ایا حق تاسیس ازمایشگاه ومسئولیت فنی هم از رشته های غیر علوم ازمایشگاهی گرفته شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

homai

New member
شما سر چی دعوا می کنید .ببینید توی آزمایشگاههای خصوصی کیا کار می کنند . نه زیست است نه علوم آزمایشگاهی

درستشم اینه این حق به اونا داده نشه.مثلا میشه کسی که ریاضی خونده بیاد دفترخانه اسناد رسمی بزنه؟نمیشه دیگه.این زیست شناسا هم که پرو شدن دلیل اینه تا الان قانون درست حسابی نبوده.قانون که عوض شد و سیستم قوی شد همه چی دستشون میاد.
یک علوم آزمایشگاهی پدرش درمیاد تا مدرکشو بگیره.
قدیما کاردانی بود.خود قبولی کاردانی به کارشناسی مثل المپیاد بود.این همه کارآموزی های سنگین.تازه تمومم شدیم با این وضعیت باید بریم 2سال طرح.بعد زیست شناسی که تو علی آباد کتول مدرکشو گرفته بدون هیچ دردسری بیاد رو سفره حاضری و ارشد بگیره و بتونه آزمایشگاه کار کنه؟نه طرحی نه کاراموزی و نه بنیه بالینی!
قانونی باید تصویب بشه که اجازه شرکت اونا که وزارت علومی هستن رو تو رشته های علوم پزشکی نده.
الان یه عده روشن فکر میان میگن فلان و فلان.شما جای روشن فکری یه خورده تعصب به رشتت داشته باش که یه عده با رشته غیر مرتبط دارن نابودش میکنن.

vfarhadv

New member
درستشم اینه این حق به اونا داده نشه.مثلا میشه کسی که ریاضی خونده بیاد دفترخانه اسناد رسمی بزنه؟نمیشه دیگه.این زیست شناسا هم که پرو شدن دلیل اینه تا الان قانون درست حسابی نبوده.قانون که عوض شد و سیستم قوی شد همه چی دستشون میاد.
قدیما کاردانی بود.خود قبولی کاردانی به کارشناسی مثل المپیاد بود.این همه کارآموزی های سنگین.تازه تمومم شدیم با این وضعیت باید بریم 2سال طرح.بعد زیست شناسی که تو علی آباد کتول مدرکشو گرفته بدون هیچ دردسری بیاد رو سفره حاضری و ارشد بگیره و بتونه آزمایشگاه کار کنه؟نه طرحی نه کاراموزی و نه بنیه بالینی!
قانونی باید تصویب بشه که اجازه شرکت اونا که وزارت علومی هستن رو تو رشته های علوم پزشکی نده.
الان یه عده روشن فکر میان میگن فلان و فلان.شما جای روشن فکری یه خورده تعصب به رشتت داشته باش که یه عده با رشته غیر مرتبط دارن نابودش میکنن.

آورین آورین :rolleyessmileyanim:

بعد از این که رشته کارشناسی پیوسته شد ، دیگه دور ، دور علوم آزمایشگاهی ها هست از نتایج ارشد دو سال اخیر می تونید بفهمید حالا باید رو مباحث صنفی کار کنیم :65d6a5d6s:

عسل 69

New member

شما هم یه مقدار مودب باشی بد نیستا، کاش به جای امثال تو توی دانشگاه بجای بنیه بالینی ادب یاد میدادن
یعنی چی زیستا پرو میشن و این حرفا

alireza-j

New member
خیلی عجیبه دوستان زیست شناس واقعا یا خودشون رو به نفهمی زدن یا مارو احمق فرض میکنن.
میان میگن ما هم فلان درسارو پاس کردیم.آخه چه مدلیشو.شما در نظر بگیرید الان ما میکروب مواد غذایی داریم میکروب عمومی داریم و میکروب پزشکی.حالا شما اومدید میکروب عمومی پاس کردید که دلیل نمیشه بیاید تو آزمایشگاه کار کنید که مختص بالین انسان هست و هیچ ارتباطی به میکروب عمومی نداره.اصلا شما نحوه کشت نمونه های حساس انسانی رو یاد نگرفتید و حتی نمیدونید چی هست.کجا شما 12واحد هماتولوژی پاس کردید؟بانک خون پاس کردید؟
شما کی هورمون پاس کردی؟کجا کنترل کیفی و اصول تجهیزات آزمایشگاهی رو پاس کردید؟ده ها مورد از این درسا سراغ دارم.
بنده برای مدرک کارشناسیم 27 واحد کاراموزی تو 13 بیمارستان مختلف گذروندم.شمایی که یک بار هم خون نگرفتید چجوری روتون میشه بیاید ادعا کنید؟
اسم رشته ی ما رو جایی هست که کار میکنیم و زیست شناسی حقی در این بابت ندارن.در ضمن بنده و دوستانم در حال تدوین نامه و کارهایی هستیم که زیست شناسا رو از آزمایشگاههای خصوصی نیز حذف کنیم.

تا جایی که من دارم میبینم ۲ تا از همکلاسیهام با اینکه هنوز لیسانس میکروبشون رو هم نگرفتن به عنوان کار آموز توی آزمایشگاه چند وقتی‌ هست مشغول شدن و قرار هستش تا ۱-۲ هفته دیگه استخدام بشن. از همکلاسیهای دیگرم ۲ ترم هستش توی آزمایشگاه استخدام شدن حتی ۱ نفر دیگه هم توی آزمایشگاه داخل بیمارستان استخدام شده. حالا میخواید برید در وزارت بهداشت، پشت بام وزارت بهداشت، پشت پنجره وزارت بهداشت... هر جا که میتونید اعتراض کنید برید اعتراض کنید ایشالا که به یه نتیجه مطلوب برسید. از این بخشنامه‌ها هم کی‌ داده کی‌ عمل کرده....
راستی‌ گفتم بخشنامه، بد نیست این رو هم بخونید.

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=0007bd1009f2baa38619782e7955daaf

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member
شمایی که یک بار هم خون نگرفتید چجوری روتون میشه بیاید ادعا کنید؟

آخه قربان این آتیش تندت برم، عمل باز قلب که نمی‌خوای انجام بدی، یه خونگیری ساده هستش که ما هر جلسه داریم تو آزمایشگاه هماتولوژیمون انجام میدیم. به خدا زشته توی این دوره زمونه به این مهارتهای پیش پا افتاده افتخار کنیم.

alireza-j

New member
حالا شما اومدید میکروب عمومی پاس کردید که دلیل نمیشه بیاید تو آزمایشگاه کار کنید که

خدایا ازت می‌خوام در همه حال قدرت تفکر و تعقل و تحقیق رو به خودم و همه دوستانم عطا کنی‌...

تا جایی که من دارم میبینم ۲ تا از همکلاسیهام با اینکه هنوز لیسانس میکروبشون رو هم نگرفتن به عنوان کار آموز توی آزمایشگاه چند وقتی‌ هست مشغول شدن و قرار هستش تا ۱-۲ هفته دیگه استخدام بشن. از همکلاسیهای دیگرم ۲ ترم هستش توی آزمایشگاه استخدام شدن حتی ۱ نفر دیگه هم توی آزمایشگاه داخل بیمارستان استخدام شده. حالا میخواید برید در وزارت بهداشت، پشت بام وزارت بهداشت، پشت پنجره وزارت بهداشت... هر جا که میتونید اعتراض کنید برید اعتراض کنید ایشالا که به یه نتیجه مطلوب برسید. از این بخشنامه‌ها هم کی‌ داده کی‌ عمل کرده....
راستی‌ گفتم بخشنامه، بد نیست این رو هم بخونید.

Download File : 32460_orig.pdf

زرشک
خداروشکر دارن میندازنتون بیرون از این رشته.یه مدت خوب گردن کلفت کرده بودید ولی دیگه تموم شد.

alireza-j

New member
اسم رشته ی ما رو جایی هست که کار میکنیم و زیست شناسی حقی در این بابت ندارن.در ضمن بنده و دوستانم در حال تدوین نامه و کارهایی هستیم که زیست شناسا رو از آزمایشگاههای خصوصی نیز حذف کنیم.

شما‌ها اگر این کاره بودید این چند سال جلوی پاتولوژیست‌ها رو میگرفتید. آخه درد شما که یکی‌ دوتا نیست حالا گریم نامه رو نوشتید بهش هم یه نگاهی‌ انداختن و گفتن چشم و به دستور شما همه زیستی‌‌ها رو توی ۱ روز اخراج کردن بعدش که چی‌؟!؟!؟!؟! وضعتون از این رو به اون رو می‌شه؟؟؟ من خودم قبول دارم در حق علوم ازمیشگاهیها ظلم شده ولی‌ این دلیل نمی‌شه که شما بخواهید با این حالت رفتار کنید.

alireza-j

New member
زرشک
خداروشکر دارن میندازنتون بیرون از این رشته.یه مدت خوب گردن کلفت کرده بودید ولی دیگه تموم شد.

واقعیّت تلخه عزیزم.

حالا هر وقت حوصلت گرفت بخشنامه رو بخون بخصوص ۲ خط آخر (جالب توجه شما که میگید دارن بیرونتون می‌کنن). هر چند واقعاً خیلی‌ ساده لوح انگارانه هستش که واقعاً فکر کنی‌ همه به این بخشنامه‌ها عمل میکنن. به هر حال نه من الان استخدام شدم نه خیال کار کردن تو آزمایشگاه و سر و کله زدن با نمونه‌های مردم رو دارم. فقط چیزایی که دارم میبینم رو گفتم میخواهید باور کنید یا نکنید. ایشالا که وضعیت همه بهتر بشه. همگی‌ موفق باشید

Mohammad gh

New member

زرشک

موندم که کی رفته این بحث رو از زیر هزاران خروار خاک بیرون کشیده!!!
اصلا هم حوصله ی بحث ندارم فقط به شما ایمونولوژِی توصیه میکنم که بد نیست کمی شعور و ادب داشته باشید میدونم برای فردی با ادبیات شما خیلی سخته ولی بازم از تلاش دست بر ندارید که بلکه به مقصود برسید(کمی ادب)

لطفا مدیریت تاپیک رو ببنده که همون چند قرن پیش هم این تاپیک به جایی نرسید

Immunity

Well-known member
بنده از جانب خودم صحبت می کنم:
حق دانشجویان علوم آزمایشگاهی میباشد که در آزمایشگاه های تشخیصی مشغول به کار شوند.
ولی مطمئن نیستم که حق دانشجویان زیست شناسی خصوصا گرایش های سلولی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی و.. باشه که در آن آزمایشگاهها، مشغول به کار نشوند.

حرف دکتر درسته...علوم آز یه فنه ک منه زیست شناس هم میتونم اونارو تو یه دوره یاد بگیرم..مثله کاراای دیگه کار با ابزاره!! کار با سمپلر یا خون گیری یه روش تجربیه ن چیزه دیگر...همه کسایی ک وارد دوره ارشد میشن هدفشون اینه ک با مدرک ارشد کار پیداکنن ن با مدرک کارشناسی...یه مطلب دیگه وزارت بهداشت میتونست براحتی این مشکل حل کنه باین صورت ک برای بچهای غیر علوم آزی ک ارشد میان بهداشت در پایان چند واحد کاراموزی مرتبط با رشته مربوطه بذاره تا اونا هم با فعالیت در آزمایشگاه آشنا بشن..ن اینکه بخواد این حقو از خیل عظیمی از دوستان بگیره...

آخرین ویرایش:
موندم که کی رفته این بحث رو از زیر هزاران خروار خاک بیرون کشیده!!!
اصلا هم حوصله ی بحث ندارم فقط به شما ایمونولوژِی توصیه میکنم که بد نیست کمی شعور و ادب داشته باشید میدونم برای فردی با ادبیات شما خیلی سخته ولی بازم از تلاش دست بر ندارید که بلکه به مقصود برسید(کمی ادب)

لطفا مدیریت تاپیک رو ببنده که همون چند قرن پیش هم این تاپیک به جایی نرسید
به جای اینکه به من بگی به بابات بگو ادب داشته باشه خیلی بهتره.
حرف دکتر درسته...علوم آز یه فنه ک منه زیست شناس هم میتونم اونارو تو یه دوره یاد بگیرم..مثله کاراای دیگه کار با ابزاره!! کار با سمپلر یا خون گیری یه روش تجربیه ن چیزه دیگر...همه کسایی ک وارد دوره ارشد میشن هدفشون اینه ک با مدرک ارشد کار پیداکنن ن با مدرک کارشناسی...یه مطلب دیگه وزارت بهداشت میتونست براحتی این مشکل حل کنه باین صورت ک برای بچهای غیر علوم آزی ک ارشد میان بهداشت در پایان چند واحد کاراموزی مرتبط با رشته مربوطه بذاره تا اونا هم با فعالیت در آزمایشگاه آشنا بشن..ن اینکه بخواد این حقو از خیل عظیمی از دوستان بگیره...
یعنی چی؟آخه اینم شد حرف.اگه اینطوره بند هم میتونم برم بیمارستان همراه یه متخصص تجربه کسب کنم و مثل اون تشخیص بدم و تجویز کنم.اصل قضیه اینه هر رشته ای باید بتونه در حیطه کار خودش فعالیت کنه.نه اینکه طرف با زیست یا ریاضی بیاد و بعد به خاطر اینکه تجربه کسب کنه براش کارآموزی خارج از دروس بزارن.اگه به یاد گرفتن باشه هر کسی میتونه هر رشته ای رو یاد بگیره.اصلا چرا باید به اینجا بکشه؟شما برو درستو بخون و علوم ابتدایی و زیست تدریس کن.دیگه بالین رو چه به شما؟

TUMS

Well-known member
تاپیک بسته شد

در درست بودن کارتون اپسیلونی شک نیست که تاپیک را بستین ولی
آیا در صورتی که مدیر بخش خودش هست و فعالیت داره و تازه همون لحظه آنلاین هست بهتر نیست مدیر ارشد یه مشورتی هم قبل از اعمال تصمیم با مدیر اون بخش داشته باشه !!!؟

آخرین ویرایش:

mj1919

New member

در درست بودن کارتون اپسیلونی شک نیست که تاپیک را بستین ولی
آیا در صورتی که مدیر بخش خودش هست و فعالیت داره و تازه همون لحظه آنلاین هست بهتر نیست مدیر ارشد یه مشورتی هم قبل از اعمال تصمیم با مدیر اون بخش داشته باشه !!!؟

جناب ایمونو
بنده شدیدا و اکیدا، از این دست حاشیه پردازی ها اجتناب دارم(اینکه یک کار اینچنینی چجوری انجام بشه، آخرین نمونه اش هم بحث آرتمیس بود)، در صورتی که نیاز است، مدیر بخش تاپیک رو ببندد ، در صورتی که بهتره باز باشه، باز باشه. صلاح ممکلت خویش خسروان دانند،

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا