منابع ارشد تغذیه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

.Neda

New member
سلام بچه ها
لازمه حتما خوده كتاب كراوس انگليسيشو داشته باشيم
فاميلموون سوئده كتابو برام بيدا كرده 230هزار تومن وبهش بگم برام بفرسته يا لازم نيست

سلام روشا جان،نيازى به فرستادن كتاب نيست عزيز،اينجا كتاب هست،هم اوريجينال و هم افست.قيمتش هم كمتره.

behnaz b

New member
سلام ببخشید من واقعا یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده.چطور میشه مجوز مطب نداشت ولی 2 سال سابقه رژیم درمانی رو داشته باشیم :13:خواهش میکنم اگه میتونید لطف کنید و جواب بدین.واقعا احتیاج دارم .خیلی مررررررررررررررررررررررسیییییییییییییییییی:riz513:

negar91

New member
سلام ببخشید من واقعا یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده.چطور میشه مجوز مطب نداشت ولی 2 سال سابقه رژیم درمانی رو داشته باشیم :13:خواهش میکنم اگه میتونید لطف کنید و جواب بدین.واقعا احتیاج دارم .خیلی مررررررررررررررررررررررسیییییییییییییییییی:riz513:
توی بیمارستان کار کنی نیازی به مجوز مطب که نیست به همین سادگی به همین خوشمزگی :smiliess (3):

ir_pari

New member
سلا نگار جان
به نظر شما مبحث رزیم درمانی مهم هست یا نیست؟
اگه اشتباه نکنم توی این قسمت گفتید مهمه وتوی قسمت نظرات پیرامون آزمون گفتید رژیم درمانی مهم نیست

آخرین ویرایش:

negar91

New member
سلا نگار جان
به نظر شما مبحث رزیم درمانی مهم هست یا نیست؟
اگه اشتباه نکنم توی این قسمت گفتید مهمه وتوی قسمت نظرات پیرامون آزمون گفتید رژیم درمانی مهم نیست
خیلی مهم بود اما توی کنکور امسال در کمال ناباوری طراحای عزیز اصلا بهش اهمیت نداده بودن و فقط چندتا سوال خیلی ساده ازش اومده بود و اصلا قابل پیش بینی نیست سال دیگه این طراحا بخوان چه بلایی سرمون بیارن امسال که خیلی سوالا مشکل داشت خیلییییییییییییییییییییی

ir_pari

New member
مرسی نگار جون،پس تا جایی که من متوجه شدم اصول تغذیه کراوس، ترجمه دکتر فرزاد شیدفر و جلد اول غذا و تغذیه درمانی کراوس، ترجمه سیمین وثوق مکمل همدیگه هست و جلد دوم با کتاب شیدفر مشترک هست که در صورت مطالعه کتاب شیدفر نیازی بهش نیست،درسته؟
و اینکه باید این دو کتاب و فیزیولوژی گایتون به طور کامل مطالعه بشه ولی از اون جایی که مباحث بیوشیمی لنینجر بیشتر از چیزی هست که ازش سوال طرح میشه میتونم از کتاب خانم دکتر پروین پاسالار استفاده کنم،درست متوجه شدم؟
ببخش اینقدر اذیتت میکنم،چون رشته من تغذیه نبوده با این کتاب ها آشنایی ندارم و به همین خاطر اینقدر مزاحمت میشم.

فیروزه خیلی قشنگ و جامع سوالو مطرح کرده لطفا جواب بدید نگارجون

negar91

New member
فیروزه خیلی قشنگ و جامع سوالو مطرح کرده لطفا جواب بدید نگارجون
بهتره از بچه هایی که قبول شدن بپرسید اما من در حدی که میدونم میگم
متاسفانه کتاب رژیم همین کتاب سیمین وثوق توی بازار هست ( و کتاب 2 e که زیاد واسه کنکور کاربردی نیست واسه اطلاعات عمومی بد نیست اما نه واسه کنکور ) که من به شخصه با کتابای ایشون مشکل دارم چون خیلی ناقص و پراکنده اند واسه بقیه مطالب اصول تغذیه کرواس دکتر شیدفر یا دکتر کشاورز یا دکتر خلیلی
واسه رژیم بهتره از رو جزوه بخونید
فیزولوژی هم اگه وقتشو داری و حوصله هم داری گایتون اگه هم مثل من خیلی سرت شلوغه کتاب چکیده فرقی هم نداره ترجمه کی باشه
بیوشیمی هم بیوشیمی برای کنکور پاسالار که همه ازش راضی اند منم خودم با وجودی که فقط چند فصلشو خوندم راضی بودم

دوستانی که از رشته های دیگه میخوان ارشد تغذیه شرکت کنن توجه کنن که برای کتاب کراووس ترجمه کامل وجود نداره و کتابهای ترجمه که هست خیلی پراکنده است و معلوم نیست با خوندن این کتابها بشه کل مطلب رو پوشش داد . اگه میخواین مطمئن باشین که کامل میخونین یا رفرنس انگلیسی بخونید یا جزوه اساتیدی که کامل ترجمه کردند.چون حجم کتاب زیاده هر کسی که کامل ترجمه میکنه هیچ وقت ترجمشو بعنوان کتاب بیرون نمیده،بلکه اونو بعنوان جزوه با قیمت خیلی بالاتر از کتاب اصلی میفروشه!!!!! ولی دروس دیگه اینطور نیست خوشبختانه.

ir_pari

New member
جزوه اساتید رو از کجا گیر بیارییییم؟مهتاب جان شما شیراز نیستید؟
بچه های رشته تغذیه که جزوه دانشگاهشونو دارن کسی شیراز نیست؟
:((

نه متاسفانه دوست عزیزم شیراز نیستم. در ضمن جزوه دانشگاهی به درد کنکور ارشد نمیخوره. شنیدم جزوه سنا و جزوه دکتر طریقت هر دو جزوه های خوبی هستن.

ir_pari

New member
بچه های عزیز چه کتاب تستی برا تغذیه خوبه؟که تست های هر فصلی رو تفکیک کرده باشه؟

.Neda

New member
بچه های عزیز چه کتاب تستی برا تغذیه خوبه؟که تست های هر فصلی رو تفکیک کرده باشه؟

سلام به دوستان،دوست عزيز تا جائى كه من ميدونم كتاب جامعى براى تست تغذيه موجود نيست،اما كتاب iqb هست كه تستها تفكيكى هستن اما باسخ تشريحى ندارن،جزوه دكتر طريقت هم اخر هر مبحث تست اورده شده اما جواب نداره.

siavash

New member
سلام به دوستان،دوست عزيز تا جائى كه من ميدونم كتاب جامعى براى تست تغذيه موجود نيست،اما كتاب iqb هست كه تستها تفكيكى هستن اما باسخ تشريحى ندارن،جزوه دكتر طريقت هم اخر هر مبحث تست اورده شده اما جواب نداره.
حق با شماست.در ضمن خیلی از جوابهای iqb اشتباست و خیلی قابل اتکا نیستن..ندا خانم شما جزوه دکتر طریقت رو دارید؟

frf

New member
سلام بچه ها...
چرا واسه تغذیه انقدر نگرانین.. یه جزوه طریقت پیدا کنید بخونین کافیه... من همونو خوندم 70 زدم هرچند من سه تا سوالو خودم اشتباه کردم غلط زدم.. کلا همه ی سوالا برام آشنا بود.. فقط از همین الان جزوه رو خوب و کال بخونین

jirjirak

New member
یعنی اصلا کتاب لازم نیست و فقط این جزوه که گفتین کافیه؟!

یعنی اصلا کتاب لازم نیست و فقط این جزوه که گفتین کافیه؟!
فقط این جزوه خودش 1000 یا 2000 صفحه است ولی هرچی لازم باشه در حد دکترا داره.من خریدم ولی اشتباه کردم که نخوندمش اگه میخوندم نتیجم بهتر میشد.رفتم جزوه متفرقه خوندم.دوست من 2 ماه جزوه طریقت خوند حدود75 یا 80 زد.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا