ایا حق تاسیس ازمایشگاه ومسئولیت فنی هم از رشته های غیر علوم ازمایشگاهی گرفته شده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

drmajid45

New member
قانون جدیدی که اومده اونایی که پایه علوم ازمایشگاهی ندارن نمیتونن کارشناس ازمایشگاه بشن
این قانو برای دکترا هم صدق میکنه؟
یعنی دکترایی که پایه علوم ازمایشگاهی ندارن نمیتونن مسئول فنی بشن؟

mj1919

New member
قانون جدیدی که اومده اونایی که پایه علوم ازمایشگاهی ندارن نمیتونن کارشناس ازمایشگاه بشن

تا جایی که من می دونم این دوتا قضیه ، حکایت هاشون مث این بیت زیر میشه:
گنه در بلخ کرد آهنگری/ به شوشتر زدند گردن مسگری!

حالا پیدا کنید که آیا اون بدبخت توی شوشتر به جرم گناه اون بلخی گردن زده شده یا نه! :motat:

vfarhadv

New member

انشالا به اونجا هم می رسه به زودی موسی به کیش خود...عیسی به کیش خود :thanks:

mj1919

New member
انشالا به اونجا هم می رسه به زودی موسی به کیش خود...عیسی به کیش خود :thanks:

عزیز من vfarhadv
به ایندست مباحث بی نتیجه [دعوای رشته ای] لطفا دامن نزنید، خوب همانطور خودتون واقفید، در مقطع ارشد و دکتری رشته ی علوم آزمایشگاهی نداریم! و فارغ التحصیلان این رشته، مجبورند در رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدهند،
دکتری حرفه ای اون هم یک کار نسنجیده بود که چندین سال پیش، بلافاصله بعد ایجاد برداشته شد،

TUMS

Well-known member
جهت شفاف سازی
رشته های دیگری که دکتر فرمودید از زیرشاخه های علوم آزمایشگاهی هست
در مورد دکترای حرفه ای هم باید بگم اتفاقآ کار درستی کردن ولی متاسفانه زود برش داشتن ب خاطر باند و باند بازی . . . . . .

Maryam.A

Well-known member
امکان نداره
حداقلش تا الان چنین قانونی نیست
من از استادم که دکترای علوم داره پرسیدم
گفت ازین قانونا زیاد میاد و میره
ثانیأ دولت جدید بیاد خیلی ها عوض میشن
قوانینم عوض میشه
خوب و بدشو خدا داند!!!!؟؟؟؟

Maryam.A

Well-known member
جهت شفاف سازی
در مورد دکترای حرفه ای هم باید بگم اتفاقآ کار درستی کردن ولی متاسفانه زود برش داشتن ب خاطر باند و باند بازی . . . . . .

دکترای علوم آز حرفه ای نیست تخصصیه

mj1919

New member
جهت شفاف سازی

باید عرض کنم که اساس رشته های دانشگاهی در دو دسته بندی کلی می توانند قرار بگیرند، 1- ساینس (علم) 2- تکنیک (فن)
بر این اساس زمانی که شما یک تکنینک را فرا می گیرد، خوب شما مسلط بر اون شدید، مثلا من تکنیک ایکس را بلدم، این تکنیک خودش ماحصل یک دانش (نالج) است، و علم هم از بنیانهای این تکنیک.
به عبارتی تکنیک مرحله ی کاربردی دانش است، و ارزش فنی و کاربردی علم.

خوب با توجه به توضیح بالا، رشته هایی نظیر زیست شناسی، به عنوان یک علم قلمداد می شوند، "دانش زیست شناسی" و یا "علم زیست شناسی" چون فرآیند اساسی در تعریف علم در زیست شناسی می گنجد یا بالعکس.
ولی رشته های تحصیلی فنی ، نظیر برخی مهندسی ها، برخی رشته های انسانی

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
دکتر من نمی خوام دعوا راه بندازم اگر اینجا هم مثل تاپیک قبلی بشه خواهم بست
در پاسخ ب جملاتی که گفتین فردا بعد از امتحان صحبت خواهم کرد
البته الان تعریف علوم آزمایشگاهی را براتون میزارم

mj1919

New member
دکتر من نمی خوام دعوا راه بندازم اگر اینجا هم مثل تاپیک قبلی بشه خواهم بست
در پاسخ ب جملاتی که گفتین فردا بعد از امتحان صحبت خواهم کرد
البته الان تعریف علوم آزمایشگاهی را براتون میزارم

بابا منکه قصد دعوا ندارم،
در کل دنبال اینم نیستم که کدوم رشته خوبه و کدوم بد! در کل دیدم به افراد دانشجوی رشته هاست، اونان که تعیین می کنند، مسیر به کدوم سمت بره، ونه رشته،

تنها رشته ای هم که تا حالا یادم میاد مسخره کردم، رشته ی سبزی کاری بوده [اونم به خاطر یک اطلاعیه تو دانشگاه، دوره ی لیسانس نوشته بود "حضور دکتر فلانی، پدر علم سبزیکاری را به دانشگاه خوش آمد می گیم!" ]

در کل بازم اگه فکر می کنی، اون پست من دعوا راه بندازه، ادیتش کنم؟ بالاخره شما مدیر این بخشی دیگه ایمونو جان، منم تابع امر مدیر بخش،:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

TUMS

Well-known member
خوب ایمونو جان داری دعوا رشته ای راه می اندازی ، کاری که ما ترم یک و دو دوره ی کارشناسی می کردیم،
،

دکتر این نوشته شماست که گفتین دارم دعوا راه میندازم
نیازی به پاک کردن نیس
فقط شما فرمودین رشته علوم آزمایشگاهی علم نیست و فن هست
منم الان براتون تعریف علوم آزمایشگاهی را میارم که بدونید که اشتباه میکردید

TUMS

Well-known member

What is a Medical Laboratory Scientist?
A Medical Laboratory Scientist is a health care professional who works with physicians in investigating, determining, and interpreting the

physiological data status of patients. He or she uses sophisticated analytical instruments to test blood and body fluids. MLS requires quick, accurate work to detect

physiological changes. Often, the MLS is the first to detect the changes that signal a disease or change in a patient’s condition. Although MLS professionals have limited direct patient contact, they are essential and central figures in investigation, monitoring, prevention, diagnosis, and treatment of patients’ health conditions.

دکتر این تعریف رشته علوم آزمایشگاهی هست از دانشگاه Andrews

TUMS

Well-known member
من اصلآ دوست ندارم کوچکترین بی احترامی ب هیچ رشته ای بشه
فقط من حق دارم از حرف هایی که به رشته من زده میشه دفاع کنم حق ندارم به رشته دیگه توهین کنم
دکتر معنی scientist که مشخصه دیگه !!!

دکتر باورم نمیشد اینجوری حرف بزنید

mj1919

New member
من اصلآ دوست ندارم کوچکترین بی احترامی ب هیچ رشته ای بشه
فقط من حق دارم از حرف هایی که به رشته من زده میشه دفاع کنم حق ندارم به رشته دیگه توهین کنم
دکتر معنی scientist که مشخصه دیگه !!!

دکتر باورم نمیشد اینجوری حرف بزنید

ایمونو جان
مگه چه حرف بدی زدم؟ چرا اینقدر زود دلگیر می شی؟
از یک طرف می گی حرف بدی نیست، بذار بمونه، ویرایش نشه، از یک طرف اینجوری می گی؟!! خوب بابا ما که با هم تعارف نداریم، داداش،

من از دید تئوری با قضیه برخورد کردم، یعنی توی تعاریف ، علوم چیه، فن چیه،
حالا با این استدلالهای من، مدال طلا به بقیه ی رشته ها نمیدن، چیزی هم از ارزشها و اهمیت رشته ی علوم آزمایشگاهی و تکنیسین های آزمایشگاههای تشخیصی کم نمیشه ،

وگرنه دانشمند بودن و صرف علم محض خوندن تو این دوره زمونه فحش محسوب میشه! خودمون خبر نداریم،

جهت ایجاد فضای دوستانه تر ، من پست قبلی مو ویرایش می کنم

TUMS

Well-known member
دکتر شما برای من و همه قابل احترام هستین
باید خیلی پخته تر کامنت بزارین
اگر یه نفر دیگه این کامنت شما را میگذاشت باور کنید حتی ج هم نمیدادم همین طور که دیشب ب هیچ کس ج ندادم
ولی من از شما توقع دارم
روی تک تک کلماتی که می نویسید دقت میکنم

mj1919

New member
دکتر شما برای من و همه قابل احترام هستین
باید خیلی پخته تر کامنت بزارین
اگر یه نفر دیگه این کامنت شما را میگذاشت باور کنید حتی ج هم نمیدادم همین طور که دیشب ب هیچ کس ج ندادم
ولی من از شما توقع دارم
روی تک تک کلماتی که می نویسید دقت میکنم

ایمونو جان داری سر شوخی رو خودت باز می کنی؟!!!
ببین؟!!
ببین!؟!!

:black_eyed:

باز من یک چیزی می گم، شاکی میشی قهر می کنی، منم که خیلی ارادت دارم بهت، بد میشه اونوقت!

بگذریم، شاید یکمی بی مقدمه گفتم، و در تاپیک نامناسب،
حالا انشاالله اگه عمری بود، یک تاپیک می زنیم در مورد ماهیت علم و ماهیت تکنولوژی ، و بعد بطور فلسفی بحث می کنیم،

vfarhadv

New member
دوست عزیز بله برای رشته های غیر مرتبط دکترای علوم آزمایشگاهی چیز خوبی نبود ...پاتولوژیست ها رو هم ناراحت کرده بود ... جهت اطلاع الان دانشگاه های آمریکا شروع به پذیرش تو رشته DCLS کردن .(دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی)

اینم تعریف علم زیست :

زیست‌شناسی از علوم طبیعی و دانش مربوط به مطالعه جانداران زنده است. این دانش به بررسی ویژگی‌ها و رفتار سازواره‌ها، چگونگی پیدایش گونه‌ها و افراد، و نیز به بررسی برهمکنش جانداران با یکدیگر و محیط پیرامونشان می‌پردازد.زیست‌شناسی شامل موضوعات وسیعی است که دارای تقسیم‌بندی بسیاری از مباحث و رشته‌های مختلف است.از جمله مهم ترین موضوعات آن عبارت از پنج اصل به‌هم‌وابسته است که می توان آن‌ها را اساس زیست شناسی مدرن نامید
سلول‌ها به عنوان واحد اصلی حیات هستند.
گونه های جدید و صفات موروثی، محصول تکامل هستند.
ژن‌ها واحد اصلی وراثت هستند.
ارگانیسم‌ها محیط داخلی خود را برای حفظ یک وضعیت پایدار و ثابت، حفظ می‌کنند.
موجودات زنده انرژی مصرف می‌کنند و آن را به صورت دیگری تبدیل می‌کنند.

در کل بحثی با کسی ندارم وزارت بهداشت خودش آگاهه و داره خیلی خوب و منطقی تصمیم می گیره خدا رو شکر،وزارت بهداشت هم وظیفه نداره واسه رشته ای که خودش پذیرش نمی کنه اشتغال ایجاد کنه... از سال قبل هم خروجی های اولین دوره کارشناسی علوم شروع شده از این به بعد هم محل های کار و هم مقاطع تحصیلی بالاتر رو تسخیر می کنن... بازم می گم موسی به کیش خود ... عیسی به کیش خود

به امید کسب نظام آزمایشگاهی:thanks:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا