هشدار به دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی و رشته های علوم پایه پزشکی

vfarhadv

New member
اگه رشته های غیر مرتبط اجازه بدن آزمایشگاهیا حق خودشونو می گیرن

arshade90

New member
بله میبینم.در ضمن من لینک خود رشته ی علوم آزمایشگاهی رو گذاشتم.همونجا چارت درسیشونم می تونین ببینین:smiliess (6):
اینم لینک واحدهای درسیشون :
Preclinical Studies (Fr - Jr Years) :: Andrews University
Clinical Year Program (Sr Year) :: Andrews University

سلام. خوب اگه بخواییم برا دکترا اقدام کنیم...چی؟

homai

New member
نمی دانم چرا ما عادت کرده ایم نون مان را بگذاریم تو سفره این و آن بعد هی دور از جون شما برای یک تکه اش گدایی کنیم . مجوز تاسیس آزمایشگاه باید به گروه داده شود . گروه متشکل از کاردان ازمایشگاه مثلا 3 نفر - ازمایشگاه کارشناس 3 نفر - پی اچ دی 1 نفر داده شود همه باید امتیاز داشته باشند اگر مجوز به پی اچ دی هم تنهایی داده شود باز همین آش است وهمین کاسه .چه بسا بدتر

homai

New member
همکاران علوم آزمایشگاهی با این حرفها مثل همیشه از سوهان قم و حلوای کاشان باز می شوید

emad83

New member
حالا باز بشینید ببینید وزارت بهداشت ما که پر شده از پزشکان متعصب خودخواه در آینده چه ارمغانی برای ما خواهند داشت؟
حالا باز منتظر حرکت دکترهای علوم آزمایشگاهی باشید که هیچ وقت رخ نخواهد داد! چون این موارد دغدغه ی اونها نیست... اونا آزمایشگاه خودشون رو دارند دلیل نداره برای خودشون بستر تاسیس آزمایشگاه های جدید رو فراهم کنند و رقیب اضافه کنند!
اونا کنکور ارشد ندارند که براشون حرف ما مهم باشه؟!

نامه زیر از طرف پاتولوژیست ها برای وزیر بهداشت نوشته شده، دلم میخواد بخونید ببینید چی نوشتند؟

مقام محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
با سلام و احترام

پیرو نامه شماره 3483/پ/88 مورخ 13/11/88 در خصوص برقراری مجدد دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی مختص فارغ التحصیلان PhD علوم پایه به استحضار میرساند، از آنجا که علیرغم توضیحات این انجمن که با حسن نیت و احترام به آموزش پزشکی و قدر و منزلت متقاضیان دوره مذکور خدمت سرکار معروض گردید کماکان با استناد به تبصره 2 ماده 6 قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی ... و اصلاحیه مصوب 23/1/67 مجلس شورای اسلامی با توجه به نتایج حاصله از برگزاری این دوره در سنوات گذشته و توقف آن توسط وزارتخانه متبوع، راه اندازی مجدد آن را مورد سوال قرار داده و عدم موفقیت آنرا یادآوری می کند.

با توجه به پیشرفتهای حاصله در طب و جایگاه آزمایشگاه کلینیکال در ارائه بیشترین یافته های قابل استناد در تشخیص و کنترل بیماریها، جنبه کلینیکال آزمایشگاه غیر قابل انکار است و ورود افراد غیر پزشک را نه به عنوان همکار بلکه به عنوان مسئول قانونی آزمایشگاه موجب اختلالات جبران ناپذیری در اصول علمی تشخیص و کنترل بیماری ها می داند.

انجمن آسیب شناسی ایران به نمایندگی از طرف دستیاران پاتولوژی و بیش از 1400 متخصص پاتولوژی سراسر کشور مجدانه از آن مقام محترم تقاضا دارد که نسبت به تشکیل یک کمیته تخصصی متشکل از اساتید بالینی به عنوان دریافت کنندکان خدمات آزمایشگاهی اقدام فرمایند تا به این سوال پاسخ دهند که آیا تایید و تفسیر جواب آزمایشگاهی توسط غیر پزشک قابل قبول است یا خیر؟

دکتر بهروز شفقی

رئیس انجمن آسیب شناسی ایران​

حضرت استاد دکتر بهروز شفیعی وانجمن تحت مدیریت ایشون یعنی واقعا نمیدونن که تفسیر ازمایش به عهده پزشک معالج هست ؟ایشون و حضرات اقایان پول پرست نمیدونن که وظیفه ی ازمایشگاه ارائه صحیح ترین جواب به بیمار است ؟ایشون یعنی واقعا نمیدونن که کارازمایشگاه بیشتر کاری تجربی هست تایید جواب ازمایشات کاری هست که یک کاردان باتجربه هم از عهده اون برمیاد و متوجه خطای احتمالی میشه حضرات اقایان نمیدونن که اخیرا در ایالات متحده بعد یک دوره بررسی طولانی مدت به این نتیجه رسیدند که دکترای علوم ازمایشگاهی باید راه اندازی شود .تنها دلیل اینکه حق داشتن ازمایشگاه تقریبا از ازمایشگاهی ها گرفته شده فقط و فقط لابی های حضرات اقایان عشق پول با مسولینی از جنس خودشان و متسفانه بی تفاوتی جامعه ازمایشگاهی بوده است و هیچ دلیل دیگری نداشته

coffee

New member
حالا که به لطف برو بچه های مهندسی پزشکی کارای ازماشگاهی رو دستگاه ها انجام میدن دیگه چه فرقی میکنه کی پشت دستگاه باشه این که دعوا نداره رفیق:black_eyed:

دوست عزیز ازمایشگاه یعنی کنترل کیفی و پس اگه یک علوم ازمایشگاهی بالا سر این دستگاه نباشه اصلا نمیشه به جواب های اون دستگاه اطمینان کرد:black_eyed:

homai

New member
با سلام همکاران گرامی من تازه وارد شده ام .بخشید اگر یه وقت قاعده کار را رعایت نمی ک

انشاالله .ما هم دعا میکنیم این اتفاق زودتر بیوفته:65d6a5d6s:

این لینک ها مشاهده کنید در رابطه است
مشکلات جامعه علوم آزمایشگاهی (2)
علوم آزمایشگاهی واحد پزشکی تهران
بازنگری کنید.لطفا

homai

New member
آفرین مهندس

دوست عزیز ازمایشگاه یعنی کنترل کیفی و پس اگه یک علوم ازمایشگاهی بالا سر این دستگاه نباشه اصلا نمیشه به جواب های اون دستگاه اطمینان کرد:black_eyed:

دستگاه کالیبر نیاز دارد سواد می خاد و تجربه می خاد. هر نه نه قمری که نمی تواند تو آزمایشگاه کار کند .:25r30wi: توقع نداشتم

آخرین ویرایش:

homai

New member
مشکل این نیست

اگه رشته های غیر مرتبط اجازه بدن آزمایشگاهیا حق خودشونو می گیرن

من با بچه های زیست مشکلی نداشتم با اونایی که اصلا آزمایشگاهی نبودند مشکل داشتم . مثلا . نمی دانم بگم اگر به گم ولش کن بابا

homai

New member
تکبر خوب نیست. بگذارید تجربه بدست بیاورید خوب می شوید
انگار خبر ندارید کیا توی آزمایشگاه ها مشغولند . انوقت چشم ما فقط زیست را دید

homai

New member
با این حرف ها نسلمان منقرض می شود . اگر تا حالا نشده باشد

با عرض سلام
ميگم از مسائل علوم ازمايشگاهي سر در نمييارين ناراحتم ميشين
بهتون بر نخوره ها اما دوتا مسئله رو بايد بگم
1 اول اينکه من ميگم چرا ميايين تو آزمايشگاه کار بچه هاي ازمايشگاه رو انجام ميدين اونوقت شما ميگين ما هم ميتونيم تو کنکور ارشد بهداشت شرکت کنيم ؟ چه ربطي بهم داشت من چي ميگم شما چي جواب ميدين
2 درثاني واسه زده يه آزمايشگاه باليني با پي اچ دي تک رشته نياز به 3 نفر ه که دو تاشون هتمن بايد هماتو و بيوشيمي باشن و من خودم به شخصه چنين آزمايشگاه نديديم چون تقريبا همچين سه نفري هيچ وقت کنار م نيستن و طبق قانون جديد هر کدوم بايد ده سال سابقه کار داشته باشن
حرف من اينه خوب بريد دکترا بگيري من کارشناس آزمايشگاه هم ميام براتون کار ميکنم اما چرا با مدرک زيست مياييد توي از کار ميکنيند؟

با این حرف ها نسلمان منقرض می شود . اگر تا حالا نشده باشد

homai

New member
مجوز تاسیس آزمایشگاه باید به گروه کارشناسان و کاردان ها داده شود

پس این که میگفتن سه نفر که دکترای عل.م پایه پزشکی داشته باشن میتونن آزمایشگاه بزنن صحت نداره؟ آخرین خبرها رو کسی اطلاع نداره؟ بالاخره چی شد؟
مجوز تاسیس آزمایشگاه باید به گروه کارشناسان و کاردان ها و یک نفر پی اچ دی داده شود چرا ما دوست داریم همیشه زیر چتر این و ان باشیم . آنها که از آزمایشگاه سر رشته ندارند چقدر اعتماد به نفس دارند. صاحب امتباز شده اند

behnaz.h

New member
خدارو شکر که روزی انسانها دست همدیگه نیست اگه روزی ما دست شما بود مسلما حتی به این انجمن علوم پزشکی هم راهمون نمیدادین ما نخوردیم دادیم به شما برین خوش باشین:25r30wi:

homai

New member
من سال ها با بچه های زیست همکار بودم .از آنهاکار آموز داشته ام با آنها مشکلی نداشتم

خب دوستانی هم بودن که به رشته ما توهین کردن .
شما هم از حق خودتون دفاع کنین تا ماها بپذیریم که اشتباه میکنیم .معمولا آدمای ضعیف کناره میگیرن .
:33:

من سال ها با بچه های زیست همکار بودم .ازبچه های زیست کار آموز هم داشته ام با آنها مشکلی نداشتم
مشکل من صاحب امتیازان آزمایشگاه بوده وهست . که حق آنها نیست . در بیشتر بیمارستان ها ما کارشناسان مدیریت آزمایشگاه ها را عهده داریم ولی صاحب امتیاز دیگران هستند . پاتولوژیست ها و پی اچ دی ها
میگی نه. نگاه کن

آخرین ویرایش:

homai

New member
مشکلات ما اینها نیست

سلام ممنون بالاخره يکي پيدا شد حقيقت رو بگه
بچه هاي زيست فکر ميکنن اگه بيان ارشد و دکترا بگيرن بعد آزمايشگاه بزنن ما حسودي ميکنيم و ناراحت ميشيم غافل از اينکه ما با کار کردنشون با مدرک زيست توي آز مشکل داريم
در ثاني اينم جهت اطلاع دوستان زيست بگم که درسته که با دکترا بعد ده سال ميتونين آزمايشگا بزنين اما همينطور که گفتم بايد سه تا دکتر تک رشته با هم اين کارو انجام بدن و از همه مهمتر اينکه فقط و فقط آزمايشان مربوط به رشته اون سه نفر قابل پذيرشه در نتيجه هيچ وقت چنين آزمايشگاهي نميتونه احداث بشه ولي کساني که دکتراي علوم آزمايشگاهي دارن و يا پاتولو*يست ها به تنهايي حق احداث آزمايشگاهي رو دارن که مولتي پتانسيله.(منبعش بخشنامه تاسيس آزمايشگاه تشخيص طبي اداره تمور آزمايشگاههاست ميتونين برين مطالعه کنين)
پس بهتره از فکر زدن ـزمايشگاه دس بردارينو با مدرک ارشد يا دکتراتون دنبال تدريس باشين
ممنون

مشکلات ما اینها نیست با این حرف ها فقط نسلمان منقرض می شود

homai

New member
فیض روح القدس ار باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آن چه مسیحا میکرد

ديگه بدتر ولي مطمئنم اگه بخوايين کار تحقيقاتي هم انجام بدين بايد يه علوم آزمايشگاهي براتون انجامش بده چون با اين وضعي که من ميبينم بايد 6 ماه بگذره تا کار با سمپلرو ياد بگيرين تا اون موقع هم وقت تمومه
در ضمن سمپلر وسيله اي براي برداشت نمونه است محض اين گفتم که فکر نکني فحشه. حالا هي برو دنبال کار تو ازمايشگاه باش
راستي يه خبر جديد پيام نور داره ارشد زيست گرايش بيوشيمي ميگيره تازه دانشجوهاي جغرافيا هم ميتونن شرکت کنن اونم بدون ازمون

من کارشناس آزمایشگاه هستم . کارآموز زیست هم داشته ام . آنها نوی یادگیری بهتر از علوم آزمایشگاهی دقت می کنند و وسواس به خرج می دهند باید دست از تکبر و خود پسندی برداریم . ما فکر می کنبم فقط رشته ما رشته است . بقیه آش رشته. نه
زیست هم کنار هر درسش یک آزمایشگاه دارد حالا پیام نور باشد یا دانشگاه دیگر. شما برای آنها حق تحقیقات هم قائل نیستید
فیض روح القدس ار باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آن چه مسیحا میکرد

بالا