منابع ارشد تغذیه + تصاویر کتابها

Narges69

New member
سلام

ممنون واقعا.اجرتون با امام حسين:smiliess (1):
در مورد زبانم كمي توضيح بديد.لزگي كافيه ؟ اينم بگم زبانم خيلي ضعيفه.

farzane.sa

New member
خواهش میکنم
اون رو نخونید از خود کتاب گایتون خوب خوب بخونید مشکلتون حل میشه
بجز فصل ورزش و فصل قبل از اعصاب تو جلد 2
و فصل متابویسم که نمیخاد.
تولید مثل و اعصاب و سلولهای خونی رو میتونید از 2e بخونید.

ممنون,خيلي لطف كردي نوتر جان, از كجا ميتونم رتبه و درصدهاي قبول شده هاي امسال رو داشته باشم? نه فقط رتبه هاي برتر رو, حتي اخرين رتبه برام مهمه. به نظرتون شركت كردن تو ازمونهاي ازمايشي خيلي مهمه يا نه? اخه تو شهر ما برگزار نميشه

نوتر

New member
ممنون,خيلي لطف كردي نوتر جان, از كجا ميتونم رتبه و درصدهاي قبول شده هاي امسال رو داشته باشم? نه فقط رتبه هاي برتر رو, حتي اخرين رتبه برام مهمه. به نظرتون شركت كردن تو ازمونهاي ازمايشي خيلي مهمه يا نه? اخه تو شهر ما برگزار نميشه

خواهش میکنم

ساده بگم بچه ها به این راحتیا درصد واقعیشونو نمیگن. منظورم بچه های اینجا نیستا. کلی گفتم

اصولا سال به سال میانگین درصد ها فرق دارن. که بستگی به سطح سوالات و تعداد پذیرش داره

ولی برای قبولی حتمی شما میانیگن 60 به بالار و حتما در نظر بگیرین. البته سالی که من شرکت کردم 62% میانگین قبول نشد

farzane.sa

New member
خواهش میکنم

ساده بگم بچه ها به این راحتیا درصد واقعیشونو نمیگن. منظورم بچه های اینجا نیستا. کلی گفتم

اصولا سال به سال میانگین درصد ها فرق دارن. که بستگی به سطح سوالات و تعداد پذیرش داره

ولی برای قبولی حتمی شما میانیگن 60 به بالار و حتما در نظر بگیرین. البته سالی که من شرکت کردم 62% میانگین قبول نشد

اها,متوجه شدم,ممنون, فقط نوتر جان سوال اخرم بي جواب موند, بي زحمت زحمت اونم بكش,مرسي

نوتر

New member
اها,متوجه شدم,ممنون, فقط نوتر جان سوال اخرم بي جواب موند, بي زحمت زحمت اونم بكش,مرسي

آها ببخشید دخدرم چشام سو نداره ندیدم:riz277:

به نظر من هیچ کنکور آزمایشی لازم نیست شرکت کنید.
کنکورهایی که برا رشته تغذیه هست رو به دلیل اینکه مو..سسات پول خرج نکنن و طراح خوب نیارن میدن دست یه عده دانشجوی پارتی دار و البته بی سواد(ببخشید رک گفتم) که اونا سوال طرح کنن. که حتی با کوچیکترین متدهای طرح سوال کنکوری هم آشنایی ندارند.
برا همین غیر استاندارد هستند. همشون. هیچ استثنایی هم ندارند.

Lgm

New member
سلام جناب نوتر من کارشناسی زیست عمومی دارم ومیخوام سال دیگه علوم تغذیه شرکت کنم البته تازه به جمع شما پیوستم وازونجایی که کسی رو ندارم ازش کمک بگیرم با دیدن مشاوره های صادقانه شما تصمیم گرفتم از شما کمک بخوام اول اینکه شما اگه جای من بودید واسه ارشد چه رشته ای رو شرکت میکردید بنظرتون من تصمیم درستی گرفتم با اینکه خیلی تحقیق کردم اما بازم دو دلم:33:

نوتر

New member
سلام جناب نوتر من کارشناسی زیست عمومی دارم ومیخوام سال دیگه علوم تغذیه شرکت کنم البته تازه به جمع شما پیوستم وازونجایی که کسی رو ندارم ازش کمک بگیرم با دیدن مشاوره های صادقانه شما تصمیم گرفتم از شما کمک بخوام اول اینکه شما اگه جای من بودید واسه ارشد چه رشته ای رو شرکت میکردید بنظرتون من تصمیم درستی گرفتم با اینکه خیلی تحقیق کردم اما بازم دو دلم:33:

ولا من اگه الان بخوام نظر خودم رو رک رو راست بگم شاید شما برداشتتون بر خلاف منظور من باشه.

من به شما صادقانه میگم:
ارشد هیچ رشته ای تو علوم پزشکی ارزش خوندن نداره. مسیر وزارت بهداشت ایران فقط از دو رشته پزشکی و دندانپزشکی میگذره والسلام.
بقیه اصن بود و نبودشون لاقل برا وزارت بهداشت اصلا مهم نیست.
ولی خب یه سری رشته ها هستند که کیفیتشون بهتره نسبت به رشته های دیگه (ارشد)
اصولا یه سری رشته داریم یه سری گرایش
مثلا بیوشیمی هنوز بیس کارشناسیش جا نیفتاده.
مثلا ایمنولوژی بیس نداره و فقط ارشد داره. مثال بود فقط
وقتی تو این رشته ها قبول میشین دیگه هیچ کس بر هیچ کی برتری نداره از نظر بزرگان اون رشته. یکی از زیست اومده و یکی از تغذیه و یکی از آزمایشگاه.

البته داخل پرانتز باید گفت الان حساسیت تو علوم پزشکی به رشته زیست بیشتر شده. حقیقته.و مخالف ورود دوستان زیست در همه ی رشته ها شدند.

رشته های که بیس دارند مثل تغذیه و ژنتیک یکم وقتی از رشته های دیگه میان ارشد بین دست و پا گم میشن. یعنی چی ؟ یعنی اینکه تو دوره ی ارشد یکم حق رو میدن به دانشجوهایی که بیسشون همون رشته بوده.

ببخشید من نظرم کلی بود.

powered

New member
سسلام به مهسا جان ،آقاي نوتر،نگار جان و نرگس جان

يه سوال داشتم:كتاب آي كيو بي براي فيزيولوژي لازمه يا 500تست؟براي فيزيو تست چي بزنم؟

نوتر

New member
سسلام به مهسا جان ،آقاي نوتر،نگار جان و نرگس جان

يه سوال داشتم:كتاب آي كيو بي براي فيزيولوژي لازمه يا 500تست؟براي فيزيو تست چي بزنم؟

مجموعه سوالات چهار گزینه ای اصغر قاسمی
آی ..کیو بی فیزیولوژی

هر دوش

powered

New member
ممنون آقای نوتر از زحمات بی کرانتون.برای فیزیولوژی فرمودید خون از 2eعلوم پایه بخونیم منظورتون فصل گردش خونه یا فصل سلول های خونی و ایمنی و انعقاد خون؟
وهمچنین در مورد تولید مثل ٬تو فصلش هورمون هاروهم توضیح داده .هورمونارو هم بخونم یا فقط از تولید مثل بخونم؟

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
ممنون آقای نوتر از زحمات بی کرانتون.برای فیزیولوژی فرمودید خون از 2eعلوم پایه بخونیم منظورتون فصل گردش خونه یا فصل سلول های خونی و ایمنی و انعقاد خون؟
وهمچنین در مورد تولید مثل ٬تو فصلش هورمون هاروهم توضیح داده .هورمونارو هم بخونم یا فقط از تولیدمثلش شروع کنم؟

- - - Updated - - -

وهمچنین در مورد تولید مثل ٬تو فصلش هورمون هاروهم توضیح داده .هورمونارو هم بخونم یا فقط از تولیدمثلش شروع کنم؟

خواهش میکنم. منظورم سلول های خونی هست. اسم فصل خون هست
تولید مثل صرفا خودش از 2E بخونید. هورمون رو باید کامل از کتاب کاملتر بخونید

موفق باشید:riz304:

khodaei

New member
خدا قوت داداش نوتر عزیز:rose:
یه سوال دارم،بیوشیمی احسانی رو تازه گرفتم شما خوندینش؟
جعفرنژاد رو دارم خوندمش ولی به تنهایی واسه من خیلی نتیجه نداد.
به نظرتون این احسانی رو که گرفتم بخونم خوبه یا برم ضروریات رو بگیرم یا لنینجر و هارپر رو مکمل بخونم با توجه به اینکه فرمودید ساختار لنینجر سره و متابولیسم هارپر؟؟
از بس زیاده منابع آدم گیج میزنه چی بخونه:1dco2x0p1lilzhfpg1t

- - - Updated - - -

به نظرتون این احسانی رو که گرفتم بخونم خوبه یا برم ضروریات رو بگیرم یا لنینجر و هارپر رو مکمل بخونم با توجه به اینکه فرمودید ساختار لنینجر سره و متابولیسم هارپر؟؟

passenger95

New member
سلام نوتر عزیز. ممنون از تموم راهنماییهاتون. بنظرتون بیو هارپر با مقدمه دکتر پاسالار و برگردان دکتر نیاورانی میتونه جایگزین برای هارپری ک خودتون معرفی کردین باشه؟

نوتر

New member

- - - Updated - - -

سلام رویا خانم
ببخشید من پیامتون رو ندیده بودم

به نظرم برا رشته های غیر بیوشیمی کتاب ضروریات بهتره. خیر من نخوندم احسانی رو ولی ازش شنیدم از دوستام
به نظرم شما که رشتت غیر بیوشیمیه دنبال خود لنینجر نری بهتره

چون گسترده است و جز تلف کردن وقت و مبهم بودن چیزی عایدت نمیشه.
برای ساختار بهتره از کتاب ضروریات در وهله ی اول و همون جعفرنژاد که در دست دارید بخونید. البته ساختار هارپر هم فقط بخش لیپید وکربوهیدرات بخونید خوبه(خیلی هم کم نوشته)

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
سلام نوتر عزیز. ممنون از تموم راهنماییهاتون. بنظرتون بیو هارپر با مقدمه دکتر پاسالار و برگردان دکتر نیاورانی میتونه جایگزین برای هارپری ک خودتون معرفی کردین باشه؟

با سلام

کتابی رو که معرفی کردین رو من ندیدم
اما اگر چنانچه این کتاب متنش روان و قابل پذیرش از طرف خودتون باشه ایرادی نداره

khodaei

New member
سلام رویا خانم

به نظم برا رشته های غیر بیوشیمی کتاب ضروریات بهتره. خیر من نخوندم احسانی رو ولی ازش شنیدم از دوستام

برای ساختار بهتره از کتاب ضروریات در وهله ی اول و همون جعفرنژاد که در دست دارید بخونید. البته ساختار هارپر هم فقط بخش لیپید وکربوهیدرات بخونید خوبه(خیلی هم کم نوشته)
مرسی از راهنماییتون:riz304:

- - - Updated - - -

سلام رویا خانم

به نظم برا رشته های غیر بیوشیمی کتاب ضروریات بهتره. خیر من نخوندم احسانی رو ولی ازش شنیدم از دوستام

مرسی از راهنماییتون:riz304:

atash

New member
نوتر عزیز از زمانی که برای ما میذارید و جواب سوالاتمونو با حوصله و دقیق می دید از شما کمال تشکر را داریم و دعای خیر ما همیشه بدرقه راهت است... :riz304::riz304:

setare88

New member
خواهش میکنم
اون رو نخونید از خود کتاب گایتون خوب خوب بخونید مشکلتون حل میشه
بجز فصل ورزش و فصل قبل از اعصاب تو جلد 2
و فصل متابویسم که نمیخاد.
تولید مثل و اعصاب و سلولهای خونی رو میتونید از 2e بخونید.
سلام نوتر گرامی
یه سوال داشتم اگه بیمشیمی هارپر جلد یک رو بخونیم نیازی به خوندن ضروریات بیوشیمی هست؟ متن کدوم یک راحت تره
با تشکر

بالا