با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

• مجموع رای دهندگان
    0

shima.p

New member
با اجازه من یه سوالی از شما بکنم میدونم من مخاطب نبودم اما مایلم این سوال و از شما بپرسم
آموزش چیو ایشون انجام بدن دوست عزیز؟

شما فرض کنید که در فقر به سر میبرین و بچه دار میشین و شما اعتقاد دارین که نباید اون بچه سقط بشه شما به دنیا میارینش.
وقتی شما شکم خودتون رو هم نمیتونین سیر بکنید چطوری می خواین اون بچه رو بزرگ کینید؟چطوری میتونید تضمین کنید و تحصیلات رو در حد عادی که نیاز مسلم یک انانه رو براش تضمین کنید و شرایطشو فراهم کنید؟
پس فردا نمیگه شما که نمیتونستید چرا بچه دار شدین؟چرا آیندمو خراب کردین؟
در مقابل این سوالات چی جواب میدین؟

چه بسا دخترا و پسر هایی هستن که به روسپی گری مشغولن به خاطر فقر!
این بچه هایی که تو خیابون ازشون بیگاری کشیده میشه ،تمام دست فروشا و ..... اینا هم به امید روزی توسط خدا به دنیا اومدن یه روزی ولی سرنوشت باهاشون این کار و کرده....
منظورم این بود که ما به عنوان ماما حق نداریم با سقط موافق باشیم هم به خاطر گناهش هم به خاطر عوارضش برای مادر
بقیه سوالاتتونو اینطوری میتونم جواب بدم که اگه کسی اهل کار باشه کار هست حتمآ همه نباید پشت میز بشینن

Marc0p0lo

New member
منظورم این بود که ما به عنوان ماما حق نداریم با سقط موافق باشیم هم به خاطر گناهش هم به خاطر عوارضش برای مادر
بقیه سوالاتتونو اینطوری میتونم جواب بدم که اگه کسی اهل کار باشه کار هست حتمآ همه نباید پشت میز بشینن

من نمونه بارزشو مثال زدم برات شما خودتم قطعا توی خیابون با این افراد مواجه شدین!
اینا دارن کار می کنن دستفروشی هم کاره دیگه

میگم پدر مادرشون چه فکری کردن که اینا اینجوری شدن؟
این فیلمایی که میزاره تلویزیون خخودمون که یارو میره بچشو میفروشه به نظرت این گناه نیست؟فکر نکنم گناهش کمتر از سقط جنین باشه!

amirreza

New member
منم جیگرم کباب میشه وقتی میبینم بچه هایی هستن تو جامعه نخواسته چوب حماقت پدر و مادرشونو میخورن

shima.p

New member
اون پدر مادر معلوم الحالن دیگه
اونا باید از اول با دادن آموزش و آگاهی جلوشون گرفته میشد در ضمن شما چرا به این قضیه اینطوری نگاه میکنید؟
یعنی این طور آدما هی حامله شن هی سقط کنن؟تا کی؟
با این موضوع موافقین؟

estel

New member
به نظر من باید در همه ی این موارد آگاهی داده بشه نه این که هی بچه دار بشن ههی برن سقط کنن اینکه نشد کار

Marc0p0lo

New member
اون پدر مادر معلوم الحالن دیگه
اونا باید از اول با دادن آموزش و آگاهی جلوشون گرفته میشد در ضمن شما چرا به این قضیه اینطوری نگاه میکنید؟
یعنی این طور آدما هی حامله شن هی سقط کنن؟تا کی؟
با این موضوع موافقین؟

داریم در خمورد این موضوع بحث می کنیم و اینکه فقط بگین موافقین یا مخالف با دلیل
اینکه آموزش داده بشه و ...... باشه واسه تاپیک خودش چون از بحث این تاپیک خارجه دوست عزیز وگرنه من با قسمت هایی از صحبت هاتون موافق هستم.

shima.p

New member
داریم در خمورد این موضوع بحث می کنیم و اینکه فقط بگین موافقین یا مخالف با دلیل
اینکه آموزش داده بشه و ...... باشه واسه تاپیک خودش چون از بحث این تاپیک خارجه دوست عزیز وگرنه من با قسمت هایی از صحبت هاتون موافق هستم.
دقیقآ میخواستم همینو بگم
ممنون از این پستت:28:

Marc0p0lo

New member
دقیقآ میخواستم همینو بگم
ممنون از این پستت:28:

13471030121.gif

fateme1990

New member
منم 100% مخالفم.
اینم یه ایه از قرانه ولی دقیق یادم نیس کجا : کشتن یک انسان به منزله کشتن یک نسل است.
بعدم مگه شما پیشگویین؟ شاید اوضاع پدر ومادر بچه عوض شد.
انقد سطحی نگر نباشین لطفا:smiliess (7):

Marc0p0lo

New member
منم 100% مخالفم.
اینم یه ایه از قرانه ولی دقیق یادم نیس کجا : کشتن یک انسان به منزله کشتن یک نسل است.
بعدم مگه شما پیشگویین؟ شاید اوضاع پدر ومادر بچه عوض شد.
انقد سطحی نگر نباشین لطفا:smiliess (7):

پیشگو نیستیم دوست من داریم میبینیمتو جامعه
هر موقع اوضاعشون عوض شد میتونن بچه دار بشن کسی مخالف نیست

leiliyebidel

New member
سلام
مرســــــــی ب خاطر تاپیک خوبتون...جای بحث خیلی داره!
اول ی نظر کلی در مورد سقط ب خاطر فقر بدم...
ب نظرم اونی ک فقیره بیخود میکنه بچه ب دنیا بیاره!چ با برنامه چ بی برنامه....
:eek:t0837h0nn8zfqu8ult
این نظرم فقط در مورد فقر نیس!کلا درباره ی زوجائیه ک زندگیه با ثباتی ندارن!مثلا ممکنه حالا فقیر هم نباشن ولی زندگیشون لغزش خیلی داشته باشه...این ک بگن بچه بیاریم ی کم ب هم نزدیک شیمو زندگیمون بهتر شه و از این حرفا...... اشتباه محضه ب نظرم.....
اگه خانوم و آقا ک اصن وضع زندگیشون مناسب نیس!قبل از ولوج روح و ب شرطی ک این کار همیشگیشون نباشه!!!و شرایط خیلی حاااااااد باشه! بیان من ب عنوان قانون گذار!! اجازه میدم...... اونم فقط یک بار!
ولی ب عنوان ماما هیچ وقت حاضر نیستم این کارو انجام بدم.........
:smiliess (7):
من سوگند خوردم تو کارم...و این مورد فقط وا3 شرایطیه ک ب ضرر مادر باشه ینی جونش در خطر باشه! یا ب ضرر جنین باشه ینی ناهنجاریه خاصی داشته باشه..........
جایی یادم نمیاد ب خاطر شرایطی ک تو اینده ممکنه براشون پیش بیاد اجازه ی این کار داده بشه...چون ب همون نسبتی ک ممکنه شرایط بد پیش بره!احتمال خوب پیش رفتنش هم وجود داره....
اگه سوگند و این حرفام درنظر نگیرم!ی کار غ اخلاقی و غ انسانیه!و ریسکش وا3 مادر بالاس....
اما در مورد کیسی ک مطرح کردین...
اگر کسی فقیر ب دنیا بیاد مقصر نیست!اما اگر فقیر بمیره مقصره......
ب نظرم روزی دست خداست!ولی با تلاش خودمون ب دست میاد.... یاد اون شعره افتادم ک یکی روبهی دید بی دست و پا....
خیلی حرف داشت تو اون شعر...حکایت اون روباه نشون میده ک روزی دست خداست...و حکایت اونی ک میشینه گوشه ی خونه تا روزیش برسه نشون میده ک این روزی نتیجه ی تلاش خودمونه ک ب دست میاد....

در کل مخااااااالفم...اگه بارداریشون با برنامه باشه ک مطمئنا خودشونو وا3 هر شرایطی آماده کردن...پس درخواست سقط غیر قابل توجیهه!اما اگه بی برنامه باشه ک ب قول استاد ژنتیکمون کیس بای کیس!:smiliess (3): ینی شرایط باید کااااامل سنجیده شه...

Marc0p0lo

New member
سلام
این نظرم فقط در مورد فقر نیس!کلا درباره ی زوجائیه ک زندگیه با ثباتی ندارن!مثلا ممکنه حالا فقیر هم نباشن ولی زندگیشون لغزش خیلی داشته باشه...این ک بگن بچه بیاریم ی کم ب هم نزدیک شیمو زندگیمون بهتر شه و از این حرفا...... اشتباه محضه ب نظرم.....
اگه خانوم و آقا ک اصن وضع زندگیشون مناسب نیس!قبل از ولوج روح و ب شرطی ک این کار همیشگیشون نباشه!!!و شرایط خیلی حاااااااد باشه! بیان من ب عنوان قانون گذار!! اجازه میدم...... اونم فقط یک بار!
من سوگند خوردم تو کارم...و این مورد فقط وا3 شرایطیه ک ب ضرر مادر باشه ینی جونش در خطر باشه! یا ب ضرر جنین باشه ینی ناهنجاریه خاصی داشته باشه..........
جایی یادم نمیاد ب خاطر شرایطی ک تو اینده ممکنه براشون پیش بیاد اجازه ی این کار داده بشه...چون ب همون نسبتی ک ممکنه شرایط بد پیش بره!احتمال خوب پیش رفتنش هم وجود داره....
اگه سوگند و این حرفام درنظر نگیرم!ی کار غ اخلاقی و غ انسانیه!و ریسکش وا3 مادر بالاس....
ب نظرم روزی دست خداست!ولی با تلاش خودمون ب دست میاد.... یاد اون شعره افتادم ک یکی روبهی دید بی دست و پا....
خیلی حرف داشت تو اون شعر...حکایت اون روباه نشون میده ک روزی دست خداست...و حکایت اونی ک میشینه گوشه ی خونه تا روزیش برسه نشون میده ک این روزی نتیجه ی تلاش خودمونه ک ب دست میاد....

در کل مخااااااالفم...اگه بارداریشون با برنامه باشه ک مطمئنا خودشونو وا3 هر شرایطی آماده کردن...پس درخواست سقط غیر قابل توجیهه!اما اگه بی برنامه باشه ک ب قول استاد ژنتیکمون کیس بای کیس!:smiliess (3): ینی شرایط باید کااااامل سنجیده شه...

سپاس از توضیحات کاملتون و اینکه در بحث شرکت کردین

موفق باشیم

fateme1990

New member
پیشگو نیستیم دوست من داریم میبینیمتو جامعه
هر موقع اوضاعشون عوض شد میتونن بچه دار بشن کسی مخالف نیست

هیچ کدوم از اینایی که همه دوستان گفتن باعث نمیشه اجازه داد بچه رو سقط کرد.

اون خدایی که ما رو افریده و حکمت و دلیل خیلی از چیزایی رو میدونه که ما خودمونم بکشیم نمیفهمیم میگه بچه هاتونو از ترس نداری و فقر نکشید.
همین یه دلیل کافیه برا سقط نگردن جنین.

fateme1990

New member
سلام

مرس لیلی جوووووووووووون. گل گفتی ای گل گفتی

leiliyebidel

New member
سپاس از توضیحات کاملتون و اینکه در بحث شرکت کردین
موفق باشیم

خواهش میشه....:black_eyed:
فقط ی چیز دیگه ام دوس داشتم بگم!البته با اجازه.. :smiliess (3):
ی جا گفتین این آدمایی ک روسپی گری میکنن!!!!! کسایی ک روسپی ان فقیر نیستن!!شغلشونه....
روسپی گری با خود فروشی ب خاطر فقر فرق داره...
ی جام گفتین اینهمه بچه ک تو خیابون دست فروشی و ... می کنن!فک کنم الآن دیگه وا3 همه مشخص شده باشه ک اینام فقیر نیستن!و زیر نظر کسی دارن این کارو میکنن.....
وقتی کسی ک اونا رو سرپرستی میکنه با این ک داره ولی باز دستشو جلوی بقیه دراز میکنه...!پس وا3 این بچه ها فرقی نداشته ک تو فقر دنیا بیان یا ثروت!ب این کار وادار می شدن!اصن متاسفانه ب خاطر این کار اونا رو ب دنیا میارن.......
:1dco2x0p1lilzhfpg1t
موفق باشیم...:p

Marc0p0lo

New member
هیچ کدوم از اینایی که همه دوستان گفتن باعث نمیشه اجازه داد بچه رو سقط کرد.

اون خدایی که ما رو افریده و حکمت و دلیل خیلی از چیزایی رو میدونه که ما خودمونم بکشیم نمیفهمیم میگه بچه هاتونو از ترس نداری و فقر نکشید.
همین یه دلیل کافیه برا سقط نگردن جنین.

میشه این آیه رو عربی و فارسیش رو بزارید اینجا

ممنون میشم

shima.p

New member
سلام

عالی بود جیگر
بیخود نیس عاشقتم
نمیتونم بهت لایک بدم شرمنده چون این لپ تاپم بازیش گرفته هرچی کیلیک میکنم نمیشه
فدات:28:

Marc0p0lo

New member
ی جا گفتین این آدمایی ک روسپی گری میکنن!!!!! کسایی ک روسپی ان فقیر نیستن!!شغلشونه....
ی جام گفتین اینهمه بچه ک تو خیابون دست فروشی و ... می کنن!فک کنم الآن دیگه وا3 همه مشخص شده باشه ک اینام فقیر نیستن!و زیر نظر کسی دارن این کارو میکنن.....
وقتی کسی ک اونا رو سرپرستی میکنه با این ک داره ولی باز دستشو جلوی بقیه دراز میکنه...!پس وا3 این بچه ها فرقی نداشته ک تو فقر دنیا بیان یا ثروت!ب این کار وادار می شدن!اصن متاسفانه ب خاطر این کار اونا رو ب دنیا میارن.......

خواهش می کنم شما میتونید هر چی خواستین بگین ولی فقط مرتبط با تاپیک باشه

درسته فرق داره حق با شماست ولی همون خودفروشی هم میتونه نباشه!
من هم گفتم که بچه هاضشونو میفروشن یا همونطور که شما گفتین به دنیا میارن که این کار و بکنه . آیا دلیلشو میدونین چیه؟!
یعنی میگی این بچه ها دوست نداشتن زندگی خوب داشته باشن؟
فکر کنم باید یه تاپیک دیگه هم زده بشه برای تحلیل دلیل این کارا و ارائه راه حل برای این موضوع .

patris

New member
لیلی جون قبول داری که نمیشه گفت همه بچه هایی که دست فروشی میکنن یا سر خیابونا وامیسن زیر پوشش کسی نیستن و فقط دارن خرج خونشونو درمیارن!!!
اصلا خیلی از بچه های معصوم هستن که گداییم نمیکنن ولی دارن تو شرایطی زندگی میکنن که همه شباشونو با حسرت به خواب میرن
کم نیستن این بچه ها که همه روزه از کنار ما میگذرن!
آخه اونا چه گناهی کردن که باید تو همچین دنیایی که پدر مادرشون واسشون درست کرده و با این تفکر که روزیشونم میرسه دارن زندگی که چه عرض کنم رنج میکشن!!!!!!!
بچه هایی که همین فقرو باید تا سالیان زیادی یدک بکشن و هر بار با حسرت بگن کاش به دنیا نمیومدم!!!!!!!

leiliyebidel

New member
میشه این آیه رو عربی و فارسیش رو بزارید اینجا
ممنون میشم

با اجازه ی فاطمه جون.... :tonguesmiley:
خدا تو آيه ی 3 سوره فاطر ميگه: «يا ايها الناس اذکروا نعمت الله عليکم هل من خالق غيرالله يرزقکم من السّماء و الارض
اي مردم! نعمت خدا را بر خود ب ياد آوريد، آيا جز خدا آفريدگاري هست ک از آسمان و زمين ب شما روزي دهد؟

اینجا تاکید میکنه ک روزی دست خودشه....
بعد تو سوره اسراء آيه ۳۱ بعد از اين ک تو آيه ۳۰ از زيادي و کمي روزي بنده ها ميگه، مردمو از کشتن فرزند ب خاطر ترس از فقر و نداري نهي مي کنه و

میگه: «وَ لا تَقتُلوا اولادَکُم خَشيةَ اِملاقِ نَحنُ نَرزُقُهم و ايّاکُم اِنَّ قَتلَهُم کانَ خطاً کبيراً
و از ترس تنگدستي فرزندان خود را نکشيد، ما هستيم ک ب آنان و شما روزي مي دهيم. ب راستي ک کشتن آنان گناهي بزرگ است.
با اين ک تو آيه های ديگه ای هم تو قرآن قتل نفس نهي شده و فرزندکشي هم يکي از مصاديق آدم کشيه! اما تو اين آيه و آيه ۱۵۱ سوره انعام، فرزندکشي خیلی مجزا و مشخص نهي شده... چون منشاء اين قتل، ترس از فقر و نداريه...

قُلْ تَعالَوْا أَتْلُ ما حَرَّمَ رَبُّکُمْ عَلَيْکُمْ أَلاَّ تُشْرِکُوا بِهِ شَيْئاً وَ بِالْوالِدَيْنِ إِحْساناً وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ مِنْ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُکُمْ وَ إِيَّاهُمْ وَ لا تَقْرَبُوا الْفَواحِشَ ما ظَهَرَ مِنْها وَ ما بَطَنَ وَ لا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتي‏ حَرَّمَ اللَّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ ذلِکُمْ وَصَّاکُمْ بِهِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ
بگو:بیایید آنچه را پروردگارتان بر شما حرام کرده است برایتان بخوانم: اینکه چیزی را شریک خدا قرار ندهید! و ب پدر و مادر نیکی کنید! و فرزندانتان را از ( ترس ) فقر ، نکشید! ما شما و آنها را روزی می دهیم و نزدیک کارهای زشت نروید ، چ آشکار باشد چ پنهان! و انسانی را ک خداوند محترم شمرده ، ب قتل نرسانید! مگر بحق ( و از روی استحقاق ) این چیزی است ک خداوند شما را ب آن سفارش کرده ، شاید درک کنید!

آخرین ویرایش:
بالا