مطالعه ی گروهی ارشد ایمنولوژی ..93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nastaran8

New member
سوال اینه:
بیماری در حین vip(رادیوگرافی کلیه ها با ماده حاجب) دچار شوک آنافیلاکسی میشود کدامیک از پدیده های ایمونولوژیک زیر در شوک وی بیشتر موثر است ؟
حساسیت شدید تیپ 1
حساسیت شدید تیپ۳
فعال شدن کمپلمان
حساسیت شدید تیپ ۴
جواب گزینه ۳ چرا؟

nastaran8

New member
یه سوال دیگه هم دارم
کهیر آلرژیک مینواند به علت کدام نوع از واکنشهای ازدیاد حساسیت بروز مینماید؟
تیپ ۱و۲
تیپ ۲و۳
تیپ ۱و۳
تیپ ۲و۴

golabatun

New member
من که هنوز به این فصل نرسیدم
اما پنی سلین میتونه هر 4تا تیپ ازدیاد حساسیت رو ایجاد کنه
متلا تیپ 1 با واسطه Ig E
تیپ 2 با واسه M ,G

golabatun

New member
سوال اینه:
بیماری در حین vip(رادیوگرافی کلیه ها با ماده حاجب) دچار شوک آنافیلاکسی میشود کدامیک از پدیده های ایمونولوژیک زیر در شوک وی بیشتر موثر است ؟
حساسیت شدید تیپ 1
حساسیت شدید تیپ۳
فعال شدن کمپلمان
حساسیت شدید تیپ ۴
جواب گزینه ۳ چرا؟

نسترن جان
اصلا کمپلمان توی تیپ2 و3 دخالت داره برای پاک سازی خون
توی تیپ 1 فعالیتی نداره

Immunity

Well-known member
سوال اینه:
حساسیت شدید تیپ 1
حساسیت شدید تیپ۳
فعال شدن کمپلمان
حساسیت شدید تیپ ۴
جواب گزینه ۳ چرا؟
راستشوبخای یخورده سخته..بین گزینه 1و3 شک میکنه ادم...ولی بنظرم 3میشه چوناگه حاجب تزریق وریدی باشه کمپلمان فعال میکنه..درصورتی ک تیپ 1 رو ما تو بافت شاهدیم

آسمون

New member
چی بگم!بچه هازحمت ج دادن روکشیدن...ایمونو، دکتر سلام رسوند...گف اگه کم و کسری دارین به بزرگی خودتون ببخشین!
آخ چقد حال میده تورواذیت کنیم...اصن به اسم این...آلرژی داری...ازدیاد حساسیت شما تیپ چنده؟!بابا این تن بمیره من تعصب ندارم رواین شخص و جد وآبادش!

biology89

New member
همگی خسته نباشید!خداقوت
بچه ناشر کتاب اصول و روش های سرولوژی دکتر پاکزاد چیه؟آخرین چاپشم برا چه سالیه؟
کتاب برای کنکور ایمنی چطوره؟

چی بگم!بچه هازحمت ج دادن روکشیدن...ایمونو، دکتر سلام رسوند...گف اگه کم و کسری دارین به بزرگی خودتون ببخشین!
آخ چقد حال میده تورواذیت کنیم...اصن به اسم این...آلرژی داری...ازدیاد حساسیت شما تیپ چنده؟!بابا این تن بمیره من تعصب ندارم رواین شخص و جد وآبادش!

بقول گلاب هست پنیسیلین تمام حساسیت هارو ایجاد میکنه
دکتر هم نقش پنی سیلین رو برای من بازی میکنه:smilies:

nastaran8

New member
نسترن جان
اصلا کمپلمان توی تیپ2 و3 دخالت داره برای پاک سازی خون
توی تیپ 1 فعالیتی نداره
گلابتون جان بله میدونم کمپلمان در تیپ 1 فعالیت نداره میخواستم ببینم با اینکه حسایت تیپ ۳ بین جوابها هست چرا گزینه فعال شدن کمپلمان جواب درسته؟

eeeeeeehsan

New member
همگی خسته نباشید!خداقوت
بچه ناشر کتاب اصول و روش های سرولوژی دکتر پاکزاد چیه؟آخرین چاپشم برا چه سالیه؟
کتاب برای کنکور ایمنی چطوره؟

سلا و خداقوت شما

والا کتابش که نشر انتشارات نور دانش هست، تلفن : 08 73 41 66 ,021
سالش رو هم اطلاع ندارم از خود انتشارات یا کتابفروشی ها بپرسید.
برای کنکور ایمنی رو من خودم دو هفته ای هست شروع کردم و در حال مطالعه هستم. خلاصه و نکته بندی و مختصر و مفید گفته، کتاب خیلی خوبیه ولی واسه کنکور رشته ما من خودم ابوالعباس رو هم گذاشتم جلوم و هرجاش رو نفهمیدم از رو عباس و شکل هاش کمک میگیرم، شما هم اگه می بینی به شکل و توضیح رو و زیر شکل نیاز داری یا بیخیال این کتاب بشو یا یدونه ابوالعباس هم بگیر، چون این کتاب اصلاً شکل نداره ولی مطالبش مفیده، ولی من چون بار اولمه دارم میخونمش نمیتونم بگم بدرد شما میخوره یا خیر ولی من درحال حاضر راضی ام. و اینم بگم اگر میخرید حتماً کتاب تست هم بگیرید و تست هم کار کنید، چون بعضی از مطالب رو کتاب ها ازجمله این کتاب نمیگن ولی با تست خوندن کامل میشه.

این چندتا لینک هم ببینید شاید بدردتون بخوره؛
http://porsyar.com/m-332796-1-1.html
http://www.kmu.ac.ir/Default5.aspx?Id=4645
http://olum-az-90.mihanblog.com/post/2

موفق باشین

آخرین ویرایش:

aaram

New member
سلام بچه ها.سال نوتون مبارک.خسته نباشین و خداقوت...ببخشید یه سوال داشتم از گروه ایمونولوژی! آخرین ورژن کتاب ابوالعباس برای سال 2012 هست آیا؟ و اینکه کدام ترجمه این کتاب از همه بهتر هست؟ ممنون میشم از راهنماییتون...موفق و پیروز باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا