چه کار هایی میتوانم انجام دهم تا درامدی کسب کنم؟؟؟

ZIYA1366

New member
دوستان يادتون باشه كه بيكاري بهتر از هركاري هستش،،،
واقعأ ميشه كار گير آورد ولي آيا اون كار به شخصيت فرد ميخوره؟ روحيش باهاش سازكاره؟
بهش توهين نميشه اونجا ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

BBT

New member
دوستان يادتون باشه كه بيكاري بهتر از هركاري هستش،،،
واقعأ ميشه كار كير آورد ولي آيا اون كار به شخصيت فرد ميخوره؟ روحيش باهاش سازكاره؟
بهش توهين نميشه اونجا ؟

وقتی چاره ای نباشه اینا دیگه اهمیت داده نمیشه

Z.J

New member
دوستان به نظر من تدریس خصوصی هم کار خوبیه.مثلا من شیمی خوندم به بچه دبیرستانیا و راهنماییا شیمی درس میدم.به خصوص تو این مدارس غیرانتفاعی برین تبلیغ کنین بچه پولدارا خوب پول میدن واسه خصوصی.البته باید کارتونم خوب باشه یعنی همزمان خودتونم خوب بخونین که شاگردا بمونن واستون.

ZIYA1366

New member
فست فود در بدترين حالت 40% سود داره،اين يعني اينكه يه بيتزاي 10تومني دربدترين حالت 4تومن سودداره و اين عاليه،حتي شنيدم ك در بعضي محصوﻻت 50ت60%سود ميشه بدست آورد.اكه با فﻻفل و كتلت شروع كنين خوبه .
من ك بفكرشم و دنبال شريك و وام ميكردم .

آخرین ویرایش:

BBT

New member
فست فود در بدترين حالت 40% سود داره،اين يعني اينكه يه بيتزاي 10تومني دربدترين حالت 4تومن سودداره و اين عاليه،حتي شنيدم ك در بعضي محصوﻻت 50ت60%سود ميشه بدست آورد.اكه با فﻻفل و كتلت شروع كنين خوبه .
من ك بفكرشم و دنبال شريك و وام ميكردم .

:28::a2d3::a2d3:

jmadar81

New member
تو ایران راحت میشه پول در آورد فقط باید مخ آدم کار کنه با درس خوندن نمیشه پولدار شد(البته تو ایران) فقط جونی رو تباه میکنه ببینید تو شهرتون الان نیاز اساسی چی هست اون کاری که میخواید شروع کنید جواب میده یا نه؟

economic

New member
خوب از کجا بدونیم نیاز ب چی هس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعضی از نیازا شرمایه ی زیادی میخان.
نظرتون در مورد اب معدنی چیه؟

nazgol

New member
سلام به دوستان
بنظرم کار عار نیست باید شرایطو دید استعدادای خودتو در بیاری ببینی چه کاری میتونی انجام بدی..برادر من یه پسر متولد 70 هست که از وقتی دانشگاه آزاد قبول شد افتاد دنبال کار.. تابستون بود یادمه سه ماه با ماشین بابام میرفت آژانس صبح ساعت 6 میرفت شب 10 میومد بکوب کار کرد یه پراید دست دوم با قرض و قوله گرفت و با اون مجدد کار کرد. الان دیگه کارشناسیشو گرفته رشته برق..ماشاله ماشینشم عوض کرده حداقل 20 ملیون سرمایه داره با پول حلال بدون کوچکترین کمکی از پدرم. اینو گفتم بدونی کار نشد نداره. الانم توی فکر رهن مغازه اس و کار آزاد..
من خودم پرستارم الحمداله بازار کار رشته ما داغه..اما دوران دانشجوییم کلی کار برا خودم دست و پا کرده بودم. درآمدشم بد نبود. یکیش ترجمه مقالات.. کارم تاجایی رونق گرفته بود که برام ایمیل میکردن مقاله و هفته ای صد تومن برام درآمد داشت. در کنارش کار تایپ و پاورپوینتم بود کسایی که بلد نبودن یا وقتشو نداشتن میدادن من براشون درست کنم..تازه التماسمم میکردن. در کنار همه اینا کار تحقیق و پایان نامه یه عده هم گاهی انجام میدادم. مثلا یادمه یه بار یکی فصل بحث و نتیجه گیری تحقیقشو وقت نداشت داد من نوشتم براش پول خوبی هم داد. باز کنار اینا کار پرستاری هم میکردم توی یه درمانگاه شبانه روزی با حقوق دانشجویی. اونجا خیلی تجربه بدست آوردم. شاید حقوق و درآمدی که ازین کارا میگرفتم به حقوق الانم نمیرسید اما توی اون دوره برام کلی ارزش داشت و دیگه از پدرمم نیازی نداشتم خرجی بگیرم..

فقط یه چیزی: کار عار نیست و بری دنبالش میبینی خیلی کارای ساده هست در آمدم داره و میتونی با درآمدش گلیمتو از آب بکشی بیرون..فقط فکر کن روی تواناییات و راههایی که میتونی ازشون استفاده کنی و درآمد کسب کنی

TUMS

Well-known member
تاپیک عالی بود ولی محتواش ب جز چند مورد برای کار دانشجویی جالب نبود
من ترجمه انجام دادن اول اینکه خیلی وقت گیر هست و پولت هم بعد از 4 ماه از چاپ کتاب میدن!!!!!!!!!!!
در مورد تایپ و پاورپوینت هم که همه بلدن و کسی نیست که براش انجام بدین
خودم هم موندم که باید چ کار کنیم تا اینقدر وابسته ب خانواده نباشیم
البته کار دانشجویی هم هست که میشه انجام داد اونم انجام دادم اما پول کمی میدن ولی بهتر از بیکاری هست
البته اگه پرستار و اتاق عمل و هوشبری و........... میخونید میتونید برید شیفت بدین پول خوبی هم میدن

pari20

New member
...

به رشته ت فکر نکن که فکر نمیکنم تا دکتراتو نگیری باهاش بتونی بول در بیاری
باید فکر شغل آزاد باشی اگه میتونی از بابات بول قرض کن با فکروتدبیر یه شغل کوچیکی رو واسه خودت جور کن به مرور زمان گسترشش بده بعدشم بول باباتو بهش برگردون آفرین بچه ی خوب دیدی چقدر راحت بود غصه خوردن نداره فکرو به کار بنداز ببین چی میکنی:tonguesmiley:

BBT

New member
به رشته ت فکر نکن که فکر نمیکنم تا دکتراتو نگیری باهاش بتونی بول در بیاری
باید فکر شغل آزاد باشی اگه میتونی از بابات بول قرض کن با فکروتدبیر یه شغل کوچیکی رو واسه خودت جور کن به مرور زمان گسترشش بده بعدشم بول باباتو بهش برگردون آفرین بچه ی خوب دیدی چقدر راحت بود غصه خوردن نداره فکرو به کار بنداز ببین چی میکنی:tonguemiley:

بابا؟؟؟:j58r36j3gcr4suxymup:sdasdasd::mad_majidonline::smiliess (6):

sepid71

New member
مثلا میتونی بری دوره های تعمیرات موبایل رو ببینی بعدش راحت میتونی کار بکنی ...

iranian girl

New member
مثلا میتونی بری دوره های تعمیرات موبایل رو ببینی بعدش راحت میتونی کار بکنی ...

ببین تو رو قرآن کارمون به کجا رسیده..!! درس نمیخوندیم سنگین تر بودیم.. بریم نظافت منزل.. :riz303: بازاریابی.. :smiliess (14): پسراهم برن شاگردی نونوایی :p7977cujr38iyymsu8: یا شاگرد برق کش :j58r36j3gcr4suxymup .. نظرتون چیه؟ با درس که نمیشه به پول رسید..

TAM3XX

New member
من به شحصه استخدام رسمی هستم اما کارهایی هم میکنم در کنار اون شاید خیلی به درد دوستان بخوره:

اول این که به عنوان نیروی طرح با بیس آزمایشکاه میرم کار میکنم یه 800 تومنی ماهی در میاد
6 تا دانش آموز دارم و دارم واسه کنکور پزشکی آمادشون میکنم سر جمع 1 تومان هم از اون در میارم
2 تا هم دانشجوی ارشد دارم که رفاقتی یه پولی هم گاهی از اونا میگیرم و نه همیشه اما میگیرم هر از گاهی
مشاوره هم میکنم
حالا پاورپوینت و پایان نامه ای و .. هم باش هم کم نمیزارم
خب تو خود شهرداری ام که استخدام هستم و 1 تومنی هم شیفت میمونم... دی:
ولی خداییش تا حالا نشده بتونم در آمدی کسب کنم و نه بگم هر جا دستم بگیره ناز نمیکنم لازم باشه از دو تا سنگ هم کنار هم پول
در میارم

حالا شما میتونید این کارها رو انجام بدید به نظرم همچین هم سرمایه نمیخواد یا یه کار بهتر پیشنهاد بدم برید کانون قلم چی مشاور بشید بعد

که مشاور شدید دانش آموزاتون رو براشون جلسه توجیهی و درسی بزارید البته نا مردی نکنید هیج وقت و از کار نبرید شرط موفقیت اینه

تا جایی که تلاش کنید در آمد و زندگی مناسب دارید

..RANA..

New member
شکست دلم از اونجایی شروع میشه که همه واسه پول درآوردن به تعمیر و تمیز کردن و بازاریابی و پشتیبان کانون شدن و شاگرد شدن رو میارن .... خدایا :sad:

iranian girl

New member
من به شحصه استخدام رسمی هستم اما کارهایی هم میکنم در کنار اون شاید خیلی به درد دوستان بخوره:

اول این که به عنوان نیروی طرح با بیس آزمایشکاه میرم کار میکنم یه 800 تومنی ماهی در میاد
6 تا دانش آموز دارم و دارم واسه کنکور پزشکی آمادشون میکنم سر جمع 1 تومان هم از اون در میارم
2 تا هم دانشجوی ارشد دارم که رفاقتی یه پولی هم گاهی از اونا میگیرم و نه همیشه اما میگیرم هر از گاهی
مشاوره هم میکنم
حالا پاورپوینت و پایان نامه ای و .. هم باش هم کم نمیزارم
خب تو خود شهرداری ام که استخدام هستم و 1 تومنی هم شیفت میمونم... دی:
ولی خداییش تا حالا نشده بتونم در آمدی کسب کنم و نه بگم هر جا دستم بگیره ناز نمیکنم لازم باشه از دو تا سنگ هم کنار هم پول
در میارم

حالا شما میتونید این کارها رو انجام بدید به نظرم همچین هم سرمایه نمیخواد یا یه کار بهتر پیشنهاد بدم برید کانون قلم چی مشاور بشید بعد

که مشاور شدید دانش آموزاتون رو براشون جلسه توجیهی و درسی بزارید البته نا مردی نکنید هیج وقت و از کار نبرید شرط موفقیت اینه

تا جایی که تلاش کنید در آمد و زندگی مناسب دارید

دم شما گرم.. خیلی خوبه از همه فرصت هاتون استفاده میکنید.. من به شخصه فعلا واسه کنکور و ادامه تحصیل وقت میذارم فرصت ندارم کسب درامد کنم.. ولی حالا خداییش دانشجوی علوم اعصاب تو شهرداری چکار میکنه؟!

یاریگر 1

New member
سلام. وقت بخیر
این اولین پست من در این تالار هست

برای جواب تاپیک به نظرم این متن رسید که بیارم اینجا:

1
کار جوهر مرد است، آدمی برای ادامه زندگی نیاز به کارکردن دارد. اما کار و فعالیت هم نیاز به انگیزه دارد، زیرا انسان ها تا به چیزی نیاز نداشته باشند برای بدست آوردنش تلاش نمی کنند
2
ازدواج و تشکیل زندگی ایجاد انگیزه ای است برای فعالیت مضاعف جوان. به عبارتی تأهل، سبب پیدایش احساس مسئولیت بالاتر و کار و تلاش بیشتر است
3
بسیار می شنویم که دلیل تأخیر ازدواج را بیکاری میشمارند و جهت شروع زندگی، داشتن سرمایه، منزل، یا کار را قبل از هرچیز ضروری به حساب میاورند...؛ در حالیکه اوقات زیادی را جوان، در حال کسالت و فراغت تجرد، در انتظارِ یافتن کار و اندوختن سرمایه، از دست داده، و عمر، ایمان و انرژیهای خود را هرز میدهد... غافل از اینکه نه سرمایه اولیه، بلکه در حقیقت توان و لیاقت برای یافتن کار، انجام آن و میزان تلاش، معیار مهمتر سنجش آمادگی پسر برای شروع سرپرستی یک خانواده می باشد.
4
نتیجه اینکه در این چرخه، تجرد جوان خود عامل بیکاری اوست؛ در حالیکه بیکاری، مادر تمام معضلات اجتماعی، رذایل اخلاقی و خیلی از بیماری های روحی و جسمی است
...
در فرهنگ کنونی می بینیم که بر خلاف قدیم، خیلی از کارها عار محسوب می شود و میزان تلاشگری افراد پائین آمده است. بعبارتی روحیه تنبلی به همراه توقع زیاد از زندگی، مهمترین عوامل بیکاری در جوانان است.
اما باید بدانیم که تا یک قدم از طرف ما برداشته نشود خداوند قدمهای بعدی را به یاری ما نمی آید؛ این اولین قدم ما میتواند انجام خیلی از کارهایی باشد که معمولا ما نسبت به آنها کمتر فکر میکنیم یا اهمیت چندانی قائل نیستیم...

چه بسا کارهایی می بایست بدست ما آفریده شود، در حالیکه ما از استعدادهای نهادینه شده درون خود غافلیم... همچنین نسبت به این واقعیت بی خبریم که تا کسی اهل شروع تلاش نباشد، ذهن او به تکاپو برای یافتن، ایجاد یا ارتقای کار فعال نمیگردد

بنابراین توصیه میگردد که سالهای اول جوانی را با بی تفاوتی نسبت به آینده هدر نداده و از همین امروز شروع کنید...

کارگری
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دست کارگر را میبوسیدند
حلال ترین و پاک ترین در آمدهاست
ائمه ما افتخار کارگری را از خود دریغ نمیداشتند
بسیاری از بزرگان و شهدای ما تجربه کارگری را در کارنامه عمر با برکت خود داشتند

حسابداری
یادگیری با دوره کوتاه و فشرده حتی برای افراد دیپلمه
با در آمد نسبتا بالا

شراکت
قضیه آش سنگ پیرزن رو شنیدید؟
توی ده قحطی آمده بود. پیرزن گفت من با یک سنگ برای همه آش میپزم
فقط کمی نخود میخوام. یکی گفت ما داریم
کمی سبزی میخوایم. دیگری گفت ما داریم
کمی نمک فقط لازمه. یکی دیگر گفت ما داریم
پیاز و فلفل و ... هم یکی یکی جور شد و یک آش حسابی برای همه پخته شد...
ارتباط گیری باید باشه و اعتماد
اون هم با رفت و آمد زیاد با جمع معتمدین و مؤمنین میسر میشه

برنامه نویسی به زبانهای گوناگون
و طراحی صفحات وب
یادگیری با کمک کتاب یا اینترنت
شیرین
پر در آمد برای افراد ماهر

ترجمه متون
برای علاقمندان به زبانهای خارجه
هم کار است و هم تحصیل و مهارت افزایی

تأسیس شرکت
تا حالا شده از روی کتب فنی، تأسیساتی یا... چیزی یاد بگیرید و به مرحله انجام برسانید؟
برای شروع کار شرکت بصورت یک نفره در منزل، سرمایه ای جز مهارت علم آموزی و مطالعه شخصی نیاز ندارید
چنانچه کار شما درست و قابل اطمینان باشد شک نکنید برای مشکلات فنی یا تأسیساتی یا... به خود شما رجوع دوباره میشود
هر بار کار شما یک سرمایه تجربه است اضافه به قبل و... ارتقای شرکت

تدریس خصوصی
آقایان نسبت به خانمها محدودیت چندانی در رفتن به منزل افراد نیازمند به مدرس ندارند
در این زمانه هم بسیاری از محصلین دبیرستان، افراد آماده کنکور و حتی دانشجویان، به مدرس خصوصی با مهارت نیازمند هستند و حاضر به پرداخت حق الزحمه خوبی هم میباشند
چه خوبست که افراد دارای تحصیلات آکادمیک با مرور دوباره دروس، خود را برای تدریس آماده کنند. که معلمی هم کار مقدسی است

فرهنگی
نظرتان در مورد ورود به عرصه هنر جهت پر کردن خلأهای فرهنگی موجود در جامعه چیست؟

خطاطی
اگر در خط درشت مدرک عالی را کسب کرده اید بدانید برخی از مدارس و بسیاری از افراد دنبال یک خطاط خوب میباشند. حتی میتوانید برای مردم پارچه نویسی کنید

طراحی زمینه های سایت و وبلاگ
اگر اهل ذوق و وقت گذاشتن باشید طرح های فوق العاده ای میتونید ابتکار کنید. درآمد آن هم خوبست.

فروش مقالات
چنانچه اهل مطالعه دقیق هستید، آیا می دانید بسیاری از تولیدات نوشتاری و تحقیقی خود را میتوانید به رورنامه ها و مجلات بعنوان مقاله به فروش برسانید؟ این کار به علم شما هم اضافه می کند.

برف روبی
خوبست بدانید اینکار در آمد زا هم ورزش است و هم تفریح در روزهای سرد برفی

ملک یابی
می توانید با پیدا کردن آپارتمان های فروشی از طریق بنگاه ها، روزنامه ها و... به افراد جویای منزل کمک کرده و سهم خود را نیز دریافت کنید

تولید و فروش سیفی جات
اگر یک حیاط کوچک در منزل خود دارید معطل نشوید. بذر گیاهان و سبزیجات را تهیه نموده و به پرورش بادمجان، گوجه فرنگی، خیار، انواع سبزیجات و... اقدام کنید

باغبانی
اگر به امور باغبانی علاقه داشتید هم میتوانید با یک عدد بیلچه، یک قیچی باغبانی و یک اره درختی، در فصل تابستان در آمد خوبی از خانه ها و باغ ها کسب کنید

آچار فرانسه منازل
بسیاری از مردم نیاز به یک نفر دارند که پیچ جالباسی آنها را ببندد! با مقداری ابزار میتوانید نصب کولر، راه اندازی شوفاژ و امور برق منازل مردم را انجام دهید

پشتیبانی و انجام امور کامپیوتری
با تهیه چند عدد سی دی آموزشی شامل سیستم عامل های مختلف، نرم افزارهای پر کاربرد و همچنین درایورهای مختلف می شود مهندس کامپیوتر شد

طراحی سؤالات امتحانی
یک کار بسیار سودمند؛ سؤالات امتحانی در بیاورید و به فروش برسانید، هم به معلمین کمک می شود و هم تجربه شما افزایش می یابد

به نظر شما چه کارهای دیگری وجود دارد؟
بقیه را می سپارم به ذهن خلّاق شما...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT

s861276

New member
چه تاپیک جالبی !!! ولی متاسفانه پر شده از اسپم :smiliess (7):
به نظر با وضعیت موجود اشتغال تو کشور حتی با تحصیلات بالا هم ممکنه آدم مجبور شه خودش یه کاری واسه خودش دست و پا کنه ... فعلا که وضعیت استخدامی خیلی خرابه ... من خودم فعلا آموزش چرم دوزی میدم .... طراحی لباس هم میکنم .... سفارش دوخت کیف های چرم هم میگیرم ... درآمدش که ثابت نیست ممکنه در عرض یه هفته 1 میلیون هم داشته باشه یا اینکه چند ماه هیچی نداشته باشه ... حالا دارم خودمو آماده میکنم واسه امتحان طراحی دوخت و صنعتگری چرم که اگه خدا بخواد بعد از گرفتن مدرک یه تولیدی کیف و کفش بزنم ...

آخرین ویرایش:

ساحل

New member
شکست دلم از اونجایی شروع میشه که همه واسه پول درآوردن به تعمیر و تمیز کردن و بازاریابی و پشتیبان کانون شدن و شاگرد شدن رو میارن .... خدایا :sad:

هیچکدوم از کارایی که گفتین بد نیست
بدترین شکست (به خصوص واسه آقایون) اینه که بتونه به کاری مشغول شه ولی نخواد کار کنه
اگه کسی تخصص و یا سرمایه ای داشته باشه میتونه ازشون کسب در آمد کنه، ولی الان مشکل خیلی از بیکارها نداشتن سرمایه و مهارته

اگه کسی با یک زبان خارجی آشنا باشه و تو کار های کامپیوتری و نرم افزارها هم مهارت داشته باشه میتونه بدون سرمایه هم درآمد خوبی داشته باشه، الان برنامه نویسی و بازاریابی هم حسابی رو بورسه
کار عار نیست، هستن آدمای تحصیلکرده ای که بهار و تابستون با شهرداری همکاری میکنن و گل و گیاه فضای سبز شهر رو آب میدن و ماهی 700-800 تومن درامدشونه، خیلیا سرزنششون میکنن ولی به نظر من قابل تحسینن
البته اینو قبول دارم تحت هر شرایطی و برای هر کسی نباید کار کرد...
.
.
. یکی نیست بهم بگه " کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی":thumbsdownsmileyani

بالا