نظر شما درباره رفنرس های بیوشیمی

کدوم کتاب رو مناسب تر میدونین در کل

• مجموع رای دهندگان
    0

biomar

New member
مرسی مدیر بخش جان! :)

هارپری که دارم (29امین ویرایش) اولش نوشته سه فصل اضافه شده نسبت به ویراست قبلی!
فکر کنم این مطالب جدید وقتی اندازه سه فصله سوال خیز میشه باز داوطلبای قدیمیتر(!) اینو بهتر میدونن

دوستان استرایر ویراش هفتم انگلیسیش رو دانلود کردم
خیلی تغییرات ریز و درشت داره نسبت به ویراست ششم :(((
فقط اومدم بگم که شاید برای کسی دگ هم مهم باشه و بهتر انتخاب کنه :(
تنها ترجمه ای که ازش پیدا کردم انتشارات اطمینان مترجم محمد نژاد و پاسالار که با توجه به هارپرم حدس میزنم افتضاح باشه!!! اینم لینک
http://www.jafaripub.com/Pages/ItemSearch.aspx?by=author&id=103

آخرین ویرایش:

عسل 69

New member
مرسی مدیر بخش جان! :)

هارپری که دارم (29امین ویرایش) اولش نوشته سه فصل اضافه شده نسبت به ویراست قبلی!
فکر کنم این مطالب جدید وقتی اندازه سه فصله سوال خیز میشه باز داوطلبای قدیمیتر(!) اینو بهتر میدونن

دوستان استرایر ویراش هفتم انگلیسیش رو دانلود کردم
خیلی تغییرات ریز و درشت داره نسبت به ویراست ششم :(((
فقط اومدم بگم که شاید برای کسی دگ هم مهم باشه و بهتر انتخاب کنه :(
تنها ترجمه ای که ازش پیدا کردم انتشارات اطمینان مترجم محمد نژاد و پاسالار که با توجه به هارپرم حدس میزنم افتضاح باشه!!! اینم لینک
انتشارات جعفری

من این استرایر نشر اطمینان رو دارم ، کتاب بدی نیست

biomar

New member
آخه هارپر محمدنژاد-پاسالار رو خریدم خیلی ترجمش بده

عزیزم پس من دو ساعته خودمو کشتم میگم ویرایش هفتمشم ترجمه شده یا نه و چقدر فرق داره با ویراست ششم چرا هیچی نگفتی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:sad::smiliess (15):

آخرین ویرایش:

love virology

New member
درود براساس گفته استاد بیوشیمی ما پایه و اساس برای خوندن لنینجر یعنی ساختمان بیشتر روی لنینجر کار کنید متابولیسم روی استرایر/بحث های مولکولی لنینجر هم خوبه

Mohammad gh

New member
دوستان به نظر شما مطالعه 2-3 کتاب و از هر کدوم 10-20 صفحه خوبه یا انتخاب و مطالعه یه کتاب تا پایان و مطالعه کتاب بعدی؟

اگر وقتشو داری مطالعه ی چند کتاب بهترین روشه البته فقط در صورتی که یک سرفصل باشه
مثلا همانند سازی از لنینجر و دولین و استرایر اون وقت میبینی که وقتی کتاب کاملتر یعنی لنینجر رو خوندی میتونی همین مبحث رو تو ۲تا کتاب دیگه با سرعت ۱۰برابر بخونی و تموم کنی و اونا برات صرفا مکمل میشن
منکه دارم برای بیوتک دارم میخونم و بیوشیمی و سلولی هر۲ از منابع بیوتک هستن, معمولا فصول مشترک لودیش و لنینجر رو باهم میخونم اینجوری خیلی سریعتر پیش میرم و خیلی بهتر درک میکنم .بعد اگه وقت کردم سرهمون فصلا یه نگاهی مثلا به استرایر میندازم و میبینم که دیگه اسن حرفی اضافه تر برای گفتن در سایر منابع نمونده یا اگرم مونده نکات ریز وکوچیک

مجید دیجی

مدیر بخش
طراحان سوال بیوشیمی وزارت بهداشت این چند سال اخیر از لنینجر به سمت دولین سوق پیدا کردند
توصیه بنده:
برای شروع: لنینجر ترجمه دکتر محمدی
برای استخراج نکات: دولین

ولی کتابی که انتشارات خسروی چاپ کرده عالی هستش با نام: بیوشیمی برای کنکور
برای کنکور بیوشیمی
که چکیده ای از لنینجر و دولین هست

منم این کتاب رو خوندم کتاب خوب با نکات طلایی هست

nastaran8

New member
دوستان عزيز من هارپر رو ترجيح مى دم چون قسمتهاى متابوليسمش عاليه و بحثاى بالينى رو هم پوشش مى ده

آخرین ویرایش:

alij

New member
برای شیمی آلی من درسنامه جامع شیمی آلی انتشارات فرهنگو خوندم. کاملا برای شیمی آلی کافی بود که متاسفانه امسال سوالا آلی نبودن. یکی از دوستام که تربیت مدرس قبول شده شیمی آلی علی سیدی رو خونده
دو تا از دوستام تربیت مدرس قبول شدن اینم درصداشون:
اولی که انتخاب اولشم همون تربیت مدرس بوده:
بیوشیمی:70
زیست:90
شیمی:50
زبان:20
دومی که انتخاب دومیش بوده:
بیوشیمی:74
زیست:73
شیمی:30
زبان:45

امسال که تربیت مدرس پذیرش برای بیوشیمی نداشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

alij

New member
دوستان عزیز

من چند فصل از احس.انی رو خوندم اما احساس میکنم برای کنکور کافی نیست و خیلی خلاصه هست.
تصمیم داشتم بعد از اتمام احسانی تست جع.فر نژاد رو مطالعه کنم و همین دو منبعم باشن.

نظرتون چیه!؟ با این دو تا کتاب چند درصد میشه زد؟ آیا کتاب دیگه ای لازمه بخونم؟
برای بیوشیمی وزارت علوم چطور؟ احسانی کافیه؟

من خواهش میکنم فقط به دوستاتون جواب ندید!
به بقیه هم جواب بدید. بارها شده سوال کردم اما کسی جواب نمیده ولی همون سوالو اگه یکی دیگه بپرسه جواب داده میشه.
خب چرا واقعا؟
این کتابهایی که میفرمایید خوبن اما کامل نیستن ضروریات رضا محمدی بسیار کامل و خوبه بعلاوه اون 2تا کتاب اگر هم زمان کافی دارین که بیوشیمی دولین فوق العادهست

Azin E

New member
واسه تست کتاب گنجینه جعفر نژاد خیلی خوبه مخصوصا به خاطر پاسخنامه تشریحیش.سعی کنید پاسخنامشو با دقت بخونید.دسته بندیهاش قشنگه

shimidoost

New member
سلام.به منم کمک کنین.من میخوام ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم شیمی دارویی.منابع بیوشیمی رو دولین و لنینجر معرفی کرده.دیپلم تجربی ام و لیسانس شیمی محض دارم.برای بیوشیمی چی بخونم؟:sadsmiley:

XXIII

New member
نظرتون در مورد ضروریات بیوشیمی برای شروع چیه؟؟

به نام خدا
با سلام
ضروریات بیوشیمی ک.تاب فوق العاده ای هست که در اون شکی نیست
اما به نظر من برای شروع اصلاً خوب نیست
چون خط به خط ضروریات نکته ست و برای کسانی توصیه میشه که یه بیس حداقلی از بیوشیمی داشته باشن

موفق باشید

XXIII

New member
با سلام
نظرات هر کسی میتونه متفاوت باشه و البته در جای خودشون هدایت کننده و راهنما
به نظر من واسه رشته هایی غیر از بیوشیمی که این درس جز دروس امتحانیشون محسوب میشه خوندن یه رفرنس یه خورده زیادیه
به نظرم اگر بتونید یه خوب گیر بیاد خیلی جلو می افتین و یا کتاب هایی که بصورت خلاصه تر نوشته شدن
البته بستگی به تعداد و خصوصاً سطح سوالات بیوشیمی در رشته مورد نظر شما هم داره

پاینده باشید

carbon

New member
سلام بچه ها خوبین به نظرتون بین 3 تا رفرنس بیوشیمی لنینجر-دولین و استرایر هر کدوم تو یه بخش خاص خوب کار کردن ...میخوام قسمتای خوبه هر 3 کتابو بخونم لطفا کمک کنید که کدوم فصول رو از کدوم کتاب بخونم تا موفق تر شم ممنون هر کی تجربه خوندن هر 3 کتابو داشته بگه استفاده کنیم ممنون از همتون

carbon

New member
بچه ها چی شد من آخرش نتونستم تصمیم بگیرم در مورد رفرنس بین لنینجر و دولین و استرایر موندم یکی کمک کنه من هم علوم شرکت میکنم و هم بهداشت یه منبع میخوام که هر دو تا کنکور رو بالای 90 در صد ساپورت کنه.....ضروریات بیوشیمی رضا محمدی+گنجینه سوالات جعفرنژاد تایید شده فقط مونده یه رفرنس که برا سال بعد استارت کنم لطفا یکی کمکم کنه ممنونم

alireza-ja

New member
من زمان جوونیم ساختمان رو لنینجر میخوندم و متابولیسم رو استرایر. استرایر متابولیسم رو قابل فهمتر گفته.

majede

New member
سلام ما دانشگاه اساتید بیشتر لنینجر و دولین رو واسه امتحان معرفی میکنن اسمی از استرایر نمیارن!
لنینجر رو ساختمان بخون!
متابولیسم هم هارپر یا دولین!
استرایر رو نمیدونم

بالا