هشدار به دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی و رشته های علوم پایه پزشکی

رامین50

New member
نه مثال خوبی نزدی! چون چشم پزشک و دکتر عمومی و پاتولوژیست هرسه تاشون پزشکن، ولی پارازایتولوژیست نه! تفسیر نمونه مدفوع یک بیمار و تشخیص دقیق بیماری بیشتر یه کار کلینیکاله اگرچه یه پی اچ دی انگل خیلی سوادش از یه پاتولوگ راجع به انگلها بیشتره ولی اطلاعات بالینیش با پاتولوژیست قابل قیاس نیست! در ضمن جایگاه یک پی اچ دی با سواد خیلی بیشتر از تفسیرکننده یه نمونه مدفوعه!
عرض کنم خدمت حضورتون تشخیص 80 درصد بیماری های انگلی تو ی همین مدفوعه.اونوقت کی گفته اطلاعات بالینی انگل شناس کمتره به نظرت تو24واحد پایان نامه خودش راچجورتکمیل میکنه توکارورزی هاش راجع به بیماری های انگلی چیزی یاد نمیگیره

The Guy

Well-known member
عرض کنم خدمت حضورتون تشخیص 80 درصد بیماری های انگلی تو ی همین مدفوعه.اونوقت کی گفته اطلاعات بالینی انگل شناس کمتره به نظرت تو24واحد پایان نامه خودش راچجورتکمیل میکنه توکارورزی هاش راجع به بیماری های انگلی چیزی یاد نمیگیره
شاید نتونستم درست منظورمو بیان کنم. حق با توئه، یه پاراسایتولوژیست خیلی بهتر میتونه یه انگل و بیماری رو تو یه لام تشخیص بده ولی فکر نکنم که بتونه بیماری رو از همه زوایا بررسی کنه! مثلا اینکه در شرایط خاص بالینی مریض (شرایط فیزیولوژیک یا پاتولوژیک مثل مصرف بعضی داروها) بعضی عوارض یه بیماری باعث بوجود اومدن چه بیماری های دیگه ای میشن.
منظور من در واقع تفسیر بیماری بود نه نمونه مدفوع.
و نکته دیگه اینکه هدف اصلی تربیت پی اچ دی ها بیشتر کارای پژوهشیه.

رامین50

New member
وظیفه مسوول فنی توآزمایشگاه تفسیر نم.نه هست
خوب دکتری که یه نسخه واسه مریص برای آزمایشگاه مینویسه میگه مریضش چه مشکلی داره شمااین آزمایش راانجام بدین
مهمترین چیز درآزمایشگاه تفسیردرست نمونه هسا که دکترهای تک رشته ای نسبت به اون توانایی منحصربه فردی دارن
درضمن نصف دوره ی دکتری تخصصی پژوهشیه

آخرین ویرایش:

saiedb55

New member
خیلی خودتو ناراحت نکن خدای ما هم بزرگه نترسید شما بیکار نمیمونید.با همین کارشناسی زیست هم کار واسمون هست خدارو شکر
از اونجایی که درصد قبولی بچه های علوم پایه زیاده به خاطر پایه قوی بعضی درسا انقد ناراحتید
اگه منظورت از کار پيدا کردن با مدرک کارشناسي زيست توي آزمايشگاههاست بله ناراحتم واسه اين که با ندونم کاري شما ما هم زير سوال ميريم. رد کردن کراتينين 4 به جاي 12 تو مريضاي دياليزي ميدوني يعني چي فاجعست اين يکي از دسته گل هاي هم رشته شماست . و يا اينکه چطور ممکنه وقتي نميدوني TiBC يعني چي بري و با کمال اعتماد به نفس ازمايششو بزاري بازم بگم يا کافيه؟
در ثاني خوب اگه پايه علوم پايتون اونقد قويه چه دليلي داره بياين تو آز کار کنين خوب بريد درس بخونين و دکترا بگيرين

honeyjun

New member
اگه منظورت از کار پيدا کردن با مدرک کارشناسي زيست توي آزمايشگاههاست بله ناراحتم واسه اين که با ندونم کاري شما ما هم زير سوال ميريم. رد کردن کراتينين 4 به جاي 12 تو مريضاي دياليزي ميدوني يعني چي فاجعست اين يکي از دسته گل هاي هم رشته شماست . و يا اينکه چطور ممکنه وقتي نميدوني TiBC يعني چي بري و با کمال اعتماد به نفس ازمايششو بزاري بازم بگم يا کافيه؟
در ثاني خوب اگه پايه علوم پايتون اونقد قويه چه دليلي داره بياين تو آز کار کنين خوب بريد درس بخونين و دکترا بگيرين
خب البته که توانایی شما واسه کار آزمایشگاهی بهتر و بیشتره اگه اینجوری نباشه باید شک کرد.
و اما منظور من کارای تحقیقاتی بود.اگر احیانا از ادامه تحصیل منصرف شدم و دنبال کار بودم و کار تو آزمایشگاه واسم جور شد حتما انصراف میدم و دنبال یک علوم آزمایشگاهی میگردم که جایگزین من بشه.خوبه؟

saiedb55

New member
خب البته که توانایی شما واسه کار آزمایشگاهی بهتر و بیشتره اگه اینجوری نباشه باید شک کرد.
و اما منظور من کارای تحقیقاتی بود.اگر احیانا از ادامه تحصیل منصرف شدم و دنبال کار بودم و کار تو آزمایشگاه واسم جور شد حتما انصراف میدم و دنبال یک علوم آزمایشگاهی میگردم که جایگزین من بشه.خوبه؟
ديگه بدتر ولي مطمئنم اگه بخوايين کار تحقيقاتي هم انجام بدين بايد يه علوم آزمايشگاهي براتون انجامش بده چون با اين وضعي که من ميبينم بايد 6 ماه بگذره تا کار با سمپلرو ياد بگيرين تا اون موقع هم وقت تمومه
در ضمن سمپلر وسيله اي براي برداشت نمونه است محض اين گفتم که فکر نکني فحشه. حالا هي برو دنبال کار تو ازمايشگاه باش
راستي يه خبر جديد پيام نور داره ارشد زيست گرايش بيوشيمي ميگيره تازه دانشجوهاي جغرافيا هم ميتونن شرکت کنن اونم بدون ازمون

honeyjun

New member
ديگه بدتر ولي مطمئنم اگه بخوايين کار تحقيقاتي هم انجام بدين بايد يه علوم آزمايشگاهي براتون انجامش بده چون با اين وضعي که من ميبينم بايد 6 ماه بگذره تا کار با سمپلرو ياد بگيرين تا اون موقع هم وقت تمومه
در ضمن سمپلر وسيله اي براي برداشت نمونه است محض اين گفتم که فکر نکني فحشه. حالا هي برو دنبال کار تو ازمايشگاه باش
راستي يه خبر جديد پيام نور داره ارشد زيست گرايش بيوشيمي ميگيره تازه دانشجوهاي جغرافيا هم ميتونن شرکت کنن اونم بدون ازمون
ا چقد خوب!چشم شما روشن!!!متاسفانه یا خوشبختانه من قصد ادامه تحصیل واسه گرایش بیوشیمی ندارم.در ثانی من پیام نور و دانشگاه محسوب نمی کنم.
اگه قرار بود ما هم اطلاعات شمارو داشته باشیم که نیازی به رشته علوم آزمایشگاهی نبود به این نوابغ فیلسوف!

edi138485

New member
saiedb55 گفت:
ا چقد خوب!چشم شما روشن!!!متاسفانه یا خوشبختانه من قصد ادامه تحصیل واسه گرایش بیوشیمی ندارم.در ثانی من پیام نور و دانشگاه محسوب نمی کنم.
اگه قرار بود ما هم اطلاعات شمارو داشته باشیم که نیازی به رشته علوم آزمایشگاهی نبود به این نوابغ فیلسوف!
سلام دوست عزيز:honeyjun;
ضمن احترام به تمام دوستان محترم علوم آزمايشگاهي
من هميشه سعي ميكنم اجانب حترام رو چون واسه خودم ميپسندم واسه ديگران هم رعايت كنم
اما گاهي وقتي ميبينم كسي از حريم تشخص خارج ميشه حتما سعي ميكنم مثل خودش جواب بدم
بقول معروف جواب هاي هوي است
اول اين كه حق با اونهاست،اينجا تاپيك مشكلات علوم آزمايشگاهييه و ما زيستي ها اينجا غريبه ايم و ربطي به ما نداره كه چي ميخواد بشه
دوم اينكه بنده هم قبلا سعي كردم اينجا طرح مشكل و يافت راه حل داشته باشم كه متوجه شدم بهتره به فكر كارهاي خودم باشم و بحث با بعضي ها بي فايدست
سوم اين كه در نهايت (به جز بچه هاي محترم همه گرايش هاي بهداشت علي الخصوص علوم آزمايشگاهي)چه بعضي ها خوششون بياد و چه نياد.چه موافق باشن و چه نباشن.چه باهاش كنار بيان و چه نيان...
ما زيستي ها مجاز به شركت در آزمون بهداشت. اكثر گرايشها منجمله ايمني هستيم
شركت ميكنيم و انشاله قبول هم ميشيم.تا دكتري هم ميخونيم.آزمايشگاه هم ميزنيم
كار عملي هم كه در نهايت اگه بلد نبوديم و بقول بعضي ها ياد هم نگرفتيم.چند تا ليسانس علوم آزمايشگاهي مياريم توي آزمايشگاهمون واسمون انجام ميدن كه اشتغال زايي بشه
و همين آمار قبولي بالاي بچه هاي زيست توي ايمني پاسخ بسيار محكم و كافي به تمام شبهات واردست و اين استرسي هم كه به بعضي ها وارد شده و باعث شده احترام و اعتدال رو فراموش كنن و بجاي كمك به بقيه زبان به كنايه و تمسخر و هتاكي باز كنن نشون دهنده خيلي چيزهاست!!
حالا اونايي كه ميگن پايه فلان رشته قوي تر از بهمان رشته است و فلان كس كار عملي آنچناني بلده كه هيشكي... نميتونه..!!
جوابشون همين يه جملست:(دور از جون همه بچه هاي محترم علوم آزمايشگاهي و زيست)
زماني كه مرد نباشد،چغندر سالار است
حتما وزارت بهداشت ميدونسته كه بعضي ها نميتونن...
كه به جاش به بعضي هاي ديگه مجوز داده بيان جاشونو پر كنن

آخرین ویرایش:

pink bloom

New member
به نظرم توی کنکور تنها چیزی که اهمیت داره اینه که کی چقدر تلاش کرده ، هرکس به اندازه تلاشش نتیجه میگیره
اینکه رشته ی من چیه یا رشته ی اونی که کنارم نشسته اصلا مهم نیست
همیشه برای همدیگه بهترین ها رو بخواین تا خدا بهترین ها رو بهتون بده
اینکه من علوم ازمایشگاهی باشم یا زیست یا هر رشته ی دیگه اصلا فرقی نداره هممون حق انتخاب داریم که برای ایندمون برنامه بریزیم و هیچ کدوم از ما هم جای اون یکی رو تنگ نکرده
مسلما هممون بسته به سعی و تلاش و شایستگی هامون به اون چیزی که باید برسیم میرسیم

saiedb55

New member
سلام دوست عزيز:honeyjun;
ضمن احترام به تمام دوستان محترم علوم آزمايشگاهي
من هميشه سعي ميكنم اجانب حترام رو چون واسه خودم ميپسندم واسه ديگران هم رعايت كنم
اما گاهي وقتي ميبينم كسي از حريم تشخص خارج ميشه حتما سعي ميكنم مثل خودش جواب بدم
بقول معروف جواب هاي هوي است
اول اين كه حق با اونهاست،اينجا تاپيك مشكلات علوم آزمايشگاهييه و ما زيستي ها اينجا غريبه ايم و ربطي به ما نداره كه چي ميخواد بشه
دوم اينكه بنده هم قبلا سعي كردم اينجا طرح مشكل و يافت راه حل داشته باشم كه متوجه شدم بهتره به فكر كارهاي خودم باشم و بحث با بعضي ها بي فايدست
سوم اين كه در نهايت (به جز بچه هاي محترم همه گرايش هاي بهداشت علي الخصوص علوم آزمايشگاهي)چه بعضي ها خوششون بياد و چه نياد.چه موافق باشن و چه نباشن.چه باهاش كنار بيان و چه نيان...
ما زيستي ها مجاز به شركت در آزمون بهداشت. اكثر گرايشها منجمله ايمني هستيم
شركت ميكنيم و انشاله قبول هم ميشيم.تا دكتري هم ميخونيم.آزمايشگاه هم ميزنيم
كار عملي هم كه در نهايت اگه بلد نبوديم و بقول بعضي ها ياد هم نگرفتيم.چند تا ليسانس علوم آزمايشگاهي مياريم توي آزمايشگاهمون واسمون انجام ميدن كه اشتغال زايي بشه
و همين آمار قبولي بالاي بچه هاي زيست توي ايمني پاسخ بسيار محكم و كافي به تمام شبهات واردست و اين استرسي هم كه به بعضي ها وارد شده و باعث شده احترام و اعتدال رو فراموش كنن و بجاي كمك به بقيه زبان به كنايه و تمسخر و هتاكي باز كنن نشون دهنده خيلي چيزهاست!!
حالا اونايي كه ميگن پايه فلان رشته قوي تر از بهمان رشته است و فلان كس كار عملي آنچناني بلده كه هيشكي... نميتونه..!!
جوابشون همين يه جملست:(دور از جون همه بچه هاي محترم علوم آزمايشگاهي و زيست)
زماني كه مرد نباشد،چغندر سالار است
حتما وزارت بهداشت ميدونسته كه بعضي ها نميتونن...
كه به جاش به بعضي هاي ديگه مجوز داده بيان جاشونو پر كنن
با عرض سلام
ميگم از مسائل علوم ازمايشگاهي سر در نمييارين ناراحتم ميشين
بهتون بر نخوره ها اما دوتا مسئله رو بايد بگم
1 اول اينکه من ميگم چرا ميايين تو آزمايشگاه کار بچه هاي ازمايشگاه رو انجام ميدين اونوقت شما ميگين ما هم ميتونيم تو کنکور ارشد بهداشت شرکت کنيم ؟ چه ربطي بهم داشت من چي ميگم شما چي جواب ميدين
2 درثاني واسه زده يه آزمايشگاه باليني با پي اچ دي تک رشته نياز به 3 نفر ه که دو تاشون هتمن بايد هماتو و بيوشيمي باشن و من خودم به شخصه چنين آزمايشگاه نديديم چون تقريبا همچين سه نفري هيچ وقت کنار م نيستن و طبق قانون جديد هر کدوم بايد ده سال سابقه کار داشته باشن
حرف من اينه خوب بريد دکترا بگيري من کارشناس آزمايشگاه هم ميام براتون کار ميکنم اما چرا با مدرک زيست مياييد توي از کار ميکنيند؟

bacillus.bs

New member
توی ازمایشگاه تجربه از همه چیز مهمتره حالا علوم از باشه یا زیست فرقی نمیکنه

mRNA

New member
دوستان عزيز من هم زمزمه هايي شنيده بودم اما از اون طرف بچه هايي كه امسال رتبه هاي تك رقمي دكتراي ايمني رو آورده بودند بهشون قولهاي مساعدي داده بودند. هرچند همانطور كه ميدونيد دوره دكتراي گرايشهاي مختلف علوم ازمايشگاهي حداقل 5 ساله است كه با اين وضع تحريم و دير رسيدن كيت ها و مواد و ... جهت انجام تستهاي مورد نياز تز به سالهاي بيشتر هم ميكشه بعد از فارغ التحصيلي از مقطع دكترا تا 5 نيز حق تاسيس آزمايشگاه رو نداريم و بايد در اختيار وزارت و دانشگاه باشيم حالا با اين اوصاف برنامه هاي خودتون حتي در صورت مثبت در نظر گرفتن همه شرايط براي 10 12 سال ديگه تنظيم كنيد. منكه از زماني كه اين زمزمه ها رو شنيدم علاقه ايي به ادامه تحصيل ندارم

mRNA

New member
دوستان عزيز علوم ازمايشگاهي و زيست شناسي بس كنيد لطفا اين صفحه براي اينكه همگي يه مشكل آگاه بشيم و توي يه جبهه باشيم و متحد .قرار نيست بين خودمون هم اختلاف باشه كه. هم آقاي سعيد درست ميگه هم بچه هاي زيست شناسي. حرف آقاي سعيد زماني درسته كه موضوع در حد كارشناس علوم آزمايشگاهي و انجام تستهاي اون باشه كه واقعا كار زيستي ها نيست. اما وقتي بحث به ارشد و بالاتر ميرسه حداقل من توي گرايش خودم عرض ميكنم وقتي تشخيص تومور ماركر رو داريم و يا مثلا انجام hla typing رو شخصي كه وارد ارشد ايمنولوژي ميشه سواد كافي براي انجام اين تست داره حالا فرقي نميكنه زيست باشه يا علوم آزمايشگاهي چون هر دو از اين به بعد قبلا چيزي نخوندند و بهشون ياد داده ميشه. اون ديگه بستگي به علاقه و پيگيري فرد داره كه چقدر توانمند بشه.

saiedb55

New member
دوستان عزيز علوم ازمايشگاهي و زيست شناسي بس كنيد لطفا اين صفحه براي اينكه همگي يه مشكل آگاه بشيم و توي يه جبهه باشيم و متحد .قرار نيست بين خودمون هم اختلاف باشه كه. هم آقاي سعيد درست ميگه هم بچه هاي زيست شناسي. حرف آقاي سعيد زماني درسته كه موضوع در حد كارشناس علوم آزمايشگاهي و انجام تستهاي اون باشه كه واقعا كار زيستي ها نيست. اما وقتي بحث به ارشد و بالاتر ميرسه حداقل من توي گرايش خودم عرض ميكنم وقتي تشخيص تومور ماركر رو داريم و يا مثلا انجام hla typing رو شخصي كه وارد ارشد ايمنولوژي ميشه سواد كافي براي انجام اين تست داره حالا فرقي نميكنه زيست باشه يا علوم آزمايشگاهي چون هر دو از اين به بعد قبلا چيزي نخوندند و بهشون ياد داده ميشه. اون ديگه بستگي به علاقه و پيگيري فرد داره كه چقدر توانمند بشه.
قربون دهنت حرف منم همينه من به کارشناسي ارشد کار ندارم حرفم اينه چرا با مدرک زيست مياين تو آزمايشگاه کار ميکنين با با پدر مارو در اوردن با ندونم کاريهاشون خوشبختانه وزارت بهداشت از امسال ممنوعش کرده
تازه يه چيز جالب جايي که من کار ميکنم يه نفر کارشناس زيست اوردن اونم به زور چون سهميهه شاهد داره و البته قراردادي ديدن کار بلد نيست گذاشتنش پذيرش تازه نمونه گيري هم بلد نيست فقط بايد کاراي کامپيوتري انجام بده يه چيز جالبتر اين بابا يه پست سازماني کارشناس آزمايشگاه رو اشغال کرده ولي کار که بلد نيست هيچ يه باري هم انداخته گردن ما چون نمونه گير قبليمون که پرستار بود هم نمونه ميگرفت هم پذيرش ميکرد حالا پيدا کنين پرتقال فروشو

admin

Active member
پرسنل مدیریت
بنظر من که خودم زمانی علوم آزمایشگاهی بودم، توصیه می کنم دوستان این دو مقوله را باهم جمع نبندند.... این که به بچه های زیست خرده گرفته میشود که چرا به مقطع ارشد رشته های علوم پایه می آیند حرف درستی نیست... چون رشته این افراد هم علوم پایه هست و مطالبی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های علوم پایه تدریس می شود ارتباطی کمتری با تست های روتین آزمایشگاهی دارد و این افراد در مقاطع بالاتر معمولا مشکلی ندارند

ولی اینکه فارغ التحصیلان لیسانس زیست شناسی بجای فارغ التحصیلان لیسانس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه های تشخیص طبی بکار گرفته می شوند بنظر من سیاستی کاملا غلط و نادرست است. چون بنده به عینه شاهد بودم این دوستان در آزمایشگاه تشخیص طبی واقعا مشکل دارند بهر حال نتیجه این همه فارغ التحصیل زیست شناسی که هم از وزارت علوم ، هم از دانشگاه آزاد و هم از دانشگاه پیام نور می آیند این خواهد شد که برای امرار معاش(نه از سر سیری) به بازار کار بقیه رشته ها وارد خواهند شد و تا زمانیکه برای مسئولین کمیت مهمتر از کیفیت است این وضعیت ادامه خواهد داشت.

بنابراین از دوستان خواهش می کنم بین خودتان دنبال مقصر نباشید، مقصر اصلی ماجرا این مسئولین ما هستند که جوانان را به این مسیرها سوق می دهند

saiedb55

New member
بنظر من که خودم زمانی علوم آزمایشگاهی بودم، توصیه می کنم دوستان این دو مقوله را باهم جمع نبندند.... این که به بچه های زیست خرده گرفته میشود که چرا به مقطع ارشد رشته های علوم پایه می آیند حرف درستی نیست... چون رشته این افراد هم علوم پایه هست و مطالبی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های علوم پایه تدریس می شود ارتباطی کمتری با تست های روتین آزمایشگاهی دارد و این افراد در مقاطع بالاتر معمولا مشکلی ندارند

ولی اینکه فارغ التحصیلان لیسانس زیست شناسی بجای فارغ التحصیلان لیسانس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه های تشخیص طبی بکار گرفته می شوند بنظر من سیاستی کاملا غلط و نادرست است. چون بنده به عینه شاهد بودم این دوستان در آزمایشگاه تشخیص طبی واقعا مشکل دارند بهر حال نتیجه این همه فارغ التحصیل زیست شناسی که هم از وزارت علوم ، هم از دانشگاه آزاد و هم از دانشگاه پیام نور می آیند این خواهد شد که برای امرار معاش(نه از سر سیری) به بازار کار بقیه رشته ها وارد خواهند شد و تا زمانیکه برای مسئولین کمیت مهمتر از کیفیت است این وضعیت ادامه خواهد داشت.

بنابراین از دوستان خواهش می کنم بین خودتان دنبال مقصر نباشید، مقصر اصلی ماجرا این مسئولین ما هستند که جوانان را به این مسیرها سوق می دهند
سلام ممنون بالاخره يکي پيدا شد حقيقت رو بگه
بچه هاي زيست فکر ميکنن اگه بيان ارشد و دکترا بگيرن بعد آزمايشگاه بزنن ما حسودي ميکنيم و ناراحت ميشيم غافل از اينکه ما با کار کردنشون با مدرک زيست توي آز مشکل داريم
در ثاني اينم جهت اطلاع دوستان زيست بگم که درسته که با دکترا بعد ده سال ميتونين آزمايشگا بزنين اما همينطور که گفتم بايد سه تا دکتر تک رشته با هم اين کارو انجام بدن و از همه مهمتر اينکه فقط و فقط آزمايشان مربوط به رشته اون سه نفر قابل پذيرشه در نتيجه هيچ وقت چنين آزمايشگاهي نميتونه احداث بشه ولي کساني که دکتراي علوم آزمايشگاهي دارن و يا پاتولو*يست ها به تنهايي حق احداث آزمايشگاهي رو دارن که مولتي پتانسيله.(منبعش بخشنامه تاسيس آزمايشگاه تشخيص طبي اداره تمور آزمايشگاههاست ميتونين برين مطالعه کنين)
پس بهتره از فکر زدن ـزمايشگاه دس بردارينو با مدرک ارشد يا دکتراتون دنبال تدريس باشين
ممنون

ayda

New member
توی جامعه ما چی سر جاش بوده که این دومیش باشه؟؟؟؟
این اتفاق تازه ای نیست که افراد تو شغلی غیر از تخصص خودشون مشغول میشن
برنامه ریزی هم قربونش برم که اینقد دقیقه
مسئولین هر روز صبح که بیدار میشن یه خواب دیدن برامون

biotek

New member
چرا دعوا؟

حالا که به لطف برو بچه های مهندسی پزشکی کارای ازماشگاهی رو دستگاه ها انجام میدن دیگه چه فرقی میکنه کی پشت دستگاه باشه این که دعوا نداره رفیق:black_eyed:

hossein8477

New member
به نظرم مشکل اول ما اینه که دقیقا نمیدونیم چی میخوایم! تاسیس دکترای حرفه ای یا جواز تاسیس آزمایشگاه!
دوم اینکه نمیدونیم چجوری باید حرکتی رو شروع کنیم! در واقع یه بزرگتر نداریم که بیوفته جلو واسمون کاری انجام بده. چنتا مجمع و انجمن بودن که اونام ظاهرا بیخیال ما شدن. حتی دیگه سایتشونم آپ نمیکنن!
به نظرم از وزیر بهداشت فعلی بخاری بلند نمیشه. البته بیشتر این بخار باید از طرف خود ما دانشجوها باشه که همه فقط میخوایم بندازیم گردن اون یکی!

حرف حسابه
ما اول باید بدونیم خودمون چی می خواهیم بعد با قدرت دنبال پیگیری کارا بریم و سعی کنیم که به دستشون بیاریم

بالا