ایا حق تاسیس ازمایشگاه ومسئولیت فنی هم از رشته های غیر علوم ازمایشگاهی گرفته شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bahar9368

New member
بهار الان تو بیمارستان میلاد شیفت صبح و عصر
کاردان و کارشناسن
چرا فک میکنی با ارشد جایگاه شغلی تو آز نداری
شیف شب دکترا و ارش هستن(علتشو نمیدونم)
خب صدالبته ارشد توبعضی رشته ها مثل وسط نردبون ایستادنه
اما دیگه با دکترا بخوای بری آز تشخیص طبی یجورایی انصاف نیست
درضمن من خودم کلی دوست علوم آز چه مجازی چه حقیقی دارم
فقط تو دنیای حقیقی باهامون بهتر برخورد کردن
من به شخص براهمشون احترام قائلم
داری فقط اسم یه بیمارستان رو میگی .شاید جاهایی حرفت درست باشه.
اما هدف اصلی یه ازمایشگاه کسب درآمدشه .من چندتا آزمایشگاه که سسر زدم حتی پرسنل خونگیرش رو از رشته های کامپیوتر آورده بود چون میخاستن پول کمتری بهش بدن .
چند تا آزمایشگاه هست که وقتی کارشناس کارشو انجام میده ارشد بگیره؟حاضرن پول اضافی به فوق لیسانس بدن؟

bahar9368

New member
درسته . منظورم کم کم بود ( سالهای آینده )
وقتی کارورزی بودیم ( درس کلینیکال پاتولوژی ) که علوم آزمایشگاهی پزشکی بجاش ایمنوهماتولوژی دارن ، یک دستگاهی بود ( اسمشو متاسفانه نمیدونم یعنی حضور ذهن ندارم )
کارشناس آزمایشگاه نمونه خون بهش داد بعد دستگاه جواب cbc ، mch ، mchc و اطلاعات دیگه رو داد .
قبلاً بررسی این پارامترها بدون دستگاه انجام میشد .
اندازه گیری پارامترها دستگاهیه اما بررسیشون دستگاهی نیست .
اما اگه دستگاه پلاکت رو بالاتر یا پایین خوند چطور باید متوجه شد؟

drmajid45

New member
چرا انصاف نیست با دکترا بری ازمایشگاه؟
بهار الان تو بیمارستان میلاد شیفت صبح و عصر
کاردان و کارشناسن
چرا فک میکنی با ارشد جایگاه شغلی تو آز نداری
شیف شب دکترا و ارش هستن(علتشو نمیدونم)
خب صدالبته ارشد توبعضی رشته ها مثل وسط نردبون ایستادنه
اما دیگه با دکترا بخوای بری آز تشخیص طبی یجورایی انصاف نیست
درضمن من خودم کلی دوست علوم آز چه مجازی چه حقیقی دارم
فقط تو دنیای حقیقی باهامون بهتر برخورد کردن
من به شخص براهمشون احترام قائلم

Soroush Star

New member
همیشه و همه جا ( بند پ ) عملکردش بیشتره ولی توصیه من اینه که استفاده از بند پ رو همیشه در آخر انجام بدین .
کجای این جامعه حساب کتاب داره !!!
بحث ما دانشجوهای دوست داشتنی بین رشته های پزشکی و دامپزشکی و زیست شناسی هست ، لااقل بعضی واحدهارو باهم پاس کردیم اونوقت یکی که اصلاً هیچی نمیدونه ( مثل مهندسی کامپیوتر ) اونوقت جاش توی آزمایشگاه هست ... از این مثالها بیشمار وجود داره .
آزمایشگاها واسه حقوق کم هر آدمی رو جذب میکنن این یعنی خیانتتتتتتتتت ...

Soroush Star

New member
درست میگی .
میخوام یک فاجعه در حد آزمایشگاه بگم .
توی آزمایشگاه دامپزشکی بودیم نمونه ادرار آوردن ، با نوار مخصوص تست ادرار تغییر رنگ بررسی شد ولی نشان از بیماری ادراری نبود . مسئول آزمایشگاه واسه اینکه وجود مشکل در ادرار رو نشون بده از نوارهای رنگی تاریخ گذشته استفاده کرد . خرابکاری کردن و میخواستن اینجوری نشون بدن مطمئناً از این اتفاقا توی آزمایشگاهای پزشکی دیده میشه ...

Soroush Star

New member
بچه ها یک سوال :
فرض کنیم الان سال آخر Ph.D هستیم ، بعد Ph.D احتمال بیکارشدنمون چند درصد هست ؟

Soroush Star

New member
اینو از این نظر گفتم :
پارسال تابستون مطلبی رو توی روزنامه خوندم : تعداد 3000 پزشک راننده تاکسی در کشور !!!!!

این یعنی فاجعه .

کنکور پارسال در مقطع دبیرستان ( رشته تجربی ) تعداد 3600 نفر فقط پزشکی پذیرش داشت . امسال بیشتر بود . این موج با سرعت صوت بیرون میان ولی شاید بیکار بمونن .

دوست عزیز لطف میکنی دامنه (بازه) کاریه فارغ التحصیلان Ph.D رو بگی ؟
مرسی

bahar9368

New member
اینو از این نظر گفتم :
پارسال تابستون مطلبی رو توی روزنامه خوندم : تعداد 3000 پزشک راننده تاکسی در کشور !!!!!

این یعنی فاجعه .

کنکور پارسال در مقطع دبیرستان ( رشته تجربی ) تعداد 3600 نفر فقط پزشکی پذیرش داشت . امسال بیشتر بود . این موج با سرعت صوت بیرون میان ولی شاید بیکار بمونن .

دوست عزیز لطف میکنی دامنه (بازه) کاریه فارغ التحصیلان Ph.D رو بگی ؟
مرسی

دارن جوونا رو با پذیرش دانشگاه مشغول میکنن که کسی فعلا نگه کو کار؟
ظرفیت لیسانس و فوق رو برا همین بردن بالا
رشته ما ورودی 88 که بودیم 25 نفر بودیم اما الان شده 40 نفر شایدم بیشترش کنن .

Maryam.A

Well-known member
چرا انصاف نیست با دکترا بری ازمایشگاه؟

بابت هر 1 درجه تحصیلی بالاتر فکر می کنید چقد به حقوقتون اضافه شه؟
نهایتأ 200 تومن
من دروبرم دکترا تخصص زیاد هست
با هر کار پژوهشی در عرض 1ماه 25میلیون درآمد کسب میکنن(حدودی)
شاید تو 12 ماه سال 4ماه پروژه نداشته باشه
اما واقعأ کافی نیست؟؟؟

من یه استاد داشتم میگفت من هرچی که دارم
فقط بخاطر تحقیق و پژوهش روی
یه پروتئین هست
32سالش بود ماشین و خونه از دست رنج خودش داشت

drmajid45

New member
مطمئنید؟؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
تخصص ایشون چی بود هیئت علمی بود؟/؟؟
بابت هر 1 درجه تحصیلی بالاتر فکر می کنید چقد به حقوقتون اضافه شه؟
نهایتأ 200 تومن
من دروبرم دکترا تخصص زیاد هست
با هر کار پژوهشی در عرض 1ماه 25میلیون درآمد کسب میکنن(حدودی)
شاید تو 12 ماه سال 4ماه پروژه نداشته باشه
اما واقعأ کافی نیست؟؟؟

من یه استاد داشتم میگفت من هرچی که دارم
فقط بخاطر تحقیق و پژوهش روی
یه پروتئین هست
32سالش بود ماشین و خونه از دست رنج خودش داشت

kiana

New member
واقعا جای بسی تاسفه که قشر تحصیل کرده ما اینجا دارن دعوای رشته من رشته تو می کنن. اینجا ایرانه تو سوئیس زندگی نمی کنید که اینقدر نگران قوانین و مقررات وضع شده هستید بهتره به جای این نگرانی تا اونجایی که می تونید به پیشرفت خودتون از لحاظ علمی و مهارتی فکر کنید چون درسته که تو اینجا شایسته سالاری تقریبا وجود نداره ولی باز هم شایسته ترین ها بیکار نمی مونن و اگه بخوان درآمدهای خوبی می تونن داشته باشن فقط کافیه که یه کم با دید باز تر به دوروبرشون نگاه کنن

Soroush Star

New member
با گفته استادتون موافقم .

ظرفیت دانشگاههارو بالا بردن فقط واسه اینکه دانشجوها مشغول کار ( یعنی درس خوندن :25r30wi:) باشن .. اون علامت خنده واسه بعد از فارغ التحصیلی که آدم به جای گریه خندش می گیره از این تعداد خروجی دانشگاها .

استادتون گفته آینده کاریتون به سوادتون بر می گرده که کاملاً درسته ...

تصور کنین مثلاً رشته بیوشیمی بالینی امسال 183 نفر پذیرش داره که از این تعداد حدود 90-100 نفر سواد واقعی دارن درسته رقابت توی رشته ای مثل بیوشیمی بالینی خیلی نزدیکه ولی انگیزه بیشتر واسه این تعداد وجود داره برای به ادامه تحصیل .
بعضی پسرها برای اینکه خدمت سربازی رو عقب بندازن میان ارشد شرکت میکنن که توی همه رشته ها این موضوع روشنه .
بعد تصور کنین این تعداد183 نفر چه تعدادشون واسه Ph.D غربال میشن و اونجاس که دانشجوی واقعاً باسواد خارج میشه .

البته این نکته هم باید در نظر داشت که همه ساله تعدادی از برترین های رشته های ارشد واسه ادامه تحصیل در Ph.D به خارج کشور میرن یعنی بورسیه خارج کشور میگیرن
.

Soroush Star

New member
چنین در آمدی وجود داره .
کسب درآمد به یکسری فاکتورها نیاز داره که 2 تاش داشتن هوش و داشتن شانس خیلی مهم هستن .

انشا الله هممون به تواناییهای واقعیمون برسیم

behnaz.h

New member
کاش بجای مسخره کردن حرف همدیگه موضوع رو جدی بگیریم و دردی رو دوا کنیم اصلا حق با شماست و کارشناسای زیست نباید تشخیص طبی کارکنن خواهش کردم یکی بمن توضیح بده چرا کسیکه ارشد میکروب پزشکی یا بیوشیمی پزشکی داره مجاز به استخدام توی آزمایشگاه تشخیص طبی نیست؟ این اصلا باعقل جوردر میاد؟ فرض کنیم اصلا ماها قصد کارکردن نداریم این چه قانونیه که یکی میکروب پزشکی میخونه با مدرک فوق لیسانس نباید بره تو آزمایشگاه تشخیص طبی؟ نمیدونم بخندم یا گریه کنم کسیکه این قانون رو گذاشته واقعا خودش تحصیلکرده بوده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا