به دنبال راهی برای رهایی از بن بست پرستاری

mehran35

New member
آیا پرستاری چیزی غیر از اجرا کردن دستورات پزشکه؟خب این که از عهده یک بهیار هم برمیاد پس چه نیازی به چهارسال تحصیلات دانشگاهیه؟دکتری هم که بگیری فرقی نداره طرز order اجراکردنو به بقیه یاد میدی!
خدایی غیر از اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aohm

New member
ببخشيد شما كه اينطور فكر ميكنيد پس چرا ميخايد تو همين زمينه ادامه تحصيل بدين؟

21Tir

New member
نخیر.دکترا که بگیری میری تو دانشگاه تدریس میکنی.هر چند خیلی از اساتید دانشگاهی الان ارشدن.با داشتن مدرک ارشدم از بیمارستان راحت در میای میری تو دانشگاه

S

smko.boukan

Guest
با سلام
دوست عزیز با عرض احترام
متأسفانه از ماست که بر ماست
اگه شما یک پرستار با سواد باشین مطمئنأ میتونید در همه زمینه ها موفق باشین
دوست عزیز به احتمال زیاد شما هنوز وارد محیط کار نشدید و یا اینکه ببخشید سوادو تجربه کافیو ندارین

Persian-Masoud

New member
الان تقریبا تمامی کارهایی که یک پرستار میکنه کاملا باید تحت اٌردر پزشک باشه وگرنه مسئولیت زیادی داره.
خودمم بنا به این دلایل تصمیم گرفتم برای ارشد ازین رشته خارج بشم.

mehran35

New member
با سلامدوست عزیز با عرض احتراممتأسفانه از ماست که بر ماستاگه شما یک پرستار با سواد باشین مطمئنأ میتونید در همه زمینه ها موفق باشیندوست عزیز به احتمال زیاد شما هنوز وارد محیط کار نشدید و یا اینکه ببخشید سوادو تجربه کافیو ندارین
از تمام دوستان خواهش میکنم به دور از هرگونه تعصب وجبهه گیری نظر بدین ودلایل موافقت یا مخالفتتونو توضیح بدین:شمایی که کار کردید خداییش چند درصد رضایت شغلی دارین؟

saba saba

New member
موافقم

...............................................................

آخرین ویرایش:

zendoony

New member
منم دقيقا با Saba Saba موافقم ..... بياين واقع بين باشيم ..... فكر ميكنين يكي از دلايل اينكه پرستاران رو وادار و يا ترغيب به ادامه تحصيل ميكنه چيه ؟ همينه ديگه ......... اين كار براي اينه كه حداقل بتونن خودشون رو از زيردست بودن پزشك ها نجات بدن .... از كادر درمان خارج بشن و بيان دانشگاه البته اينم بايد مد نظر داشته باشيم """" از ماست كه برماست """"

mehran35

New member
با تشکر از saba saba عزیز که حرفای ناگفته منو تکمیل کرد به یکی از استادامون گفتم احساس میکنم از این شغل زده شدم گفت اگه به این نتیجه رسیدی بهت تبریک میگم!این یعنی این که حتی با هییت علمی شدن هم باز رضایت شغلی ندارید!بابا آخرش زیر دستی چه دانشجو چه استاد هیچ اختیاری از خود نداری فقط میتونی بگی چشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Persian-Masoud

New member
با تشکر از saba saba عزیز که حرفای ناگفته منو تکمیل کرد به یکی از استادامون گفتم احساس میکنم از این شغل زده شدم گفت اگه به این نتیجه رسیدی بهت تبریک میگم!این یعنی این که حتی با هییت علمی شدن هم باز رضایت شغلی ندارید!بابا آخرش زیر دستی چه دانشجو چه استاد هیچ اختیاری از خود نداری فقط میتونی بگی چشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با همه حرفهاتون موافقم جز این یکی! به همون استاد دانشگاهتون که هیئت علمی هست و میگه زده شدم بگو لطفا بعد از اینکه ارشدم تموم شد شما استعفا بده تا بیام جاتو بگیرم! ببین چی جوابتو میده!
پرستاری رشته ناراحت کننده ای هست! اینو تقریبا همه قبول داریم! اما به نظر من وقتی زیاد ناراحتت میکنه که روی بالین کار کنی!

mehran35

New member
مهم اینه که در هر محفل علمی که وارد بشی بازم به عنوان پرستار وجهه ی پایینی داری حتی اگر استاد باشی وسطح بالایی از علم هم داشته باشی!یا در حیطه بالین آیا اون احترامی که به یه اینترن میذارن به مربی پرستاری میذارن نه تازه طلبکارن چرا دانشجوهات مزاحمند‍!تعارف که نداریم حقیقته!

Persian-Masoud

New member
مهم اینه که در هر محفل علمی که وارد بشی بازم به عنوان پرستار وجهه ی پایینی داری حتی اگر استاد باشی وسطح بالایی از علم هم داشته باشی!یا در حیطه بالین آیا اون احترامی که به یه اینترن میذارن به مربی پرستاری میذارن نه تازه طلبکارن چرا دانشجوهات مزاحمند‍!تعارف که نداریم حقیقته!

اگه به این باشه که 80% شغل های جامعه آقا بالا سر دارن!
خب این رو هم باید قبول کرد پرستاری زیاد رشته تاپ و بالایی نیست و تنها نکته مثبتی که داره اینه بیکار نمیشی!
مشکل اصلی هم اینجاست که پرستارها با قدرتمند ترین قشر جامعه یعنی پزشکان طرف هستند! مثلا آیا کادر اداری بیمارستان میتونه با یه پرستار بد حرف بزنه؟ خب نه!
اما باید قبول کرد که هیچکس توانایی انتقاد و زور گفتن به پزشک هارو نداره! ما دیگه جای خود داریم.
خیلی ها مثل من که اومدن توی این رشته بهترین راه خروج از این رشته هست! کسایی هم که نمیخوان خارج بشن چاره ای جز سوختن و ساختن ندارن!

dr.alireza

New member
من هنوز وارد محیط بیمارستان نشدم و واقعا شاید نتونتم محیط رو درک کنم ولی جزو اساسی ترین اصول اخلاقی و انسانی احترام به انسان ها و محترم شمردن شخصیت اونهاست ، حالا هرکسی که این رو رعایت نکنه چه پزشک و چه غیر پزشک باید به تربیتش شک کرد و من مطمنم که درصد خیلی کمی از پزشکان اینطورین ولی چون همه از پزشک ها انتظار دارن هم از لحاظ سواد هم شخصیت هم ادب مثل ادم های کوچه بازاری رفتار نکنن ، وقتی یکی دو نفر پیدا میشن که جو میگیردشون یا تربیت درست حسابی ندارند ، اونوقت این باعث میشه که محیط بیمارستان و کار خیلی غیر قابل تحمل بشه ، وگرنه تو یک مجموعه به اسم بیمارستان حتی اگه اون نظافت چی هم کارشو درست انجام نده میزان عفونت های مقاوم بیمارستانی به شدت زیاد میشه و در نهایت یه سیکل معیوب رو داریم دیگه چه برسه یه پزشک و پرستار که تو بیمارستان نزدیک ترین رابطه کاری رو دارن و هیچ کس ، چه پزشک و چه پرستار نباید این حق رو به خودش بده که بخواد مشکلات کاری و خانوادگیشو سره مریض بیچاره خالی کنه چون بعدا در محضر خدا باید جوابگو باشه ( و همینطور وجدانش ) ! و مهمترین چیز اینه که پزشک ها چون مطالب بیشتریو به صورت تئوری میخونن معلومه که سواد تئوری بیشتری هم دارن ولی تویه کار عملی معمولا ضعف دارن ( جایی که پرستاران محترم توش قوت دارن) و چقد قشنگ که این دوتا در کنار هم قرار بگیره و از هم یاد بگیرن ... برای همتون ارزوی موفقیت دارم همکاران محترمم .

آخرین ویرایش:

ariya.21

New member
دوست عزیز چند سال پشت کنکور ریپ زدی تا اومدی پرستاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه تواناییت بیشتر از اینه چرا یه رشته دیگه نمیخونی؟؟؟؟؟؟همه که مثه تو به حرفای پزشک گوش نمیدن و ....!همین افراد بی تعصب مثل شما رشته مارو خراب کردین دیگه

ariya.21

New member

عزیز من رفتار هر کس و تربیت خانوادگیش تعیین کننده شخصیت انسان هاست!ربطی به شغل نداره من پرستارانی سراغ دارم که تو بیمارستان پزشکا ازش سوالا علمی می پرسن حرفات اصلا منطقی نیست

ariya.21

New member
سلام
منم موافقم راستش به نظرم توجامعه ماپرستار فقط کارشون اجرادستورپزشک/ ناراحت نشیدولی پزشکاشدن ارباب وماشدبم خدمتکار سرپرستار باپرستار بدبرخورد میکنه پزشک انگار ازدماغ فیل افتاده ازبالابه ادم نگاه میکنن یکی هم نیست بهشون بگه جوجه منو تو.توی کنکورسراسری چندتاسوال تفاوتمون بودامامتاسفانه بعدسرکار رفتن فاصله پزشک وپرستاراززمین تااسمون پرستاراهیچکس حمایتشون نمیکنه خانم دستجردی هم ازوقتی اومدن فقط کارش حمایت ازپزشکابوده انگار همه مابایدکارکنیم تاپزشکابخورند میدونید ngtوسوندوانژیوکت وگاواژولاواژکارپزشک نه پرستار اماماانجام میدیم اخرشم پولش توی حساب پزشکامیریزند بعضی اوقات میگم چراهیچ کس به فکرپرستارانیست راستش من تودوره دانشجویی برخوردم باپزشکاخیلی بدبودوهمیشه استادم نصیحتم میکرداماگوش نمیدادم بیمارادوست دارم امابخاطرتنفرازپزشکاوسرپرستایی که سرسپرده پزشکاهستن ازبیمارستان متنفرم امادرحال حاضرتنهارشته ای که شغل داره پرستاری متاسفانه هیچ کس هم بفکرپرستارانیست اگرپزشک نوی اوردر اشتباهی بکن اینقدر پارتی داره که درمیره وپرستارمحکوم میکنند پرستارهم هیچکس نداره حتی نظام پرستاریم پشتش نیست پول دیه هم نداره اخرش زندان میفته توشهرمن 8پرستاربخاطراشتباه پزشک توزنداننداینم اخرپرستاری /پزشکا بشینن پولاشونوبشمارندوخوش بگذرونندماجون بکنیم بعدوقتی مریض حالش خوب میشه میگه دکترممنون انگارنه انگارشماهمه زحمتاروکشیدید

از شما دیگه بعید بود صبا خانم

ariya.21

New member
الان تقریبا تمامی کارهایی که یک پرستار میکنه کاملا باید تحت اٌردر پزشک باشه وگرنه مسئولیت زیادی داره.
خودمم بنا به این دلایل تصمیم گرفتم برای ارشد ازین رشته خارج بشم.

کاش همه افرادی که پرستاری رو دوست ندارن مثل شما منطقی تصمیم بگیرن اوونوقت رشته ما هم وجهه کاری پیدا میکنه هم شخصیت اجتماعی

بالا