به دنبال راهی برای رهایی از بن بست پرستاری

maryam58

New member
من باوجودداشتن یک رتبه خوب پرستاری قبول شدم فقط به خاطر اشتباه دردرج کد رشته باورش سخته که بفهمید چه دوران سختی بود میخواستم ترم دوم تغییررشته بدم ولی شرایطی پیش اومد که نشد الان استخدامم وهر روز خدارا به خاطر حرفه ام شکرمیکنم به خاطر کمک به جان مخلوق خدا نمیدانم چرا بعضی ها این قدر منفی گرا هستند همه پزشکا بی احترام نیستند همه پرستارا هم وجدان کاری ندارنداتفاقا من بخش ویزه هستم واعتماد متقابلی بین نرس وپزشکای بخش است چون ازسواد علمی ما مطمئنند حتی بعضی وقتا سربعضی اردهابحث میکنیم یاماقانع میشیم یا اونا abgراخیلی خوب تفسیر میکنیم وستینگو تغییر میدیم شاید باورنکنیدحتی برای انتقال یا ترخیص مریض ازمانظر میخان وهمه اینا لازمش علمه فقط علم ما هیچ وقت خودمونو با پزشک مقایسه نمیکنیم هرکی جایگاه خودشو داره ولی در عین حال همه عضو یک تیمیم..........موفق باشید
امیدوارم موفق باشی

المی

New member
سلام دوستان.دیر به دیر وقت میکنم بیام ولی الانم که اومدم تا جایی که شد خوندم این بحثو.نمیدونم چرا اینقدر بی مهری میشه در مورد رشتمون؟هم از جانب مسئولین و هم خودمون؟کسی که پرستاری رو دوس نداره بهتره همون اول کار انصرافشو بده نه اینکه هم ادامه بده هم ازش بد بگه.درسته درامدش کمه جایگاه اجتماعیشو هنوز اونطور که باید به دست نیاورده و خیلی چیزای دیگه ولی این دلیل نمیشه خودمون خودمونو به خاطر چیزایی که تو همه رشته ها وجود داره خراب کنیم.پرستاری خیلی سخته ولی برای من یکی اخر عشقه.دوسش دارم.به ناحق جایی برا طرح فرستادنم که عرب نی انداخت ولی بازم دوسش داشتم.الان برگشتم شهر خودم.تبریز.ای سی یو کار میکنم.شمایی که میگید ما فقط پیچ دستگاهو میپیچونیم عزیزم،میتونی نگاه هارو عوض کنی.ما خودمون ونتیلاتورو تنظیم میکنیم بر حسب بیماری ..خیلی کارا انجام میدیم و وقتی پزشک اومد اردر میکنه...بعضی وقتا هم این کارو انجام نمیدیم.چون این احترام متقابله.گاهی وقتا گستاخی یک رزیدنت یا پزشک مجبورم میکنه بر خلاف میل باطنیم شب ساعت 3 صداش بزنم بیاد یه abg نرمالو ببینه در حالیکه نیازی نیس ولی برا اینکه خیلی چیزا دستش بیاد ضروریه.جاایی که من کار میکنم از بیمارستانای مادر علوم پزشکی هست جاییه که 10 ماهه کارانه ندادن ولی این دلیل نمیشه من رشتمو زیر سوال ببرم.دلیل نمیشه بگم زیر دست پزشکام .همکاری دارم که اتندا ازش حساب میبرن سوادش و کارش رو تحسین میکنن و هیچ کس هم نتونسته تا حالا بهش از گل نازکتر بگه چون میدونه چیکار میکنه.این که میگیم رفتار پزشکا با پرستارا درس نیس یه کمیش برمیگرده به اینکه این قشر متاسفانه زود جوگیر میشن و حس میکنن هر کی کمتر از 7 سال درس خونده باشه تحویل گرفته نمیشه یه کمیش هم برمیگرده به اینکه پزشکای با سواد به پرستارای با سواد اعتماد میکنن در غیر اینصورت با کوچکترین اشتباه همش دنبال بهونه میگردن.شما بگو کار پرستاری که ngtیه بیمار کانسر مری که اناستوموز داره رو درمیاره و تازه بعد چنبار try با خوشحالی میگه بالاخره تعبیه شد جای سرزنش نداره؟؟؟منم تو بیمارستانی کار میکنم که مال همین کشوره دردای مشترک زیاد داریم ولی این خودتی که باعث میشی دیگران باهات چطور رفتار کنن .تو رو طوری ببینن که سوادت و کارت باعث شه نتونن بهت زور بگن و روت حساب باز کنن یا اینکه زیردستی ببینن که حتی اشتباهای خودشونم بندازن گردنت؟طولانی شد.ببخشید.کسی که دوس نداره پرستاری رو باید خیلی زود تر از اینکه وارد بالین شه انصراف بده بره دنبال علاقش نه اینکه چن نفرو هم پشیمون کنه.فک نکنید پزشکا وضع بهتری دارن اکسترنو انترنو رزیدنت و .....هم با دید شما زیردستای کسای دیگه ان.اونا هم اشتباه میکنن و مطمئنا اشتباهات بزرگتر تاوان بزرگتری خواهد داشت.چه استرسهایی که بهشون وارد میشه بخدا همه حرفه ها این شکلیه مگر اینکه بدونی از خودت چی میخوای.پرستاری هم ایضا.باید بخوای از ته دلت اونوقته که برا همه چیش راه حل پیدا میکنی.ممنونم از دوستانی که برای بهتر شدن رشتمون تلاش میکنن

mehran35

New member
سلام از یکی از اساتیدمون خواستم به ابن تاپیک بیان ونظر بدن امیدوارم هرچه زودتر وقتشو پیدا کنن!فکر میکنم خیلی کمک کننده باشه!

آخرین ویرایش:

.Neda

New member
سلام
یه سوال داشتم ماترم 7و8 که کاراموزی درعرصه بود همه کارای بخش به عهده مابود واستادازبخش بیرون میرفت اخروقت میومدبخش ازمون تحویل میگرفت وهمه کارابرعهده مابود وپرستارابایداینوتاییدمیکردند تااستاداجازه رفتن به خونه میداد بعدماحتی یه پول سیاه دریافت نمیکردیم اماچرادانشجوهای پزشکی ترمااخرحقوق داشتندازاول شیفتم تواستیشن جاشون بودمابیچاره ها تااخرشیفت سرپابودیم باکمردردوپادردخونه میرفتیم خدانکنه یه ثانیه می نشستیم صدنفرازمون دلیل میخواستن؟دردمااگریکی بودمشکلی نبود
سلام به دوستان
از روز اولى كه اين تابيك باز شد،خواستم حرفى بزنم ولى سكوت كردم،اما با تمام نظراتى كه دوستان عزيز ميدن،باز هم شما دست بردار نيستى saba saba،بنظر من شما يه مشكل دارى،اونم دربجه نكاه خودته!

mehran35

New member
سلام به دوستان
از روز اولى كه اين تابيك باز شد،خواستم حرفى بزنم ولى سكوت كردم،اما با تمام نظراتى كه دوستان عزيز ميدن،باز هم شما دست بردار نيستى saba saba،بنظر من شما يه مشكل دارى،اونم دربجه نكاه خودته!
دوست من از روز اول قرار این بود که همدیگه رو محکوم نکنیم فقط نظربدیم!:33:

.Neda

New member
سلام به دوستان،اين محكوم كردن نيست،اينشون معتقد دردش يكى نيست،اما بنظر من اكر دريجه نكاهشو عوض كنه نه جايكاه برستار رو بايين ميبينه و نه اونقدر به بزشكان توهين ميكنه،من نميدونم ايشون كجا اين همه اينترن بيكار ديدين؟؟؟!!!والله كه ما از صبح كه ميرفتيم تو بخش ميدويديم!صبح نوت بذار،بعد برو morning جواب بس بده،بعد با اتند ويزيت كن،خلاصه برونده بنويس و...اكرهم كشيك بودى يه بات اورزانس بود!وقتى يادم مياد بخش قلب ٤ ccu و ٣ بخش و اورزانس رو بايد تك نفره كاور ميكردم در حدى كار بود كه حتى عيد فطر ٨٦ بود كه تا ساعت ٥ بعد از ظهر هنوز نرسيده بودم ١ ليوان اب بخورم.جند تا از اين مثالها بيارم خوبه؟با برستارى كشيك دادم كه وقتى تشخيص ياركى متعدد كبد براى مريضمون كداشتن و اتند راديولوزى كفت تا ٥ دقيقه دبكه از بيمارستان ميرم،٢تايى مريض رو با همون تخت اتاقش برديم راديولوزى و مريض از همون جا رفت اتاق عمل و زنده موند شكر خداو از طرف ديكه برستارى بوده كه سوند ادرارى مريض رو جابجا كذاشته و ميكه دفع نداره!جايى طرح كذروندم كه ٣/٥ بود،١٢٠ km با مركز شهرستان و ٦٠ km تااولين بايكاه اورزانس فاصله داشتيم،اكر همكارى ماماو برستار و بهيار و بزشك نبود كه مركز رو هوا بود!جايى كه وقتى به مريض كفتم مشكل شما مشكلى نيست كه نياز به اعزام داشته باشه دستشو رو صورتم بلند كرد.خلاصه اينكه رفتار اجتماعى هر فردى نشانه شخصيت خود فرده و نبايد به كل جامعه كارى اون فرد تعميم داد.اخرين حرف اينكه خواهر بزرك خودم برستار icu هستش و هيج وقت جنين حرفهايى بينمون حتى در مورد ديكران و محيط كاريش رد و بدل نشده.همكى موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

.Neda

New member
راستی مدافع شماپزشکیااین قانون جدید آورده این 3سال خوب بهتون رسیدماکه چیزی ازایشون ندیدیم برای پرستارا:
دکتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها، گفت: حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها هر ساله افزایش می‌یابد.

وی افزود: البته با وجود اینکه در سال گذشته حقوق کارکنان دولت، 10 درصد افزایش یافته است، ولی ما حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها را 25 تا 30 درصد افزایش داده‌ایم که امسال نیز مطمئنا حقوق آنان افزایش خواهد یافت

دستجردی با بیان اینکه البته باید به این موضوع توجه داشت که حقوق رزیدنت‌ها و انترن‌ها توسط وزارت بهداشت پرداخت می‌شود و منشا دولتی ندارد، اظهار کرد: البته دانشگاه‌ها فرمول خاصی برای پرداخت دارند که در صدد هستیم فرمول پرداخت کارانه را ساماندهی کنی

وی با تاکید بر اینکه قطعا موافق افزایش حقوق انترن‌ها و دستیاران هستیم
سلام به دوستان
اين خبر رو ديروز سايت انجمن براى همه ميل زده و شما هم خوندى و...
اما ميدونين حقوق رزيدنت سال ١ در تهران با ١٥ شيفت در ماه جقدره؟فكر ميكنىن حقوق اينترنهاى بزشكى با حداقل ١٠ شيفت در ماه جقدره؟١٨٠ هزار تومن!و حقوق رزيدنت متاهل حدود ٦٠٠ هزار تومن،ميدونين حقوقاشون جند ماه عقبه؟ميدونين اجازه كار طى دوره رزيدنتى ندارن؟

maryam58

New member
اما نصیری عزیز اول از همه همکار خودتون در جواب مشکلات پرستاری و حل این مشکلات انگشت اتهام را به سمت پزشکان و پرسنل دیگر غیر پرستاران گرفت در صورتیکه به قول شما بن بست پرستاری که به نظر من بن بست نیست فقط یک کوچه باریک و طولانی است که انتهایش در تاریکی اجتماع دیده نمی شود

maryam58

New member
راستی مدافع شماپزشکیااین قانون جدید آورده این 3سال خوب بهتون رسیدماکه چیزی ازایشون ندیدیم برای پرستارا:
دکتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها، گفت: حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها هر ساله افزایش می‌یابد.

وی افزود: البته با وجود اینکه در سال گذشته حقوق کارکنان دولت، 10 درصد افزایش یافته است، ولی ما حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها را 25 تا 30 درصد افزایش داده‌ایم که امسال نیز مطمئنا حقوق آنان افزایش خواهد یافت.

دستجردی با بیان اینکه البته باید به این موضوع توجه داشت که حقوق رزیدنت‌ها و انترن‌ها توسط وزارت بهداشت پرداخت می‌شود و منشا دولتی ندارد، اظهار کرد: البته دانشگاه‌ها فرمول خاصی برای پرداخت دارند که در صدد هستیم فرمول پرداخت کارانه را ساماندهی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قطعا موافق افزایش حقوق انترن‌ها و دستیاران هستیم

دوست عزیز فکر کردی حقوقشان چقدر است همسر من که فلو گوارش است هرروز 7 صبح توی بخش است تا 4 بعدازظهر و 6 تا کشیک هم می دهد 800000 تومان حقوق می گیرد و طبق قانون اجازه ندارد در مدت اشتغال در جای دیگری کار کند در صورتیکه دوست من که پرستار ای سی یو است خیلی بیشتر حقوق می گیرد من می گویم یعنی اگر پزشکان نبودند مشکلات ما پرستارها کاملا حل می شد. هررشته ای مشکلات خودش را دارد چه پزشک چه پرستار و هر رشته دیگری .یادم نمیره وقتی همسرم را به جرم اینکه بیشتر 30 مریض در طی 2 ساعت ندیده در درمانگاه به دادگاه شهرستانی که طرح می گذراند کشاندند. هیچوقت این حس راتجربه کردید که وقتی می دانی همه کار برای مریضت کردی اما به خاطر قانونهایی که در شرع ما وجود دارد و باراهنمایی بعضی وکلا یک پزشک بی گناه محکوم بالای 200 میلیون دیه می شود یعنی چی؟ برای ما پرستارها ها هم هست اما خودتان م یدانید در فرهنگ ما خوب شدن یا بدتر شدن یک بیمار را به عهده پزشک می بینند.
حرف من این است حل مشکل پرستاری با متهم کردن پزشکی یا بهتر بگویم کادر پزشکی حل نمی شود مشکل در قوانین و مسائل اجتماعی ماست راه حل جای دیگری است.

mehran35

New member
اما نصیری عزیز اول از همه همکار خودتون در جواب مشکلات پرستاری و حل این مشکلات انگشت اتهام را به سمت پزشکان و پرسنل دیگر غیر پرستاران گرفت در صورتیکه به قول شما بن بست پرستاری که به نظر من بن بست نیست فقط یک کوچه باریک و طولانی است که انتهایش در تاریکی اجتماع دیده نمی شود
دوست من کسی پزشکا رو محکوم با متهم نمیکنه مگذ نه اینه که پزشک وپرستار جزو یک تیم درمانی اند پس چرا بینشون این همه تبعیض قایل میشن؟قبول دارم که پزشکا هم مشکلات خودشونو دارن ولی هم آینده روشن تری دارن هم بازم وضعشون از پرستارا بهتره.قبول کن!

maryam58

New member
کی گفت من به حقوق شمااعتراض کردم من میگم اگرشماتودوره دانشجویی حقوق داریدچرابچه های پرستاری ترم7و8 که همه کارای بخش روسرشون یه ریالم نمیگیرند؟چرامدافع شمابجای افزایش حقوق پزشکانیومدیه حقوق برای بچه هاپرستاری بذاره؟
شما را نمی دونم اما من در دوره کارشناسی ترم 7 و 8 در دانشگاه تهران حقوق ماهیانه داشتم یادم نمیاد سال 82 چقدر بود اما حقوق و بن لباس و کفش دریافت می کردیم.در صورتیکه همون صبح تا ظهر 5 روز کار می کردیم .

.Neda

New member
کی گفت من به حقوق شمااعتراض کردم من میگم اگرشماتودوره دانشجویی حقوق داریدچرابچه های پرستاری ترم7و8 که همه کارای بخش روسرشون یه ریالم نمیگیرند؟چرامدافع شمابجای افزایش حقوق پزشکانیومدیه حقوق برای بچه هاپرستاری بذاره؟
سلام به دوستان
خدا وكيلى خودتون جملتون رو بخونيد،ببينيد به حقوق ما اعتراض كردين يا نه؟؟؟!!!!خوب بود اكر براى دفاع از خودمون بقيه رو زير سوال نميبرديم.
يا حق

بالا