نظر شما درباره رفنرس های بیوشیمی

کدوم کتاب رو مناسب تر میدونین در کل

• مجموع رای دهندگان
    0

konjkave

New member
واسه چی نگرانید.راه حل شما پیش کنجکاو.خخخخخخخخخ
دوستای گلم واسه قبولی تو کنکور مهم خوندن مطالبی که در کنکور میاد نه کل مطالبی که در بیوشیمی هس.پس مواد لازم جهت خوندن درس بیوشیمی.ابتدا احسانی بعد حتما ضروریات به مقدار زیاد اضافه بشه و در کنار اینها گنجینه رو هم میریزیم.خوب بهم بزنید.دیگه غذا آماده سرو.در کنار اینها اگه یه کتاب آشپزی مثل لنینجر یا دولین داشته باشید خوبه هر جای کار به اشکال خوردین میتونید ازش استفاده کنید:riz277:
اینجوری گفتم جو عوض شه.استرس دیگه چیه؟فقط خوب بخونید و حسابی از زمان استفاده کنید همین کافیه:smilies-azardl (181:28:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT

missMahsima

New member
سلام دوستان
به نظرتون کدوم کتاب بیوشیمی در زمینه بالینی و پزشکی خوبه؟
من خودم اصول بیوشیمی لنینجر رو دارم ترجمه رضا محمدی. ولی چون دارم بر روی یه سری موضوعات بیوشیمیایی که بیشتر بالینی هست تحقیق می کنم به یه منبع خوب برای بالینی نیاز دارم
ممنون میشم اگه بگین
لطفا اگه انتشارات خاص یا مترجم خاصی هم مد نظر هست بگین

konjkave

New member
سلام دوستان
من خودم اصول بیوشیمی لنینجر رو دارم ترجمه رضا محمدی. ولی چون دارم بر روی یه سری موضوعات بیوشیمیایی که بیشتر بالینی هست تحقیق می کنم به یه منبع خوب برای بالینی نیاز دارم
ممنون میشم اگه بگین

سلام دوست عزیزم.درزمینه بالینی بیوشیمی هارپر و بیوشیمی دولین خیلی خوب هستن.مخصوصا هارپر خیلی کامل در مورد بیماریها توضیح داده:smilies:.هارپری که خودم دارم
خیلی از انتشاراتش راضی نیستم(انگار خلاصه اس) وگرنه معرفی میکردم.

آخرین ویرایش:

konjkave

New member
سلام به همه دوستان

میخواستم ببینم برای ارشد بیوشیمی باید چه درسهایی خونده بشه.؟؟؟

ممنون

سلام دوست عزیز
اگه منظورتون آزمون وزارت بهداشت:
1. بیوشیمی با ضریب 6
2. شیمی آلی و عمومی ضریب 2
3. مبانی زیست شناسی ضریب2
4. زبان عمومی
اگه سوالی در مورد منابع دارید در خدمتم.:sarma:

biomar

New member
دوستان عزیز

من چند فصل از احس.انی رو خوندم اما احساس میکنم برای کنکور کافی نیست و خیلی خلاصه هست.
تصمیم داشتم بعد از اتمام احسانی تست جع.فر نژاد رو مطالعه کنم و همین دو منبعم باشن.

نظرتون چیه!؟ با این دو تا کتاب چند درصد میشه زد؟ آیا کتاب دیگه ای لازمه بخونم؟
برای بیوشیمی وزارت علوم چطور؟ احسانی کافیه؟

من خواهش میکنم فقط به دوستاتون جواب ندید!
به بقیه هم جواب بدید. بارها شده سوال کردم اما کسی جواب نمیده ولی همون سوالو اگه یکی دیگه بپرسه جواب داده میشه.
خب چرا واقعا؟

BBT

New member
سلام دوستان
ممنون میشم اگه بگین

کتاب تیتز بهترین و کامل ترین کتاب در زمینه بیوشیمی بالینی

BBT

New member
دوستان عزیز

من چند فصل از احس.انی رو خوندم اما احساس میکنم برای کنکور کافی نیست و خیلی خلاصه هست.
تصمیم داشتم بعد از اتمام احسانی تست جع.فر نژاد رو مطالعه کنم و همین دو منبعم باشن.

نظرتون چیه!؟ با این دو تا کتاب چند درصد میشه زد؟ آیا کتاب دیگه ای لازمه بخونم؟
برای بیوشیمی وزارت علوم چطور؟ احسانی کافیه؟

من خواهش میکنم فقط به دوستاتون جواب ندید!
به بقیه هم جواب بدید. بارها شده سوال کردم اما کسی جواب نمیده ولی همون سوالو اگه یکی دیگه بپرسه جواب داده میشه.
خب چرا واقعا؟

بله همینوطره کتاب احسانی خلاصه است و به تنهایی کفایت نمیکنه
و در کنارش بهتره یه کتاب رفنرس یا حزوه خوبیکه داشته باشین رو بخونید
برای علوم بهتره استرایر رو رخونین
برای بهداشت متابولیسم هارپر خوبه
وساختمان هم میشه از رو لنینجر خوند
تست زنی رو هم به ماه اخر نندازین از الان با تستا اشنا بشین بهتره

BBT

New member
سلام دوست عزیزم.درزمینه بالینی بیوشیمی هارپر و بیوشیمی دولین خیلی خوب هستن.مخصوصا هارپر خیلی کامل در مورد بیماریها توضیح داده:smilies:.هارپری که خودم دارم
خیلی از انتشاراتش راضی نیستم(انگار خلاصه اس) وگرنه معرفی میکردم.

این هارپر که تازگی گرفتم انتشارات اندیشه رفیع ترجمه زیر نظر پروین پاسالار ویرایش 29 2012
کتاب خوبیه ترجمه اش هم راضیم

biomar

New member

بله همینوطره کتاب احسانی خلاصه است و به تنهایی کفایت نمیکنه
و در کنارش بهتره یه کتاب رفنرس یا حزوه خوبیکه داشته باشین رو بخونید
برای علوم بهتره استرایر رو رخونین
برای بهداشت متابولیسم هارپر خوبه
وساختمان هم میشه از رو لنینجر خوند
تست زنی رو هم به ماه اخر نندازین از الان با تستا اشنا بشین بهتره

ممنونم.

استرایر رو خریدم ویرایش ششم و چاپ 88 ترجمه ی رضا محمدی آییژ. خیلی قدیمیه؟ فروشنده نامرد گفت جدیدترین ویراست ترجمه شدش همینه
ولی تا ویرایش هفتم داره نمیدونم ترجمه شده یا نه ؟؟

هارپر هم انتشارات اندیشه رفیع خریدم همین که bbt گفتن. ترجمه محمد نژاد. بسیار بسیار بسیار بد و ثقیل آدم رغبت نمیکنه بخونه. :(

ترجمه ی بهتر ازین واسه هارپر میشناسید؟ و باز فروشنده ی نامرد گفت ترجمه رضا محمدی خیلی ساله نیست و قدیمیه!!!!!!! در صورتی که الان توی یه سایتی دیدم چاپ 90 داشت
چی کار کنم دوستااااااااااااااااان؟

آخرین ویرایش:

عسل 69

New member
ممنونم.

استرایر رو خریدم ویرایش ششم و چاپ 88 ترجمه ی رضا محمدی آییژ. خیلی قدیمیه؟ فروشنده نامرد گفت جدیدترین ویراست ترجمه شدش همینه
ولی تا ویرایش هفتم داره نمیدونم ترجمه شده یا نه ؟؟

هارپر هم انتشارات اندیشه رفیع خریدم همین که bbt گفتن. ترجمه محمد نژاد. بسیار بسیار بسیار بد و ثقیل آدم رغبت نمیکنه بخونه. :(

ترجمه ی بهتر ازین واسه هارپر میشناسید؟ و باز فروشنده ی نامرد گفت ترجمه رضا محمدی خیلی ساله نیست و قدیمیه!!!!!!! در صورتی که الان توی یه سایتی دیدم چاپ 90 داشت
چی کار کنم دوستااااااااااااااااان؟

من یه هارپر خریدم ۲ جلده ترجمه دکتر جعفرنژاده،انتشارات جعفری، به نظر من کتاب خوبیه

Ex!R

New member
من خودم هارپر ترجمه دکتر نیاورانی رو دارم ، ولی اصلا راضی نیستم ... ترجمش جالب نیست !
تعریف لنینجر رو شنیدم

biomar

New member
لنینجر که بحثش جداست. با هارپر که نمیشه مقایسه کرد. هارپر بخشای عمومی و ساختمان و اینهاش به نظرم خیلی خلاصه تر و ضعیف تر از لنینجره.
شک نکنید بهترین ترجمه لنینجر محمدیه. ولی جزئیات زیادی داره فقط بعضی فصلارو از لنینجر بخونید.

یکی استرایرم که فهمیدم قدیمیه گرچه ترجمش رضا محمدیه که خیلی کارشو دوس دارم
که این یکی خیلی زور داره! برا ارشد آخرن ویرایشو داشتن خیلی مهمه؟

Ex!R

New member
لنینجر که بحثش جداست. با هارپر که نمیشه مقایسه کرد. هارپر بخشای عمومی و ساختمان و اینهاش به نظرم خیلی خلاصه تر و ضعیف تر از لنینجره.
شک نکنید بهترین ترجمه لنینجر محمدیه. ولی جزئیات زیادی داره فقط بعضی فصلارو از لنینجر بخونید.

یکی استرایرم که فهمیدم قدیمیه گرچه ترجمش رضا محمدیه که خیلی کارشو دوس دارم
که این یکی خیلی زور داره! برا ارشد آخرن ویرایشو داشتن خیلی مهمه؟

به نظر شما برا رشته پزشکی هارپر کفایت می کنه ؟!
چون جدیدا وسوسه شدم برم لنینجر رو بگیرم،چون از هارپر چیزی سر درنمیارم !

biomar

New member
عسل جان به نظرت استرایرمو برم پس بدم ترجمه ویراست هفتمشو پیدا کنم؟ یا همین کافیه؟ دوستان دیگم بعدا اومدن خواهشا نظر بدن

BBT

New member
ویرایش های جدید یک کتاب معمولا زیاد تفاوتی با ویرایش قبلی ندارن
مگه این که مثلا رفرنسشون تغییر کنه مثلا یه سال متوسط قند خون رو که زده باشن سال بعد تغییر کن گزارش های جدیدتر برسه
یا این که روش های جدید اضافه بشه مثل بحث های جدید تو سرطان و ...
ولی اصل کتاب همونه و میتونین استفاده کنین

biomar

New member
به نظر شما برا رشته پزشکی هارپر کفایت می کنه ؟!
چون جدیدا وسوسه شدم برم لنینجر رو بگیرم،چون از هارپر چیزی سر درنمیارم !

برای واحد بیوشیمیتون میگید؟! والا در این مورد اطلاعی ندارم! لنینجر بیشتر عمومی مطالب بالینی نداره. اما پایه ایه و برای شروع اگه وقت زیاد باشه بی شک بهترین گزینست.

بالا