چه کار هایی میتوانم انجام دهم تا درامدی کسب کنم؟؟؟

BBT

New member
بعد نانا ز میزنیم تو کار بقالی
ولی بورس به نظرم جای خوبیه

BBT

New member
وای bbt حرف این روزای دل منو زدی.. مرسی ولی من به جز پیشنهادای شیطونک عزیز چیزی بکارم نمیاد از این بحث تا اینجا...

خواهش
این مشکل خیلی هاست ولی فکر میکنم یه مقدار بحث ها بره جلوتر بشه نتایج خوبی از اینن تاپیک بگیریم
یه مقدار بحثا کاربردی تر و دقیق تر میشه

BBT

New member
ولی به نظر بنده الان کارای جمعی بیشتر از کاری یه نفر جواب میده
اگه چند نفر جمع بشن خیلی بهتر میتونن موفق تر بشن تا یه نفر

Z.J

New member
تو این دنیا دنیای ارتباطاته شما برنامه نویسی کامپیوتر بلد باشی دستت میره تو جیب خودت شما یه برنامه اندورید بنویسید تا ده میلیون هم میتونید باهاش سود کنید اگه باور ندارد یه سری به این سایت که بازار نرم افزارهای اندرویده بندازید
یه نمونش ۱۱۰۰ لغتی که باید بدانید در کافه بازار برای اندروید یه اپ تولید کردن به نام 1100 لغت تافل و برنامه نویسش بالای ده میلیون فروخته . بازم تصمیم با خودته فقط برنامه نویسی استعداد میخاد و یه استاد خوب

این استاد خوب رو از کجا میشه پیدا کرد؟واقعا دیگه درموندم.من خیلی وقته میخوام این کارو بکنم اما واقعا از کجا باید شروع کنم؟

داش محسن

New member
دوست عزيز وقتي رئيس جمهور يه مملكت مياد و دانشجويي رو شغل محسوب ميكنه وقتي ك يجا توي يه مراسم اعﻻم ميكنه ك جه اشكالي داره جووناي تحصيل كرده 3-4تا كوسفند نكه داري كنن ك هم از شير و هم كوشتش استفاده كنن ، متوجه ميشي ك جوبوني توي اربيل با مدرك ليسانس خيلي هم زشت نيست ، من همين اﻵن 20-30 نفر از فارغ التحصيل هاي رشته هاي مختلف ميشناسم ك دارن كاراي مختلفي ميكنن. براي مثال :
دامبزشك (سوبر ماركت)
حسابدار (مغازه اي با ماهي 350تومن)
مهندس نفت بيكار
مهندس معماري بيكار
مهندس صنايع غذايي (خودم) براي يه مدت ميرفتم 150 كيلومتر دور تر از شهر زندكيم براي ماهي 400 تومن بعد از 3ماه نه بولي بهمون داد نه بيمه اي
كو ديكه كار؟ من يه عمل جراحي انجام دادم فرداي عمل دعوت به يه مصاحبه شدم كه يكسال منتظرش بودم (از بد روزكار) با همون وضعيت سرم به دست رفتم تو مصاحبه اونه حتي دلشون هم نسوخت يا حتي اونقده شعورشون نرسيد ك من جقده مستعدم ك با اون وضعيت اومدم اونجا ....
دوستان عزيز حداقل راه ندازيه يه مغازهي ساده و كوجك 10ميليون تومن بوله ك نداريم اكه وام هم بكيريم با توجه به دردسرهاش قسط 10ميليون ماهي 300 ميشه تقريبأ اونوقت اكه كرايه مغأزه 300 (دربهترين حالت) باشه بايد با 10ميليون ماهي 600 حداقل دربياري ك بدهكارنشي ....
اوضاع شديدأ وخيمه ...
اون دوستي هم ك كفتن ك بايد بدون سرمايه كار كني تا هنرت معلوم شه بايد بكم من بشما افتخار ميكنم به عنوان يه ايراني، دوست عزيز كم مونده بخاطر اكسيزن مصرفي هم بول ازمون بكيرن اون وقت داري از حرفاي ميكي ك ساليان دور جواب ميداد ؟
اكه بتوني يكي 2تا كار ك بشه بدون سرمايه راه بندازيم يا كسب درآمد كنيم مثال بزني كل انجمن بهت افتخار وكنن.

میدونی مشکل ما چیه درسو به خاطر پول میخونیم 4 سال درس میخونیم به امید اینکه یه کار خوب پیدا کنیم ولی به این فکر نمی کنیم که اگه احیانا کاری جور نشد چه باید کرد اینایی که شما گفتی قبول دارم بیکاری تو جامعه ما یه معظله ولی به خودمونم ربط داره

بچه زرنگ به پشتوانه و سرمایه پدرش نیاز نداره دوست من الان داره رشته برق قدرت میخونه باباشم هیچی نداره در کنار درس داره نصابی م میکنه حتی از خانواده شم حمایت میکنه الانم سرمایه خوبی واسه خودش جور کرده

یا اون یکی دوستم که مغازه درب ضد سرقت زده قبلا باباش یه کارگاه جوراب بافی داشت ورشکست شد بدون هیچ سرمایه ای کار خودشو شروع کرد الانم ماشین خانم همه چی داره ما نون عقلمونو میخوریم

economic

New member
:14:
وای بچه ها شما اینا رو که میگید آدم میخواد سرشو بزنه تو دیوار:13:
یعنی الان چوپونی تو اربیل شرف داره به تحصیلات؟؟؟؟؟
یعنی شماها حیفتون نمیاد این همه درس خوندید بعد برید یه کاری کنید که یه آدم بدون تحصیلات هم بتونه انجام بده؟

البته این نقص سیستم مدیریتی کشور رو نشون میده که یه فرد تحصیل کرده مثل من الان حسرت زندگی چوپون توی اربیل رو بخوره.
منم اینکهبتونم یه کاری واسه خودم دست و پا کنم شده دغدغه ام ولی نمیدونم چی کار و کجا؟
البته واقعا دلم میخواد یه کاری توحیطه تحصیلی خودم باشه.:smiliess (11):

عزیزم نگران نباش اونیکه گفتم مدرک نداره تقریبا ب سواده!!!!!!!!!!!!!!!!:14:

mexin

Well-known member
شما شنیدی من دیدم
خیلیا رفتن اونجاو درامدای خوبی ام دارن
اربیل.سلیمانیه.
یکیو میشناسم رفته انجا چوپونی کنه ماهی 2 ملیون درامد داره
خونه
غذا
پوشاک
همه چیم تامینه

سلیمانیه عراق و اربیل الان نیروهای بهداشتی و پیراپزشکی و پزشکی میخوان!میخوان پیشرفت کنن !حقوق خوبی هم میدن ولی یکم هزینه های زندگی ازجمله کرایه خونه و خورد و خوراکش بالاست! ینی اگه چند نفر باهم برن و جایی رو اجاره کنن بهتره!ولی تنهایی فکر نکنم از پس مخارجش بر بیاید!البته استثنایی هم هست مثلا خبر دارم که یه پزشکی که تو شهر ما تو پزشکی قانونی کارمیکرد حقوق ماهیانه اش تقریبا 1.200000 بود الان رفته اونجا ماهیانه 8000000 بهش میدن!

آخرین ویرایش:

economic

New member
یکی ا بچه ها ک درسشو تموم کرد دنبال کار نگذشت
مستقیم رفت ارایشگاه و تو کار کاشت ناخن
پارسال حقوق ماهیانه ش ی تومنی میشد الان ازش خبر ندارم ولی خیلی راضی بود و اصن قصد ادامه تحصیل نداشت

asal 92

New member
surprised-004.gif

بی بی تی جان تعجب نداره !
ساعت کارشبکاری تومحاسبه به جای 12ساعت 18ساعت حساب میشه ساعت اضافه کاری ماهم 3تومنوخورده ای هست درکل یه 60تومنی میشه وقتیشرایطی داری که لازمه همکارت بجات وایسه ونمیتونی بعدش توبه جای اون بمونی مجبوری باپول بیشتری راضیش کنی تهران که اینجوریه البته همه این معامله ها دورازچشم روساست چون فروش شیفت غیرقانونی هستش ...(بچه های پرستاری درجریان هستن )

asal 92

New member
با اجازه bbt
بچه ها به نظرتون من با پولام طلا و سکه بخرم یا بذارم تو بانک؟

به نظرم فقط سکه بخر:riz277:
بااین اوضاع که داریم پول نگه داشتن اصلا به صلاح نیست چون هی داره بی ارزش میشه
ازطرفی هم طلاهای زینتی که بخای بخری یه عالمه دستمزد ازت میگیرن

Dexter2009

New member
خیلی از بیمارستان ها به نگهبان احتیاج دارند...می تونید شیفتی نگهبانی کنید و هم به درس هایتان برسید . توی بیمارستان ما خیلی از افراد هم دانشجوهستند هم کار می کنند.

آخرین ویرایش:

Dexter2009

New member

وااااااای عین من !!!!
3روز قبلش رفتم 6تاربع سکه خریدم دونه ای 460000تومن بعدچن روزشد340000تومن!!!!!!!:New (6):
نمیدونم چراعلاقه شدیدی به جمع آوری سکه دارم ؟؟؟؟؟؟خودشم ازنوع ربع سکه ....:(40):

هههههه...
من زمان ارزونی خریدم ..وقتی گرون شد فروختم....خیلی تجربه ی باحالی بود
جاتون خالی مقادیری سود نمودیم

دشت شقایق

New member
فرد اگه یک فکر خلاق داشته باشه به نظر من درآمد زایی اصلا کاری نداره ...ابتدا فرد باید ببینه که چه تواناییهایی داره ..بعد چه جوری میتونه از این تواناییهاش استفاده کنه..راستی مگه شما نمیگید که دانشجوی ارشد هستید خب چرا سعی نمیکنید چند تا شاگرد خصوصی داشته باشید یا فعالیتهای دیگه...

bioshimi@

Well-known member
خب شما میتونی...کارای زیادی بکنی
1...ترجمه بگیر تو خونه وقت بیکاری ترجمه کن
2...تایپ بگیر تایپ کن
3....یا مثلن یه سری هستن که کسب و کار اینترنتی را میندازن البته خودمم نمیدونم چه جوری.منم شنیدم.....ولی پرسو جو کن کشف میکنی
اینا دانشجویی بودن حالا .کارای دیگه هم هس که بسته به علاقتون داره

nutgirl92

New member
دوستان تاپیک جالبیه !
منم یه چیزایی بگم:
یکی از اساتید ما که رئیس گروه صنایع غذایی ها بودن میگفتن که درآمد زایی بخش تغذیه کلا بالاست ... چون مردم به خورد و خوراکشون خیلی اهمیت میدن !
مثلا ...
میگفت که شما بیاید تو ماه رمضون یه پکیج درست کنید به اسم پکیج ماه رمضان و توش نون بذارید + خامه خرمایی + خرما ... کلا ازین جور مواردو یه پکی باشه که برای کسی که قراره روزه بگیره ... یک روزش رو تامین کنه ! میگفت مردم جنان استقبال میکنند که شگفت زده میشید ...

یا مثلا در باره خامه خرما ... میگفتن که این خامه خرما رو اولین بار یک کارخونه ای تو ماه رمضون و به خاطر انرژی زایی اون تولید کرد ... و میگه چنان سودی داشت که خود کسی که این طرح رو داده بود .. کلی از طرحش سود کرد !!
خلاصه از تغذیه غافل نشید کههههههههههههههههه بازارش بد جوری داغه ...

ایشالا همیشه و همه جا موفق باشید و احسنت بر غیرتتون.:smiliess (4):

(درباره سرمایه و این چیزا هم خوندم صحبت هاتونو ... یه پیشنهاد میدم : برید با یه رستوران صحبت کنید ... اول هم بگید که به شرطی طرحتون رو میگید که صاحب رستوران موافقت کنه ... بعدشم که موافقت کرد طرح رو میگید ... وگرنه بگید و بعدش بگه نه .. فردا یهو دیدی این کارو خودش تنهایی انجام داد ... آهان ! برید بسته به سرمایه ای که دارید با رستوران شراکت کنید ... بگید فقط جهت آزمایش فعلا ماه رمضون .. اگر اوکی بود طرح های آتی ام رستوران شمارا به یک رستوران زنجیره ای تبدیل میکنم ... اما باید اول تو یک ماه خودم رو به شما ثابت کنم... این مدلی زبون میریزید و شراکت رو آغاز میکنید ... و سرمایه و کار و سود ... همگی 50/50 ... و درسته که جاش از طرفه (یعنی محل کار پای صاحب رستورانه ) عوضش طرح هم از شماست ... و بابت طرحتون دیگه هزینه نمیگیرید ! . این طوری با هم مذاکره کنید ... ترجیحآ به یک رستوران نسبتآ محبوب برید که شعبه هاش کم باشه ... محبوب برای اینکه کارتون بگیره ... شعبه هاش کم باشه برای اینکه انگیزه ی صاحب رستوران برای ادامه ی کار با شما تقویت بشه ... مثل رستوران هانی ... یا 8میلیمتری )

آخرین ویرایش:

parnian24

New member
دوستان تاپیک جالبیه !
منم یه چیزایی بگم:
یکی از اساتید ما که رئیس گروه صنایع غذایی ها بودن میگفتن که درآمد زایی بخش تغذیه کلا بالاست ... چون مردم به خورد و خوراکشون خیلی اهمیت میدن !
مثلا ...
میگفت که شما بیاید تو ماه رمضون یه پکیج درست کنید به اسم پکیج ماه رمضان و توش نون بذارید + خامه خرمایی + خرما ... کلا ازین جور مواردو یه پکی باشه که برای کسی که قراره روزه بگیره ... یک روزش رو تامین کنه ! میگفت مردم جنان استقبال میکنند که شگفت زده میشید ...

یا مثلا در باره خامه خرما ... میگفتن که این خامه خرما رو اولین بار یک کارخونه ای تو ماه رمضون و به خاطر انرژی زایی اون تولید کرد ... و میگه چنان سودی داشت که خود کسی که این طرح رو داده بود .. کلی از طرحش سود کرد !!
خلاصه از تغذیه غافل نشید کههههههههههههههههه بازارش بد جوری داغه ...

ایشالا همیشه و همه جا موفق باشید و احسنت بر غیرتتون.:smiliess (4):

(درباره سرمایه و این چیزا هم خوندم صحبت هاتونو ... یه پیشنهاد میدم : برید با یه رستوران صحبت کنید ... اول هم بگید که به شرطی طرحتون رو میگید که صاحب رستوران موافقت کنه ... بعدشم که موافقت کرد طرح رو میگید ... وگرنه بگید و بعدش بگه نه .. فردا یهو دیدی این کارو خودش تنهایی انجام داد ... آهان ! برید بسته به سرمایه ای که دارید با رستوران شراکت کنید ... بگید فقط جهت آزمایش فعلا ماه رمضون .. اگر اوکی بود طرح های آتی ام رستوران شمارا به یک رستوران زنجیره ای تبدیل میکنم ... اما باید اول تو یک ماه خودم رو به شما ثابت کنم... این مدلی زبون میریزید و شراکت رو آغاز میکنید ... و سرمایه و کار و سود ... همگی 50/50 ... و درسته که جاش از طرفه (یعنی محل کار پای صاحب رستورانه ) عوضش طرح هم از شماست ... و بابت طرحتون دیگه هزینه نمیگیرید ! . این طوری با هم مذاکره کنید ... ترجیحآ به یک رستوران نسبتآ محبوب برید که شعبه هاش کم باشه ... محبوب برای اینکه کارتون بگیره ... شعبه هاش کم باشه برای اینکه انگیزه ی صاحب رستوران برای ادامه ی کار با شما تقویت بشه ... مثل رستوران هانی ... یا 8میلیمتری )
الان تو اين گرونيا فك ميكني از غ ذاي بسته بندي شده ي اينجوري استقبال بشه؟:smiliess (11):

nutgirl92

New member
الان تو اين گرونيا فك ميكني از غ ذاي بسته بندي شده ي اينجوري استقبال بشه؟:smiliess (11):

ببین راه و روش اینکه چطوری تعدیل قیمت بشه رو خود رستورانیا از همه بهتر میدونن ... از کجا خرید کنن که واسطه نداشته باشه ... یا اینکه در حجم وسیع بخرن باز ارزونتر درمیاد ...

آره ... ملت ایران نشون دادن درباره چیزی که با سبک زندگیشون هماهنگ باشه ... هرجوری باشه جور در میان ...

فرضا شما تو پکیج شیرینی و شکلات بذاری کسی نمیخره ... چون همه ی مردم اهل این چیزا نیستن ولی ... اگر تو پکتون نون باشه و لبنیات و خرما و یک وعده غذا و یک میان وعده ... شک نکنید مردم استقبال میکنند .. به شرطی که قیمت ها رو تا حد ممکن تعدیل کنید ... که میگم این کار خود رستورانی هاست ... خیلی خوب کار خودشون رو بلدن !

بالا