منابع ارشد تغذیه + تصاویر کتابها

نوتر

New member
سلام نوتر گرامی
یه سوال داشتم اگه بیمشیمی هارپر جلد یک رو بخونیم نیازی به خوندن ضروریات بیوشیمی هست؟ متن کدوم یک راحت تره
با تشکر

سلام ممنونم
از نظر متن و راحتی بیوشیمی ضروریات چون به قلم نویسنده فارسی هست ملموستره
بیوشیمی هارپر جلد 1 فقط قسمتی از بیوشیمی متابولسم رو پوشش میده. اصلا از نظر بخش ساختار وضعیت خوبی نداره. نوعی تکمیل کننده ی کتابای دیگه است تو بخش ساختار.خودش نمیتونه کفایت کنه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

setare88

New member
سلام ممنونم
بیوشیمی هارپر تک جلدی فقط قسمتی از بیوشیمی متابولسم رو پوشش میده. اصلا از نظر بخش ساختار وضعیت خوبی نداره. نوعی تمکیل کننده ی کتابای دیگه است تو بخش ساختار.خودش نمیتونه کفایت کنه
ممنون از راهنمایی تون.ببخشید احتمالا سوالم تکراریه ضروریات هم به تنهایی کافی نیست؟

- - - Updated - - -

سلام ممنونم
بیوشیمی هارپر تک جلدی فقط قسمتی از بیوشیمی متابولسم رو پوشش میده. اصلا از نظر بخش ساختار وضعیت خوبی نداره. نوعی تمکیل کننده ی کتابای دیگه است تو بخش ساختار.خودش نمیتونه کفایت کنه
ممنون از راهنمایی تون.ببخشید احتمالا سوالم تکراریه ضروریات هم به تنهایی کافی نیست؟

نوتر

New member

- - - Updated - - -

خواهش میکنم
به نظر من کافی شاید نباشه
چون اگه بخان سوالات رو سخت بدن نمیتونید جواب بدین

powered

New member
آقای نوتر برای بیوشیمی به جزضروریات چی بخونیم که خیالمون راحت و منابعمون کافی باشه؟

نوتر

New member
آقای نوتر برای بیوشیمی به جزضروریات چی بخونیم که خیالمون راحت و منابعمون کافی باشه؟
البته من برای بچه های امتحان ارشد تغذیه پیشنهاد دارم
متابولیسم لیپید و پرو و کربوهیدارت رو لاقل از هارپر بخونند. کتاب برای کنکور بیوشیمی رو هم به ضروریات اضافه کنن بهمراه تست گنجینه و آی ...کیو ..بی دیگه منبع بیوشمی نه برای ارشد حتی برای دکترا هم کامل میشه

gentle

New member
سلام دوستان
من رشتم تغذیه نبوده ولی میخوام تغذیه امتحان بدم
سوال من از جناب نونر اینه که این منابعی که در صفحه اول و دوم هست برای من که رشتم چیزه دیگه ای بوده مناسبه؟
بعدش یه سوال دیگه اینکه این کرواس دوتاس؟ یکیش اصول تغذیه ؟ و یکش رژیم درمانی و تغذیه که دو جلده؟ درسته؟ و اگه درسته کتاب اصلی که باید برای ارشد بخونیم کدومه؟

سپاس

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من رشتم تغذیه نبوده ولی میخوام تغذیه امتحان بدم
سوال من از جناب نونر اینه که این منابعی که در صفحه اول و دوم هست برای من که رشتم چیزه دیگه ای بوده مناسبه؟
بعدش یه سوال دیگه اینکه این کرواس دوتاس؟ یکیش اصول تغذیه ؟ و یکش رژیم درمانی و تغذیه که دو جلده؟ درسته؟ و اگه درسته کتاب اصلی که باید برای ارشد بخونیم کدومه؟

سپاس

mehrshad.namdar

New member
کراس یک جلده و کلا تغذیه از دوقسمت بیسیک و رزیم تشکیل شده. مثلا بیسیک مربوط به انرزی کربوهیدرات چربی ویتامین پروتئین و رزیم مثلا رزیم درمانی در بیماری کلیوی .کراس تو ایران کتابش کامل نیست و باید بخرید . ها هم زیاده که میتونید ج ز ووه رو تهیه کنید

- - - Updated - - -

کراس یک جلده و کلا تغذیه از دوقسمت بیسیک و رزیم تشکیل شده. مثلا بیسیک مربوط به انرزی کربوهیدرات چربی ویتامین پروتئین و رزیم مثلا رزیم درمانی در بیماری کلیوی .کراس تو ایران کتابش کامل نیست و باید بخرید . ها هم زیاده که میتونید ج ز ووه رو تهیه کنید

shima69

New member
:bunnyearsmiley::smilies-azardl (113دوستان گل تغذیه' چه اونهایی که امسال قبول شدن به سلامتی'چه اونهایی که ایشالا سال آینده قبولن' یه سوال داشتم' به نظرتون ی نورآبادی خوبه بخونه آدم واسه دست گرمی?!یا اینکه همین منابعی که تو این تاپیک اومده برای فیزیو فقط کار بشن?
و اینکه سنا رو بیشتر وقت بذارم کتاباشو یا ?
کدوم بهتره?
مرسی از همگی 'موفق باشید :thanks:
بازم مرسی

آخرین ویرایش:

shima69

New member
یه ندایی درونم میگه:
کیست که مرا یاری کند?
...

- - - Updated - - -

یه ندایی درونم میگه:
کیست که مرا یاری کند?
...

celine

New member
به نظر من همین منابعی که مهسا جون گفتن کافیه وقتی ایشون تونستن با این منابع تهران قبول شن پس دیگه به نظرم کافیه دیگه

shima69

New member
آها درسته عزیزم مرسی
فقط آخه من مشکلم اینه که به همه ی اون منابع دسترسی ندارم' خواستم اینا رو جایگزینش کنم
مدیر تاپیک هم نظرشون همینه?
جزوات moein چی ? هیچکی اسمی ازش نمیبره! کاش نمیخریدم
:sadsmiley:
:sad::65d6a5d6s:

shima69

New member
آها درسته عزیزم مرسی
فقط آخه من مشکلم اینه که به همه ی اون منابع دسترسی ندارم' خواستم اینا رو جایگزینش کنم
:14:

نوتر

New member
آها درسته عزیزم مرسی
:sad::65d6a5d6s:

مدیر تاپیک که شمایین
:riz304:
اما به هر حال نظرات متفاوته. من به شخصه اعتقاد دارم باید بدون ریسک سر جلسه رفت.
شاید سوالات اون سال سخت باشه.
به هر حال جز..وات مع...ین که به هیچ عنوان به درد نمیخورن
سنا رو هم من ندیدم ولی فکر نکنم لاقل برا رشته تغذیه حرفی برای گفتن داشته باشند

shima69

New member
درسته ' موافقم' منتها به نظرتون برای بین الملل قبول شدن ام کافی نیستن? یعنی کلا ببوسم بذارمشون کنار?
آخه تو شهر ما فقط این نمایندگی داشت کتابهایی ام که شما معرفی کردین نبود 'باید سفارش میدادم بیارن'منم تنبلی کردم رفتم نمایندگی پاک مغزمو شستشو داد اون خانومه!!! کل پک رو خریدم!!!!! :65d6a5d6s:

کاش اول با شماها مشورت میکردم بعد میخریدمشون.
:sad:

نوتر

New member
درسته ' موافقم' منتها به نظرتون برای بین الملل قبول شدن ام کافی نیستن? یعنی کلا ببوسم بذارمشون کنار?
آخه تو شهر ما فقط این نمایندگی داشت کتابهایی ام که شما معرفی کردین نبود 'باید سفارش میدادم بیارن'منم تنبلی کردم رفتم نمایندگی پاک مغزمو شستشو داد اون خانومه!!! کل پک رو خریدم!!!!! :65d6a5d6s:

کاش اول با شماها مشورت میکردم بعد میخریدمشون.
:sad:

از این اتفاقا زیاد میفته. فرض کنید اون پول رو گم کردین

در هر حال باید هدفتون رو بالا در نظر بگیین. اگر از الان به فکر بین الملل باشید چه بسا روز نتایج نتیجتون پایین تر باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: melinaa

shima69

New member
بله کاملا درست میگین' ممنونم از راهنماییتون آقا یا خانم نوتر
امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید
:rose:

- - - Updated - - -

بله کاملا درست میگین' ممنونم از راهنماییتون آقا یا خانم نوتر
امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید
:rose:

با سلام و خسته نباشيد. ممنون از موضوعات و مطالب مفيد که گذاشتين. من عضو جديدم. قصد دارم ارشد تغذيه شرکت کنم ليسانس زيست عمومي هستم. از دوره ليسانسم هم خيلي ساله ميگذره. تغذيه رو دست دارم. شايد الان براي شروع مطالعه کمي دير باشه ولي به اميد خدا تلاشم رو ميکنم. جناب نوتر من منابعي رو که شما گذاشتين بررسي کردم. مصاحبه با رتبه هاي برتر رو هم خوندم و مطالب تو مباحث ديگه. براي درس تغذيه ج زوه ط ر ي ق ت خيلي گفته شده. اين رو از کجا ميشه تهيه کرد؟ و چند صفحه هست و قيمتش لطفا؟ و اينکه مال چه سالي هست؟ همين ط ر ي ق ت با اون دو جلد تست تشريحي آي کيو بي دکتر محمدزاده کافي هست براي تغذيه؟
يا کتاب اصول تغذيه کراوس دکتر شيدفر با اون دو جلد تست تشريحي کافيه؟ بنا به پيشنهاد خودتون در صفحه اول.
ممنون ميشم از پاسختون

- - - Updated - - -

با سلام و خسته نباشيد. ممنون از موضوعات و مطالب مفيد که گذاشتين. من عضو جديدم. قصد دارم ارشد تغذيه شرکت کنم ليسانس زيست عمومي هستم. از دوره ليسانسم هم خيلي ساله ميگذره. تغذيه رو دست دارم. شايد الان براي شروع مطالعه کمي دير باشه ولي به اميد خدا تلاشم رو ميکنم. جناب نوتر من منابعي رو که شما گذاشتين بررسي کردم. مصاحبه با رتبه هاي برتر رو هم خوندم و مطالب تو مباحث ديگه. براي درس تغذيه ج زوه ط ر ي ق ت خيلي گفته شده. اين رو از کجا ميشه تهيه کرد؟ و چند صفحه هست و قيمتش لطفا؟ و اينکه مال چه سالي هست؟ همين ط ر ي ق ت با اون دو جلد تست تشريحي آي کيو بي دکتر محمدزاده کافي هست براي تغذيه؟
يا کتاب اصول تغذيه کراوس دکتر شيدفر با اون دو جلد تست تشريحي کافيه؟ بنا به پيشنهاد خودتون در صفحه اول.
ممنون ميشم از پاسختون

نوتر

New member
ممنون ميشم از پاسختون

- - - Updated - - -

ممنون ميشم از پاسختون
با سلام
با توجه به اینکه صحبت در مورد جز...وه خاص در سایت قدغن هست من فقط به این بسنده میکنم که بله جز...وه نام برده و کتاب نام برده تست اگر با دقت خونده بشه کفایت خواهد کرد. به شرطی که خوب خونده بشه. کتاب شیدفر هم برای تکمیل درشت مغذی ها و ریز مغذیه ها لازمه

بالا