هشدار به دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی و رشته های علوم پایه پزشکی

farzad.lab

مدیر بخش
امیدوارم روزی برسه که بچه های علوم آزمایشگاهی به حقشون برسن ... :auizz3ffy9vla57584x

137fdd1f79d5.jpg

اینم اتفاق نمیوفته مگه این که همه با هم باشیم . یه دست هیچ وقت صدا نداشته .
:28:

آخرین ویرایش:

homai

New member
سلام دوستان منم با نظر دوستمون موافقم من شیرازم وگرنه به خدا کوتاهی نمیکردم و میرفتم بچه ها اگر میتونید برید به خدا خسته شدم ما چه گناهی کردیم :sad: من فقط به امید اینده ای بهتر میخوام این رشته را بخوانم و از وزارت علوم بیام بیرون یعنی یه phd همه حقش اینکه بره زیر دست یه دکتر کار کنه اخه این چه ظلمیه میکنن
دوستان لاغر شوید و لاغر بمانید

homai

New member
حق کارشناس و کاردان

سلام بچه ها. منم شدیدا شاکیم تورو خدا برین دفاع کنین من تهرانم اما استثنا نمی تونم بیام اما همه ی سعیمو میکنم تا اعتراضمو به گوش مسئولین برسونم چون مدیر گروه ما که یه ایمونولوژیسته معاون وزیر بهداشت هم هست
بچه ها بخاطر خودتون هم که شده برین. همایش تو دانشگاه شهید بهشتیه

چه فایده ای برای ما کارشناسان دارد . انگار بیل توی سرمان خورده . وقتی هم نامه می نویسیم و شکایت می کنیم . از پی اچ دی ها دفاع می کنیم :14:. که آنها استفاده کنند . من اگر نامه بنویسم از حق کارشناس و کاردان دفاع می کنم که چرا نمی توانند صاحب امتیار کار خود باشند. در موقع گرفتن مجوز تاسیس آزمایشگاه خصوصی کارشناس و کاردان هم باید نامشان در آن مجوز ثبت شود به عبارت دیگر امتیاز تاسیس آزمایشگاه باید گروهی باشد .برای مثال متشکل از کاردان 3 نفر . کارشناس 3 نفر و پی اچ دی یک نفر آنوقت بهره کشی کم می شود وکیفیت آزمایشگاه بالا میرود ودر خاتمه آقایان مجاز نیستند به جای من وشما هر ننه قمری :thumbsupsmileyanim:را بکار گیرند
این لینک را کلیک کنید http://www.baznegari.blogfa.com/post/6

آخرین ویرایش:

drmajid45

New member
این همه اعتراض میکنید
مگه یه پی اچ دی چه میتونه بکنه
خود پی اچ دی هم زیر دست یه نفر دیگس

homai

New member
این همه اعتراض میکنید
مگه یه پی اچ دی چه میتونه بکنه
خود پی اچ دی هم زیر دست یه نفر دیگس
یاسلام واقعا شما پی اچ دی سراغ ندارید که آزمایشگاه خصوصی داشته باشد؟ من سراغ دارم :riz304:

آخرین ویرایش:

avenger.1992

New member
من تا دلتون بخواد سراغ دارم که چندتا phd با هم تاسیس کردن
تا دلتون بخواد سراغ دارم که پاتولوژیست رو فقط به عنوان مسول فنی استخدام میکنن
یه بار دیگه هم گفتم الانم میگم،همچین آش دهن سوزی نیس اکثر پاتولوژیستا وphd ها دنبال نون مسول فنی و بی دردسر هستن....
بشینید درساتونو بخونید شما هم تاسیس کنید ...

farzad.lab

مدیر بخش
آره خب با افزایش قیمت دلار و بالا رفتن هزینه ها و ثابت بودن تعرفه مسئول فنی ریسک کمتری داره

keyvan key2

New member
آیین نامه تاسیس آزمایشگاه
سلام به دوستان عزیز

دیروز که داشتم آیین نامه تاسیس آزمایشگاه رو می خوندم به نکته جالبی برخوردم که درج اون در وبلاگ خالی از لطف نیست!

قسمتی از آیین نامه که مدرک شخص موسس آزمایشگاه رو تعیین می کنه ( توجه کنید) :

اشخاص حقيقي متقاضي تاسيس آزمايشگاه بايد داراي يكي از مدارک ذيل باشند :

1- دكتري تخصصي آسيب شناسي باليني يا تشريحي ( يا هردو )

2- دكتري تخصصي علوم آزمايشگاهي

3- دكتراي حرفه اي علوم آزمايشگاهي

4- دكتري تخصصي یا دارندگان مدرک ( phd) با گرایش بالینی در یک یا چند مورد از موارد قید شده درماده 3

خوب، مشاهده کردید؟

مدارک شماره ۲ و ۳ که الان دیگه وجود نداره! می مونه مدارک شماره ۱ و ۴

حالا ماده ۳ شامل چه رشته هایی میشه ؟ باهم ببینیم:

الف) بيوشيمي

ب) خون شناسي

ج )بانک خون وایمونوهماتولوژی

د) ميكروب شناسي(باكتري شناسي، انگل شناسي، ويروس شناسي، قارچ شناسي)

ه) ايمني شناسي و سرم شناسي

و) آسيب شناسي تشريحي (سيتوپاتولوژي و پاتولوژي)

ز) ژنتيك پزشكي

ح)سيتوژنتيك پزشكي

خوب ....اینم دیدید؟

حالا قسمت جالبش اینجاست:

شرایط مسوول فنی آزمایشگاه بودن رو با هم میبینیم:

( منظور همون کسی که به تنهایی می تونه آزمایشگاه تاسیس کنه)

فصل هفتم ) مسئول فني:

ماده 21 - مسئول فني بايد داراي يكي از مدارك زير باشد:

1- دكتراي تخصصي آسيب شناسي باليني يا تشريحي(يا هر دو)

2-دكتراي تخصصي علوم آزمايشگاهي

3-دكتراي حرفه اي علوم آزمايشگاهي

4-دكتري تخصصي تك رشته اي علوم آزمايشگاهي ( در بخش مربوطه )

تبصره 1- آزمایشگاه صرفا آزمایشاتی را می تواند انجام دهد که مسئول فنی مربوطه را داشته یاشد .

تبصره 2-متخصصين تك رشته اي تنها مسئوليت فني آزمايشگاهي را مي توانند بپذيرند كه در همان رشته فعاليت مي نمايند. در صورتيكه متخصصان تك رشته اي بخواهند مسئوليت فني آزمايشگاه تشخيص پزشکی را بپذيرند لازم است چهار نفر از چهار رشته همزمان معرفي شوند.

ملاحظه نمودید؟ باز بگید راجبه مشکلات صحبت نکنم!

خوب دوست متخصصی که خودت پزشک هستی و این آیین نامه رو تصویب کردی،

دلسوزه جامعه علوم آزمایشگاهی ...

مگه دکتری تخصصی آسیب شناسی ( که توی ردیف اول هم نوشتینش ... آخر تواضع ) یک رشته تخصصی نیست؟

مگه نباید اون هم مثل تک رشته های پی اچ دی فقط بتونه مسوول قسمت پاتولوژی باشه و نه مسوول فنی کل آزمایشگاه؟

چرا در یک رشته ( که اون هم به صورت کاملا تصادفی از تخصص های رشته پزشکی هست) یک نفر می تونه مسوول فنی باشه ولی کسایی که رشته شون علوم آزمایشگاهی هست اونم بعد از ۴ آزمون واقعا سخت باید برای تاسیس آزمایشگاه به دنبال ۳ تا پی اچ دی دیگه بگردند تازه اونم با شرایط و جلب موافقت همون دوستان

( که در عمل یعنی نمی تونن آزمایشگاه تاسیس کنن...سنگ بزرگ علامت نزدنه دیگه )

آخه مسوول دلسوزی که این آیین نامه رو نوشتی و خودتم حتما یعنی تصادفا آزمایشگاه داری این رسمشه؟

ای کاش همه به حق خودشون قانع بودند و می دونستند این درآمدی که با این ایین نامه ها درمیارند درآمد نیست بلکه حق الناسه و بعدا باید جواب پس بدن

Eagle_78

Member
آیین نامه تاسیس آزمایشگاه

مگه دکتری تخصصی آسیب شناسی ( که توی ردیف اول هم نوشتینش ... آخر تواضع ) یک رشته تخصصی نیست؟

مگه نباید اون هم مثل تک رشته های پی اچ دی فقط بتونه مسوول قسمت پاتولوژی باشه و نه مسوول فنی کل آزمایشگاه؟

چرا در یک رشته ( که اون هم به صورت کاملا تصادفی از تخصص های رشته پزشکی هست) یک نفر می تونه مسوول فنی باشه ولی کسایی که رشته شون علوم آزمایشگاهی هست اونم بعد از ۴ آزمون واقعا سخت باید برای تاسیس آزمایشگاه به دنبال ۳ تا پی اچ دی دیگه بگردند تازه اونم با شرایط و جلب موافقت همون دوستان

( که در عمل یعنی نمی تونن آزمایشگاه تاسیس کنن...سنگ بزرگ علامت نزدنه دیگه )

آخه مسوول دلسوزی که این آیین نامه رو نوشتی و خودتم حتما یعنی تصادفا آزمایشگاه داری این رسمشه؟

ای کاش همه به حق خودشون قانع بودند و می دونستند این درآمدی که با این ایین نامه ها درمیارند درآمد نیست بلکه حق الناسه و بعدا باید جواب پس بدن
دوست عزیز چون اون مسئول دلسوز پزشکی که این قانون رو تصویب کرده میدونه که در خارج از ایران phd پاتولوژی وجود داره! که برای گذروندنش لازم نیست پزشک باشی !
این قانون تضمین اینه که هیچوقت یه فرد غیر پزشک نتونه تو ایران به حیطه کاری که اونا فکر میکنن مال خودشونه وارد بشه ...

آخرین ویرایش:

pastor

New member
سلام به دوستان عزیز
به نظر من وقت ما خیلی ارزشمند تر از اونی هست که منتظر بمونید دوستان پاتولوژیست دلشون به حال ما بسوزه واجازه بدن که حق تاسیس ازمایشگاه به ما داده بشه(که هیچ وقت همچین اتفاقی نمی افته).
سخن بنده حقیر به عنوان فارغ التحصیل علوم ازمایشگاهی به عزیزانی که تازه دانشجوی این رشته هستند اینه که اگه پول و کسب درامد برای شما مهمه، این رشته رو ببوسین و بزارین کنار واز کنکور سراسری شروع کنید. مطمئن باشید عمرتون رو تلف نکردید، و مشغول تحصیل علم بودید.به جاش تجربه ای بدست اوردید که اگه بتونید به درستی ازش استفاده کنید شما رو در هر زمینه ای موفق خواهد کرد..
تا به امروز خیلی ها بودند که فکر می کردند اوضاع بهتر از این میشه ولی امروز امیدشون رو از دست دادند و گوشه ی یه ازمایشگاه خصوصی!!! مشغولند و فقط حسرت می خورند، حتی کمترین رضایت شغلی رو ندارند..
می خوام به دوستانی که با نظرم موافق نیستند بگم که موضع من، موضع ترس نیست..استفاده از فرصتیه که می دونم 5 سال اینده این فرصت رو ندارم..پس به نظرتون منطقی که منتظر!!!! بمونم؟؟؟

بالا