نظر شما درباره رفنرس های بیوشیمی

کدوم کتاب رو مناسب تر میدونین در کل

• مجموع رای دهندگان
    0

حسان

Well-known member
البته استرایر رو هم برای بعضی موضوعات نیگاه کردم... بد نبود..

BBT

New member
مرسی کنجکاو
این تاپیک خواستم کمکی بشه برای دوستانی که میخوان کنکور 93 شرکت کنند که یه مقدار تو تصمیم گیریشون برای انتخاب رفنرس دقت بیشتری بکنن

fatalist

New member
منم خودم لنینجر و خوندم خیلی راضی بودم ازش البته در کنارش من ضروریات هم خوندم

leylii

New member
منم تبریک میگم بی بی تی ...
به نظر من هر 3 رفرنس لنینجر و هارپر و دولین و باید بخونه تا بتونه بیوشیمی و خوب بزنه چون این 3 کتاب مکمل هم هستند من سال اول لنینجرو خوندم و ی کتاب خلاصه شده رفتم سر جلسه بیو رو نتونستم بزنم سال بعد تصمیم گرفتم که هارپر و بخونم که فایده نداشت امسال هم که دولین و خوندم و رفتم سر جلسه دیدم که بلههه این 3 سال سوالها از دولین بود اما کسی که دولین و خوب متوجه می شه حتما قبلش هارپر و لنینجر و خونده ..دولین خیلی سخت توضیح داده ولی هارپر با زبان ساده تر توضیح داده البته هارپر خیلی شیرین هستش و خوب توضیح داده و اما لنینجر این کتاب مقدمه سر فصل ها رو گفته مثلا مقدمه کلی اسید چرب مثل الفبای بیو شیمی رو گفته پس به تنهایی لنینجر فایده نداره .کتاب هارپر هم بعضی از بیماریها رو گفته مثلا پخش خصوصیات p450 رو 2 3 تا از انزیمهاش و مثال زده ولی دولین همه ی آنزیمها و بیماریهای این فصل و فته پس همش لازمه

BBT

New member
مرسی لیلی
البته اینم باید در نظر بگیری که یه نفر تو یه سال نمیتونه هر سه کتاب رو بخونه و یه کتاب بهتره انتخاب کنه و روش مسط بشه حالا خودت اگه بخوای یه کتاب رو انتخاب کنی از بینشون دولین رو انتخاب میکنی درسته ؟

BBT

New member
دوستان درباره این که اصلا لازمه رفنرس خوند یا نه هم نظر خودتون رو بگین

leylii

New member
مرسی لیلی
البته اینم باید در نظر بگیری که یه نفر تو یه سال نمیتونه هر سه کتاب رو بخونه و یه کتاب بهتره انتخاب کنه و روش مسط بشه حالا خودت اگه بخوای یه کتاب رو انتخاب کنی از بینشون دولین رو انتخاب میکنی درسته ؟[/quote

بله بی بی تی دولبن و می خونم

leylii

New member
به نظر من کسی که می خواد بهداشت قبول بشه رفرنس بخونه چون عینا عینا عینا و تاکید میکنم عینا از رفرنس ها سوال می دهند .......البته من از تجربه ای که کردم میگم وگرنه رفرنس هم خوندنش راحت نیست و حوصله می خواد ..اما اگه سال اول کنکور کسی به من میگفت دولین و بخون همون کارو می کردم چون تمام سوالها از این کتاب بود و من متاسفانه آخر کار خوندمش ......

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT

roman30

New member
سلام .به نظر من لنینجر ترجمه رضا محمدی واقعا عالی و رونه اول باید از لنینجر شروع کنن .امسال خیلی از سوالا از لنینجر بود مثل سوالی که اکثرا جواب ندادن و در مورد حمله قلبی و ارتباطش با زنجیره انتقال الکترون بود .ضروریات بیو شیمی رضا محمدی هم میشه گفت خلاصه همین کتابه .توصیه من اینکه تا میتونن واسه بیو انرژی بزارن .هر چی بیو بخونی بازم کمه .هر یک درصد بیو 3 نمره میاره آخه درحالی که هر یک درصد زیست وشیمی فقط 0.75 نمره میاره .

admin

Active member
پرسنل مدیریت
طراحان سوال بیوشیمی وزارت بهداشت این چند سال اخیر از لنینجر به سمت دولین سوق پیدا کردند
توصیه بنده:
برای شروع: لنینجر ترجمه دکتر محمدی
برای استخراج نکات: دولین

ولی کتابی که انتشارات خسروی چاپ کرده عالی هستش با نام: بیوشیمی برای کنکور
برای کنکور بیوشیمی
که چکیده ای از لنینجر و دولین هست

BBT

New member
طراحان سوال بیوشیمی وزارت بهداشت این چند سال اخیر از لنینجر به سمت دولین سوق پیدا کردند
توصیه بنده:

برای کنکور بیوشیمی

ممنون اقای رییس :riz304:

bioshimi93

New member
توصیه بنده:

برای کنکور بیوشیمی
جناب ادمین از حضور سبزتان متشکریم.ممنون که پست گذاشتین.

majede

New member
توصیه بنده:

برای کنکور بیوشیمی

مرسی از حضورتون
درسته من اولین کتابی که خوندم و به بیوشیمی علاقمند شدم برای کنکور بود

fidelity

New member
اگه من بخوام بیوشیمی بالای 80 بزنم چه کتابیو بهم معرفی می کنید ؟

athena65

New member
درود به همگی
ادمین جان، لیلی جان، ببت جان،وام ج 1919 وهمهی اونایی که نظرشون با دولین هست میشه به طور کامل بگید کتاب دولین از کدوم مترجم رو بخریم ؟ (خصوصا برای ما که شهرستانی هستیم و امکان دسترسی به تکست رو نداریم وبا زمان 9ماه نمیشه تکست خوند) مرسی ممنونم بخاطر همه ی زحماتی که برای اطلاع رسانی متحمل میشین

athena65

New member
واقعا گیج شدم اول به خودم گفتم میرم احسانی ، ضروریات محمدی ولنینجر رو میخرم وبا تست گنجینه ی جعفر نژاد ادامه میدم
حلا مببینم تازه ترین اخبار میگه دولین وبخر با بیوشیمی برای کنکور از انتشارات خسروی ، بچه ها من چکار کنم ،
میخاستم دوماه (مهر وآبان )زبان و بیوشیمی رو یه دور بزنم، وبعدم با آزمونای سنا همه رو پیش ببرم ، ولی حالا واقعا به یه مشاوره قوی نیاز دارم ؟ کممممممممممممممممممممممممک(تب کردم)

athena65

New member
درود
برای پارسال بیوشیمی جعفر نژاد رو از رضا زاده تهیه کردم ( که بعد ها نزدیک عید یه دیگه هم دادن و بخاطر وقت کم نخوندمش) وبا گنجینه ی تست جعفر نزاد 3یا 4 دورشون کردم، وقتی رفتم سر جلسه یهو دیدم وای ورودی اطلاعاتم در برابر سوالا کمه، هرچه در توان داشتم گذاشتم ولی 40 زدم، برای زبان هم یه لحظه برگشتم تا به بیوها نگاهی بندازم و اینطوری پارسالو مفت و مجانی باختم، دیگه نمیخام اینطوری بشه ، میخام امسالو حتما قبول بشم، و ورودی اطلاعاتم ( اندوختم ) زیاد باشه لطافا همگی نظرتون رو بدین ؟ مرسی

BBT

New member
درود به همگی
ادمین جان، لیلی جان، ببت جان،وام ج 1919 وهمهی اونایی که نظرشون با دولین هست میشه به طور کامل بگید کتاب دولین از کدوم مترجم رو بخریم ؟ (خصوصا برای ما که شهرستانی هستیم و امکان دسترسی به تکست رو نداریم وبا زمان 9ماه نمیشه تکست خوند) مرسی ممنونم بخاطر همه ی زحماتی که برای اطلاع رسانی متحمل میشین
نتایج ارا رو نگاه کنین نظر اکثریت لنینجر بود

m14

New member
من رشته ام شیمی بوده به نظردوستان عزیز اگه این برنامه روپیاده کنم موفق میشم بیوروچند درصد بزنم ؟؟؟؟ اول ازروی احسانی بخونم (سه ماه پاییز) بعد لنینجرروهمراه ضروزیات شروع کنم(زمستان) بعدازعیدهم تستهای کتاب جعفرنژاد+دولین .... ممنون میشم اگه بگید کجاش اشکال داره؟؟؟

بالا