با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

• مجموع رای دهندگان
    0
شما فرض کن اون بچه 50 درصد فلجه......

مسلما باز هم بهتون تلنگر میزنه و میگه من موجودی زنده هستم.

اما اینکه ما اجازه بدیم اون دنیا بیاد، نشان از خودخواهی ما داره. خودخواهی اینه که من به خدا بگم تصمیماتت اشتباهه خدا شاهده از دست دادن دارایی اون زن و مرد بوده خدا خودش اون بچه رو بهشون داده... این صحنه ی امتحان شماست اگر هم بچه رو سقط کنید کسی حداقل این دنیا از شما نمی پرسه چرا؟

در درجه اول ما باید به حیات یک انسان مستقل احترام بذاریم، سپس منفعت خودمان و لذت خودمان را در نظر بگیریم. در درجه ی اول ما باید به نظره خالق و مالک اون انسان مستقل احترام بذاریم

اینکه بنده میدونم اونیکه به دنیا میاد قراره یک عمر بدبختی تحمل کنه، اما چون مهر بچه دارم اجازه بدم وارد زمین باشه، از نظر من یک جنایته. حقیقتا جنایته!!! باید با اعتماد به خدا و به عنوان فرمان برداری از اوامر خدا این بچه رو سالم زمین بذارید

mikhak s

New member
دوستان ... دارین در مورد جون یه انسان حرف می زنید ... همون قدر که من و شما از حق حیات برخورداریم اونم برخورداره ! فرض کنید شما با مادر تون تنها زندگی می کنید ، یه روز به طور ناگهانی (دور از جون!) مادرتون دچار یه سکته میشه و کاملا فلج میشه ، اصلا دیگه حتی چشماشم باز نمی کنه ... ولی زنده است ... از اون به بعد مراقبت از اون و همه هزینه ها گردن شماست... چیکار می کنید ... ؟ مثل این بچه مفلوک که به سادگی حکم اعدام براش صادر می کنید ، مادرتونم می کشین؟؟؟(ببخشید به خاطر زهر این جمله آخر ... هیچ جوری نمی شد زهرش رو کم کرد!!)

عزيزم شما چرا مسائل رو قاطي ميكنيد ؟ موضوع در مورد يه جنين كه هنوز هيچي رو متوجه نميشه يعني از بين بردنش قبل از سه ماهگي.هيچي از دنياي اطرافش نميفهمه.(اينو درنظر بگيريد) ما درمورد آدماي بزرگو بالغ صحبت نمي كنيم.

sakar

New member
سلام.

مرد و زنی در اثر بی احتیاطی یا با برنامه صاحب فرزندی میشن .
در اثر حادثه همه چیز زندگیشون رو از دست میدن.

هیچ سرمایه ای برای سیر کردن شکم خودشون هم ندارن چه برسه به فرزندی که قراره به دنیا بیاد.

آیا شما به عنوان قانون گذار، اجازه سقط جنین رو به این زوجین میدین؟
آیا معتقدین روزی انسان دست پدیده ای به نام خداست و حیات بشر مقدس هست؟

این چالشی هست که خیلی از کشورهای به اصطلاح متمدن تر هم امروز با آن روبرو هستند و هنوز پاسخی قطعی ندادن.
نظر شما چیه؟
(من نمیخوام قانونگذار باشم میخوام نقش قاضی و بین اون پدر و مادر بازی کنم )
حالت اول:
پدر و مادر گرامی شما در حال حاضر زمانی ورشکست شدید که فرزندتون کمترین مخارج رو داره و الان که توی شکم مادرشه حتی به اغوشتون هم نیاز نداره تنها نیازش اینه که گاهگاهی براش لالایی بخونید بدن مادرش کل غذاشو تامین میکنه و البته شما نه لبخندشو میبینید ونه گریه هاشو اما میتونید اون حس کنید و تا 2 الی 3 سال دیگه هم میتونید با حداقل معیشت اونو بزرگ کنید و مشکلی هم پیش نیاد ،
اما بعد از 2 الی 3 سال خرج و مخارجش زیاد میشه شما باید از الان به فکر اونموقع باشید
ایا تا 3 سال دیگه بنظرتون وضعتونو میتونید از الانتون بهتر کنید؟
و کاری کنید که برای بچتون امکانات اموزشی و تفریحیو فراهم کنید؟
یا فکر میکنید که هیچوقت نمیتونید کاری برای فرزندتون انجام بدید و همین الان تصمیم میگیرید که فرزندتونو بدید دست یه پزشک و با یه امپول یا عمل جراحی اونو سلاخی کنه؟
حالت دوم:
پدر و مادر گرامی شما فکر کنید که در حال حاضر نه بلکه 15 سال زمانو به جلو میبریم ینی در سن 15 سالگی فرزندتون شما ورشکست شدید
در این سن فرزندتون در اوج نیازهای اموزشی و مالی قرار داره و شما با ورشکستگیتون نمیتونید اونو به مدرسه بفرستید ،نمیتونید خوراکو پوشاکشو تامین کنید
ایا تلاش میکنید که خودتونو از این وضعیت بد مالی نجات بدید ؟
یا فرزند 15 سالتونو میدید دست یه پزشک که با امپول بکشه یا اونو حلقاویز میکنید یا با هر وسیله ی دیگه ای اونو از بین میبرید تا در اینده بدبخت نشه؟
هر کدومو انتخاب میکنید من حکمشو مینویسم
اما پدر و مادر گرامی اینو الان بهتون بگم در صورت انتخاب کشتن فرزندتون شما رو به پرداخت دیه انسان کامل محکوم میکنم که اونو به موسسه بچه های بی سرپرست تقدیم میکنیم
اکنون انتخاب کنید

Taraa

Well-known member
سپاس بابت توضیحاتتون میشه نظر خودتون رو هم بگین؟

سوره بقره و اسراء آیه هایی داره ولی شماره آیش خاطرم نیست

دقیقا روزی به واطه تلاش انسان بدست میاد

ما گفتیم اول خوب بوده شرایط و بعد مشکلات به وجود آمده نظرتونو بیان کنید در این باره

این همه آدم کارتن خواب و روسپی رو چطوری توجیه می کنید اونا روزی ندارن؟

بله اوضاع خیلی بده و به نظر من حماقت و خیانته که بچه ای رو به دنیا بیاریم که نتونیم آیندشو تضمین کنیم

خدا روزی هر آدمی رو روی زمین قرار داده و انسان ها تو این زمینه 2 تا نقطه برا تصمیم گیری دارن :
1. تصمیم گیری و انتخاب میان اینکه کارو تلاش کنن و این روزی رو دریافت کنن یا اینکه نکنن
2. تصمیم گیری و انتخاب میان اینکه این روزی مقرر رو از راه حلال بدست بیارن یا حرام

هر کسی یه آدمی رو از زنگی کردن و فرصت داشتن محروم کنه ، اون دنیا باید جواب پس بده
وعده دادن انسان به فقر از روشهای دیرین شیطان برای قانع کردن انسان ها به خودکشی ، دیگرکشی، صدقه ندادن، بی تفاوتی نسبت به وضع اطرافیان و .... است. این تو جای جای قرآن اومده

Taraa

Well-known member
بنظر من تا وقتی که روح دمیده نشده سقط بشه بهتره................البته میدونم اینم گناه داره.................ولی من خودم به شخصه وقتی میبینم یه موجود زنده قراره به دنیا بیاد امکانت در حد صفره
به دنیا بیاد هم خودش هر لحظه آرزوی مرگ خواهد کرد .........چه بهتره همچین عذابیو نکشه و کلا نیاد

در ضمن نباید هیچ وقت به همچین مرحله ای برسه...............سعی بر این باشه که بارداری صورت نگیره.........نه اینکه طرف بیخیال باشه هی بچه سقط کنه

یا برعکسش هی بارداری ناخاسته و هر روز یه بچه بیاره

اگه قناعت و تقدیر رو به درستی به بچه هامون آموزش بدیم، البته به شرط اینکه خودمون بلدش باشیم، هیچوقت آرزوی مرگ نمیکنه. تازه میشه سکوی پرتابی برای آینده ای روشن

Taraa

Well-known member
اگر توانایی در نگهداری بچه نداره و میدونه بچه در صورت به دنیا اومدن ممکنه زجر بکشه، بهتره اون نطفه یا جنین کوچک را از بین ببره.

در ضمن عزیزانی که میگن ما حق نداریم حیات را از کسی بگیریم.

حیات تا وقتی تفکری نباشد معنای خاصی ندارد.

اون بچه هم تا وقتی جنین یا نطفه است مثل یک گیاه است، چیزی در مغزش نیست که بهش ظلمی بشه.

بهتر از وارد شدن به دنیایی پر از بدبختی است.

خواهشن هم شعار ندین و منطقی نگاه کنید و اینقدر هم مطلب کپی پیست نکنید از جای دیگه نظر شخصی خودتونو بدین من این نظر سنجی واسم مهمه نتیجش!

جناب شما با کدوم علم میفرمایید "بچه تا وقتی جنین یا نطفه است مثل یک گیاه است، چیزی در مغزش نیست که بهش ظلمی بشه" با علم جهانگردی؟ یا مدیریت؟
یعنی شما از خدا و از این دانشجوهای مامایی و رشته های مرتبط بیشتر میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

Taraa

Well-known member
آقای مارکوپولو داری با کی مبارزه میکنی؟
با خدا؟

Marc0p0lo

New member
جناب شما با کدوم علم میفرمایید "بچه تا وقتی جنین یا نطفه است مثل یک گیاه است، چیزی در مغزش نیست که بهش ظلمی بشه" با علم جهانگردی؟ یا مدیریت؟
یعنی شما از خدا و از این دانشجوهای مامایی و رشته های مرتبط بیشتر میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

منظور اینه که هنوز عقل و شعور نداره و با جنین میمون و گیاه یکجور هست و هیچ تفاوتی میانشون نیست.
درک و شعور هم یهعنی حل مسئله ریاضی!

فرقی نداره با جهانگردی یا مدیریت شما با هر کدوم خواستی بخون!

Marc0p0lo

New member
آقای مارکوپولو داری با کی مبارزه میکنی؟
با خدا؟

این الان سوال بود یا جواب؟:smiliess (11):
این که من تو چیزی شک می کنم میرم دنبالش و بحث می کنم و اطلاعات به دست میارم از نظر شما اشکالی داره؟
البته من با خدای شما کاری ندارم من با خدای خودمک خود میدونم!

Marc0p0lo

New member
این قتل نفسه
نباید این کار رو کرد :sdasdasd:

گناه اینه که بچه به دنیا بیاد ما اونو بندازیم توی جوب یا سطل زباله
گناه اینه که بچه به دنیا بیاد و با هزار تا عقده بزرگ بشه و بعدا مسئله ساز بشه تو جامعه!
......

ZOT

New member
گناه اینه که بچه به دنیا بیاد ما اونو بندازیم توی جوب یا سطل زباله
گناه اینه که بچه به دنیا بیاد و با هزار تا عقده بزرگ بشه و بعدا مسئله ساز بشه تو جامعه!
......
نه گناه اینه که حق زندگی رو ازش بگیریم ! بچه ای که می تونه زندگی خوبی داشته باشه ! بله اینایی که گفتید گناه هستن اما چرا نگیم ممکن این بچه با خودش برکت بیاره ممکن باعث بشه که پدر و مادر انگیزه اشون بیشتر بشه و دوباره زندگی شادی داشته باشن ! !

Taraa

Well-known member
این که من تو چیزی شک می کنم میرم دنبالش و بحث می کنم و اطلاعات به دست میارم از نظر شما اشکالی داره؟

آها پس شما حتی به خدای واحد اعتقادی نداری!!!!!!!!!
خدای من و شما نداره... خدا یکیه........ مگه این که شما یه خدای دل بخواه برای خودت ساخته باشی
خدای من همون خداییه که تو آیه 2 سوره بقره یکی از شرایط متقین رو
ایمان به غیب معرفی کرده. میدونی این یعنی چی؟ یعنی اگر ما به غیب ایمان نداشته باشیم در واقع ایمانمون ناقصه
لازم نیست حتما همه چیز با منطق عقلی ما بخونه که حالا میخوای بگردی دنبالش و دلیلشو پیدا کنی
یعنی اگه دلیلی که عقل ناقص بشر رو توجیه کنه پیدا نکردی با اینکه آیه اش صراحتا تو قرآن اومده (همونا که بچه ها تو پستاشون لطف کردن نوشتن) دیگه قبولش نداری؟ لابد مرحله بعدی زیر سوال بردن تحریف نشدن قرآنه، بعدشم میخوای بگی اصلا پیامبری وجود نداشته ، کم کم وجود خدا رو هم انکار کنی

Taraa

Well-known member
ببین مستر مارکوپولو بحث کردن و کنجکاوی کردن و دنبال حقایق گشتن یه شرایطی داره
من که تمام پستای شما رو میخونم این چیزا رو توش نمیبینم ، بیشتر انگار دنبال راه دررو و توجیه میگردی
مثل اینکه یه پیش فرض تو ذهنت هست که فقط میخوای اثباتش کنی به بقیه و برای خودت صددرصد اثبات شده است
حواست باشه این روش شیطانه

Marc0p0lo

New member
آها پس شما حتی به خدای واحد اعتقادی نداری!!!!!!!!!
خدای من و شما نداره... خدا یکیه........ مگه این که شما یه خدای دل بخواه برای خودت ساخته باشی
خدای من همون خداییه که تو آیه 2 سوره بقره یکی از شرایط متقین رو
ایمان به غیب معرفی کرده. میدونی این یعنی چی؟ یعنی اگر ما به غیب ایمان نداشته باشیم در واقع ایمانمون ناقصه
لازم نیست حتما همه چیز با منطق عقلی ما بخونه که حالا میخوای بگردی دنبالش و دلیلشو پیدا کنی
یعنی اگه دلیلی که عقل ناقص بشر رو توجیه کنه پیدا نکردی با اینکه آیه اش صراحتا تو قرآن اومده (همونا که بچه ها تو پستاشون لطف کردن نوشتن) دیگه قبولش نداری؟ لابد مرحله بعدی زیر سوال بردن تحریف نشدن قرآنه، بعدشم میخوای بگی اصلا پیامبری وجود نداشته ، کم کم وجود خدا رو هم انکار کنی

شما هم خوب بلدی تو دهن من حرف بزاریا!
معلومه که خدا یکیه ولی تصوری که من از خدای خودم دارم با تصوری که شما از خدای خودت داری زمین تا آسمون فرق داره!نمیدونم میتونی درک کنی حرفمو یا نه به هر حال من با خدای خودم راحتم باهاش رو دربایستی ندارم.

Marc0p0lo

New member
ببین مستر مارکوپولو بحث کردن و کنجکاوی کردن و دنبال حقایق گشتن یه شرایطی داره
من که تمام پستای شما رو میخونم این چیزا رو توش نمیبینم ، بیشتر انگار دنبال راه دررو و توجیه میگردی
مثل اینکه یه پیش فرض تو ذهنت هست که فقط میخوای اثباتش کنی به بقیه و برای خودت صددرصد اثبات شده است
حواست باشه این روش شیطانه

میشه شرایطش رو نامم ببرید؟ممنون میشم

من فعلا یه جورایی به تاریخ هم شک کردم چند روزه یه جورایی میشه اسمشو انقلاب فکری گذاشت
تاریخ رو همیشه پیروز مردان نوشتن.درسته؟قبول دارین؟حالا ما چطور باید به گذشته اعتماد کنیم یه عده نقد کردن یه عده تشویق کردن یه عده تحریف کردن اصبلا معلوم نیست چطوریه!

Marc0p0lo

New member
نه گناه اینه که حق زندگی رو ازش بگیریم ! بچه ای که می تونه زندگی خوبی داشته باشه ! بله اینایی که گفتید گناه هستن اما چرا نگیم ممکن این بچه با خودش برکت بیاره ممکن باعث بشه که پدر و مادر انگیزه اشون بیشتر بشه و دوباره زندگی شادی داشته باشن ! !

به امید اومدن برکت بچه دار بشیم میگی؟

بنده شخصا شما رو دراین زمینه تحسین میکنم... اصلا آدم هرچی عاقل تر باشه محقق تر هم هست و اساسا تبعیت کورکورانه است که مذمومه...
اما درمورد موضوع تاپیک : خیلی از کسانی که بچه دارن میگن بعد از بچه دارشدن درآمدشون زیادشده یا برکت کارشون بیشتر شده ... اما این درصورتیه که پدر و مادر بچه هم به فکر بچه شون باشن و برن دنبال کار وگرنه خوب پول که ازآسمون نازل نمیشه...
اما سقط کردن هم صرفا به خاطر نیاز مالی درست نیست... از قدیم گفتن:: از تو حرکت از خدا برکت...

میشه شرایطش رو نامم ببرید؟ممنون میشم

من فعلا یه جورایی به تاریخ هم شک کردم چند روزه یه جورایی میشه اسمشو انقلاب فکری گذاشت
تاریخ رو همیشه پیروز مردان نوشتن.درسته؟قبول دارین؟حالا ما چطور باید به گذشته اعتماد کنیم یه عده نقد کردن یه عده تشویق کردن یه عده تحریف کردن اصبلا معلوم نیست چطوریه!

بعضی ها یه عمر میرن درس میخونن و دکترای تاریخ میگیرن تا این چیزا رو تشخیص بدن... تاریخ یه علمه
شما در این زمینه باید با یه کارشناس تاریخ صحبت کنید

varia

Well-known member
این قتل نفسه
نباید این کار رو کرد :sdasdasd:
این مسئله از 2بعد میشه بررسی کرد شاید به نظر برخی ها بیربط باشه ولی نظر من:
1)اگه جامعه ای که فرد زندگی میکنه میزان اندیشه های مثبت زیاد باشه و کسی همچین کاری کنه آره قتل نفسه!
2)ولی اگه جامعه دچار بدبینی ها باشه و امیدی به بزرگی وبزرگوار بودن اون بجه نباشه باید کمی بیشتر فکر کرد.

بالا