با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

با سقط جنین در صورت فقر مالی پدر و مادر موافقین؟

• مجموع رای دهندگان
    0
این اقدام ناپسند غیر از معصیت عملی بسیار غیر انسانی است دو نفر قبل از عقد باردار شدن خجالت می کشن فامیل متوجه بشن حتی در این موارد خداوند حق حیات قایل شده چه برسه علیل باشه

قابل احترامه که شما انسان صادقی هستید!

Marc0p0lo

New member
به لطف علم و آزمایش های ژنتیک ما دیگه شاهد انسان های علیل نیستیم من یه نویسنده ی بزرگ می شناسم از علیل هم بدتر بود با یه دختر سالم هم ازدواج کرد و همه ی مخلوقات خداوند شگفت زده شدند

یه دانشمندی می گفت خداوند دیوانگان را آفرید تا خردمندان را شرمنده سازد مثلا این همه آدم سالم که قاتل و بزهکار و معتاد از آب درمیان چه گلی به سر پدر و مادرشون زدن که علیلش نزنه؟

یا فرد دیگری می شناسم دانشمنده به دنیا خدمت کرده در حد کلان 90 درصد فلجه ! ! !

بله منم میشناسم این دانشمند بزرگ رو.....
خیلیاشم گلی به سرمون زدن در همه چی خوب و بد داریم و این دلیل نمیشه
من میگم هیچ گناهی نداره که یه جنین رو بکشیم چون هنوز درک نداره شعور نداره با حیوان و گیاه یک جوره
پا به دنیا بزاره و یه عمر بدبخت باشه که بدتره گناهش.

شما میگی که نباید جون یکی رو بگیریم؟منم میگم از بین بردنش هم گناهی نداره

حالا من کار ندارم که الان هرزار نوع روش جلوگیری از بارداری هست و این مسائل و درستش هم اینه که قبل از اینکه بخوان بچه دار بشن شرایط رو بسنجن و باز ناخواسته اگر بود میتونن بندازن در ماه اول ...

دکتر برنارد ناتانسون دستگاهی فراصوتی (اولترا سوند) به خانمی وصل کرد که به طور واقعی در حال سقط جنین 12 هفته ای بود و نتیجه اش فیلم تکان دهنده ی «فریاد خاموش» شد

این فیلم جنین را در حالی نشان می دهد که از دستگاه مهاجم مکنده فرار می کند و کم کم تمام اعضای بدن جنین یکی پس از دیگری به خارج مکیده می شوند

آخرین ویرایش:
عرض کردم انسان و بقیه جانداران رو در یک ردیف قرار ندین سوره ی اسرا آیه 70: به راستی ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و آنها را بر بسیاری از آفریده های خود برتری آشکار دادیم

Marc0p0lo

New member
دکتر برنارد ناتانسون دستگاهی فراصوتی (اولترا سوند) به خانمی وصل کرد که به طور واقعی در حال سقط جنین 12 هفته ای بود و نتیجه اش فیلم تکان دهنده ی «فریاد خاموش» شد

این فیلم جنین را در حالی نشان می دهد که از دستگاه مهاجم مکنده فرار می کند و کم کم تمتم اعضای بدن جنین یکی پس از دیگری به خارج مکیده می شوند

ای بابا،خوب جمع بکنه خودشو،زندگی همینه دیگه....

این موش های بدبخت آزمایشگاهی که هزار جون سرطان و..... را روشون امتحان میکنند هم جیغ میزنند و زجر میکشن و خودشونو جمع می کنن.

به هر حال مرگ با عزت هزار بار شایسته تر از حیات با ذلت است.

من که از زیر 2سالگیم یادم نمیاد،هر بلایی هم سرم میومد نمیفهمیدم.:sad:

Marc0p0lo

New member
عرض کردم انسان و بقیه جانداران رو در یک ردیف قرار ندین سوره ی اسرا آیه 70: به راستی ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و آنها را بر بسیاری از آفریده های خود برتری آشکار دادیم

این مال زمانیه که عقل و شعور پیدا کنن اون موقع از حیوانات تمایز پیدا می کنن
شعور هم یهنی حل مسئله ریاضی!

سوره ی یوسف آیه 64: هیچ کس نمی تواند مدعی باشد که در پاسداری از حقوق انسان ها از خداوند نسبت به بندگانش دلسوزتر و رئوف تر است

با این توصیف شما حکم غریبه رو دارید نسبت به مادر بچه که نه خالق اون زالوی کوچولو یه ضرب المثل هم هست که می گه: دایه ی مهربان تر از مادر

Marc0p0lo

New member
سوره ی یوسف آیه 64: هیچ کس نمی تواند مدعی باشد که در پاسداری از حقوق انسان ها از خداوند نسبت به بندگانش دلسوزتر و رئوف تر است

با این توصیف شما حکم غریبه رو دارید نسبت به مادر بچه که نه خالق اون زالوی کوچولو یه ضرب المثل هم هست که می گه: دایه ی مهربان تر از مادر

ما رد مورد بچه صحبت نمی کنیم در مورد جنین صحبت می کنیم!

من سوالم اینه که چه گناهی داره از بین بردن جنینی که اگر به دنیا بیاد بدخت میشه!
جنین رو توی آزمایشگاه هم میشه به دنیا اورد

این مال زمانیه که عقل و شعور پیدا کنن اون موقع از حیوانات تمایز پیدا می کنن
شعور هم یهنی حل مسئله ریاضی!

آقای عزیز خداوند بیش از اینها قبل از اینکه بتونید بفهمید ریاضی چیه شما رو با تمام وجود دوست داشته و به کسی اجازه ی تعرض حتی به نوع علیلش هم نمی ده

آخرین ویرایش:
این دانشمند بار دیگر جنینی را که در 19.5 هفتگی سقط می شد با وصل دوربین به دستگاه جنین نما نشان داد و فیلم «افول خرد» (kherad) را ساخت که بسیار رقت بار و تهوع آور بود

ویلیام گاردنر، جنگ علیه خانواده، ص 280

leiliyebidel

New member
آقای مارکوپولو...
شما ی کیس مطرح کردین ک خانوم و آقایی بعد شروع ی بارداری ک حالا مشخص نیس خواسته بوده یا ناخواسته!همه چیزشونو از دست میدن!
حالا ما ب عنوان قانون گذار اجازه ی سقط میدیم یا نه!
خب جواب این سوالو تقریبا همه با دلیل دادن...
حالا سوال شما اینه:چ گناهی داره از بین بردن جنینی ک میدونیم اگه دنیا بیاد بدبخت میشه؟؟؟
و سوال من از شما اینه:چ کسی از آینده خبر داره؟؟؟ آینده ی من ب عنوان مادر بچه ای ک بدبخت میشه ممکنه ی لحظه ی بعد باشه!ی روز بعد،ی هفته بعد،ی ماه بعد،ی سال بعد،10 سال بعد و شایدم 100سال بعد....!!!
اگه من آدم آینده نگری هستمو ب فکر آینده ی نوزادی ک تو راه دارم هستم!و مسلما نمیخوام بدبخت شه!!!طبیعتا نباید اجازه میدادم تو بدبختی ب وجود بیاد....!!!

اگه اتفاقات دور از انتظاری افتاده ک با ناخواسته بودن اون جنین فرقی نداره!و بازم من آدم آینده نگری هستمو نمی خوام نوزادی ک تو راه دارم بدبخت شه!!پس باید همه ی تلاشمو بکنم وا3 این ک آینده ی خوبی داشته باشه.... و اگه غیر این باشه پس حرفای من درمورد آینده همش شعااااااره....
حالا ی سوال دیگه!من خیلی آدم آینده نگری هستم!در شرایط کاملا ایده آل تصمیم میگیرم ک بچه دار شم...و همین اتفاقم می افته.... ولــــی کی تضمین می کنه ک در آینده ی حادثه باعث نشه ک تموم زندگیم و حتی پدر اون بچه رو از دست ندم؟؟؟؟ و اون بچه در نهایت بدبخت نشه؟؟؟؟؟!!!!!
اگه با ی شرایط کاملا ایده آل تو 2سالگی بچه ام این اتفاق وا3 خونواده ی من افتاد باید بکشمش؟؟!از ترس بدبختیش در آینده؟؟؟؟؟؟؟ (حالا اون موقع ب قول شما چیزی یادش نیس!!!!!)
اگه تو 4 سالگیش اتفاق افتاد چی؟؟؟؟؟ تو 6 سالگی چ طور؟؟؟؟؟؟
مطمئنا هیچکسیو نمیشه پیدا کرد ک فرد دیگه ای رو بیشتر از خودش دوس داشته باشه.... چرا ب بدبختیه خودم فک نکنم؟؟ خودم ک ارجح ترم وا3 مرگ.....
و من اگه همیشه ترس از بدبختی داشته باشم و نخوام ک کسی رو بدبخت کنم پس هیچ وقت نباید بچه ای رو ب دنیا بیارم!!!!
چون حقیقت اینه ک حادثه خبر نمیکنه!! و علاوه براین ک هر زمانی ممکنه وا3 من اتفاقی بیفته ک زندگیمو از دس بدم!ممکنم هس حتی اتفاقی بیفته ک توانمو از دس بدم!!! یا حتی جونمو..........

تکلیف بچه ای ک تو رفاه و شرایط ایده آل دنیا اومده چی میشه؟؟؟؟!!!!!!!
همه چیز ب لحظه ی تولد ختم نمیشه.... زندگی بعد از اون هم جریان داره........ و ما خودمونیم ک آیندمونو میسازیم........

(منظورم از من،من نوعی بود!)
:black_eyed:

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
ی نکته ای گفتین ک چیزی از موقعی ک زیر 2سال داشتین یادتون نمیاد.....
پس اگه اتفاقی هم اون موقع واستون می افتاد نمی فهمیدین!!!!!

حالا من کسیو ک چ عرض کنم!!! کسایی رو می شناسم ک خاطرات 4سال قبل هم یادشون نمیاد!!!!!! چ برسه ب دوران بچگی!!!! پس احتمالا اون موقع اگه بلایی سرشون می آوردیم چون الآن یادشون نمیاد!!!! پس نمی فهمیدن؟؟؟؟؟!!! :5:
بعد اونوقت نظرتون درباره ی بیمارایی ک آلزایمر دارن چیه؟؟؟؟؟؟!!!!!! کسایی ک چند مین قبل هم یادشون نمیاد!!!!!! :21:
ی چیز دیگه گفتین در مورد این ک کسی ک درک و شعور نداره با گیاه و جونور فرقی نداره!!ی جای دیگه هم شعور رو تونایی حل مسئله ی ریاضی دونستین!!
حالا....
می تونم نظرتونو درباره ی افراد منتال ریتارد ک با این تعریفا درک و شعور ندارن!! بپرسم؟؟؟؟؟
:33:

marya

New member
شدیداااااااااا مخالفم
اصلا جای بحث نداره
تنها جنینی که قراره ناقص دنیا بیاد جای بحث داره که با اونم به زور یه ذره موافقم

mikhak s

New member
شدیداااااااااا مخالفم
اصلا جای بحث نداره
تنها جنینی که قراره ناقص دنیا بیاد جای بحث داره که با اونم به زور یه ذره موافقم

چرا به زور؟ چرا مي خواي بچه ي ناقص به دنيا بياد؟ او چه گناهي كرده بياد بين آدمايي كه سالمنو حسرت بخوره؟

marya

New member
چرا به زور؟ چرا مي خواي بچه ي ناقص به دنيا بياد؟ او چه گناهي كرده بياد بين آدمايي كه سالمنو حسرت بخوره؟
چون عقیده دارم حکمت خدا بوده ونباید باهاش جنگید ولی توان پدر ومادر هم شرطه اگه پدر ومادر قدرت نگه داشتن همچین بچه ای رو ندارن اون بچه گناه داره
چون همچین بچه هایی با کمک بزرگترهاشون میتون خیلی هم موفق باشن واصلا حسرت نخورن

mikhak s

New member
چون عقیده دارم حکمت خدا بوده ونباید باهاش جنگید ولی توان پدر ومادر هم شرطه اگه پدر ومادر قدرت نگه داشتن همچین بچه ای رو ندارن اون بچه گناه داره
چون همچین بچه هایی با کمک بزرگترهاشون میتون خیلی هم موفق باشن واصلا حسرت نخورن

حكمت خدا بوده درست . ولي اگه قرار باشه احساسي برخود كنن بگن نه اين بچمه ميخوام بزرگش كنم. وقتي به دنيا اومد ديدن نميتونن خيلي راحت ميزارنش سر راه الان چند تا از اين مكانها هست كه بچه هاي مشكل جسميو ذهني بدون پدرو مادر دارن زندگي ميكنن؟ سقط نكردن بچه از روي احساسات نبايد باشه بايد به آيندهي اون بدبخت هم فكر كرد

persona

Member
دوستان ... دارین در مورد جون یه انسان حرف می زنید ... همون قدر که من و شما از حق حیات برخورداریم اونم برخورداره ! فرض کنید شما با مادر تون تنها زندگی می کنید ، یه روز به طور ناگهانی (دور از جون!) مادرتون دچار یه سکته میشه و کاملا فلج میشه ، اصلا دیگه حتی چشماشم باز نمی کنه ... ولی زنده است ... از اون به بعد مراقبت از اون و همه هزینه ها گردن شماست... چیکار می کنید ... ؟ مثل این بچه مفلوک که به سادگی حکم اعدام براش صادر می کنید ، مادرتونم می کشین؟؟؟(ببخشید به خاطر زهر این جمله آخر ... هیچ جوری نمی شد زهرش رو کم کرد!!)

ariya21

New member
البته بنده حقیر مخالفم چون الان علم پیشرفت کرده کلی هم روش های جلوگیری از بارداری داریم خوب باردار نشن کار به اینجاها نرسه

ی نکته ای گفتین ک چیزی از موقعی ک زیر 2سال داشتین یادتون نمیاد.....
پس اگه اتفاقی هم اون موقع واستون می افتاد نمی فهمیدین!!!!!

حالا من کسیو ک چ عرض کنم!!! کسایی رو می شناسم ک خاطرات 4سال قبل هم یادشون نمیاد!!!!!! چ برسه ب دوران بچگی!!!! پس احتمالا اون موقع اگه بلایی سرشون می آوردیم چون الآن یادشون نمیاد!!!! پس نمی فهمیدن؟؟؟؟؟!!! :5:
بعد اونوقت نظرتون درباره ی بیمارایی ک آلزایمر دارن چیه؟؟؟؟؟؟!!!!!! کسایی ک چند مین قبل هم یادشون نمیاد!!!!!! :21:
ی چیز دیگه گفتین در مورد این ک کسی ک درک و شعور نداره با گیاه و جونور فرقی نداره!!ی جای دیگه هم شعور رو تونایی حل مسئله ی ریاضی دونستین!!
حالا....
می تونم نظرتونو درباره ی افراد منتال ریتارد ک با این تعریفا درک و شعور ندارن!! بپرسم؟؟؟؟؟
:33:

من به صحبت های شما اضافه کنم البته با ابراز مسرت و خرسندی از حضور این همه آدم های مخالف و نتیجه ی نظر سنجی
تو بخش های icu&ccu شاهد این بودیم که به عنوان ملاقاتی میان و از بیهوشی مددجو استفاده می کنن انگشتشو پای قراردادی می زنن!!! چون این آدم بیهوش بوده و یادش نیست آیا جرم از او ساقط میشه؟؟؟ پرستار شاهد بوده بالاتر از او خدا شاهد بوده ...
یا چون مقتول نیست تا بگه کی او رو کشته آیا جرم از قاتل ساقط می شه؟

البته من از شما مارکوپولو تشکر می کنم به خاطر مطرح کردن این سوال

یه چالش دیگری مطرح می کنم که شخصی بزودی می میره ماهه آینده و این بیماری که بهش مبتلاست بسیار زجر آوره آیا بستگان او اگر اجازه بدن یا خودش اجازه بده ما حق داریم مرگ او رو جلو بندازیم؟

بالا