ایا حق تاسیس ازمایشگاه ومسئولیت فنی هم از رشته های غیر علوم ازمایشگاهی گرفته شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Mohammad gh

New member
دارن جوونا رو با پذیرش دانشگاه مشغول میکنن که کسی فعلا نگه کو کار؟
ظرفیت لیسانس و فوق رو برا همین بردن بالا
رشته ما ورودی 88 که بودیم 25 نفر بودیم اما الان شده 40 نفر شایدم بیشترش کنن .

جانا سخن از روان ما میگویی

دلم نیومد اینو نگم
..دانشگاه پیام نور مرکز تهران شرق سال ۹۰ ظرفیت بیوتکنولوژی میکروبیش ۴۴ نفر بود در صورتی که کل ظرفیت روزانه ۶۸نفر. ی ربع رشیدی غیر انتفاعی هم حدود ۲۰ نفر ظرفیت بیوتک میکروبی داشت همون بیوتک سفید که در واقع بهش بیوتک صنعتی گفته میشه و در تقریبا تمامی کشور های جهان جزو رشته های استراتژیک و راهبردی محسوب میشه!و بعد مدیرگروه همون مرکز که الان شده رئیس,همون سال گفت که دانشجوهای ما مدام از کمبود امکانات شکایت میکنن و حق هم دارن....جالبه به این نکته اشاره نکردن که خودتون پس چرا به خودتون حق میدید که وقتی نه کادر علمیشو دارید نه امکانات بیاید و این رشته رو با این وسعت پذیرش بالا احداث کنید!و به بدنه ی بیوتک کشور به این صورت ضربه بزنید!یک نکته ی جالبتر هم اینه که در دفترچه قید میکنن مرکز تهران درحالی که این رشته در مرکز تهران شرق و حکیمیه جاریه!یعنی سنگ پا قزوین جلو مدیران وارسته ی این نهاد به اصطلاح علمی کم میاره!!!:wacsmiley:

eco.bio

New member
جانا سخن از روان ما میگویی

دلم نیومد اینو نگم
..دانشگاه پیام نور مرکز تهران شرق سال ۹۰ ظرفیت بیوتکنولوژی میکروبیش ۴۴ نفر بود در صورتی که کل ظرفیت روزانه ۶۸نفر. ی ربع رشیدی غیر انتفاعی هم حدود ۲۰ نفر ظرفیت بیوتک میکروبی داشت همون بیوتک سفید که در واقع بهش بیوتک صنعتی گفته میشه و در تقریبا تمامی کشور های جهان جزو رشته های استراتژیک و راهبردی محسوب میشه!و بعد مدیرگروه همون مرکز که الان شده رئیس,همون سال گفت که دانشجوهای ما مدام از کمبود امکانات شکایت میکنن و حق هم دارن....جالبه به این نکته اشاره نکردن که خودتون پس چرا به خودتون حق میدید که وقتی نه کادر علمیشو دارید نه امکانات بیاید و این رشته رو با این وسعت پذیرش بالا احداث کنید!و به بدنه ی بیوتک کشور به این صورت ضربه بزنید!یک نکته ی جالبتر هم اینه که در دفترچه قید میکنن مرکز تهران درحالی که این رشته در مرکز تهران شرق و حکیمیه جاریه!یعنی سنگ پا قزوین جلو مدیران وارسته ی این نهاد به اصطلاح علمی کم میاره!!!:wacsmiley:

به موضوع خوبی اشاره کردین. منم بابت این موضوع خییلی ناراحتم نمیدونم سیاست کشور به کجا داره میره

eco.bio

New member
:motat: دوستان اگه قرار به توهین و حرفهای الکی و اعصاب خورد کن باشه منم میتونم کلی دلیل بیارم که فلان رشته اینطوریه و اونطوریه! خیلی میخواستم حرف بزنم ولی مهم نیس. میذارمش کنار. از دوستان با هوش وزارت بهداشت و علوم میخوام که به فکر چاره باشن. صفحات تاپیک رفته تا 11. اگه میتونین تا فردا برسونین به 22 ولی با بیان راه حل هاتون. درضمن به فکر این نباشین که فلانی میاد ازمایشگاه جای منو مییگیره. روزی دست خداست. بجای این افکار که جای همو بگیرین به فکر یه جای خوب برای خود باشین. تو این دنیای به این بزرگی یعنی یه جا برا شما نیس؟؟؟؟؟؟؟؟:New (6):خب فکرتونو به کار بندازین. عوض فکر کردن به موضوعات غیر منطقی، به این فکر کنین که چاره کار چیه؟

eco.bio

New member
ولی در مورد استخدامی اینا باید بگم که همه اش هم تقصیر مسیولین نیس بخدا. کمیش هم برمیگرده به فرهنگ غلط و افکار غلط ما! وقتی ما بعنوان تحصیل کرده داریم روی موضوعات الکی بحث میکنیم مطمینا جامعه هم بدتر از ما فکر میکنه و این باعث میشه همه بخاطر بدست اوردن پول هجوم بیارن به دانشگاه. اخرش هم میشه این. پس از پایه غلطه. حالا جالبش اینجاست که ماهاااااااااااا داریم اینو اداممه میدیم با شدت بیشتر!

TUMS

Well-known member
فک کنم داره بهتر میشه
هر گونه پستی که توهین آمیز باشه پاک خواهد شد و فرقی هم نمیکنه کی گذاشته باشه .. ..

drmajid45

New member
خدایی من کاری به استخدامی اینا ندارم ولی اگه یه ارشد بیوشیمی یا انگل یا ایمنی یا میکروب یا ویروس یا هماتو نتونه ازمایشگاه کارکنه کجا باید از علمش استفاده کرد؟؟

هما.نوري

New member
یعنی من بعضی چیزارو میبینم به قول فردوسی پور دلم میخواد سرمو بکوبم به میز
عزیزم همینقدر از گستردگی ززیست کافیه بدونی که بیو+شیمی بیو+تکنولوژی میکروب+بیولوژی بیو+فیزیک و .....
علم زیست در یک کلمه یعنی مطالعه ی حیات و جزو علوم مادر و پایه هست که به ده ها شاخه به طور مستقیمم و صدها شاخه هم رگه ای ازین علم دارن
ایمونولوژی هم به نوعی از دل زیست شناسی میاد در واقع هرچی که به حیات مربوط بشه!
من حالا نمفهمم این چه حکمتیه که برای ما نقل قول دانشگاهها و دیکشنری هارو میارید
چون حتی یک کلمه ی ساده ی انگلیسی در ۱۰تا دیکشنری به ۱۰نوع مختلف توضیح داده میشه!
زیست با توجه به ماهیت عمیق و فلسفی و گستردگی عظیمش اونقدر بزرگه که نمیشه به طور دقیق تشریحش کرد
البته این معنی شناور تقریبا شامل حال تمامی علوم اصلی و پایه تجربی مثل فیزیک هم میشه و همچنین در علوم انسانی که الان موضوع بحث ما نیستم
پس خواهشا دوستان عزیز در پی خلاصه کردن علم زیست در چند خط نباشن

:thanks::applause:

هما.نوري

New member
دلم میخواست این بحث تموم بشه و وقت همدیگه رو نگیریم ولی بعضی دوستان حرفایی میزنند که وادار میشم جواب بدم.قبل از هر چیز اینو بگم که به شخصه برای همه بچه های علوم آز احترام قائلم و این بحثا دلیل نمیشه فک کنیم با هم دشمنیم همه مون بالغ و عاقلیم و اینم فقط یه بحث کوچولو که ایشالا به زودی به نتیجه میرسه. دوست عزیز میدونم ما فارغ التحصیل وزارت بهداشت نیستیم و طبیعتا نباید تقاضای کار ازشون داشته باشیم ولی اعتراض ما به چیز دیگه ای لطفا دقت کنید تو قسمت دانش و معلومات این ابلاغیه اومده کارشناس ارشد بیوشیمی بالینی،هماتو،ویروس و ... مشروط بر اینکه کارشناس علوم آزمایشگاهی باشند میتونن استخدام بشن.حالا شما تصور بفرمایید بنده برم دو سال دانشگاه درس بخونم پایان نامه رو با تمام سختیهاش ارائه بدم، مدرک ارشد بیوشیمی بالینی بگیرم.بعد وقتی که به یه آزمایشگاه طبی برای کار مراجعه کردم بگن به ارشد بیو بالینی نیاز داریم ولی چون شما در دوره لیسانس زیست خوندین از پذیرشتون معذوریم.حتما شما مطلع هستید خیلی از رشته ها این شرایط دارن که با مدارک لیسانس رشته های مختلف میتونن وارد یک رشته ارشد مشترک بشن.همیشه مدرک فعلی که دارید مهمه وقتی جایی شاغل باشید براساس مدرک فعلیتون حقوق میدن نه مدرک قبلی این موضوع هم مصداق همین مثال.اگه این حرفا رو هم در نظر نگیریم و حق مطلق به شما بدیم آیا الان که خیلیا مثل من روی این رشته ها و بازار کارشون سرمایه گذاری کردن وقت اجرایی کردن همچین قانونی هست آیا درست نبود اجرایی کردن این قانون به چن سال آینده واگذار میکردن تا کسانی که برنامه ریزی کردن و وقت گذاشتن متضرر نشن؟؟؟؟ در ضمن وزارت علوم در برابر رشته هایی که میگیره موظف نه رشته های وزارت بهداشت بیوشیمی بالینی ،هماتو و...رشته وزارت بهداشت حالا هر کی در این رشته ها تحصیل کنه وظیفه ایجاد شغلش با بهداشت نه علوم.اینها نظرات شخصیم بود ولی فک نمیکنم غیر منطقی باشه.

:smiliess (8)::applause:

هما.نوري

New member
شما اگه جای بچه های پزشکی بودید که بچه های زیست میتونن کنکور لیسانس به پزشکی بدن.وزارت بهداشت رو خراب میکردی رو سرشون . دوست عزیز خیلی مغروری این یه خصلت بده سعی کن ترکش کنی از بالا به همه نگاه نکن

:smiliess (8): :applause: :thanks:

vfarhadv

New member
نمی خواستم در این مورد دیگه پست بدم فقط یه چند تا نکته راجع به طرح نیروی انسانی

- وقتی دولت تو یه رشته ای نیاز به نیروی انسانی داشته باشه این طرح میشه اجباری وگرنه اختیاریه ... دقت بفرمایید اگه رشته های دیگه مرتبط بودن دولت اونا رو می فرستاد طرح :New (6): ما تو 16 واحد کار ورزی ورزیده میشیم نه طرح ! در ضمن اگه نیاز بود تو چارت آموزشی رشته های دیگه هم کارورزی و طرح وجود داشت

- تا وقتی طرح نریم مدرکمون آزاد نمیشه

- قبل طرح فقط یه بار می تونیم ( شاید 2 بار ) ارشد شرکت کنیم

- واسه طرح ما پول نمیدیم بلکه مثل پرسنل دیگه حقوق می گیریم + یه سری مزایای دیگه مثل کارانه و ...

konjkave

New member

- وقتی دولت تو یه رشته ای نیاز به نیروی انسانی داشته باشه این طرح میشه اجباری وگرنه اختیاریه ... دقت بفرمایید اگه رشته های دیگه مرتبط بودن دولت اونا رو می فرستاد طرح :New (6): ما تو 16 واحد کار ورزی ورزیده میشیم نه طرح ! در ضمن اگه نیاز بود تو چارت آموزشی رشته های دیگه هم کارورزی و طرح وجود داشت

- واسه طرح ما پول نمیدیم بلکه مثل پرسنل دیگه حقوق می گیریم + یه سری مزایای دیگه مثل کارانه و ...

واقعا خنده دار اگه دولت نه فقط دولت فعلی حتی دولتای قبلی یه کم فقط یه کم به نظام آموزشی اهمیت میدادن الان انقد مشکلات پیش نمیومد اونوقت شما میگید اگه رشته های دیگه مرتبط بود دولت میفرستاد طرح چی تو نظام آموزشی ما سر جاشه که این یکی باشه.هر کی میاد سر کار واسه خودش یه قانونی میاره بعد نفر بعدی میاد همون قانون به کل عوض میکنه.همون بهتر دیگه بحث نکنیم.

هما.نوري

New member

:65d6a5d6s: :smiliess (7):

Mohammad gh

New member
واقعا خنده دار اگه دولت نه فقط دولت فعلی حتی دولتای قبلی یه کم فقط یه کم به نظام آموزشی اهمیت میدادن الان انقد مشکلات پیش نمیومد اونوقت شما میگید اگه رشته های دیگه مرتبط بود دولت میفرستاد طرح چی تو نظام آموزشی ما سر جاشه که این یکی باشه.هر کی میاد سر کار واسه خودش یه قانونی میاره بعد نفر بعدی میاد همون قانون به کل عوض میکنه.همون بهتر دیگه بحث نکنیم.

کاملا موافقم ایکاش بجای این همه خواب و خیال برای تفکیک جنسی و ایجاد دانشگاه های تک جنسی و چنین رفتارهای توهین امیزی با دانشجوها به فکر یه سیستم موثر و کارامد در سطح جهانی میبودن!به عقیده ی من حتی رشته های غیر پزشکی هم از فنی گرفته تا علوم انسانی و تجربی قطعا بعد از پایان تحصیل نیاز به یک دوره ی کارورزی و کاراموزی دارن!

شاید براتون جالب باشه که رئیس فعلی دانشگاه ما که استاد تمام هستن تعریف میکردن که برای فرار از سربازی اومدن زیست و بعد وقتی به دکترا رفتن اونم خارج از ایران تازه فهمیدن که زیست شناسی چی هست...یعنی همچین نظام اموزشی داریم ما!

پس تعجبی نداره که با چنین قانون های نادرست و غیر مسئولانه شرایط و برنامه ریزی گروه بزرگی از دانشجویان علوم پایه که به طور غیرمستقیم اما بسیار واضح با وزارت مهم و حساسی مثل بهداشت در ارتباط هستن نادیده گرفته میشه...بزرگترین ضربه ناگهانی بودن این قانون بود.

هیچ وقت یادم نمیره حال خواهرم رو که زمانی که سا اول تخصص پزشکیش بود وقتی اومدخونه و گفت که دانشگاه ایران منحل شد!واقعا از ته دلم احساس سرخوردگی کردم! مخصوصا وقتی تیتر فکر میکنم خبرانلاین رو دیدم که زد نام ایران را از سردر دانشگاه پایین کشیدند اونم وقتی همه خواب بودن...
کشور ما کشور قانون های یک شبه و اعتراض های یک ثانیه ایه.

Maryam.A

Well-known member
هیچ وقت یادم نمیره حال خواهرم رو که زمانی که سا اول تخصص پزشکیش بود وقتی اومدخونه و گفت که دانشگاه ایران منحل شد!واقعا از ته دلم احساس سرخوردگی کردم! مخصوصا وقتی تیتر فکر میکنم خبرانلاین رو دیدم که زد نام ایران را از سردر دانشگاه پایین کشیدند اونم وقتی همه خواب بودن...
کشور ما کشور قانون های یک شبه و اعتراض های یک ثانیه ایه.[/quote]

الانم دوباره دارن جدا می کنن
یعنی آخر بی فکری و بی نظمی و
نداشتن مدیریت صحیح

Perfect_World

New member
خیلی قانون خوبیه و وزارت بهداشت بعد چندین سال یه حرکتی از خودش نشون داد.
دلیلی نداره کسی که بیسش آزمایشگاه نیست بهش مجوز کار به عنوان کارشناس آزمایشگاه بدن.صد ارشد هم داشته باشه و رتبش یک هم باشه چون درس های تخصصی بالینی و کاراموزی های بیمارستانی رو نگذرونده واجد شرایط نیست.همون بره سرچ و تحقیق کنه بهتره.

Perfect_World

New member
خیلی عجیبه دوستان زیست شناس واقعا یا خودشون رو به نفهمی زدن یا مارو احمق فرض میکنن.
میان میگن ما هم فلان درسارو پاس کردیم.آخه چه مدلیشو.شما در نظر بگیرید الان ما میکروب مواد غذایی داریم میکروب عمومی داریم و میکروب پزشکی.حالا شما اومدید میکروب عمومی پاس کردید که دلیل نمیشه بیاید تو آزمایشگاه کار کنید که مختص بالین انسان هست و هیچ ارتباطی به میکروب عمومی نداره.اصلا شما نحوه کشت نمونه های حساس انسانی رو یاد نگرفتید و حتی نمیدونید چی هست.کجا شما 12واحد هماتولوژی پاس کردید؟بانک خون پاس کردید؟
شما کی هورمون پاس کردی؟کجا کنترل کیفی و اصول تجهیزات آزمایشگاهی رو پاس کردید؟ده ها مورد از این درسا سراغ دارم.
بنده برای مدرک کارشناسیم 27 واحد کاراموزی تو 13 بیمارستان مختلف گذروندم.شمایی که یک بار هم خون نگرفتید چجوری روتون میشه بیاید ادعا کنید؟
اسم رشته ی ما رو جایی هست که کار میکنیم و زیست شناسی حقی در این بابت ندارن.در ضمن بنده و دوستانم در حال تدوین نامه و کارهایی هستیم که زیست شناسا رو از آزمایشگاههای خصوصی نیز حذف کنیم.

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
خیلی عجیبه دوستان زیست شناس واقعا یا خودشون رو به نفهمی زدن یا مارو احمق فرض میکنن.
میان میگن ما هم فلان درسارو پاس کردیم.آخه چه مدلیشو.شما در نظر بگیرید الان ما میکروب مواد غذایی داریم میکروب عمومی داریم و میکروب پزشکی.حالا شما اومدید میکروب عمومی پاس کردید که دلیل نمیشه بیاید تو آزمایشگاه کار کنید که مختص بالین انسان هست و هیچ ارتباطی به میکروب عمومی نداره.اصلا شما نحوه کشت نمونه های حساس انسانی رو یاد نگرفتید و حتی نمیدونید چی هست.کجا شما 12واحد هماتولوژی پاس کردید؟بانک خون پاس کردید؟
شما کی هورمون پاس کردی؟کجا کنترل کیفی و اصول تجهیزات آزمایشگاهی رو پاس کردید؟ده ها مورد از این درسا سراغ دارم.
بنده برای مدرک کارشناسیم 27 واحد کاراموزی تو 13 بیمارستان مختلف گذروندم.شمایی که یک بار هم خون نگرفتید چجوری روتون میشه بیاید ادعا کنید؟
اسم رشته ی ما رو جایی هست که کار میکنیم و زیست شناسی حقی در این بابت ندارن.در ضمن بنده و دوستانم در حال تدوین نامه و کارهایی هستیم که زیست شناسا رو از آزمایشگاههای خصوصی نیز حذف کنیم.

کاربر Perfect_World
شما اجازه دارید که هر گونه مطلبی رو مرتبط با عنوان تاپیک ارسال کنید، ولی اجازه توهین به کاربران رو ندارید،
لطفا همین مطالب رو با ادبیات در شان خودتان، دوستان و انجمن ارسال نمایید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا