کلوب بچه های علوم آزمایشگاهی

homai

New member
متاسفانه ی چیزی ک این روزا مهمه و کم دیده میشه مسئولیت پذیریه!!!!!!!!
اصن بعضی وقتا میگم حقمونه جهان سوم بمونیم

متوجه ام
دوست گرامیم با سلام و احوالپرسی ، حالا که وضعبت این طوریه . و همه می خوانیم حدیث مفصل از این مجمل ، من تظاهر نمی کنم سعی می کردم می گویم سعی می کردم
لااقل کار بیمار را ماست مالی نکنم (بعضی این کارماست مالی را می کردنند) تا اقلا به بیمار بدهکارم نباشم

homai

New member
ای خدا ا اولشم میدونستم رشته من یعنی کشششششششششششششششششششششششکککککککککککککککککک:sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:

خودمان را سرزنش نکنیم . گاهی من هم این کار را می کنم .اثرش خستگی و درماندگی است دردی دوا نمی شود . لااقل به نظرم می شود
بردرد بیماری مرحم گذاشته تا کمی خستگی مان رفع شود و حالمان بهتر و
بگذاریم که احساس هوایی بخورد

پرده را برداریم

بگذاریم که احساس هوایی بخورد

بگذاریم بلوغ زیر هر بوته که می خواهد بیتوته کند

بگذاریم غریزه پی بازی برود

کفش ها را بکند و به دنبال فصول از سر گل ها بپرد

بگذاریم که تنهایی آواز بخواند

چیز بنویسد

به خیابان برود

ساده باشیم

ساده باشیم چه در باجه یک بانک چه در زیر درخت

کار مانیست شناسایی راز گل سرخ

کار ما شاید این است

که در افسون گل سرخ شناور باشیم

پشت دانایی اردو بزنیم

دست در جذبه یک برگ بشوییم و سر خوان برویم

صبح ها وقتی خورشید در می اید متولد بشویم

هیجان ها را پرواز دهیم

روی ادراک ‚ فضا ‚ رنگ صدا پنجره گل نم بزنیم

آسمان را بنشانیم میان دو هجای هستی

ریه را از ابدیت پر و خالی باکنیم

بار دانش را از دوش پرستو به زمین بگذاریم

نام را باز ستانیم از ابر

از چنار از پشه از تابستان

روی پای تر باران به بلندی محبت برویم

در به روی بشر و نور و گیاه و حشره باز کنیم

کار ما شاید این است

که میان گل نیلوفر و قرن

پی آواز حقیقت بدویم
زنده یاد سهراب

آخرین ویرایش:

homai

New member
الان تازه میفهمم دوستان چی میگفتن!!!!!!!
به عینه همه چیرو تو همون ی روز دیدم
یچیزی ک ناراحتم کرد
خود همکارای ازمایشگاهی بود
افسوس میخورم
چرا تو کشور اسلامی مسلمون کم میبینم:sad:

آخر این جفا است در حق همکاران که رخسار با دو دست محکم بسته و سخن در لفافه می فرمایید . ما را نصف العمر کردی . دختر
چه شده ؟

homai

New member
[SIZE=6]بچه ها الان من که1 ترمم مونده و رشتم میکروبیولوژیه...چی بخونم بهتره...وایییی نمیدونید اون روز رفتم ازمایشگاه واسه کاراموزی...یه دختره اونجا کار مدفوع و اینا رو انجام میده..یارو یه رشته ای که باید 7 ترمه تموم بشه رو 15 تومه تمومش کرده و تو آزمایشگاه عمشه چون اونجاا..داره کار میکنه...دیگه خودتون میدونید خدا رحم کنه...واسه من که دارم 6 ترمه تموم میکنم چشم و ابرو میومد...به این دست نزنیا...به اون دست نزنیا..خراب میشه...میخواستم یکی بکوبم تو سرش که خودشو مدفوع دستش یه رنگ شن...افسردگی گرفتم از اون روز...اصن ی وضی.[/SIZE]..

خانم جون سلام .چون شما برای کار آموزی رفته اید.اصلا مهم نیست . سعی کنید به این چیزها کمتر توجه کنید . موقعیت کار اموزی را در یابید . کار های خوبش را جذب کنید . خبه باهاش همکارنیستید

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
دوستاااان
می پرسید که چرا خسته ام........
دلیلاش زیاده..
اخه کدومشو بگم

iranian girl

New member
آخه مشکل زیاده که بی انگیزه کرده بچه ها رو.. یه بار یه مشکلی تو آزمایشگاه پیش اومده بود پاتولوژیسته گفت همه کارانا و کارشناسای آزمایشگاه بی سوادن..!! خیلی راحت به خودشون اجازه توهین میدن.. وزارت بهداشت پزشک سالاره.. کارشناس بخش میکروب میگفت پزشکه منتظر جواب آنتی بیوگرام ما نیست خودش آنتی بیوتیکشو تجویز میکنه.. این خانه از پای بست ویران است.

reza.m

New member
ما هم رشته ای و هم دردا هوای همو نداریم از دکترای علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست هایی که از آزمایشگاه هیچی نمیدونن انتظار نداشته باشیم!
اینجا میبینیم شیفت صبح و عصر باهم لج هستن چه برسه بخوان با هم دوست باشن و دست بندازن رو شونه های هم!

victoria

New member
سلام بچه ها
بنظرتون بالینی ترین رشته علوم آزمایشگاهی چیه؟؟ درارتباط تشخیص آزمایشگاهی بیماری های انسان

homai

New member
آخه مشکل زیاده که بی انگیزه کرده بچه ها رو.. یه بار یه مشکلی تو آزمایشگاه پیش اومده بود پاتولوژیسته گفت همه کارانا و کارشناسای آزمایشگاه بی سوادن..!! خیلی راحت به خودشون اجازه توهین میدن.. وزارت بهداشت پزشک سالاره.. کارشناس بخش میکروب میگفت پزشکه منتظر جواب آنتی بیوگرام ما نیست خودش آنتی بیوتیکشو تجویز میکنه.. این خانه از پای بست ویران است.

من اعتقاد دارم تا وقتی دکتر در آزمایشگاه واقعا فرق نمی کند چه پاتولوژیست چه دکترای علوم آزمایشگاهی مجاز
هستند کاردان وکارشناس آزمایشگاه را اجیر کنند . وضع بهتر نمی شود . باید به مسئولان تفهیم شود
که پاتولوژیست ها و دکترای علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه فقط ماشین امضاء هستند :smiliess (14):هرچند (خود مسئولان هم می داند)
باید تلاش کنیم آزمایشگاه ها از چنگال و سلطه آنها خارج گردد . باید حضور مثلا 3نفر کاردان 3نفر کارشناس ویک نفر حالا دکتر لازم وملزم هم باشند .
یعنی اخذ امتیاز تاسیس آزمایشگاه باید منوط به حضور کاردان و کارشناس آزمایشگاه باشد .
به مجموعه امتیاز تاسیس داده شود تا از خود کامگی دکترها رهایی یابیم .
ولی علت بیان این حرف ها .خوب توجه فرمایید برای اینه که کاردان و کارشناسها احساس کنند که ما که کار بلد نیستیم . :smiliess (3):
پس حقی هم نداریم حتی این دو ریال حقوق هم که می دهند حق ما نیست یعنی در حقمان لطف می کنند.

راه بهتری سراغ دارید؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

homai

New member
ما هم رشته ای و هم دردا هوای همو نداریم از دکترای علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست هایی که از آزمایشگاه هیچی نمیدونن انتظار نداشته باشیم!
اینجا میبینیم شیفت صبح و عصر باهم لج هستن چه برسه بخوان با هم دوست باشن و دست بندازن رو شونه های هم!
منهم از این قضیه بسیار رنج می برم . هر بار که برای حق وحقوق ویا آرامش و راحتی پرسنل اقدام می کردیم یکی دو تا بادمجان دور قاب چین
برای ده ساعت اضافه کاری همه چیز را خراب می کردند.خدا خوبشان کند

آخرین ویرایش:

homai

New member
سلام بچه ها
بنظرتون بالینی ترین رشته علوم آزمایشگاهی چیه؟؟ درارتباط تشخیص آزمایشگاهی بیماری های انسان
با سلام و ارادت
همه اش . دوست من . شاید به ترتیب بیوشیمی ، هماتولوژی (که دکتر ها اصلا درسش را ندارند) انگل شناسی ،ایمنی و سرولوژی و بدرستی الاآخر

iranian girl

New member

من اعتقاد دارم تا وقتی دکتر در آزمایشگاه واقعا فرق نمی کند چه پاتولوژیست چه دکترای علوم آزمایشگاهی مجاز
هستند کاردان وکارشناس آزمایشگاه را اجیر کنند . وضع بهتر نمی شود . باید به مسئولان تفهیم شود
که پاتولوژیست ها و دکترای علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه فقط ماشین امضاء هستند :smiliess (14):هرچند (خود مسئولان هم می داند)
باید تلاش کنیم آزمایشگاه ها از چنگال و سلطه آنها خارج گردد . باید حضور مثلا 3نفر کاردان 3نفر کارشناس ویک نفر حالا دکتر لازم وملزم هم باشند .
یعنی اخذ امتیاز تاسیس آزمایشگاه باید منوط به حضور کاردان و کارشناس آزمایشگاه باشد .
ولی علت بیان این حرف ها .خوب توجه فرمایید برای اینه که کاردان و کارشناسها احساس کنند که ما که کار بلد نیستیم . :smiliess (3):
پس حقی هم نداریم حتی این دو ریال حقوق هم که می دهند حق ما نیست یعنی در حقمان لطف می کنند.

راه بهتری سراغ دارید؟؟؟؟

دوست عزیز راه حل شما عالیه منتها مشکل اینجاست که کو گوش شنوا.. شما پاشو برو اینو بگو میگن باشه روش فکر میکنیم..!! اینو باید یه جامعه ای, بیانیه ای, بره بگه یکی دو تا دست صدا نداره.. کار بچه ها علوم آز هم همون حکایته که میگه تو با خدات برید بجنگید ما اینجا نشسته ایم.. همه منتظرن بقیه یه کاری کنن.. آزمایشگاه مشکلش اتحاده.. حرکت دسته جمعی.. یه عده احتمالا راحتن تو این شرایط.. میگن اگه شد که چه بهتر ولی خودشونو درگیر نمکنن.. کارمندای ازمایشگاه(کاردانا و کارشناسا) یه جامعه میخوان واسه خودشون با یه لیدر از جنس خودشون نه دکتری که خیال خودش راحته

farzad.lab

مدیر بخش

راه بهتری سراغ دارید؟؟؟؟

حرف شما درست . اما روی راه های عملی کردنش باید بحث کرد /

homai

New member
دوست عزیز راه حل شما عالیه منتها مشکل اینجاست که کو گوش شنوا.. شما پاشو برو اینو بگو میگن باشه روش فکر میکنیم..!! اینو باید یه جامعه ای, بیانیه ای, بره بگه یکی دو تا دست صدا نداره.. کار بچه ها علوم آز هم همون حکایته که میگه تو با خدات برید بجنگید ما اینجا نشسته ایم.. همه منتظرن بقیه یه کاری کنن.. آزمایشگاه مشکلش اتحاده.. حرکت دسته جمعی.. یه عده احتمالا راحتن تو این شرایط.. میگن اگه شد که چه بهتر ولی خودشونو درگیر نمکنن.. کارمندای ازمایشگاه(کاردانا و کارشناسا) یه جامعه میخوان واسه خودشون با یه لیدر از جنس خودشون نه دکتری که خیال خودش راحته

آفرین برشما

باسلام و احترام به شما و همکاران عزیز
در رابطه با نامه تنظیم شده برای وزیر بهداشت
بهتره رک وپوست کنده بگویم دکترای حرفه ای و تخصصی علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست ها تا دلتان بخواهد
جامعه ، اتحادیه، نظام آزمایشگاهی ، تشکیلات ، سندیکا ، تعاونی ... دارند
که نمونه اش سازمان نظام پزشکی و حتی پزشکی قانونی که مثل شیرژیان از حق وناحق آنها دفاع می کنند .
در نامه تنظیمی بار ها از حق آنها دفاع شده .می گویم گره زدن کاردان و کارشناسان با دکترا کار درستی نیست
چرا ما حق داشتن نظام آزمایشگاهی مستقل را از خود سلب می کنیم و دوست داریم همیشه زیر چترحمایت این و آن قرار گیریم .
اگر ما صغیرهستیم

آخرین ویرایش:

homai

New member
حرف شما درست . اما روی راه های عملی کردنش باید بحث کرد /
باسلام وارادت راه های عملی کردنش همان نامه نگاری است مشابه نامه تنظیم شده
برای وزیر بهداشت با این تفاوت که نظام آزمایشگاهی مختص کاردان و کارشناسان در نظر باشد

آخرین ویرایش:

pariya

New member
فوری....
همکاران محترم سلام...لطفا شماهم اطلاع رسانی کنید...متن زیر رو ب شماره ی 30000290 پیامک کنید انشاالله خبرهای خوشی منتشر میشود...

(((((کمیسیون محترم بهداشت و درمان:با توجه به موافقت وزارت بهداشت در مورد سخت و زیان آور بودن شغل آزمایشکاه خواهشمند است در این خصوص پیگیری لازم را بعمل بیاورید.))))

آخرین ویرایش توسط مدیر:

soren

New member

راه بهتری سراغ دارید؟؟؟؟

حالتون خوبه؟
باشه!
کاردان و کارشناسو چه به تاسیس آزمایشگاه
آن هم با این میزان بالای دکتر های علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی
کسانی که دکتر میشوند حاصل سال ها زحمت و هوششون رو میبرن
فرق یک دکتر از زمین تا آسمان است با یک کاردان
لطفا حدود رو حفظ کنین
والسلام

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT
بالا