چیزی....
بعد واقعا این موضوعا ربطی ب اون حرف خنده دار! یا ب قول ادمین گریه داری ک اون خانوم زده نداره...!!!
تو بگو تورم شونصد هزار درصد!مثلا تو ی بچه داشته باشی یا 3تا یا اصن نداشته باشی یادت میره ک تو کشور چ خبره؟؟؟؟!!!!!!!
دکمه هم ب گمونم خودمون تولید می کنیماااااااااا!!!! ;)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این چ حرفیه ک میزنی اخه؟؟ ببخشید ببخشید معذرت میخوام ولی این چ طرز صحبت کردنه؟؟؟واقعا ماها نمی فهمیم یا خودمونو ب نفهمی زدیم؟؟؟؟؟؟؟؟
ها؟؟؟؟؟ تبعیض و نژاد پرستی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! تواین شرایط ک همه باید ب هم کمک کنیمو پشت هم باشیم از چی صحبت میکنی؟؟؟؟؟؟
حتی تو همین سایتم ک ی نمونه ی کوچیک از جامعه اس کاملا مشخصه ک هیچ فرقی بین بچه ها نیس!همه با هم کاملا دوستن...فارغ از این ک کی ماله کدوم شهره...
اصن دلیل این نوع کامنت گذاشتن تو و چن تا دیگه از بچه ها رو نمی فهمم!دارید آب آسیاب کیا میریزید آخه؟؟؟؟؟
خدایا توبـــــــــــــه...
ینی اگه جمعیت زیاد بشه مردم واقعا تو فقر فرو میرن؟؟؟؟؟!!!!!! پ-ن-پ تو رفاه فرو میرن!!! خوبه خود خانم سجادی گفتن" ما واسه رفاه انقلاب نکردیم" پس نباید به رفاه فکر کنیم. راستی ما فقر تو دهه 60 ی نداشتیم؟؟؟ این حرفو نزن خندم می*گیره!!! الان دیگه اگه از یه بچه هم بپرسی بهت میگه که افزایش جمعیت با فقر نسبت مستقیم داره!! یعنی الان خودمون عاقل نیستیم که کار پیدا نمی*کنیم؟؟ در مورد "گاو" البته بلانسبت اعضا و کسانیکه به سایت سر می*زنند! گاو که چیز بدی نیست!! من دوست دارم گاو باشم ولی مسئولان بی سواد کشورم منو... فرض نکنند.
تو بگو تورم شونصد هزار درصد!مثلا تو ی بچه داشته باشی یا 3تا یا اصن نداشته باشی یادت میره ک تو کشور چ خبره؟؟؟؟!!!!!!!
وقتی تو 16 ساعت در روز کار کنی و نصف شب برگردی خونه، اونوقت می فهمی تو کشور خبری هست یا نه! منم مثل تو فکر می*کردم خودمون دکمه تولید می*کنیم اما به تازگی فهمیدم که اینطور نیست!
در آخر بهت میگم که در مورد زلزله آذربایجان، مردم رو نگفتیم مسئولان رو گفتیم. منم مثل شما یه ایرانی م و وطنم رو هم دوست دارم. اما اگه شما هم یه مروری بکنی این هفت روز بعد از زلزله رو، به حرف ما می*رسی!

آخرین ویرایش:

epid.1

New member
ziyadi ya kami jamiyat be ma marbut nemishe ma masule khanevade khod hastim,agaram marbut beshe faghat tu harf

leiliyebidel

New member

ليلي جان با تمام احترامي كه برات قائلم بايد بگم كه ديگه خيلي مثبت داري به قضايا نگاه ميكني* درمورد صحبت بچه ها براي زلزله و... نظري نميدم، ولي درمورد صحبت اون خانووووووووووم عزيزم جمعيت زياد بشه وقتي جوابگوي رفاه مالي اجتماعي تربيتي و... بچه نباشن خوب معلومه فقرو دزديو ... به وجود مياد. دهه شصتياي اطراف خودتو نبين نصف اون انفجار جمعيت يا حتي بيشترشون توي فقرو هر نوع بدبختيه ديگه دارن دستو پا ميزنن كه ماها ازشون خبر نداريم،

وقتي همه ي بچه ها نگرانيه خودشون براي حذف كتاب جمعيت خانواده ابراز ميكنند واقعا نگراني داره خيلي ها هستن مخصوصا اونايي كه چشمو گوششون بسته است هيچي از روابط زناشويي و ازدواج نميدونن پس اينا كجا بايد بدونن؟ فقط بهشون بگن ازدواج خوبه بچه دار شو؟ اين حرف از پايه خرابه و مشكل ساز.

سلام دوستم...خوشحالم بازم میبینمت...لطف داری دوس جون :28:
میخک جون من خودمم با این داستانی ک این خانوم راه انداخته مخالفم!!
من میدونم ک زیاد شدن جمعیت مدیریت میخواد!شدیدا هم با هندی شدن و چینی شدن مخالفم!!!ولـــــــی اینم قبول دارم ک الآن زمونه خیلی نسبت ب دهه 60 عوض شده!من متولد 67م!ی چیزایی از امکانات بچگی یادمه ک واقعا وقتی بهشون فک میکنم احساس میکنم خیلی قدیمی هستم!!!!
میدونم ک ما با بزرگترین بحرانا رو ب رو بودیمو هنوزم هستیم...ولی ی آمار میخوام ازت...امار دهه شصتیایی ک تو فقر دارن دستو پا میزنن یا دزدو معتادن!!!
میتونیم بر اساس ی امار دقیق بگیم ک بیشتر جمعیت کشور ک درگیر فقر و دزدی و اعتیادن دهه شصتیا هستن؟؟؟؟؟؟!!
اصل بر اینه ک ما با توجه ب چیزی ک میبینیم قضاوت کنیم نه چیزی ک نمی بینیم!منم الآن میتونم بت بگم ک نصف بیشتر اون انفجار جمعیت تو رفاه نسبیه ولی ماها ازشون بی خبریم!منطقیه ب نظرت؟؟و آیا تو حرف منو باور میکنی؟؟؟
ضمن این ک دوس جون هیچ قانونی وجود نداره ک براساسش بگیم با زیاد شدن جمعیت فقر و دزدی و ... هم زیاد میشه..!این فقط قضاوت ما براساس شرایط اقتصادی و اجتماعیه!ک داریم میبینیم...ک منم تا حدودی باهات موافقم!چون ی قاعده ی عقلی میگه ک دفع خطر احتمالی لازمه!ولی نه در حدی ک بخوام ب عنوان ی اصل کلی در نظر بگیرمش...!و البته فک میکنم با ی مدیریت درست میشه ازش جلوگیری کرد!
حالا درمورد درس تنظیم...من اگه گفتم حذف این درس هیچ اهمیتی نداره براساس چیزی بود ک دارم تو جامعه میبینم!و ب نظرم این ک دختر یا پسر چقد اطلاعات داشته باشن بیشتر برمیگرده ب خودشون!دوستاشون!و محیطی ک توش رفت و آمد دارن...
خیلیییییی از دختر پسرای دبیرستانی و حتی راهنمایی و دبستانی!!!!!! رو دیدم ک خیلی چیزا میدوننو اطلاعاتشون از منو تو بیشتره...:5:و در عوضش خیلیای دیگه هم دیدم ک دانشجوی ارشد یا دکتری هستنو هیچی ام سرشون نمیشه!:shocked:
از بین همه دوستام ک باهام هم رشته نیستن فقط ی نفر تنظیمشو 17 شد!!!!!!!!!بقیه همه زیر14!!حتی کلاساشونم نمی رفتن!!!! و ب نظرشون درس بیخود و چرتی میومد!
یکی از دوستام دانشجوی سال آخر زیسته!شوهرشم فارغ التحصیل عمران!ولی خداوکیلی هیچی بارشون نیس!ب خاطر کوچیکترین مسائلم از من مشاوره می گیرن...!!!!
حالا اینا هیچی!
همکلاسیه خودم وقتی ازدواج کرد!وا3 مشاوره ب من زنگ زد!!!!! فک کن!عمق فاجعه اینجاس ک ی ماما خودشم چیزی ندونه!!!!:13:
مشاوره های قبل از ازدواجم دیدم ک موقع آزمایش خون ب دخترو پسر میدن!بعضیاش واقعا خنده داره و فقط وا3 وقت تلف کردن...ولی بعضیاش واقعا مفید..
من خودمم تو درمانگاه ب دختر و پسر مشاوره ی قبل از ازدواج دادمو سعی کردم ک کوتاهی نکنم!
بعضیا حتی وا3 بچه ی دوم و سومشون هم میرن مشاوره...تو دوران دانشجوییم نمونه اش کم نبوده...
من با توجه ب رشتمو چیزایی ک تو محیط کارم دیدم درباره ی این درس نظر دادم!چیزی ک خیلی میبینم اینه ک واقعا بود و نبود این درس بی تاثیره!
الآن زمونه عوض شده!ب نظرم چشم و گوش بسته بودن دیگه معنی نداره!ینی چیزی ک من دیدم این بوده ک فقط دختر پسرایی ک تو روستاهای محرومن یا اونایی ک بسته ب شرایط زندگی خونواده های خیلی متعصبی دارن میتونن این وضعیتو داشته باشن!ک اونام تا بوده از همون اول پاشون ب یونی باز نشده ک حتی بخوان رنگ این درسو ببینن!و تنها چیزی ک میتونسته بهشون کمک کنه همون مشاوره ی قبل ازدواجه..ک اجباریم هس!
دیگه بقیش با خودشونه...هرکسی حتی اگه چشم و گوش بازم نداشته باشه عقل ک داره!و مطمئن باش واقعا اینجوری نیس ک بگن بچه خوبه اونم جوگیر شه!!!!خودشون ب شرایطم نگا میکن.....

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
لیلی جون در رابطه با بحث جو سازی و ...
ما هم طرفدار اجنبی ها نیستیم والا ! هممون هم میدونیم که اونا میخواستن از آب گل آلوود ماهی بگیرن .
ما میگیم اینا نباید طوری رفتار میکردن که به اونها فرصت سوء استفاده بدن ! و ما جوک و مضحکه همه دنیا بشیم .
در رابطه با بحث جمعیت هم باید بگم خدمتتون ، اتفاقا چون ما داریم راجع به انسان صحبت میکنیم و نه کالا تعاریفی مثل کیفیت و اصالت اهمیت ویژه ای پیدا میکنه .

من نگفتم این جا کسی طرفدار اجنبی هاس نجما جون...
درسته ک اونا میخواستن از آب گل آلود ماهی بگیرن و خیلی خوشحالم ک اینو ازت میشنوم...ولی این ماهیو منو تو با همین کامنتامونو جوی ک درس میکنیم دستشون میدیم...
ی مروری ب کامنتات داشته باش دوستم...

((مردمم میخوان کمک کنن اینا میگن نه لازم نیست ! به کمک احتیاج نداریم .....اینا دیگه کی هستن بابا ؟؟؟))
((ای کاش فقط بی توجهی از صدا و سیما بود .....گریه کن مادر، انگار خون فرزندت به رنگینی خون بحرینی و لبنانی ها نیست...))
((شاید الان دارن خیلی بهتر عمل میکنن ولی خب دلیلش هم همین جو سازی های شبکه اجتماعی فیس بودک و توییتر و ... بود !! اونها صدا و سیما و مسئولین رو بعد از سه روز وادار به پاسخگویی کردن به طور غیر مستقیم ...))
کاش وقتی میخواستی این جمله هاتو بنویسی ی کم ب هموطنای عزیزمون ک الآن ب همدلیو کمک منو تو بیشتر نیاز دارن تا این حرفا فک میکردی...
من ب عنوان یکی ک هم تو تبریز و اهر و هریس دوست دارمو ازشون شرایطو میپرسم!هم رفتم دیدم!و هم از تلویزیون دنبال میکنم...ببخشید ولی نمی تونم حرفتو قبول کنمو این نوع کامنتا رو فقط جو سازی میدونم...شب اول ک این اتفاق افتاد من از اخبار شنیدم ولی اونقد روش مانور ندادن ک بفهمم عمق فاجعه چقده!بعدم ک خنده بازار پخش کردن!بازم خبر نداشتم چی شده...و هیچکسم منکر اشتباه اونا تو شب اول نمیشه....ولی از فرداش دیگه واقعا خبر رسانی شد...
من دقیقا ظهر فهمیدم دقیقا چ اتفاقی افتاده...و با دوستام تماس گرفتن...
من نمیدونم تو اهل کدوم شهری دوستم!ولی من تو تهرونم دیدم ک مردم از همون فردا شبش جلوی همه ی مرکزای انتقال خون صف کشیدن...
همه هرچی ک از دستشون بربیاد کمک کردن...کسی هم ندیدم و نشنیدم ک بگه لازم نیس کمک کنید!
حالا همه ی اینا ب کنار...
منم میگم ک اونا نباید اون شب اون طور رفتار می کردن ک سوء استفاده شه...ولی کاش این سوء استفاده فقط از طرف کسایی بود ک دیگه شناخته شده ان...
کوتاهی شد!اون ور آب اعتراض کرد!من اعتراض کردم،تو اعتراض کردی......
وقتی رسیدگی کردن!اون ور آب ناراحت شد!من خوشحال شدم،تو نتیجه ی فشارای اونا دونستی...!!
آخه این چ منطقیه ک فقط توش سرکوبه؟؟؟؟ من میگم واقع بین باشیم...غلطا رو ببینیم!درستا هم ببینیم...
آخه دختر خوب مگه ما خودمون وجدانو انسانیت نداریم ک ی عده بهایی ک کمر ب نابودیه ما بستن ما رو بیدار کنن؟؟؟
ینی الآن شروع بازسازیم ی جوری مربوط میشه ب دلسوزیه اونا و فشارایی ک آوردن دیگه...ما ک خودمون تو خواب خرگوشی هستیمو قصد بیدار شدنم نداریم...!

من فقط ی سوال دارم ازت!کی و کجا صریحا گفته ک آذربایجانیا وا3 ما بی ارزشن؟؟؟؟؟؟!!!! و ما بهشون اهمیت نمیدیم؟؟؟؟
کسی ب جز خودمونه ک ما رو جوک و مضحکه ی بقیه میکنه؟؟؟!تا حالا ندیدم ک با صراحت ب کسی اجازه داده بشه ک ب بقیه توهین کنه...
چیزی ک یادمه کاریکاتوری بود ک چن سال پیش تو روزنامه ی ایران کشیده شدو ب خاطرش پدر اون بابا و سردبیرو درآوردن....اصلشم همینه...
شما رو نمیدونم ولی من ک از پارسال ک پ ن پ مد شد ب بعد دیگه هیچ جوک قومیتی نشنیدم!بعد اونم ک همه ی جوکا بیشتر مربوط ب شرایطو واقعیتای اطرافمونه...مثه تاپیکی ک میخک گذاشته((بخند دیگه...!))

در ضمن نجماجون بحث من در مورد کیفیت و اصالت مربوط میشد ب این ک تو گفتی اینا با زیاد شدن جمعیت دنبال از بین بردن اصالتو کیفیت ایرونی هستن...
ی کم ب جملت دقت کن دوستم...

najma

New member
بله هنوز هم میگم افزایش جمعیت = کاهش رفاه مردم = کاهش امکانات تربیتی = کاهش اصالت و کیفیت مردم
راستی فکر کنم بچه های دیگه قبل از من هم راجع به موضوع اصالت و کیفیت خیلی روشن برات توضیح دادن !!

ما ایرانی ها با هوش و توانمون یک خطر بزرگ برای خیلی ها هستیم و گاهی بعضی ها به اسم خیرخواهی دوست دارن تیشه به ریشه این ملت اصیل بزنن . بعضی ها هم البته از روی نادانی ...

اونهایی هم که روز اول جمع شدن و رفتن خون دادن بد نبود شما ازشون بپرسی آیا از طریق صدا و سیما که داشت خنده بازار پخش میکرد و اخبارش کاملا روال عادی داشت فهمیدن باید برن خون بدن ؟ یا جای دیگه !!
من هم آذری نیستم و اهل تهرانم . می دیدم مردم دقیقا منبع خبریشون کی و کجا بود !
بهتره خودمون رو گول نزنیم ، فعالیت صدا و سیما و کمک رسانی حساب شده از روز سوم شروع شدن اون هم با فشار مردم از طریق شبکه های اجتماعی. بعد هم از طریق نماینده ها و حمله علی لاریجانی که به شدت صدا و سیما رو نقد کرد و ....

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
بحث اصالت و کیفیت انسان اگه به شرایط اجتماعی و کیفیت زندگی مربوط نباشه پس به چی برمیگرده؟! درسته ما افراد بسیار فرهیخته ای رو داریم که توی خونواده های پرجمعیت و شرایط مالی نامناسب رشد کردن. و همینطور بالعکس افرادی با مشکلات روانی و شخصیتی و رفتاری که حتی تک فرزند بودن و بهترین شرایط مالی رو دارا بودن ، اما در باره اکثریت خونواده ها با این وضعیت نابه سامان فرهنگی که در حال حاضر داریم، با این آمار تحصیل کرده های بیکار و.... آیا میشه خوشبینانه به قضیه نگاه کرد؟! من نزدیک یه 10 ساله که توی این جامعه کار میکنم، با مردم ارتباط دارم ، میدونین چی بیشتر از همه به چشم میاد؟! آشفتگی روحی و روانی ، افزایش آمار انواع سرطان ها و...! می دونین چقدر آمار افراد مبتلا به بیماری های مختلف جسمی از 10 سال پیش تا الان افزاش پیدا کرده؟ من فقط تازه از یه بعد نتایج آزمایشات دارم اینو میبینم! حالا دوستانی که توی کارهای آماری هستن خیلی بهتر از من میتونن این موضوع رو تحقیق کنن . اگر مخالفتی درباره آفزایش بی برنامه جمعیت هست به این دلایله که خیلی ملموسه! به نظر من حذف درس تنظیم خانواده اگر واقعی باشه، اتفاقأ یه کار نسنجیده هست! باورکنین هنوزم عده کثیری از مردم توی راههای جلوگیری از بارداری مشکل دارن... انوقت......!

درسته بحث کیفیت انسان ب کیفیت و شرایط زندگی مربوط میشه ولی اصالت نه!
من از یکی از دوستان خواستم اصالتو معنی کنه!ولی مثه این ک معنیه خاصی ک بتونیم باهاش بگیم اصالت با افزایش جمعیت از بین میره پیدا نکردیم...
اصالت ما فرهنگ کهنو تاریخ پر افتخارمونه...وقتی میگیم ک ما ایرونیه اصیلیم ینی اولا ک رگو ریشمون مثلا ب افغانستان نمیره!بعدم این ک ی کشوری نیستیم ک تازه 300سال از استقلالمون گذشته باشه...!!!
ایناس ک اصالت ماس...وقتی من میگم ک آذریه اصیلم!یا مثلا تهرونیه اصیلم!یا کرد اصیلم!ینی رگ و ریشم ب جای دیگه نمیرسه!حداقل تا 7پشت با ی آداب و رسوم و فرهنگ خاصی همه بزرگ شدیم...
گمون نمی کنم چیزی ک ب اسم اصالت بین ما شناخته میشه با افزایش یا کاهش جمعیت تغییر کنه........!!!
ولی در مورد کیفیت آدما...من اگه مخالفت کردم ب خاطر این بود ک ب نظرم کیفیت آدما هم ب تولید انبوه!!! مربوط نمیشه...خودتم ک دقیقا مثال آوردی از آدما ی سالمی ک تو خونواده های شلوغ بودن یا آدمای بیماری ک تو فاه بودن...!
باور کن منم تو جامعه هستم...!منم مشکلاتو میبینم...!منم با افزایش جمعیت مخالفم...بله منم همه ی اینا رو میدونم!و ب نظرم آمار واقعی رو باید از کارشناسا و متخصصای اپیدمیولوژی بگیریم...آمار تو دنیا،و بین پر جمعیت ها و کم جمعیت ها...
در این صورت میتونیم ب ی نتیجه گیریه کلی برسیم از تاثیر جمعیت روی کیفیت!
ولی چیزی ک من میبینم چیزی نیس ک نتیجه ی افزایش جمعیت باشه!این ک ب قول شما کیفیت انسان ها اومده پائین مربوط ب افزایش جمعیت میشه؟؟؟؟
اگه آره چرا همین بیماریای روحی روانی و انواع و اقسام سلاطون بین مردم کشورای اروپایی ک خیلیاشونم مثه ایتالیا رشد منفی دارن!دیده میشه؟؟؟؟؟
و چرا هیچ کدوم از این دردا قدیما ک هر خونه ای توش 10 تا بچه بود!پیدا نمیشد؟؟؟
ب نظرم این کیفیتی ک میگی برمیگرده ب زندگیه ماشینیمون!ب تغذیه ی ناسالممون!ب زندگیه بدون تحرکمون!و ...... خیلی چیزای دیگه ک میتونیم تغییرش بدیم...
خیلی چیزایی ک قدیما نبوده!ولی الآن هس...و مختص کشورای پرجمعیت و کم جمعیت هم نیس!گریبان گیر همه اس....
در مورد درس تنظیم هم نظرت محترمه دوستم...ولی من ب همون دلایلی ک وا3 میخک جون گفتم نظرم همونه...و فک میکنم ک بود و نبود این درس هیچ تاثیری نداره...اینو با توجه ب شرایط کاریم میگم...
:black_eyed:

shahram25

New member
افزایش جمعیت مساویست با کاهش خدمات روانشناختی و کم شدن فضای مناسب تربیتی برای کودکان و اینم یعنی فاجعه

vitamin

New member
دوست عزيز ليلي
تو اين تاپيك هر كسي اومده نظرشو گفته مسلما نظرات با هم فرق ميكنه .. حتما كه نبايد من و شما خوشمون بياد !!!
شما اومدي زير هر پستي مخالفتتو اعلام كردي!!
اگه از نظري خوشت اومد لايك كن اگه كه نه فقط بخون و رد شو

leiliyebidel

New member
ینی اگه جمعیت زیاد بشه مردم واقعا تو فقر فرو میرن؟؟؟؟؟!!!!!! پ-ن-پ تو رفاه فرو میرن!!! خوبه خود خانم سجادی گفتن" ما واسه رفاه انقلاب نکردیم" پس نباید به رفاه فکر کنیم. راستی ما فقر تو دهه 60 ی نداشتیم؟؟؟ این حرفو نزن خندم می*گیره!!! الان دیگه اگه از یه بچه هم بپرسی بهت میگه که افزایش جمعیت با فقر نسبت مستقیم داره!! یعنی الان خودمون عاقل نیستیم که کار پیدا نمی*کنیم؟؟ در مورد "گاو" البته بلانسبت اعضا و کسانیکه به سایت سر می*زنند! گاو که چیز بدی نیست!! من دوست دارم گاو باشم ولی مسئولان بی سواد کشورم منو... فرض نکنند.
وقتی تو 16 ساعت در روز کار کنی و نصف شب برگردی خونه، اونوقت می فهمی تو کشور خبری هست یا نه! منم مثل تو فکر می*کردم خودمون دکمه تولید می*کنیم اما به تازگی فهمیدم که اینطور نیست!
در آخر بهت میگم که در مورد زلزله آذربایجان، مردم رو نگفتیم مسئولان رو گفتیم. منم مثل شما یه ایرانی م و وطنم رو هم دوست دارم. اما اگه شما هم یه مروری بکنی این هفت روز بعد از زلزله رو، به حرف ما می*رسی!

نه دیگه!نشد...!وقتی داریم با هم در مورد ی موضوعی بحث میکنیم پ ن پ!جوابی نیس ک بشه داد...!!!
این ک اون خانوم بگه ما وا3 رفاه انقلاب نکردیم ینی این ک نباید ب رفاه فک کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! نمی تونم بفهمم ک چ جوری استدلال کردی!
من گفتم نداشتیم؟؟؟چرا اتفاقا...!سحر جون ما فقر تو دهه ی 60 داشتیم!ولی تو دهه ی 40،50،70،80 و حتی 90 ک تا حالا 2سال ازش میگذره هم داشتیم و داریم...!
قرار نیس از ی بچه بپرسیم!چون اون چیزی از دنیای بزرگترا نمیدونه!!!پس نظر درستی نمیده...! این قانون کجا نوشته شده ک افزایش جمعیت با فقر ارتباط مستقیم داره؟؟؟؟
پس چرا تو جمعیت ی میلیاردیه چین 10 درصد زیر خط فقرن!تو کشور 70 میلیونیه ما 3%!تو کشور ی میلیونیه توباگو 17% ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
فقری ک ما ب همین راحتی دربارش صحبت میکنیم نتیجه ی خیلی از عواملو شرایطه...!
نمیدونم چرا فک میکنید من از خارج دارم با شما ارتباط برقرار میکنم؟؟!!! منم تو همین کشورم و منم مشکلاتو میبینم!و میدونم چ خبره...!
حرف من سر این بود ک تو گفتی میخوان جمعیت زیاد شه!تا نفهمیم تورم 1000%ئه!منم گفتم تو چ ی بچه داشته باشی چ 3تا!اگه بخوای از تورم چیزی بدونی میدونی و اگرم نخوای بدونی نمیدونی...!ب تعداد بچه هات مربوط نمیشه....
من همه ی بحثم و نقل قولایی ک تو این مورد زدم وا3 چیزایی بود ک شما نتیجه ی افزایش جمعیت دونستین!!!!

در مورد چین!حتما میدونی ک این وضعیت فقط مختص ما نیس!چین حتی بازای امریکا و ژاپن هم ک جنساشون ب مراتب خیلی با کیفیت تره قبضه کرده!و از وقتی ک عضو سازمان تجارت جهانی شد شروع کرد ب تولیدو تولیدو تولید..........
و حتما اینم میدونی ک ما تو رابطمون با چین 3برابر چیزی ک وارد میکنیم بهشون صادر میکنیم!!!
:p

در مورد هموطنامون...من بیشتر منظورم ب نوع کامنت گذاریه شما بود...وقتی ک شما ی جمعیت خاصی از هموطنانمونو بی ارزش میدونین و از تبعیض و نژاد پرستی!!!!! نسبت بهشون تو کشور صحبت میکنید دیگه هیچ فرقی نداره ک روی صحبت شما کیه؟؟!! تاثیری ک پست شما میذاره مهمه....
فک نمی کنم منم کمتر از شما بدونم!این دفعه ی سومه ک یادآوری میکنم هم از هریس و اهر و تبریز دوست دارم ک هر روز باهاشون در ارتباطم!هم خودم رفتمو دیدم و هم اخبارو دنبال می کنم...ضمن این ک مخاطب ی رسانه هم نیستم!مطمئن باش فقط 20:30 نمیبینم بگم وای وای ما چقد خوبیم!
خبرای چن تا رسانه رو میبینم بعد خودم قضاوت میکنم...وا3 همین با تمام احترام ب حرفاتون نرسیدم....

منم دقیقا چون خاک کشورمو دوس دارم گفتم خوبه ک تو این شرایط پشت هم باشیم نه این ک آب ب آسیاب بقیه بریزیم....:28:

leiliyebidel

New member
بله هنوز هم میگم افزایش جمعیت = کاهش رفاه مردم = کاهش امکانات تربیتی = کاهش اصالت و کیفیت مردم
راستی فکر کنم بچه های دیگه قبل از من هم راجع به موضوع اصالت و کیفیت خیلی روشن برات توضیح دادن !!
ما ایرانی ها با هوش و توانمون یک خطر بزرگ برای خیلی ها هستیم و گاهی بعضی ها به اسم خیرخواهی دوست دارن تیشه به ریشه این ملت اصیل بزنن . بعضی ها هم البته از روی نادانی ...
اونهایی هم که روز اول جمع شدن و رفتن خون دادن بد نبود شما ازشون بپرسی آیا از طریق صدا و سیما که داشت خنده بازار پخش میکرد و اخبارش کاملا روال عادی داشت فهمیدن باید برن خون بدن ؟ یا جای دیگه !!
من هم آذری نیستم و اهل تهرانم . می دیدم مردم دقیقا منبع خبریشون کی و کجا بود !
بهتره خودمون رو گول نزنیم ، فعالیت صدا و سیما و کمک رسانی حساب شده از روز سوم شروع شدن اون هم با فشار مردم از طریق شبکه های اجتماعی. بعد هم از طریق نماینده ها و حمله علی لاریجانی که به شدت صدا و سیما رو نقد کرد و ....

نظرت محترمه...ولی نظر منم با دلایلی ک آوردم همونه ک گفتم...و اصالتو ابدا چیزی نمیدونم ک با افزایش جمعیت از بین بره...البته با تعریفی ک از اصالت داریم...کیفیت هم با توجه ب شرایط فرق میکنه...
قرار نیس همدیگه رو مجاب کنیم!ولی قرارم نیس ک نظرمونو ب هم تحمیل کنیم...میخوایم تو ی فضای سالم با هم بحث کنیم...
ولی شما اگه با دلایل قانع کننده نظرتونو بگید من کاملا مجاب میشم...
دوستم تو ک تهرونی باید بدونی ک شب اول کسی نرف خون بده!از فرداش هم نیازی ب تبلیغ نبود!ب خاطر اتفاقایی ک تو کشورمون افتاده مردم خودشون خودجوش رفتن وا3 کمک....

در ضمن این جملتم باید با طلا نوشت: (مرســــی)
گاهی بعضی ها به اسم خیرخواهی دوست دارن تیشه به ریشه این ملت اصیل بزنن . بعضی ها هم البته از روی نادانی ...

دوست عزيز ليلي
تو اين تاپيك هر كسي اومده نظرشو گفته مسلما نظرات با هم فرق ميكنه .. حتما كه نبايد من و شما خوشمون بياد !!!
شما اومدي زير هر پستي مخالفتتو اعلام كردي!!
اگه از نظري خوشت اومد لايك كن اگه كه نه فقط بخون و رد شو
درسته دوس جون....حق باتوئه....
هرکسی نظر خودشو داره و نظرا با هم فرق داره...و قرارم نیس ک همه ی نظر مشابه بدن....
ولی این موضوعیه ک مربوط ب علوم پزشکیه...تو قسمت طنز و سرگرمی و این حرفام ک آورده نشده!مام مثلا کارشناسای این مملکتیم!اگه قرار باشه فقط بیایم بگیم موافقم یا مخالفم ک نمیشه...باید با هم بحث کنیم تا حداقل پیش خودمون ب ی نتیجه برسیم....
منظور منم از نقل زدن مخالفت صرف نبود!!زیر هیچکدوم فقط نگفتم مخالفم...!وا3 بعضیاش دلیل آوردم و وا3 بعضیاش هم دلیل خواستم...ولی فعلا جوابی نگرفتم....
میخوام ک با هم با توجه ب تخصصمون بحث کنیم...
ضمن این ک دوستم اینجا ب جز لایک!ی پاسخ ب نقل قول هم وجود داره...ینی فضا وا3 بحث و گفتگو و چالش و انتقاد بازه...البته نه مخالفت بی دلیل...
اگه کسی دوس نداشته باشه یا جوابی وا3 حرفش نداشته باشه خب بحث نمیکنه....
ولی ما اینجا دربرابر حرفایی ک میزنیم مسئولیم...و ب قول خودمون تحصیل کرده!پس انتظار میره وقتی توی مورد نظر میدیم دلایل قانع کننده هم براش داشته باشیم....

8521413

New member
بابا این خانم هم داره حرف ولی امر اسبق کل مسلمین جهان رو تکرار می کنه!!! حرف شاقی نزده که...
شاید ما یادمون نیاد... اما همه ی پدر و مادرهای ما اون جمله ی معروف خمینی رو بیاد دارن که گفت ...شاه با شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» میخواسته جلوی گسترش اسلام رو بگیره... خلاصه مردم رو تشویق به زاد و ولد بیشتر کرد... نتیجه چی بود... فاجعه ی دهه ی 60...
در مورد نظر روحانیت در مورد کنترل جمعیت هم... تا اونجایی که شنیدم در اسلام برخی از روحانیون شیعه و سنی با این کار مخالفن... در مسیحیت هم در مذهب کاتولیک به طور کامل حرام است... اما پاپ بندیکت 16 پس از رسیدن به قدرت، چند سال پیش، استفاده از کاندوم را در شرایط خاصی حلال اعلام کرد...

najma

New member
....دوستم تو ک تهرونی باید بدونی ک شب اول کسی نرف خون بده!از فرداش هم نیازی ب تبلیغ نبود!ب خاطر اتفاقایی ک تو کشورمون افتاده مردم خودشون خودجوش رفتن وا3 کمک....

در ضمن این جملتم باید با طلا نوشت: (مرســــی)
گاهی بعضی ها به اسم خیرخواهی دوست دارن تیشه به ریشه این ملت اصیل بزنن . بعضی ها هم البته از روی نادانی ...

بله من هم نگفتم شب اول گفتم روز اول بعد از روز حادثه . ما خودمون رفته بودیم و دیدیم بچه ها اکثرا یا از طریق فیس اومدن یا فروم ها ، یا ...
غیر از اینکه جمله رو لازمه با طلانوشت باید روش هم فکر کرد .
من فکر میکنم اون خانمی که اومده یک حرف دیکته شده رو بدون هیچ مطالعه ای بیان کرده یه چنین کسی باشه . شما بگید چرا اکثر افراد تحصیل کرده (به خصوص در زمینه علوم پزشکی ) با افزایش جمعیت مخالفند ؟
فکر نمیکنید در شرایطی که برداشتن یارانه از لبنیات حتی صدای وزیر بهداشت رو هم در آورد ، با این گرانی مواد غذایی (حالا بگذریم از فقر فرهنگی و اجتماعی ....) داشتن سه تا بچه بیمار که سوئ تغذیه دارن و درست تربیت نشدن بهتره یا داشتن یک بچه ؟؟؟
اصلا با این وضع اقتصادی با این تبعیض ها و ... چطور میشه بچه موفقی تحویل جامعه داد .
مگر اینکه شما کلا مخالف باشید با اینکه اقتصاد ما بیماره یا بیعدالتی و تبعیض بر جامعه حاکمه ...

من تعجب میکنم شما که علوم پزشکی هستید چطور عواقب افزایش جمعیت رو (اونم توی این شرایط اقتصادی) در نظر نمیگیرد ؟

آخرین ویرایش:

najma

New member
نه دیگه!نشد...!وقتی داریم با هم در مورد ی موضوعی بحث میکنیم پ ن پ!جوابی نیس ک بشه داد...!!!
این ک اون خانوم بگه ما وا3 رفاه انقلاب نکردیم ینی این ک نباید ب رفاه فک کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! نمی تونم بفهمم ک چ جوری استدلال کردی!
من گفتم نداشتیم؟؟؟چرا اتفاقا...!سحر جون ما فقر تو دهه ی 60 داشتیم!ولی تو دهه ی 40،50،70،80 و حتی 90 ک تا حالا 2سال ازش میگذره هم داشتیم و داریم...!
قرار نیس از ی بچه بپرسیم!چون اون چیزی از دنیای بزرگترا نمیدونه!!!پس نظر درستی نمیده...! این قانون کجا نوشته شده ک افزایش جمعیت با فقر ارتباط مستقیم داره؟؟؟؟
پس چرا تو جمعیت ی میلیاردیه چین 10 درصد زیر خط فقرن!تو کشور 70 میلیونیه ما 3%!تو کشور ی میلیونیه توباگو 17% ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
نمیدونم چرا فک میکنید من از خارج دارم با شما ارتباط برقرار میکنم؟؟!!! منم تو همین کشورم و منم مشکلاتو میبینم!و میدونم چ خبره...!
حرف من سر این بود ک تو گفتی میخوان جمعیت زیاد شه!تا نفهمیم تورم 1000%ئه!منم گفتم تو چ ی بچه داشته باشی چ 3تا!اگه بخوای از تورم چیزی بدونی میدونی و اگرم نخوای بدونی نمیدونی...!ب تعداد بچه هات مربوط نمیشه....
من همه ی بحثم و نقل قولایی ک تو این مورد زدم وا3 چیزایی بود ک شما نتیجه ی افزایش جمعیت دونستین!!!!

در مورد چین!حتما میدونی ک این وضعیت فقط مختص ما نیس!چین حتی بازای امریکا و ژاپن هم ک جنساشون ب مراتب خیلی با کیفیت تره قبضه کرده!و از وقتی ک عضو سازمان تجارت جهانی شد شروع کرد ب تولیدو تولیدو تولید..........
و حتما اینم میدونی ک ما تو رابطمون با چین 3برابر چیزی ک وارد میکنیم بهشون صادر میکنیم!!!

در مورد هموطنامون...من بیشتر منظورم ب نوع کامنت گذاریه شما بود...وقتی ک شما ی جمعیت خاصی از هموطنانمونو بی ارزش میدونین و از تبعیض و نژاد پرستی!!!!! نسبت بهشون تو کشور صحبت میکنید دیگه هیچ فرقی نداره ک روی صحبت شما کیه؟؟!! تاثیری ک پست شما میذاره مهمه....
فک نمی کنم منم کمتر از شما بدونم!این دفعه ی سومه ک یادآوری میکنم هم از هریس و اهر و تبریز دوست دارم ک هر روز باهاشون در ارتباطم!هم خودم رفتمو دیدم و هم اخبارو دنبال می کنم...ضمن این ک مخاطب ی رسانه هم نیستم!مطمئن باش فقط 20:30 نمیبینم بگم وای وای ما چقد خوبیم!
خبرای چن تا رسانه رو میبینم بعد خودم قضاوت میکنم...وا3 همین با تمام احترام ب حرفاتون نرسیدم....

منم دقیقا چون خاک کشورمو دوس دارم گفتم خوبه ک تو این شرایط پشت هم باشیم نه این ک آب ب آسیاب بقیه بریزیم....:28:

بله شاید در همه جا افزایش جمعیت با فقر ارتباط مستقیم نداشته باشه ولی در ایران و با این اقتصاد بیمار قطعا نه به صورت خطی بلکه به صورت تصاعد هندسی با هم در ارتباطن .
شما این امار 3 درصد زیر خط فقر ایران رو از کجا آوردید ؟؟؟؟
انقدر هم فهمیدنش سخت نیست دوست عزیز . کافیه کمی دور و برتون رو نگاه کنید . به جنوب تهران سری بزنید . پای درد ول مردم بنشینید .
فقط 3 درصد ؟؟؟
واقعا ؟؟؟؟

من هم فکر میکنم حس کردن تورم با تعداد افراد خانواده در ارتباطه . مثلا خانواده ای که یک بچه داره ، تورم رو فقط روی اجناسی که برای اون یکی میخره حس میکنه ولی خانواده ای با 4 تا بچه با همون اندازه تورم ، چهار برابر بیشتر دچار مشکل میشه ، چون مجبوره برای 4 بچه خوراک و پوشاک تهیه کنه ....

آخرین ویرایش:

لیلی جان من تو بحثتون نمیخوام دخالت کنم. ولی تو جامعه شناسی پزشکی توی دانشگاه خوندیم که عوامل زیادی از جمله جمعیت زیاد با فقر رابطه مستقیم داره.همونطور که خودت گفتی فقر چند عاملیه و فقط یکیش جمعیت زیاده بخاطر همین وقتی میخوایم فقر رو در کشورها بررسی کنیم نباید فقط به جمعیت اونها دقت کنیم. مثلا در مورد چین درسته که جمعیتش خیلی زیاده ولی همونطور که خودت اشاره کردی چین بازار دنیا رو گرفته بخاطر همین کم نمیاره. ولی اینجا هرچقدم منابع و صادرات خوب داشته باشیم چیزی به ما نمیرسه که!!! همش اختلاس میشه میره!!!تا وقتی این شرایط بیکاری و گرونی و ... درست مدیریت نشه جمعیت زیاد اوضاع رو صد برابر بدتر میکنه.اگه شرایط کشور اوکی بود اشکالی نداشت.ولی این بچه بدبخت که مثل من بدشانسی آورده و تو این شرایط متولد شده پس فردا کار نمیخواد؟زندگی نمیخواد؟امکانات و تحصیل نمیخواد؟

mikhak s

New member
سلام دوستم...خوشحالم بازم میبینمت...لطف داری دوس جون :28:
میخک جون من خودمم با این داستانی ک این خانوم راه انداخته مخالفم!!
من میدونم ک زیاد شدن جمعیت مدیریت میخواد!شدیدا هم با هندی شدن و چینی شدن مخالفم!!!ولـــــــی اینم قبول دارم ک الآن زمونه خیلی نسبت ب دهه 60 عوض شده!من متولد 67م!ی چیزایی از امکانات بچگی یادمه ک واقعا وقتی بهشون فک میکنم احساس میکنم خیلی قدیمی هستم!!!!
میدونم ک ما با بزرگترین بحرانا رو ب رو بودیمو هنوزم هستیم...ولی ی آمار میخوام ازت...امار دهه شصتیایی ک تو فقر دارن دستو پا میزنن یا دزدو معتادن!!!
میتونیم بر اساس ی امار دقیق بگیم ک بیشتر جمعیت کشور ک درگیر فقر و دزدی و اعتیادن دهه شصتیا هستن؟؟؟؟؟؟!!
اصل بر اینه ک ما با توجه ب چیزی ک میبینیم قضاوت کنیم نه چیزی ک نمی بینیم!منم الآن میتونم بت بگم ک نصف بیشتر اون انفجار جمعیت تو رفاه نسبیه ولی ماها ازشون بی خبریم!منطقیه ب نظرت؟؟و آیا تو حرف منو باور میکنی؟؟؟
ضمن این ک دوس جون هیچ قانونی وجود نداره ک براساسش بگیم با زیاد شدن جمعیت فقر و دزدی و ... هم زیاد میشه..!این فقط قضاوت ما براساس شرایط اقتصادی و اجتماعیه!ک داریم میبینیم...ک منم تا حدودی باهات موافقم!چون ی قاعده ی عقلی میگه ک دفع خطر احتمالی لازمه!ولی نه در حدی ک بخوام ب عنوان ی اصل کلی در نظر بگیرمش...!و البته فک میکنم با ی مدیریت درست میشه ازش جلوگیری کرد!
حالا درمورد درس تنظیم...من اگه گفتم حذف این درس هیچ اهمیتی نداره براساس چیزی بود ک دارم تو جامعه میبینم!و ب نظرم این ک دختر یا پسر چقد اطلاعات داشته باشن بیشتر برمیگرده ب خودشون!دوستاشون!و محیطی ک توش رفت و آمد دارن...
یکی از دوستام دانشجوی سال آخر زیسته!شوهرشم فارغ التحصیل عمران!ولی خداوکیلی هیچی بارشون نیس!ب خاطر کوچیکترین مسائلم از من مشاوره می گیرن...!!!!
حالا اینا هیچی!
همکلاسیه خودم وقتی ازدواج کرد!وا3 مشاوره ب من زنگ زد!!!!! فک کن!عمق فاجعه اینجاس ک ی ماما خودشم چیزی ندونه!!!!:13:
مشاوره های قبل از ازدواجم دیدم ک موقع آزمایش خون ب دخترو پسر میدن!بعضیاش واقعا خنده داره و فقط وا3 وقت تلف کردن...ولی بعضیاش واقعا مفید..
من خودمم تو درمانگاه ب دختر و پسر مشاوره ی قبل از ازدواج دادمو سعی کردم ک کوتاهی نکنم!
بعضیا حتی وا3 بچه ی دوم و سومشون هم میرن مشاوره...تو دوران دانشجوییم نمونه اش کم نبوده...
مطمئن باش واقعا اینجوری نیس ک بگن بچه خوبه اونم جوگیر شه!!!!خودشون ب شرایطم نگا میکن.....

بله كاملا درسته الان زمونه نسبت به دهه 60 عوض شده ،ما ي امكاناتي داريم كه اون موقع نبوده و نسل هاي بعد از ما هم مطمئنا امكانات و شرايطي خواهند داشت كه ما نداريم.
ليلي جان من بر اساس چيزي كه ديدم و شنيدم گفتم: خواهر من حقوق خونده و ديده توي زندان دخترا و پسراي دهه 60 تعدادشون كم نبوده، پرونده هايي ديدمو خوندم كه كه مجرماشون دهه60بودن. اصلا اينارو بيخيال ،وقتي تو خيابون راه ميريم چند تا دست فروشو گدا رو ميبيني كه هم سناي خودمونن؟
آره عزيزم قانوني وجود نداره ولي شواهد نشون ميده وقتي جوابگوي اين جمعيت نيستن چه از لحاظ كار، تربيتي تفريحي رفاهي... پس جوابگوي انفجار جمعيت نسل بعد از ما هم نيستن
.درمورد درس تنظيم گفتي عزيزم بايد بگم با اين تعريفايي كه كردي نشون ميده جامعه به چيزي بيشتر از اين كتاب هم احتياج داره و اينكه مشاوره هاي رايگانو بيشتر كنن نه اينكه كتابو جمع كننو شوق همسرداري بزارن ، درحالي كه هنوز طرف نميدونه چه رابطه اي باعث رضايت طرف ميشه بياد به فكر بچه دار شدن باشه.
بله درست ميگي هركسي به شرايطش نگاه ميكنه براي بچه دارشدن ولي عمق فاجعه، شنيدن اين حرف از كسي كه تحصيلات دانشگاهي داره و داراي يه سمت بالا ست.كه چيزي غير از فاجعه نميتونم به زبون بيارم.

saeed parham

New member

منم دقیقا چون خاک کشورمو دوس دارم گفتم خوبه ک تو این شرایط پشت هم باشیم نه این ک آب ب آسیاب بقیه بریزیم....[/S IZE]:28:

salam mishe lotf konid begid in amaro arghami ke dadid dar mored saderate iran be chino az kodoom manbae naghl kardin ? manzooretoon nafte ?:smiliess (15):

mikhak s

New member

این قانون کجا نوشته شده ک افزایش جمعیت با فقر ارتباط مستقیم داره؟؟؟؟

:

..
:

ليلي جان اين آماري كه نوشتي واقعا منو شوكه كرد:فقط 3% زير خط فقر؟:smiliess (15): چطور ممكنه؟؟:5: همون حلبي آباد تهرانو كارتون خوابا خودشون بيشتر ازين درصد ميشه ، اينطوري كه شما با اين آمار ميگي يعني اكثر مردم ايران تو رفاه كامل به سر ميبرن و تعداد فقيرا خيلي كمه!!!!!! ميشه بگي ما چي به چين صادر ميكنيم؟ مايي كه حتي سوزن هم از چين وارد ميكنيم،*چيو ميتونيم براي اونا صادر كنيم؟

fateme67

New member
الان همین جوونای بیکار دهه60 انقد زیادن که اگه تا چندسال دیگه هم این مسئولین درست کار کنن!!!!!بازم خیلی از ماها بیکاریم نه زندگی داریم نه کار نه روحیه واس درس خوندن.اول 1 فکری برا ماها بکنن نسلای بعد از ما پیش کششون..من نمیدونم اینا مگه وضعیت کشور خودشونو نمیبینن؟؟من دیدم 1کی از بچه ها نوشته 3 درصد زیر خط فقر داریم تو ایران.البته تافقر از نظر اونا چی باشه.ولی من میگم اصلا اینطور نیس و درصد بیشتری از مردم زیر خط فقرن.اگه میتونن واسه این جمعیت زیاد پول و کار و ازدواج و رفاه ایجاد کنن حرفی نیس.ولی زن و شوهرا تو خرج خودشونم موندن بخدا.مخصوصا تو شهرای بزرگ.

بالا