منابع ارشد تغذیه + تصاویر کتابها

p30rayan

New member
سلام دوستان
من رشته بهداشت محیط هستم
و میخوام ارشد تغذیه برم
ولی هر کی یه چی میگه
میشه کسی از دانشجویان ارشد و یا دکتری تغذیه راهنمایی کنند که برای دروس زیر چه کتاب ها و جزوات کدوم استادها و کدوم بخونم؟
1-تغذیه
2-فیزیولوژی
3-بیوشمی

در ضمن من تا الان هیچکدوم از این درس ها رو نداشتم

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من رشته بهداشت محیط هستم
و میخوام ارشد تغذیه برم
ولی هر کی یه چی میگه
میشه کسی از دانشجویان ارشد و یا دکتری تغذیه راهنمایی کنند که برای دروس زیر چه کتاب ها و جزوات کدوم استادها و کدوم بخونم؟
1-تغذیه
2-فیزیولوژی
3-بیوشمی

در ضمن من تا الان هیچکدوم از این درس ها رو نداشتم

1390

New member
سلام.من شدیدا به اسم نیاز دارم.چطوری میتونید بهم بگین؟

mehrshad.namdar

New member

شدیدا به اسم نیاز دارید؟ چه اسمی؟ متوجه منظورتون نشدم

- - - Updated - - -

1390

New member

- - - Updated - - -

به اسم .شرمنده موقع تایپ جا افتاده
جزززززززززززززززززووووهههههههههه
سایت پاکش میکنه

mehrshad.namdar

New member
در چه موردی؟ تغذیه بیوشیمی فیزیولوژی؟
فیزیو دکتر قاسمی
بیو
تغذیه دکتر زراتی محمدزاده و طریقت همه خوبن

mehrshad.namdar

New member
برای تست گنجینه سوالات جعفرنژاد کافی هست ؟

توصیه من اینه که جواب تست های گنجینه رو کامل مسلط بشید و تست های یی رو هم کامل بزنید. تست هایی که بلد نیستید و یا براتون زیادی سخت بود علامت بزنید و برای دفعه بعد فقط همون تست ها رو کار کنید. 6400 تست داره . زیاد وقت نمی گیره یک بار زدنش. به نظر من از دست ندید تست ها رو. باعث میشه با نحوه تست ها اشنا بشید و درصدتون بره بالا

starsky

New member
توصیه من اینه که جواب تست های گنجینه رو کامل مسلط بشید و تست های یی رو هم کامل بزنید. تست هایی که بلد نیستید و یا براتون زیادی سخت بود علامت بزنید و برای دفعه بعد فقط همون تست ها رو کار کنید. 6400 تست داره . زیاد وقت نمی گیره یک بار زدنش. به نظر من از دست ندید تست ها رو. باعث میشه با نحوه تست ها اشنا بشید و درصدتون بره بالا
خیلی ممنون
ببخشید من چندتا سوال دیگه هم دارم
1-من فیزیولوژی گایتون 2006 رو دارم اونو بخونم خوبه یا یه چاپ جدیدتر بگیرم یا کلا برم فیزیولوژی گانونگ بگیرم ?
2- من چون میخوام برای سال دیگه تغذیه بخونم گفتن که( بحث های رژیم درمانی سال دیگه تغییر میکنه فقط باید تغذیه اساسی بخونی ) برای این تغذیه اساسی چه کتابی میتونم بخونم ?
بازم ممنون از پاسخ هاتون

mehrshad.namdar

New member
برای فیزیولوژی همون گایتون خوبه و میتونید درصد بالایی بزنید. بنلوین و گانونگ دیگه اصلا نیازی نیست بخونید. سعی کنید با تست به مباحث مسلط بشید.
بیسیک رو از رو کراس بخونید. اگر بخوان خیلی وسواس نشون بدید میتونید مادرن رو هم بخونید ( به نظر من نیازی نیست ). بعضی از اساتید گفتن می خواد رفرنس برای دکترا تغییر کنه ولی تا این کار انجام بشه طول می کشه . بعید میدونم برای سال دیگه باشه این تغییرات.

New member
برای فیزیولوژی همون گایتون خوبه و میتونید درصد بالایی بزنید. بنلوین و گانونگ دیگه اصلا نیازی نیست بخونید. سعی کنید با تست به مباحث مسلط بشید.
بیسیک رو از رو کراس بخونید. اگر بخوان خیلی وسواس نشون بدید میتونید مادرن رو هم بخونید ( به نظر من نیازی نیست ). بعضی از اساتید گفتن می خواد رفرنس برای دکترا تغییر کنه ولی تا این کار انجام بشه طول می کشه . بعید میدونم برای سال دیگه باشه این تغییرات.

ارشد تغذیه وزارت بهداشت شرکت کردم
میدونم دیر شده ولی میخوام همین سه ماه رو بخونم
اقا مهرشاد گفتن بیسیک رو از کراس بخونیم. تغذیه اساسی چی؟
و همینطور بیوشیمی که دو تا منبع گذاشتن رو هم راهنمایی کنید لطفا
خیلی ممنون

mehrshad.namdar

New member
بیسیک همون تغذیه اساسی هست. رژیم رو هم از کراس بخونید. بیشتر سوالات از کراس طرح میشه. تو زمان باقی مونده رو مادرن زمان نزارید.
الان اگه شروع کردید برای فیزیو ضروریات فیزیو دکتر حائری رو بخونید چون فرصت خوندن گایتون نیست.
بیوشیمی هم ضروریات دکتر محمدی کتاب خوب وروونی هست که تو زمان باقیمانده میتونه مفید باشه.
عکس کتاب ها رو دوست خوبمون نوتر تو تاپیک گذاشته میتونید پیدا کنید و از روی اونها منابع رو تهیه کنید.

tarannom51

New member
سلام وممنون از اطلاعات خیلی خوبتون مهسا جان.
یه سوالی واسم پیش اومده شما تو صفحه اول کتاب هارپر با مقدمه پاسالار و گایتون با برگردان نیاورانی گذاشتین درسته؟
رو جلدشون که اینو نوشته یا منظورت کتاب زبان اصلی هست. ممنون میشم جواب بدی:33:

/

mehrshad.namdar

New member
دوست عزیز تو همین تاپیک کلی بچه ها رو در مورد منابع راهنمایی کردند. اگر به تاپیک ها سر بزنی میتونی جواب تمام سوالات رو بگیری. اگر هم مشکلی بود میتونی به بچه ها پیام بدی و جوابت رو بگیری.موفق باشی

nafas1995

New member
سلام نوتر عزیز مگه نباید برای بیوشیمی لنینجر خوند؟؟؟؟
و این که میشه کتاب مادرن رو نخوند وبا تست زدن مطالبی که در کراس نیست رو یاد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrshad.namdar

New member
و این که میشه کتاب مادرن رو نخوند وبا تست زدن مطالبی که در کراس نیست رو یاد گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟
با لنینجر جواب نمی گیرید و متن اش هم سخته. رضا محمدی و پاسلار مطالب لنینجر رو هم داره و بیان ساده تری هم داره.
میشه بجای مادرن از تست ها مطالبی رو یاد گرفت ولی ریسک نکنید بهتره!!

- - - Updated - - -

با لنینجر جواب نمی گیرید و متن اش هم سخته. رضا محمدی و پاسلار مطالب لنینجر رو هم داره و بیان ساده تری هم داره.
میشه بجای مادرن از تست ها مطالبی رو یاد گرفت ولی ریسک نکنید بهتره!!

aref.m

New member
سلام دوستان، من چون پایه تغزیه ام ضعیفه می خواستم این درسو تو یکی از آموزشگاه ها کلا.س برم. ولی نمی دونم کدوم یکی از استادا بهترن، لطفا اگه اطلاع دارید بهم کمک کنید.

۱. محمد زاده: م. خلیل ی
۲. دعائی: م. نخبگا.ن
۳. ایمانی-طلایی: م.انوا.ر دانش
۴. بازیار: م.سنا پزشکی
۵. زراتی: م.پزشکی

یا اگه استاد دیگه ای میشناسید ممنون میشم بهم معرفی کنید. ممنون از راهنمایی تون:riz304:

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member
با خوندن جزوات میشه تغذیه رو بالا زد. نیازی به رفتن نیست. فرقی نمی کنه کدوم برید. به نظر من بیشتر از اینکه اموزنده بودن اش مهم باشه ، قرار گرفتن در جو درس خوندن و تلاش و رقابت با سایرین هست که با ایجاد انگیزه به ادم کمک می کنه.

- - - Updated - - -

با خوندن جزوات میشه تغذیه رو بالا زد. نیازی به رفتن نیست. فرقی نمی کنه کدوم برید. به نظر من بیشتر از اینکه اموزنده بودن اش مهم باشه ، قرار گرفتن در جو درس خوندن و تلاش و رقابت با سایرین هست که با ایجاد انگیزه به ادم کمک می کنه.

بالا