گزارش هفتگی مطالعه گروهی داوطلبان ارشد رشته پرستاری کلیه گرایش ها

نگاه

New member
بچه ها سلام اینکه می گن 10 تا برونر اصلی رو بخونید دقیقا منظورشون فک می کنید کدوماست ؟ ممنون دوستان امروزم اساتید فردا...:applause:

سلام

الکترولیت سرطان شوک ، اعصاب ، قلب ، کبد غدد. گوارش، ارتوپد، کلیه، چشم و گوش، پوست سوختگی، تنفس

مسلما قلب-تنفس-اعصاب-کلیه-گوارش-غدد. اینا اصلی ها هستن. بقیه مثل چشم و گوش، پوست- مفاهیم- الکترولیت ها -سرطان و ... فرعی هستن و سوالات کمتری ازشون میاد

بله چون دوستم پرسید گفتم یه مشورتی با شما بکنم در طول سال تحصیلی هم تاکید اساتید روی همین دروس بود

skyy

New member
سلام دوستااااااااااااااااان
من اومدم
حال و احوال؟
چرا کسی گزارش نداده؟!!:New (6):

skyy

New member
من این چند روز مشگل اساسی برام پیش اومده بود نتونستم بیام
شماا چرا نیومدید؟!!
حالا که کسی نمیاد میرم یه تاپیک دیگه ضد حاله اینجا:sadsmiley:

skyy

New member
سلام عزیز
من هنوز هیچی از فردا میخوام بخونم
شما چی؟

zohreh22

New member
سلام من یه تازه واردم به جمعتون . تازه از امروز شروع کردم به درس خوندن ولی برام هنوز سخته .سه روز اول هفته هم که خیلی بدجوره آخه عصرا کارورزی داریم میرسم خونه جنازه ام.واسم دعا کنید کم نیارم امیدوارم شما هم گل بکارید.

zohreh22

New member
من این چند روز مشگل اساسی برام پیش اومده بود نتونستم بیام
شماا چرا نیومدید؟!!
حالا که کسی نمیاد میرم یه تاپیک دیگه ضد حاله اینجا:sadsmiley:

سلام من اومدم هوشبر پرستار وارد میشود

ghedis

New member
سلام
اولن من هستم
دوم اینکه پرستار مهربون من خبر از تایپیک شما نداشتم وگرنه گروه ایجاد نمیکردم
سوم اینکه من مطالب این 10 صفحه رو خوندم و نظرم اینه که هر کس هر کتابی داره بخونه الان وقت خرید کتاب نیست
من اصلا کتاب روان ندارم از روی جزوههای دانشگاهم میخونم و امسال ازاد 80 درصد زدم
اصلا مهم نیست کتابتون چیه فقط باید عمقی خوند............:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

راه*هاي ايجاد تمركز براي مطالعه بهتر

به هنگام مطالعه خود را آموزش دهيد كه نسبت به محرك*هاي بيروني بي تفاوت باشيد. با خود قرار بگذاريد وقتي صدايي از بيرون مي*شنويد، وقتي تلفن زنگ مي*زند و يا دوستي وارد اتاق مي*شود بي توجه باشيد مثل اينكه هيچ كدام از اين محرك*ها در اطرافتان وجود ندارد و تنها راه ارتباط شما با محيط خارج موضوع درسي است.

پيشنهاد مرور پنج دقيقه*ای

. روز بعد از يادگيري درس، آن را مرور كنيد.
. يك هفته بعد دوباره آن را از خاطر بگذرانيد.
.يك ماه بعد از مرور دوم، براي سومين بار آن درس را مرور كنيد.
.مرور چهارم و پاياني پس از يك نيمسال، شما را مطمئن خواهد كرد كه اطلاعات كسب كرده توسط شما، همواره در ذهنتان خواهد ماند.
هر بار مرور و بازخواني، پنج دقيقه طول مي كشد.

شيوه ی يادگيری

دو شيوه ي يادگيري وجود دارد .متراکم و فاصله دار،در شيوهي متراکم،فرد وقتي شروع به مطالعه مي کند تا زماني که فرصت دارد پيش مي رود واستراحتي براي خود درنظرنمي گيرد.امادر شيوه ي فاصله دار،فرد زمان هايي را براي مطالعه وزما ن هايي 60 دقيقهاي يک فرصت استراحت 10 - نيز براي استراحت درنظر ميگيرد.مثلا اگر 4 ساعت وقت دارد بعد از هر مطالعه 70دقيقه اي به خود مي دهد.
پژوهش ها نشان دادهاندکه يادگيري فاصلهدار نتايجي به مراتب بهتراز يادگيري متراکم دارد.

مطالب کلی درباره يادگيری

1 -با رعايت اصل کل خواني به ارتباط بين مطالب و ايجاد نظم ذهني خود کمک کنيد.
2 -بر روي سرفصلها و عناوين فرعي تامل و تمرکز کنيد.
3 - با درک و فهم بهتر موضوعات،به ارتباط مطالب و در نتيجه افزايش سطح يادگيري کمک کنيد.
4 -ساعات و فرصت هاي مطالعه را به زمان هايي براي مطالعه و زمان هايي را براي استراحت تقسيم کنيد.

من یه هفته کرمانشاه بودم جاتون خالی خیلی خووووووش گذشت ولی الآن دیالیز می خونم چون الآن بخش دیالیزیم:smilies-azardl (181

zohreh22

New member
سلام من ناراحتم چند روزه اصلا درس نخوندم فک کنم دارم افسردگی می گیرم ....

خدا .....

بالا