ایا حق تاسیس ازمایشگاه ومسئولیت فنی هم از رشته های غیر علوم ازمایشگاهی گرفته شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eco.bio

New member
ای بابا این تاپیک همچنان داره میره بالا. اولا تا وقتی احترام بین شغلها تو کشور ما هستش این بحث ها روزبه روز بیشتر خواهد شد!!! ثانیا من نمیدونم تاسیس ازمایشگاه تشخیص طبی چی داره که همه به دنبالش هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرچی فکر میکنم به جایی نمیرسم اخه نه کارش جالبه!!!!!!!!!! همه اش با نمونه .... کار داری دیگه! اگه به خاطر پولش هستش بخداااااااااا خیلی کارها هستش که پول خوبی توش هس. خداییش اینو مشخص کنین تا ماهم بدونیم موضوع چیه اخه:(50):

Asena90

New member
اي بابا باز دعواي زيست و علوم آز شروع شد
همينه كه ما جهان سومي مونديم به جاي اين تعصب بيجا و تفرقه انداختن بايد از توانايي هاي هم حالا در هر زمينه اي كه هستيم استفاده كنيم كه كشورمون از اين عقب موندگي دربياد...:auizz3ffy9vla57584x

mj1919

New member
دوست عزیز بله برای رشته های غیر مرتبط دکترای علوم آزمایشگاهی چیز خوبی نبود ...پاتولوژیست ها رو هم ناراحت کرده بود ... جهت اطلاع الان دانشگاه های آمریکا شروع به پذیرش تو رشته DCLS کردن .(دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی)

اینم تعریف علم زیست :

زیست‌شناسی از علوم طبیعی و دانش مربوط به مطالعه جانداران زنده است. این دانش به بررسی ویژگی‌ها و رفتار سازواره‌ها، چگونگی پیدایش گونه‌ها و افراد، و نیز به بررسی برهمکنش جانداران با یکدیگر و محیط پیرامونشان می‌پردازد.زیست‌شناسی شامل موضوعات وسیعی است که دارای تقسیم‌بندی بسیاری از مباحث و رشته‌های مختلف است.از جمله مهم ترین موضوعات آن عبارت از پنج اصل به‌هم‌وابسته است که می توان آن‌ها را اساس زیست شناسی مدرن نامید
سلول‌ها به عنوان واحد اصلی حیات هستند.
گونه های جدید و صفات موروثی، محصول تکامل هستند.
ژن‌ها واحد اصلی وراثت هستند.
ارگانیسم‌ها محیط داخلی خود را برای حفظ یک وضعیت پایدار و ثابت، حفظ می‌کنند.
موجودات زنده انرژی مصرف می‌کنند و آن را به صورت دیگری تبدیل می‌کنند.

در کل بحثی با کسی ندارم وزارت بهداشت خودش آگاهه و داره خیلی خوب و منطقی تصمیم می گیره خدا رو شکر،وزارت بهداشت هم وظیفه نداره واسه رشته ای که خودش پذیرش نمی کنه اشتغال ایجاد کنه... از سال قبل هم خروجی های اولین دوره کارشناسی علوم شروع شده از این به بعد هم محل های کار و هم مقاطع تحصیلی بالاتر رو تسخیر می کنن... بازم می گم موسی به کیش خود ... عیسی به کیش خود

به امید کسب نظام آزمایشگاهی:thanks:

:65d6a5d6s:

drmajid45

New member
واقعا متاسفم برای دوستانی که همه هم تحصیل کرده هستند
ایت ناپیک ربطی به دعوای این رشه با اون رشته نداشت من فقط یه سوال کردم که متاسفانه هیچ کدوم جواب ندادید
این حرفمم با رئیس انجمنه !! وقتی حرفی مطابق با خواستت نیست سریع اون تاپیکو قفل نکن

Maryam.A

Well-known member
واقعا متاسفم برای دوستانی که همه هم تحصیل کرده هستند
ایت ناپیک ربطی به دعوای این رشه با اون رشته نداشت من فقط یه سوال کردم که متاسفانه هیچ کدوم جواب ندادید
این حرفمم با رئیس انجمنه !! وقتی حرفی مطابق با خواستت نیست سریع اون تاپیکو قفل نکن

باور کنید من جواب شمارو دادم

konjkave

New member
تا الان دوست نداشتم بیام تو این تاپیکا بحث کنم ولی واقعا دیگه شورش درآوردن من موندم ما بچه های زیست وقتی داریم در مورد آینده مون سوال میکنیم یعنی چی بعضی از علوم آز ها میان موضع میگیرن.ایمونو شما میگی دارم از رشته ام دفاع میکنم بعد تهدید به بستن تاپیک میکنی شما دوستی که میگی زیست علوم آورده خودش باید یه فکری بکنه یعنی زیست ربطی به رشته های وزارت بهداشت نداره؟؟؟؟ یه سوال شما اگه دبیرستان زیست نمیخوندی چه جوری میتونستی وارد رشته علوم آز بشی؟پزشکا و دارو سازام همینطور زیست فیزیک یا ریاضی نیست که بگین ربطی به بهداشت نداره.
نکته آخر هم اینکه من به عنوان یه زیست شناس زیر بار حرف غیر منطقی نمیرم و هر تلاشی لازم باشه برای تغییر این قانون میکنم.از همه دوستای زیست و رشته های غیر علوم آز تمنا میکنم دیگه با کسایی از ناراحتی و مشکل شما خوشحال میشن بحث نکنید باید به فکر راه حل بود،نه بحثای بی ثمر.

Maryam.A

Well-known member
از شما عذر خواهی میکنم
ولی مطمئنید؟
اشتباه نمیکنید؟؟

گفتم استادم دکترا علوم داره
از من نمیترسه که اگه باشه میگه
ببینید منطقی فکر کنید
دولت قراره به کل عوض شه
پس خیلی آدما جابه جا میشن
اما برای اطمینان خاطر شما
من از چند جا می پرسم
بهتون خبر میدم

شما الان تاسیس آزمایشگاه براتون سواله؟
یا کار تو آز مایشگاه یا سوپروایزر بودن؟

drmajid45

New member
نه خانوم محترم
من سوالم هم چگونگی تاسیسه هم مسئولیت فنی
درباره کارشناس ازمایشگاه سوال ندارم
ممنون میشم اگه بپرسید
گفتم استادم دکترا علوم داره
از من نمیترسه که اگه باشه میگه
ببینید منطقی فکر کنید
دولت قراره به کل عوض شه
پس خیلی آدما جابه جا میشن
اما برای اطمینان خاطر شما
من از چند جا می پرسم
بهتون خبر میدم

شما الان تاسیس آزمایشگاه براتون سواله؟
یا کار تو آز مایشگاه یا سوپروایزر بودن؟

TUMS

Well-known member
من از همه خواستم که فقط از رشته خودشون دفاع کنند نه اینکه به رشته ی همدیگه یا به هم توهین کنند
کنجکاو جان بازم میگم اگه قرار به توهین باشه مجبورم اینجا را هم ببندم
در ضمن من با کار زیست شناسان عزیز در آزمایشگاه مشکل دارم و به نظرم غیرمنطقی میاد دلایلم را در تاپیک قبلی بیان کردم
از دوستان زیستی یه سوال دارم اونم اینکه
آیا شما فکر میکنید که باید بتونید در آزمایشگاه کار کنید ؟اگه آره دلیلتون را بگید ممنون میشم . . . .. . لطفآ اگر کسی جوابی داره به این سوال من ج بده ممنون میشم

konjkave

New member
ایمونو شما هنوزم با تهدید حرف میزنی هر وقت منطقی شدی و خواستی بنده جواب سوالتونو میدم.در ضمن چون شما مدیر بخشی نباید از امکاناتت سو استفاده کنی.من یکی به شخصه لازم باشه میرم جلوی وزارت بهداشت تحصن میکنم ولی زیر بار حرف غیر منطقی نمیرم برام سو سابقم بشه مهم نیست حالا شما با بستن تاپیک تهدید میکنی.احتمالا طرفدار نظام دیکتاتوری هستی.دوره این زورگویی ها گذشته.البته دوست نداشتم با تندی حرف بزنم ولی شما و دوتا از بچه های علوم آز با طرز حرف زدنتون واقعا بقیه رو ناراحت میکنین

TUMS

Well-known member
من از همه خواستم که فقط از رشته خودشون دفاع کنند نه اینکه به رشته ی همدیگه یا به هم توهین کنند
کنجکاو جان بازم میگم اگه قرار به توهین باشه مجبورم اینجا را هم ببندم
در ضمن من با کار زیست شناسان عزیز در آزمایشگاه مشکل دارم و به نظرم غیرمنطقی میاد دلایلم را در تاپیک قبلی بیان کردم
از دوستان زیستی یه سوال دارم اونم اینکه
آیا شما فکر میکنید که باید بتونید در آزمایشگاه کار کنید ؟اگه آره دلیلتون را بگید ممنون میشم . . . .. . لطفآ اگر کسی جوابی داره به این سوال من ج بده ممنون میشم

ایمونو شما هنوزم با تهدید حرف میزنی هر وقت منطقی شدی و خواستی بنده جواب سوالتونو میدم.در ضمن چون شما مدیر بخشی نباید از امکاناتت سو استفاده کنی.من یکی به شخصه لازم باشه میرم جلوی وزارت بهداشت تحصن میکنم ولی زیر بار حرف غیر منطقی نمیرم برام سو سابقم بشه مهم نیست حالا شما با بستن تاپیک تهدید میکنی.احتمالا طرفدار نظام دیکتاتوری هستی.دوره این زورگویی ها گذشته.البته دوست نداشتم با تندی حرف بزنم ولی شما و دوتا از بچه های علوم آز با طرز حرف زدنتون واقعا بقیه رو ناراحت میکنین

من فقط روی صحبتم با شما نبود با همه هستم که نباید به هم توهین کنند و بد وبیراه بگن و باعث ناراحتی بقییه بشن
در ضمن شما دوست دارین با هم بحث هایی کنید که هیچ نتیجه ای نداره؟
باشه اگه مشکل شما با نبستن تاپیک حل میشه من قول میدم نبندمش
دوست نداشتین ولی تند حرف زدین اشکال نداره-موافق نظام دیکتاتوری -زورگویی باشه راحت باشین هر چیز دیگه هم دوس دارین به من بگید . .. .
در ضمن اگه به سوالم هم جواب بدین ممنون میشم دوست عزیزم

drmajid45

New member
هرکس موقع انتخاب رشته با دید باز انتخاب رشته کرده ،اینده و بازار کار رو سنجیده و وارد رشته شده پس باید تا اخرم پای همه چیزش بمونه نه اینکه بعد مدتی بخواد به این رشته اون رشته تغییر بده
در ضمن دوستان علوم ازمایشگاهی جوری نشه که شما هم مثل پاتولوژیست ها بشید
خود شما از انحصار طلبی پاتولوژیستا شکایت دارید پس خودتون این کارو انجام ندید

آخرین ویرایش:

هما.نوري

New member
دوست عزیز بله برای رشته های غیر مرتبط دکترای علوم آزمایشگاهی چیز خوبی نبود ...پاتولوژیست ها رو هم ناراحت کرده بود ... جهت اطلاع الان دانشگاه های آمریکا شروع به پذیرش تو رشته DCLS کردن .(دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی)

اینم تعریف علم زیست :

زیست‌شناسی از علوم طبیعی و دانش مربوط به مطالعه جانداران زنده است. این دانش به بررسی ویژگی‌ها و رفتار سازواره‌ها، چگونگی پیدایش گونه‌ها و افراد، و نیز به بررسی برهمکنش جانداران با یکدیگر و محیط پیرامونشان می‌پردازد.زیست‌شناسی شامل موضوعات وسیعی است که دارای تقسیم‌بندی بسیاری از مباحث و رشته‌های مختلف است.از جمله مهم ترین موضوعات آن عبارت از پنج اصل به‌هم‌وابسته است که می توان آن‌ها را اساس زیست شناسی مدرن نامید

در کل بحثی با کسی ندارم وزارت بهداشت خودش آگاهه و داره خیلی خوب و منطقی تصمیم می گیره خدا رو شکر،وزارت بهداشت هم وظیفه نداره واسه رشته ای که خودش پذیرش نمی کنه اشتغال ایجاد کنه... از سال قبل هم خروجی های اولین دوره کارشناسی علوم شروع شده از این به بعد هم محل های کار و هم مقاطع تحصیلی بالاتر رو تسخیر می کنن... بازم می گم موسی به کیش خود ... عیسی به کیش خود

:65d6a5d6s:

خيلي بده آدم از ناراحتي يكي ديگه خوشحال باشه:14:

تو اين مملكت شب می خوابن صبح بلند میشن 1 قانون میزارن پس زياد خوشحال نباش:riz277:

آخرین ویرایش:

vfarhadv

New member
تا الان دوست نداشتم بیام تو این تاپیکا بحث کنم ولی واقعا دیگه شورش درآوردن من موندم ما بچه های زیست وقتی داریم در مورد آینده مون سوال میکنیم یعنی چی بعضی از علوم آز ها میان موضع میگیرن.ایمونو شما میگی دارم از رشته ام دفاع میکنم بعد تهدید به بستن تاپیک میکنی شما دوستی که میگی زیست علوم آورده خودش باید یه فکری بکنه یعنی زیست ربطی به رشته های وزارت بهداشت نداره؟؟؟؟ یه سوال شما اگه دبیرستان زیست نمیخوندی چه جوری میتونستی وارد رشته علوم آز بشی؟پزشکا و دارو سازام همینطور زیست فیزیک یا ریاضی نیست که بگین ربطی به بهداشت نداره.
نکته آخر هم اینکه من به عنوان یه زیست شناس زیر بار حرف غیر منطقی نمیرم و هر تلاشی لازم باشه برای تغییر این قانون میکنم.از همه دوستای زیست و رشته های غیر علوم آز تمنا میکنم دیگه با کسایی از ناراحتی و مشکل شما خوشحال میشن بحث نکنید باید به فکر راه حل بود،نه بحثای بی ثمر.

از دیدگاه من همه رشته ها محترم هستن و همه شما عزیزید برای من این فقط یه بحث صنفی بین ماست نه چیز دیگه

دوست عزیز شماها که فارق التحصیل وزارت بهداشت نیستید خیلی خنده داره برید جلوی وزارت بهداشت بگید شغل ما کجاست :78:

کار شما می تونه تو آزمایشگاه های تحقیقاتی باشه جایگاه کسی که باید تو آزمایشگاه تشخیص طبی کار کنه تو دنیا معلوم بود الانم خوشبختانه تو ایرانم داره معلوم میشه کم کم

CLS = MLS =کارشناس علوم آزمایشگاهی بالینی

A medical laboratory scientist (MLS) (also referred to as a medical technologist, a clinical scientist, or clinical laboratory technologist) is a healthcare professional who performs chemical, hematological, immunologic, microscopic, and bacteriological diagnostic analyses on body fluids such as blood, urine, sputum, stool, cerebrospinal fluid (CSF), peritoneal fluid, pericardial fluid, and synovial fluid, as well as other specimens. Medical laboratory scientists work in clinical laboratories at hospitals, doctor's offices, reference labs, and biotechnology labs.

Biologist = زیست شناس

There are many types of biologists. Some work on microorganisms while others study multicellular organisms. There is much overlap between different fields of biology such as botany, zoology, microbiology, genetics and evolutionary biology, and it is often hard to classify a biologist as only one of them. Many jobs in biology as a field require an academic degree. A Ph.D. or its equivalent is generally required to direct independent research, and involves a specialization in a specific area of biology. Many biological scientists work in research and development. Some conduct basic research to advance our knowledge of living organisms, including bacteria and other infectious agents.

Microbiologist

A microbiologist is a person who investigates things or studies in the field microbiology. Microbiologists investigate the growth and characteristics of microscopic organisms such as bacteria, algae, or fungi. Most microbiologists specialize in the environmental, food, agricultural or medical aspects in either medical or industrial microbiology; virology (the study of viruses); immunology (the study of mechanisms that fight infections); or bioinformatics. Many microbiologists use biotechnology to advance knowledge of cell reproduction and human disease. As of 2008, there were 16,900 microbiologists employed in the United States, with this number projected to increase 12.2% over the following decade

چه خوبه که هر کس به حریم و امنیت شغلی دیگران احترام بذاره و تو حیطه کاری خودش کار کنه

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member

اینم تعریف علم زیست :

یعنی من بعضی چیزارو میبینم به قول فردوسی پور دلم میخواد سرمو بکوبم به میز
عزیزم همینقدر از گستردگی ززیست کافیه بدونی که بیو+شیمی بیو+تکنولوژی میکروب+بیولوژی بیو+فیزیک و .....
علم زیست در یک کلمه یعنی مطالعه ی حیات و جزو علوم مادر و پایه هست که به ده ها شاخه به طور مستقیمم و صدها شاخه هم رگه ای ازین علم دارن
ایمونولوژی هم به نوعی از دل زیست شناسی میاد در واقع هرچی که به حیات مربوط بشه!
من حالا نمفهمم این چه حکمتیه که برای ما نقل قول دانشگاهها و دیکشنری هارو میارید
چون حتی یک کلمه ی ساده ی انگلیسی در ۱۰تا دیکشنری به ۱۰نوع مختلف توضیح داده میشه!
زیست با توجه به ماهیت عمیق و فلسفی و گستردگی عظیمش اونقدر بزرگه که نمیشه به طور دقیق تشریحش کرد
البته این معنی شناور تقریبا شامل حال تمامی علوم اصلی و پایه تجربی مثل فیزیک هم میشه و همچنین در علوم انسانی که الان موضوع بحث ما نیستم
پس خواهشا دوستان عزیز در پی خلاصه کردن علم زیست در چند خط نباشن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا