منابع ارشد تغذیه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nilset

New member
مشاوره

با سلام .من فارغ التحصيل رشته پرستاري هستم مي خوام ارشد علوم تغذيه شركت كنم اگه ميشه لطفاً رفرنسهاي فارسي درس تغذيه رو معرفي كنيد ممنونم

somy

New member
سلام.اگه یه نفر لطف کنه و به من بگه که برای ارشد میکروب چه کتابهایی رو برای درس باکتری بخونم ممنون میشم.آیا جاوتز و مورای کافیه یا واکر رو هم باید خوند؟ممنون

hadis90

New member
با سلام
من دانشجوي كارشناسي تغذيه هستم ...
اينم معرفي منابع ارشد
بيوشيمي : هارپر و دولين
فيزيولوژي :گايتون
تغذيه :كتاب كراوس
زبان : عمومي

و يه پيشنهاد ..اين كه اگه شما واسه پزشكي امتحان بدي شانس قبوليتون بيشتره چون منابعتون بيشتر شبيه آن هاست ...

nilset

New member
با سلام
من دانشجوي كارشناسي تغذيه هستم ...
اينم معرفي منابع ارشد
بيوشيمي : هارپر و دولين
فيزيولوژي :گايتون
تغذيه :كتاب كراوس
زبان : عمومي

و يه پيشنهاد ..اين كه اگه شما واسه پزشكي امتحان بدي شانس قبوليتون بيشتره چون منابعتون بيشتر شبيه آن هاست ...

با سلام. hadis90 خيلي ممنونم فقط كتاب كراوس كدام مترجم رو بخونم .بيوشيمي رو هم دارم از لنينجر مي خونم؟ ضمناً كتاب كراوس كافيه؟
در مورد پيشنهادتون ...من ورودي 80 هستم و شرط سني رو ندارم و نمي تونم شركت كنم.

dilak

New member
بچه ها کتاب esm را برای زبان گفتنااون چه جور کتابی هست یه توضیح بدید

hadis90

New member
با سلام واسه زبان بهتره 504 لغت برای تافل بگیری و کتاب تست لزگی ..
و برای کراوس من خودم ترجمه فرزاد شیدفر گرفتم ..فکرکنم به این راحتی این ترجمش گیر نیاد ولی ....
برای بیوشیمی هم انینجر خوبه ولی هارپر ساده تر گفته وگرنه از منابع هم هست لنینجر ..........

nilset

New member
با سلام واسه زبان بهتره 504 لغت برای تافل بگیری و کتاب تست لزگی ..
و برای کراوس من خودم ترجمه فرزاد شیدفر گرفتم ..فکرکنم به این راحتی این ترجمش گیر نیاد ولی ....
برای بیوشیمی هم انینجر خوبه ولی هارپر ساده تر گفته وگرنه از منابع هم هست لنینجر ..........

سپاسگذارم hadis90 از راهنماييتون.با آرزوي موفقيت براي شما

negar91

New member
بیوشیمی لنینجر
فیزیولوژی گایتون
اصول تغذیه کراوس ( به زبان انگلیسی رفرنس اصلیه )
زبان پرشکی و 504 و تافل

negar91

New member
بله عریرم اگه اینارو کامل بخونی کافیه فقط مباحث رژیم درمانی رو خیلی وقت بذار چون بیشتر سوالای تغذیه از این بخشه

negar91

New member
سلام فرزبن جان
اسم کتاب غذا و تغذیه درمانی کراوس ترجمه سیمین وثوق انتشارات حیان
البته فقط جلد اول کتاب رو تهیه کن. موفق باشی

negar91

New member
لینک دوم دقبقا همون کتابی بود که مد نظر من بود مرسی از لینک هایی که معرفی کردی. درباده رژیم و تغذیه کتاب های زیادی هست اما بهتره از رفرنس اصلی استفاده کنی که کتاب کرواس به زبان انگلیسیه ممکنه اولش سخت باشه اما زود کامل همشو متوجه میشی. اما ترجمه های آقای شیدفر و خانم خلدی هم عالیه
من ترم 7 کارشناسی هستم و مشغول گذروندن کارآموزیم

negar91

New member
سلام پگاه عزیز من منابع ارشدو با یه تاپیک بههمین اسم قبلا معرفی کردم اما بازم به خاطر تو اینجا مینویسمشون
فیریلوژی گایتون
بیوشیمی لنینجر
اصول تغذیه کراوس ( به زبان اصلی )
زبان پزشکی 1 و 2
کتاب زبان 504 و تافل

negar91

New member
سر فصل ها شامل :
انرژی- مواد مغذی و متابولیسم آنها - تعادل آب و الکترولیت ها و اسید و باز - تغذیه در دوران بارداری و شیردهی - تغذیه نوزادان - تغذیه در کودکی - تغذیه در سالمندی - بررسی وضعیت رژیمی و بالینی- داده های آزمایشگاهی در بررسی وضعیت تغذیه - تغذیه در جامعه - راهنمای برنامه ریزی غذایی
و همون طور که گفتم این کتاب مبحث رژیم درمانی رو نداره و باید از کتاب های دیگه استفاده کنی.
و مبحث تغذیه در بحران ها و دوران نوجوانی و تداخل غذا و دارو رو باید از روی کتاب اصلی کراوس که به زبان انگلیسیه بخونی

negar91

New member
وجود داره اما اصل کتاب معتبرتره
کتاب غذا و تغذیه درمانی کراوس ترجمه سیمسن وثوق برای مبحث رژیم درمانیه

negar91

New member
درسته اما مطالب مدرن و کراوس خیلی شبیه به همه یکیشو بخونی کافیه

negar91

New member
خواهش میکنم امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم هر وقت سوالی داشتی در خدمتم

ND_05

New member
سلام دوستان
من دانشجوی زیست شناسی ام ولی عاشق تغذیه ام به نظرتون خوندن همین منابع واسم کافیه و می تونم خودمو به بچه های تغذیه برسونم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا