با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

• مجموع رای دهندگان
    0

leiliyebidel

New member
عالی بود جیگر
بیخود نیس عاشقتم
نمیتونم بهت لایک بدم شرمنده چون این لپ تاپم بازیش گرفته هرچی کیلیک میکنم نمیشه
فدات
(آیکون بوس!):28:
خواهش می کنم شما میتونید هر چی خواستین بگین ولی فقط مرتبط با تاپیک باشه
درسته فرق داره حق با شماست ولی همون خودفروشی هم میتونه نباشه!
من هم گفتم که بچه هاضشونو میفروشن یا همونطور که شما گفتین به دنیا میارن که این کار و بکنه . آیا دلیلشو میدونین چیه؟!
یعنی میگی این بچه ها دوست نداشتن زندگی خوب داشته باشن؟
فکر کنم باید یه تاپیک دیگه هم زده بشه برای تحلیل دلیل این کارا و ارائه راه حل برای این موضوع .
بله میتونه نباشه...موافقم..... اما یکی ب نظرم کلفتی کنه بهتر از اینه ک خودفروشی کنه!! و متاسفانه واسم اصن قابل هضم نیس......
دلیل چیزی ک گفتیم فقط طمعه!چرا کسی ک داره باید این کارو انجام بده؟؟؟؟ من خونواده می شناسم ک پدر ندارن!3تا دختر و مادر سالم!ولی همه نشستن تو خونه و مادرشون میره از بقیه کمک می گیره....!!! و دیدم کسیو ک از گدایی روزی بیشتر از 50 تومن درمیاره.....!ولی بازم فردا همون جای همیشگیشه....
اوهوم،این بچه ها دوس داشتن...من اینو نگفتم!من منظورم این بود ک چ تو فقر واقعی دنیا میومدن ک بخوان دستفروشی کننو خرج خونواده شونو بدن!چ حالا ک سرپرستشون واقعا تو فقر نیس!وقتی کسی بخواد اونا رو مجبور کنه، میکنه... و این ب خاطر شرافت از دست رفته ی اون آدماس.... همین....
با جمله ی اخرتونم خیلــــــی موافقم... کلا با بحثای چالشی موافقم...
:auizz3ffy9vla57584x
لیلی جون قبول داری که نمیشه گفت همه بچه هایی که دست فروشی میکنن یا سر خیابونا وامیسن زیر پوشش کسی نیستن و فقط دارن خرج خونشونو درمیارن!!!
اصلا خیلی از بچه های معصوم هستن که گداییم نمیکنن ولی دارن تو شرایطی زندگی میکنن که همه شباشونو با حسرت به خواب میرن
کم نیستن این بچه ها که همه روزه از کنار ما میگذرن!
آخه اونا چه گناهی کردن که باید تو همچین دنیایی که پدر مادرشون واسشون درست کرده و با این تفکر که روزیشونم میرسه دارن زندگی که چه عرض کنم رنج میکشن!!!!!!!
بچه هایی که همین فقرو باید تا سالیان زیادی یدک بکشن و هر بار با حسرت بگن کاش به دنیا نمیومدم!!!!!!!
بله دوس جونم...حرف اولتو کاملا قفول دارم...منم همینو میگم دیگه....
و با بقیه ی حرفات هم کاملا موافقم......:applause:
فقط نظرمو با توجه ب موضوع تاپیک ک سقط جنین ب خاطر شرایط بدیه ک ممکنه تو آینده ب وجود بیاد گفتم...
در مورد همه ی چیزایی ک گفتی و منم نظرتو تائید می کنم ب نظرم این بچه کلا نباید ب وجود بیاد!نه این ک وقتی انسان کامله مثه منو تو فقط تو سایز کوچیکتر کشته بشه....این راهش نیس...!قضیه باید ریشه ای حل شه...ک ب قول اقای مارکوپولو!ی تاپیک جدا می خواد...:tonguesmiley:

آخرین ویرایش:

samar.sh

New member
خداوند در قرآن می فرماید:مبادا فرزندتان را از روی ترس از فقر وگرسنگی بکشید خداوند برای هر مخلوقی روزیه تعیین شده ای قرار داده است این کار برخلاف عرفه بنظر من خدا خودش بچه رو داده روزیشم می ده.[/size]

najma

New member
به نظر من سقط جنین فقط در صورت کشف اختلالات مادرزادی غیر قابل درمان و پردردسر که هم خانواده رو بدبخت میکنه هم بچه رو جایزه .

matin

New member
تو این موارد قانون گذاری مشکل داره !!! چون حتی اگه قانونی باشه از طریقهای غیرقانونی صورت میگیره
ولی نظر من اگه بچه ای که قراره بزرگ بشه و روسپی بشه همون بهتر که متولد نشه و هر روز مرگ رو جلوی چشمام ببینه و حقارت رو
از طرفی دیگه همین بچه میتونه بشه قهرمان پاراالمپیک !!! چیزی که الان تو اطرافمون داریم میبینیم که طرف با توجه به نداشتن یه دست و یه پا قهرمان میشه !!!

به نظر من این ربط پیدا میکنه به عموم جامعه اگه جامعه 50درصدش نه همش اصلاح شه حرف زدن از سقط اون موقع حرف خنده داری میشه برا ترس از فقر !!
مثل الان که بعضی کشورهای سرانه ی غذا و پانسیون به همه ی خانوداده ها میدن و اگه همسایه ای شکایت کنه که بچه ی فلان خونه در اثر کتک یا عدم توجه والدین قرار گرفته دولت هزینه ی بزرگ کردن اونو به عهده میگیره چون دولت اونو فزرند خودش میدونه

ولی این بحث با توجه به فرهنگهای متفاوت قضیش فرق میکنه !! مثلا تو کشور خودمون دوتا جوون 20 ساله به دور از چشم پدر مادر بله !!! وضعیت دولتم اینگونه و قضاوتهای اجتماعی !!!

به نظرم باید شرایط رو در نظر گرفت و من تو شرایط ایران فعلی و باتوجه به عدم امکانات حقوقی برای کودکان و اطفال ....میگم بهتره این دنیای کثیف رو تجربه نکنه !! البته در ماههای ابتدائی !! چون ماههای انتهائی دیگهه همه فهمیدن و مسائل ننگ و اینا به کنار میره !! و شاید بشه گفت هر خانواده ای با هر سطحی میتونن یه بچه رو قبول کنن !!!

matin

New member
در کشور ما یه نمونه موسسه ی محک هست و نتیجش :
[h=6]حمایت شما از کودکان محک، قهرمان می آفریند

کامران شکری سالاری در 13 سالگی به سرطان استخوان مبتلا شد و تحت حمایت محک قرار گرفت.
او در اثر بیماری پای چپ اش را از دست داد، اما نا امید نشد و قهرمانانه برای زندگی مبارزه کرد و روز جمعه 17 شهریور ماه با کسب مدال نقره در رشته پرتاب نیزه، در مسابقات پارالمپیک لندن برای ایران افتخار آفرید.
این افتخار بزرگ را به کامران و خانواده*اش، تمام حامیان و دوستداران محک و همه* نیک*اندیشان ایرانی تبریک می*گوییم.

این موفقیت، بار دیگر به ما نشان می*دهد که سرطان پایان زندگی نیست و با حمایت شما یاوران محک، کودکان مبتلا به سرطان نه تنها در مسیر بهبود گام بر می*دارند بلکه می*توانند قهرمانانی افتخار آفرین برای ایران* زمین شوند.
[/h]

324mehrdad

New member
age royan be takamol berese va be janin tabdil beshe koshtanesh az nazare ensanii kar eshtebahiiye chon ye mojode zende mahsob mishe...kasiam ke eshtebah mikone ya mavarede jelogirii az bardariii ro roayat nemikone ya.....bayad ta 1 ya 2hafte aval seght kone.............khaheshan enghad khoda ro be in masaele joziii rabt nadinn......khoda khyli bozorgtar az in harfastt.

estel

New member
age royan be takamol berese va be janin tabdil beshe koshtanesh az nazare ensanii kar eshtebahiiye chon ye mojode zende mahsob mishe...kasiam ke eshtebah mikone ya mavarede jelogirii az bardariii ro roayat nemikone ya.....bayad ta 1 ya 2hafte aval seght kone.............khaheshan enghad khoda ro be in masaele joziii rabt nadinn......khoda khyli bozorgtar az in harfastt.
میگن یکی از خوبی های دین اسلام اینه که دین در همه ی موارد جزئی زندگی آدم دخیله و وقتی دین دخیل باشه خدا هم دخیله ما با این کارمون خدا رو کوچیک نکردیم بلکه اونقدر بزرگیش رو دز نظر گرفتیم که در همه ی مسائل جزئی زندگیمون نظر اون واسمون مهمه اگه قرار بود در همه ی کارامون بگیم خدا خیلی بزرگ تر از اینکار منه پس نباید خدا رو دخیل بدونیم که نسبت به خدا بی اعتنا میشدیم و با شعار بزرگ نگه داشتن خدا کوچیکش میکردیم

OMID2010

New member
A worried woman went to her gynecologist and said:

'Doctor, I have a serious problem and desperately need your help! My baby is not even 1 year old and I'm pregnant again. I don't want kids so close together.'

So the doctor said: 'Ok and what do you want me to do?'

She said: 'I want you to end my pregnancy, and I'm counting on your help with this.'

The doctor thought for a little, and after some silence he said to the lady: 'I think I have a better solution for your problem. It's less dangerous for you too.'

She smiled, thinking that the doctor was going to accept her request.

Then he continued: 'You see, in order for you not to have to take care of 2 babies at the same time, let's kill the one in your arms. This way, you could rest some before the other one is born. If we're going to kill one of them, it doesn't matter which one it is. There would be no risk for your body if you chose the one in your arms.'

The lady was horrified and said: 'No doctor! How terrible! It's a crime to kill a child!'

'I agree', the doctor replied. 'But you seemed to be OK with it, so I thought maybe that was the best solution.'

The doctor smiled, realizing that he had made his point.

He convinced the mom that there is no difference in killing a child that's already been born and one that's still in the womb. The crime is the same!

.​

n.b.m

New member
A worried woman went to her gynecologist and said:

'Doctor, I have a serious problem and desperately need your help! My baby is not even 1 year old and I'm pregnant again. I don't want kids so close together.'

So the doctor said: 'Ok and what do you want me to do?'

She said: 'I want you to end my pregnancy, and I'm counting on your help with this.'

The doctor thought for a little, and after some silence he said to the lady: 'I think I have a better solution for your problem. It's less dangerous for you too.'

She smiled, thinking that the doctor was going to accept her request.

Then he continued: 'You see, in order for you not to have to take care of 2 babies at the same time, let's kill the one in your arms. This way, you could rest some before the other one is born. If we're going to kill one of them, it doesn't matter which one it is. There would be no risk for your body if you chose the one in your arms.'

The lady was horrified and said: 'No doctor! How terrible! It's a crime to kill a child!'

'I agree', the doctor replied. 'But you seemed to be OK with it, so I thought maybe that was the best solution.'

The doctor smiled, realizing that he had made his point.

He convinced the mom that there is no difference in killing a child that's already been born and one that's still in the womb. The crime is the same!

.​

sir, It was very interesting

حرمت سقط جنین

قانون مدنی ماده 878

در حقوق اسلام هر کس موجب سقط جنین شود قاتل محسوب می شود حق حیات تنها اختصاص به زمان بعد از تولد ندارد این حق به قبل از تولد انسان تسری داده شده جنین نیز حق زندگی دارد و هیچ کس حتی پدر و مادر حق ندارد این حق را از او سلب نماید

با توجه به رشدی که جنین دارد مرتکب چنین عملی به پرداخت دیه محکوم می گردد

اسلام نه تنها در چنین حالتی از زندگی یک فرد دفاع می کند (نه بالای سه ماه) علاوه بر حق حیات برای او حق مالکیت هم قایل است در صورتی که پس از انعقاد نطفه مورث بمیرد ورثه باید صبر کند فرزند به دنیا بیاید برابر سهم ارث هر کس اموال را تقسیم نمایند یا آنکه برای حمل سهمی را که مساوی سهم دو پسر از همان طبقه ارث باشد کنار بگذارد و سهام خود را بردارند

حتی حقوق اسلام تا اینجا پیش رفته که اگر در زمان مرگ مورث حملی باشد که اگر متولد شود مانع از ارث تمام یا بعضی از وراث دیگر می گردد تقسیم ارثی صورت نخواهد گرفت تا وضعیت حمل معلوم گردد

آخرین ویرایش:

Marc0p0lo

New member
اگر توانایی در نگهداری بچه نداره و میدونه بچه در صورت به دنیا اومدن ممکنه زجر بکشه، بهتره اون نطفه یا جنین کوچک را از بین ببره.

در ضمن عزیزانی که میگن ما حق نداریم حیات را از کسی بگیریم.

حیات تا وقتی تفکری نباشد معنای خاصی ندارد.

اون بچه هم تا وقتی جنین یا نطفه است مثل یک گیاه است، چیزی در مغزش نیست که بهش ظلمی بشه.

بهتر از وارد شدن به دنیایی پر از بدبختی است.

خواهشن هم شعار ندین و منطقی نگاه کنید و اینقدر هم مطلب کپی پیست نکنید از جای دیگه نظر شخصی خودتونو بدین من این نظر سنجی واسم مهمه نتیجش!

OMID2010

New member
تا الان 19 نفر رای دادن...با این تعداد چطور نتیجه واست مهمه!

Marc0p0lo

New member
تا الان 19 نفر رای دادن...با این تعداد چطور نتیجه واست مهمه!

دارم نسبت میگیرم عزیزم واسه خودم دارم یه سری تحقیقات می کنم که مهمه برام چند نفر به چی رای دادن خیلیا هم رای دادن دلیلشونو نگفتن!

شما خودت دلیلتو بگو لطفا از دید خودت

اگر توانایی در نگهداری بچه نداره و میدونه بچه در صورت به دنیا اومدن ممکنه زجر بکشه، بهتره اون نطفه یا جنین کوچک را از بین ببره.

در ضمن عزیزانی که میگن ما حق نداریم حیات را از کسی بگیریم.

حیات تا وقتی تفکری نباشد معنای خاصی ندارد.

اون بچه هم تا وقتی جنین یا نطفه است مثل یک گیاه است، چیزی در مغزش نیست که بهش ظلمی بشه.

بهتر از وارد شدن به دنیایی پر از بدبختی است.

خواهشن هم شعار ندین و منطقی نگاه کنید و اینقدر هم مطلب کپی پیست نکنید از جای دیگه نظر شخصی خودتونو بدین من این نظر سنجی واسم مهمه نتیجش!

سلام دوست عزیز

آیه ای در کتاب خدا وجود داره با این مضمون: چه چیز تو را نسبت به پروردگارت مغرور کرده ای انسان؟

چه کسی تعیین می کنه پدر و مادر صلاحیت داره یا نداره؟ از کجا می دونه که زجر می کشه؟ مگه علمه غیب داره؟ در علم پرستاری مادر و نوزاد، به نطفه جنین نمی گن هر مرحله اسم خاصی داره

خب هیتلر و چنگیز هم مثله شما فکر می کردن تا تفکر نباشه حق حیات نیست اصلا اگر چنین فکری رایج بشه اون خصلت خودخواهی آدمیزاد گل می کنه از هر کسی خوشش نمیاد می گه تو عقل نداری حیات ات ضرورت نداره همون فرعون می شه به عبارتی

شما از علم مادر و نوزاد گویا اطلاعات چندانی ندارین چون اولین جایی که تشکیل می شه سیستم عصبی هست! ! ! در جانورانی مثل ملخ گره ی عصبی به عنوان مغز معرفی شده

شاید دنیای پر از بدبختی همون فرصتی باشه که خداوند برای شکوفایی شما در اختیارتون قرار داده و حقیقت چیزی غیر از نگاهه شما به دنیا باشه

اگر منظورتون منم که کپی پیست نکردم همه رو تایپ کردم چون این مطالب رو در کتابی خوندم و %100 عقیده من هم هست

چون دین رو از سیاست جدا نمی دونم

Marc0p0lo

New member
سلام دوست عزیز

آیه ای در کتاب خدا وجود داره با این مضمون: چه چیز تو را نسبت به پروردگارت مغرور کرده ای انسان؟

چه کسی تعیین می کنه پدر و مادر صلاحیت داره یا نداره؟ از کجا می دونه که زجر می کشه؟ مگه علمه غیب داره؟ در علم پرستاری مادر و نوزاد، به نطفه جنین نمی گن هر مرحله اسم خاصی داره

خب هیتلر و چنگیز هم مثله شما فکر می کردن تا تفکر نباشه حق حیات نیست اصلا اگر چنین فکری رایج بشه اون خصلت خودخواهی آدمیزاد گل می کنه از هر کسی خوشش نمیاد می گه تو عقل نداری حیات ات ضرورت نداره همون فرعون می شه به عبارتی

شما از علم مادر و نوزاد گویا اطلاعات چندانی ندارین چون اولین جایی که تشکیل می شه سیستم عصبی هست! ! ! در جانورانی مثل ملخ گره ی عصبی به عنوان مغز معرفی شده

شاید دنیای پر از بدبختی همون فرصتی باشه که خداوند برای شکوفایی شما در اختیارتون قرار داده و حقیقت چیزی غیر از نگاهه شما به دنیا باشه

اگر منظورتون منم که کپی پیست نکردم همه رو تایپ کردم چون این مطالب رو در کتابی خوندم و %100 عقیده من هم هست

چون دین رو از سیاست جدا نمی دونم

شما فرض کن اون بچه 50 درصد فلجه......

مسلما باز هم بهتون تلنگر میزنه و میگه من موجودی زنده هستم.

اما اینکه ما اجازه بدیم اون دنیا بیاد، نشان از خودخواهی ما داره.

در درجه اول ما باید به حیات یک انسان مستقل احترام بذاریم، سپس منفعت خودمان و لذت خودمان را در نظر بگیریم.

اینکه بنده میدونم اونیکه به دنیا میاد قراره یک عمر بدبختی تحمل کنه، اما چون مهر بچه دارم اجازه بدم وارد زمین باشه، از نظر من یک جنایته.

Marc0p0lo

New member
انسان ها برای بقای حیاتت روی زمین، هزاران موجود زنده اعم از جانور و گیاه و..... را داره قربانی میکنه، الان تازه به یاد حفظ حیات موجودات زنده افتادین؟

به لطف علم و آزمایش های ژنتیک ما دیگه شاهد انسان های علیل نیستیم من یه نویسنده ی بزرگ می شناسم از علیل هم بدتر بود با یه دختر سالم هم ازدواج کرد و همه ی مخلوقات خداوند شگفت زده شدند

یه دانشمندی می گفت خداوند دیوانگان را آفرید تا خردمندان را شرمنده سازد مثلا این همه آدم سالم که قاتل و بزهکار و معتاد از آب درمیان چه گلی به سر پدر و مادرشون زدن که علیلش نزنه؟

یا فرد دیگری می شناسم دانشمنده به دنیا خدمت کرده در حد کلان 90 درصد فلجه ! ! !

انسان ها برای بقای حیاتت روی زمین، هزاران موجود زنده اعم از جانور و گیاه و..... را داره قربانی میکنه، الان تازه به یاد حفظ حیات موجودات زنده افتادین؟

برای برقراری صلح و امنیت و عدالت هزاران انسان بی گناه مبارزه کردند و کشته شدند و شما هر موجود زنده ای رو هم ارز انسان قرار ندین

بالا