با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

• مجموع رای دهندگان
    0

Taraa

Well-known member
ما زمانی که پزشکی قانونی میرفتیم تا 16 هفته رو اجازه میدادن اگه جنین مشکل حاد یا مادر مشکل حاد داشت که البته دکتر گفت حتی در مواردی تا 18 هفته رو هم اجازه میدیم
یعنی 4 ماه کامل و یا 4.5 ماه

آره ، منم هر جا نگاه کردم 4 ماهگی رو ولوج روح (زمان دمیده شدن روح در جسم جنین) نوشته بودن

fereshteh

New member
بنده هم از همین جا مخالفت خودم را اعلام می کنم.

من خودم رو جای اون پدر و مادر هم گذاشتم اما باز هم این کارو نمی کردم..

fereshteh

New member
این رو هم باید بگم که در این دوره زمونه کمتر پیش پیاد پدر و مادری از روی بی پولی فرزند جان دار خودشون رو بکشند. نهایت می گن به دنیا بیاد می فروشیم.

اما سقط غیر قانونی این روزها در افرادی که نامزد هستند و هنوز عروسی نکردند بیشتره. من خانومی رو می شناسم که دوقلو باردار بود اما چون در دوران نامزدی بود هر دو فرزندش رو سقط کرد و بعد از اون دیگه نمی تونست باردار بشه. و مادرم از زن و مردی می گفت که در دوران نامزدی بچه دار شدند اما سقط نکردند و وقتی اون نوزاد به دنیا اومد اون رو کشتند..

شما نظرتون در ارتباط با این ها چیه؟
سقط در دوران نامزدی رو قبول دارید؟

انقد راحت نگید باشه اشکال نداره مهم پدر و مادرند مهم اون طفلی است که روح داره..

shima.p

New member
این رو هم باید بگم که در این دوره زمونه کمتر پیش پیاد پدر و مادری از روی بی پولی فرزند جان دار خودشون رو بکشند. نهایت می گن به دنیا بیاد می فروشیم.

اما سقط غیر قانونی این روزها در افرادی که نامزد هستند و هنوز عروسی نکردند بیشتره. من خانومی رو می شناسم که دوقلو باردار بود اما چون در دوران نامزدی بود هر دو فرزندش رو سقط کرد و بعد از اون دیگه نمی تونست باردار بشه. و مادرم از زن و مردی می گفت که در دوران نامزدی بچه دار شدند اما سقط نکردند و وقتی اون نوزاد به دنیا اومد اون رو کشتند..

شما نظرتون در ارتباط با این ها چیه؟
سقط در دوران نامزدی رو قبول دارید؟

انقد راحت نگید باشه اشکال نداره مهم پدر و مادرند مهم اون طفلی است که روح داره..

اگه نامزده عقدی باشن مسلما ایرادی نداره باردار بشن و اگه به ایین خاطر بخوان سقط کنن خیلی ... هستن و من قبول ندارم.اونا باید مواظب میبودن که بچه دار نشن حالا که شدن باید نگه دارنش.حروم زاده که نیس.متاسفانه توو بعضی از مناطق بی فرهنگی موج میزنه و فک میکنن اگه وقتی نامزدن این اتفاق بیفته یعنی آبرو ریزی شده.خوب زن و شوهرن چه ایرادی داره!!!!!!!!!!!!!!! از نظر خدا حلال هستن

ولی اگه عقد نباشن باید سریع وارد عمل شد و خانواده ها در عرض 1 هفته این دوتا رو ماس مالی کنن بفرستن زیر یه سقف کسی هم شک نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!! بچه هم دنیا میاد

shima.p

New member
.
این پدیده ای به نام خدا یعنی چی؟! میشه یه توضیحی بدین ؟

دوست عزیز زیاد درگیر این جور پست ها نباش چون دنبالش یه چیزه داغون تر گفته میشه و بهتره روش مانور ندیم البته این حرف رو از رو شناختی که دارم میگم.
ممنون از شما

آخرین ویرایش:

behzad007

Member
راستش دوستان نمیدونم شاید خودم اینقد سختی دیدم که این میگم اما در کل نظرم اینه که
این کار بعضی وقتی لازمه

iimba

New member
سلام
بنظر من پدر و مادر باید قبل از بچه دار شدن فکرشون رو بکار بیندازند
ولی اگر ناخواسته شد بنظر من خدا وقتی کاری رو حرام اعلام کرده حتما یه راه چاره ای هم براش گذاشته
اینطور نیست که کاری حرام باشه و از طرف دیگه راه حلی هم نداشته باشه
البته در رابطه با این موضوع راه حلش خود خداست چون تو قران روزی بچه رو تضمین کرده
البته این حرفا از نظر من بود که به خدا و کلامش ایمان دارم و شماها خود دانید.مطلب زیر هم از یکی از سایتها
(وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَكُمْ خَشْیَةَ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَ إِیَّاكُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ كانَ خِطْأً كَبیراً (اسرا31
فرزندانتان خود را از ترس رو آوردن فقر نکشید ما هم شما را و هم فرزندان شما را روزی می دهیم.)
در این آیه به نکته ظریفی اشاره شده، نکته این است که در آیه روزی خود آنها مقدم بر روزی فرزندان آمده ، یعنی خیال نکنید که روزی شما دست خودتان هست بلکه روزی شما را هم خود ما می دهیم .پس همانطور که روزی شما را رساندیم روزی فرزندانتان را نیز می رسانیم.
وقتی خدا روزی بچه رو تضمین کرده من دیگه چیکارم.همین الان اون داره به من هستی و حیات میده.دست امروز من همون دست 5 سالگیمه؟؟؟؟؟؟ایا من تو این تغییر کاره ای بودم؟
البته کسی از ترس فقر بچه رو میکشه که بقول استادم این فرد خودش رو در عالم موثر میدونه نه خدا رو.

آخرین ویرایش:

asie67

New member
من نمیدونم چندتا از شماهایی که تو این تاپیک نظر دادین متاهلین!
اما اینو به عنوان یه متاهل میگم که بچه دار شدن چیزی نیست که فقط به خواست پدر ومادر مربوط بشه
افسوس میخورم میبینم تحصیلکرده هایی مثل شما این حرفا رو میزنید
پس قبل از بچه دار شدن تنها مسئله ای که مهمه پول داشتن والدینه!
چرا نمیگید اگه پدر ومادری نحوه تربیت و پرورش یه بچه رو نمیدونن بهتره بچه دار نشن
هزارتا اراذل و اوباش میشناسم که از پولداری دارن میمیرن اما دریغ از یک ذره شعور!!!!!!!!!
خیلی از ادمای مشهوری که اسمشونو شنیدین از خانواده های فقیر بیرون اومدن
خودم دیدم خانواده ای به نون شب محتاج بود اما بچه اش پزشکی قبول شد
فقر فرهنگی چیزی نیست که با دانشگاه رفتن بهتر بشه
بی تعارف خیلی از خود ماها جزو اون هستیم
نیاز نیست به سقط جنین فکر کنید
به این فکر کنید که اگه الان خودتون دار فانی رو وداع بگید چه جیزی از اجتماع کم میشه؟
اصلا وجود خود ما تاثیری داشته؟

asie67

New member
من حتی باوجود فقر فرهنگی پدر ومادرها باز با سقط جنین مخالفم
چون ادمی این توانایی رو داره خودش رو ارتقا بده و از سطح فرهنگی پدرو مادرش خیلی بالاتر بره

بالا