منابع ارشد تغذیه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Firouzeh

New member
سلام بچه ها
من رشته ام صنایع غذایی هست و میخوام برای ارشد تغذیه شرکت کنم اما با درسا آشنایی ندارم.امسال شنیدم که یکی منابع تغییر کرده بود،درسته؟میشه منو راهنمایی کنین و بگین باید چه منابعی رو بخوانم؟نوشته هاتونو خواندم ولی هنوز باورم نمیشه که این منابع برای ارشد کافی باشه،چون منابع رشته خودم زیاده شاید برام باور کردنش سخته و میخواستم بدونم که اگه همین منابع رو فقط بخوانم میتونم نتیجه بگیرم؟
اصول تغذیه کراوس، بیوشیمی لنینجر، فیزولوژی پزشکی گایتون، 504 واژه و زبان پزشکی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

negar91

New member
سلام بچه ها
من رشته ام صنایع غذایی هست و میخوام برای ارشد تغذیه شرکت کنم اما با درسا آشنایی ندارم.امسال شنیدم که یکی منابع تغییر کرده بود،درسته؟میشه منو راهنمایی کنین و بگین باید چه منابعی رو بخوانم؟نوشته هاتونو خواندم ولی هنوز باورم نمیشه که این منابع برای ارشد کافی باشه،چون منابع رشته خودم زیاده شاید برام باور کردنش سخته و میخواستم بدونم که اگه همین منابع رو فقط بخوانم میتونم نتیجه بگیرم؟
اصول تغذیه کراوس، بیوشیمی لنینجر، فیزولوژی پزشکی گایتون، 504 واژه و زبان پزشکی.
کاملا درسته
عزیزم تعداد منابع کمه اما هر منبع کلیییییییییییییییییییییییییییییییییییه مثلا همین تغذیه 1200 طفحه اس یا فیزیولوژی دوجلده هر جلدشم نزدیک 700 صفحه
وای زبان تافل و امیر لزگی هم هست

Firouzeh

New member
مرررررسی نگار جان،یه دنیا ممنون.راستش فکر نمیکردم که حجم کتاب ها تا این حد زیاد باشه و الان که گفتی متوجه شدم که همین ها کفایت میکنه:riz304:
به من کتاب انگلیسی برای دانشجویان علوم پزشکی لزگی رو گفته بودن،کتاب تست هست؟زبان پزشکی تألیف چه کسی هست؟
ممنون عزیزم

Firouzeh

New member
برای بیوشیمی لنینجر ترجمه کامل هم وجود داره؟بهترین و کامل ترین ترجمه برای چه کسی و چه انتشاراتی هست؟

negar91

New member
به نظر من که هر ترجمه ای که زیر نظر خانم پروین پاسالار باشه روان و قابل فهمه ولی من یه کتاب دیگه بت پیشنهاد میکنم بیوشیمی برای کنکور زیر نظر پروین پاسالار یا جزوه های دکتر ملکی
خوندن کل کتاب لنینجر واقعا وقت گیر و طاقت فرساست از طرفی هم خیلی مطالبش اضافه تر از حدیه که واسه کنکور میاد

Firouzeh

New member
ممنون نگار جون،راستش همیشه از خواندن حجم زیاد فراری بودم و ترجیح میدادم که حجم کمتری رو به دفعات بیشتری بخوانم،از طرفی هم میخوام وقتی که صرف میکنم بی نتیجه نباشه و برای همین از اینکه راهنماییم میکنی ممنونم.

negar91

New member
لطفا فارسی تایپ کنید
همه فصلای گایتون جز سرفصلای امتحانه.
جلد 2 سیمین وثوقه درباره ماکرو و میکرو نوترینت هاست که کتاب شیدفر واسه این مبحثا بهتره

Firouzeh

New member
مرسی نگار جون،پس تا جایی که من متوجه شدم اصول تغذیه کراوس، ترجمه دکتر فرزاد شیدفر و جلد اول غذا و تغذیه درمانی کراوس، ترجمه سیمین وثوق مکمل همدیگه هست و جلد دوم با کتاب شیدفر مشترک هست که در صورت مطالعه کتاب شیدفر نیازی بهش نیست،درسته؟
و اینکه باید این دو کتاب و فیزیولوژی گایتون به طور کامل مطالعه بشه ولی از اون جایی که مباحث بیوشیمی لنینجر بیشتر از چیزی هست که ازش سوال طرح میشه میتونم از کتاب خانم دکتر پروین پاسالار استفاده کنم،درست متوجه شدم؟
ببخش اینقدر اذیتت میکنم،چون رشته من تغذیه نبوده با این کتاب ها آشنایی ندارم و به همین خاطر اینقدر مزاحمت میشم.

Firouzeh

New member
راستی میشه لطف کنی و بهم بگی که کتاب بیوشیمی لنینجر ترجمه دکتر ملک نیا و بیوشیمی برای کنکور دکتر پروین پاسالار و فیزیولوژی پزشکی گایتون ترجمه دکتر نیاورانی برای چه نتشاراتی هست؟برای فیزیولوژی کتاب نیاورانی خوبه و کامل هست یا کتاب کس دیگه ای رو بگیرم؟

neda30

New member
تقریبا همه صفحات این بخش رو خوندم.خیلی اطلاعات خوبی دادین بچه ها
ممنون
فقط تورو خدا یکی به من بگه من پرستاری می خونم می تونم ارشد علوم تغذیه بدم؟
بعد اگه قبول شم میشم مثه کسایی که از اول تغذیه خوندن؟یعنی حق مطب و رژیم دادن و بالین و ...؟
متشکرم
راستی این خ دکتر پاسالار استاد ما بوده ها! ماهه!
الان نوشته هاتونو خوندم ذوق کردمممممممممم

شکلات

New member
راستی میشه لطف کنی و بهم بگی که کتاب بیوشیمی لنینجر ترجمه دکتر ملک نیا و بیوشیمی برای کنکور دکتر پروین پاسالار و فیزیولوژی پزشکی گایتون ترجمه دکتر نیاورانی برای چه نتشاراتی هست؟برای فیزیولوژی کتاب نیاورانی خوبه و کامل هست یا کتاب کس دیگه ای رو بگیرم؟

منم مطالب این تاپیک را خوندم سوالهای فیروزه خانوم را اگر وقت کردین لطفا جواب بدین من دوست دارم بدونم

شکلات

New member
یک چیز دیگه اینجا کسی هست برنامه ریزی درسی ازمون سنا را داشته باشه تو سایت من ندیدم
چون فکر کنم ازمونهای اخر رسیده برنامه زماندی ازمونها هم تو سایت دیگه نیست اگه کسی داره در راه خدا بزارید منم ببینم
مسییی

شکلات

New member
لطفا اگه کسی اطلاعی داره فصلها و بخشهای مهم بیوشیمی و تغذیه را معرفی کنه
یا اگه جایی هست این اطلاعات را داشته باشه معرفی کنه

و همین طور تعداد سوالهایی که از قسمتهای مهم تغذیه.بیوشیمی و فیزیو وزبان در امتحان ارشد ...

sanaaz

New member
سلام ومیخواستم بدونم اگه تو درس زبان ضعیف باشم شانس قبولی ارشد تغذیه رو دارم؟باید چیکار کنم؟

sanaaz

New member
سلام ومیخواستم بدونم اگه تو درس زبان ضعیف باشم شانس قبولی ارشد تغذیه رو دارم؟باید چیکار کنم؟

یاسمن

New member

سلام
دوست گلم شما با اطلاعات الانتون تو کنکور شرکت نمی کنید که اگر از الان شروع کنید به خوندن زبان برای کنکور سال آینده دیگه ضعیف نخواهید بود . منابعی مثل 504 ، تافل ، کنکور سالهای گذشته و یک کتاب ساده ی گرامر رو بخونید می تونید حداقل زبان رو 50 بزنید و انشالله شانس قبولی هم خواهید داشت .

rosha

New member
سلام بچه ها
لازمه حتما خوده كتاب كراوس انگليسيشو داشته باشيم
فاميلموون سوئده كتابو برام بيدا كرده 230هزار تومن وبهش بگم برام بفرسته يا لازم نيست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا