مطالعه ی گروهی ارشد ایمنولوژی ..93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

PMN

New member
گزارش یکشنبه 3 ساعت ایمنی 1 ساعت زبان
دوشنبه 2 ساعت ایمنی 2 ساعت زیست 1 ساعت بیو

Immunity

Well-known member
کتاب جنوی میگه نوع یکه!! تیپ دو میشه واکنش مثل پنی سیلین!!

golabatun

New member
با سلام خدمت بچه ها ایمنی
من توی این مدت نمیدونم چرا سایت باز نمیشد فک میکردم کلا قطعه
از فردا میام گزارش

eeeeeeehsan

New member
گزارش:

دیروز روز کار بود فقط 1 ساعت بیوشیمی.
امروز هم 4 ساعت بیوشیمی.
فردا هم که سیزده به دره ولی سعی می کنم درسه رو بخونم.

nastaran8

New member
با اجازه آبجی مارلیکم بگم
این جواب طبق جذوه دکتره
شوک آنافیلاکسی درازدیاد حساسیت تیپ 1و2و3دیده میشه.در 2و3ناشی از کمپلکس ایمنی هستش..
از همه دوستان بابت پاسخاشون ممنونم با این حساب اگر در هر سه نوع حساسیت دیده میشه جواب باید چیو انتخاب کنیم چون همشون در گزینه ها دیده میشه؟!
سوالم اینه شوک انافیلاکسی در چه نوع حساسیتی دیده میشه؟۱- تیپ ۱ 2- تیپ ۲ 3- تیپ ۳ 4-تیپ ۴

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member

از همه دوستان بابت پاسخاشون ممنونم با این حساب اگر در هر سه نوع حساسیت دیده میشه جواب باید چیو انتخاب کنیم چون همشون در گزینه ها دیده میشه؟!
سوالم اینه شوک انافیلاکسی در چه نوع حساسیتی دیده میشه؟۱- تیپ ۱ 2- تیپ ۲ 3- تیپ ۳ 4-تیپ ۴

من نظرم اینه اگه پول نداری تیپ 2، اگه پول داری و شتاب میخوای تیپ 5، اگه نه تیپ 6 بهترینه، اوتوماتیک هم هست برو حالش رو ببر...:motat:

:tonguesmiley: :smiliess (3):

من نظرم اینه اگه پول نداری تیپ 2، اگه پول داری و شتاب میخوای تیپ 5، اگه نه تیپ 6 بهترینه، اوتوماتیک هم هست برو حالش رو ببر...:motat:

:tonguesmiley: :smiliess (3):

ای ول ای ول افرین

میگم بچه ها من این فصل رو خیلی وقت پیش خوندم ولی فکر کنم تیپ 3 باشه

آسمون

New member

عزیزم خاستم آدرس تستوبگی چون گاهی پیش میاد ماصورت سوالوبدمتوجه میشیم.من تستارو نگاکردم تنهاسوالی که چشمم بهش خوردو عنوان سوک آنافیلاکسی داشت سوال110فصل ازدیادحساسیت بود.اگه منظورتو هم همین تست باشه بخاطرتزریق گاماگلوبین کزاز ما تشکیل کمپلکس ایمنی خاهیم داشت پس میشه تیپ3
اما اگه بازم سوالت همین که خودت گفتی باشه در درجه اول ج تیپ 1هس

- - - Updated - - -

عزیزم خاستم آدرس تستوبگی چون گاهی پیش میاد ماصورت سوالوبدمتوجه میشیم.من تستارو نگاکردم تنهاسوالی که چشمم بهش خوردو عنوان سوک آنافیلاکسی داشت سوال110فصل ازدیادحساسیت بود.اگه منظورتو هم همین تست باشه بخاطرتزریق گاماگلوبین کزاز ما تشکیل کمپلکس ایمنی خاهیم داشت پس میشه تیپ3
اما اگه بازم سوالت همین که خودت گفتی باشه در درجه اول ج تیپ 1هس

آسمون

New member
گلاب جون خوش اومدی به خونه خودت...
دیروز4س ایمنی:400تاتست

- - - Updated - - -

گلاب جون خوش اومدی به خونه خودت...
دیروز4س ایمنی:400تاتست

Avid.93

New member
سلام دوستای عزیز یه سوال دارم
شوک انافیلاکسی مربوط به کدوم نوع حساسیت میشه و چرا؟

دوست عزیز سندروم آنافیلاکسی در واکنش به آلرژن هایی مثل پنی سیلین، بادام زمینی و... جزو واکنش های ازدیاد حساسیت نوع یک محسوب میشوند.

Immunity

Well-known member
دوست عزیز سندروم آنافیلاکسی در واکنش به آلرژن هایی مثل پنی سیلین، بادام زمینی و... جزو واکنش های ازدیاد حساسیت نوع یک محسوب میشوند.

دقیقااااااااا......ولی کم خونی ناشی از مصرف پنی سیلین حساسیت تیپ 3ه.....

Avid.93

New member
دقیقااااااااا......ولی کم خونی ناشی از مصرف پنی سیلین حساسیت تیپ 3ه.....

کم خونی رو نمیدونم...ولی کلا هر نوع واکنش ازدیاد حساسیت فوری که در طی چند ثانیه تا دقیقه در برخورد دوم با آلرژن ایجاد میشه جزو نوع یکه که حساسیت به پنی سیلین هم جزو همین دسته است.
ازدیاد حساسیت نوع سه به دلیل تخریب بافت با واسطه کمپلکس ایمنی و عدم پاکسازی کمپلکس ورسوب آن و در نهایت تخریب بافت ایجاد میشه.مثل گلمرونفریت یا روماتوئید آرتریت...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا