مطالعه ی گروهی ارشد ایمنولوژی ..93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
سلام بچه ها.سال نوتون مبارک.خسته نباشین و خداقوت...ببخشید یه سوال داشتم از گروه ایمونولوژی! آخرین ورژن کتاب ابوالعباس برای سال 2012 هست آیا؟ و اینکه کدام ترجمه این کتاب از همه بهتر هست؟ ممنون میشم از راهنماییتون...موفق و پیروز باشید

ُسلام و خداقوت و تبریک سال نو به شما

بله ویرایش هفتم سال 2012 هست ولی اینکه کدوم ترجمه بهتره رو خودتون باید تشخیص بدین، پیشنهاد می کنم برید کتابفروشی و ترجمه های مختلف رو ببینید و ببینید به نظرتون کدوم ترجمه بهتر و روونتره. ولی در غیر اینصورت اگه اینکار رو نمی تونید انجام بدید؛ من خودم ترجمه دکتر عبدالحسین کیهانی رو دارم و هیچ مشکلی نداره و خیلی هم روون و خوب هست، ولی ترجمه دکتر خـلیلی هم شنیدم میگن خوب هست ولی انتخاب نهایی با شماست.

موفق باشین
سایتون کم نشه :rose:

biology89

New member
سلا و خداقوت شما

والا کتابش که نشر انتشارات نور دانش هست، تلفن : 08 73 41 66 ,021
سالش رو هم اطلاع ندارم از خود انتشارات یا کتابفروشی ها بپرسید.
برای کنکور ایمنی رو من خودم دو هفته ای هست شروع کردم و در حال مطالعه هستم. خلاصه و نکته بندی و مختصر و مفید گفته، کتاب خیلی خوبیه ولی واسه کنکور رشته ما من خودم ابوالعباس رو هم گذاشتم جلوم و هرجاش رو نفهمیدم از رو عباس و شکل هاش کمک میگیرم، شما هم اگه می بینی به شکل و توضیح رو و زیر شکل نیاز داری یا بیخیال این کتاب بشو یا یدونه ابوالعباس هم بگیر، چون این کتاب اصلاً شکل نداره ولی مطالبش مفیده، ولی من چون بار اولمه دارم میخونمش نمیتونم بگم بدرد شما میخوره یا خیر ولی من درحال حاضر راضی ام. و اینم بگم اگر میخرید حتماً کتاب تست هم بگیرید و تست هم کار کنید، چون بعضی از مطالب رو کتاب ها ازجمله این کتاب نمیگن ولی با تست خوندن کامل میشه.

این چندتا لینک هم ببینید شاید بدردتون بخوره؛
طرح درس ها - اصول وتفسیرآزمایش های سرولوژی بالینی دکتر پرویز پاکزاد
جزوه سرولوژی کاردانی علوم آزمایشگاهی
وبلاگ رسمی علوم آزمایشگاهی 90 ( واحد مرند ) - دانلود ایمونولوژی دکتر پرویز پاکزاد

موفق باشین
خیلی خوب و جامع گفتین!
خیلی مرسی:rose:

آسمون

New member
نسترن جان تنهاجوابی که میتونم بدم اینه که سخت نگیر!همین جواباروحفظ کن فعلا..من قبلا که تستای این فصلوزدم کناراین سوالاعلامتی نذاشتم پس ازنظرم غلط نبودن اما راستش الان یادم نیس روچه حسابی این جوابادرستن!انشالله دور دوم حتماچکشون میکنم وبهت میگم!یه توصیه براهمه دارم
الان وقت گیر دادن به چراهانیس بچه ها...سوالایی که بنظرتون اشتباس مطرح کنین اما دنبال ج صددرصدنباشین ماهمه پشت کنکوری هسیم.مگه اینکه عزیزایی مث مارلیک بیان ج قطعی بدن...ازبچه های ارشد کمک بخاین...

nastaran8

New member
نسترن جان تنهاجوابی که میتونم بدم اینه که سخت نگیر!همین جواباروحفظ کن فعلا..من قبلا که تستای این فصلوزدم کناراین سوالاعلامتی نذاشتم پس ازنظرم غلط نبودن اما راستش الان یادم نیس روچه حسابی این جوابادرستن!انشالله دور دوم حتماچکشون میکنم وبهت میگم!یه توصیه براهمه دارم
الان وقت گیر دادن به چراهانیس بچه ها...سوالایی که بنظرتون اشتباس مطرح کنین اما دنبال ج صددرصدنباشین ماهمه پشت کنکوری هسیم.مگه اینکه عزیزایی مث مارلیک بیان ج قطعی بدن...ازبچه های ارشد کمک بخاین...

آسمون جون هدف من یادگیری بود چون من به شخصه نمیتونم تستی رو که یاد نگرفتم حفظش کنم چون ظاهرا سوالا دیگه مثل سالای قبل تکراری نیست و طراحا دارن مانور میدن روی سوالا

آسمون

New member
آسمون جون هدف من یادگیری بود چون من به شخصه نمیتونم تستی رو که یاد نگرفتم حفظش کنم چون ظاهرا سوالا دیگه مثل سالای قبل تکراری نیست و طراحا دارن مانور میدن روی سوالا

میدونم عزیزم...کاش کمکی از دسم برمیومد.به مارلیک میگم بیادتستارونگاکنه ج بده...

golabatun

New member
ای بابا بچه ها شکسته نفسی می فرمایین
شما همتون یه پا ایمنولوژیستین
4تا نکته از قبلا یادمه
اما این سوال کمپلمانه بدجور رفته روی مغز من
منم مث نسترن تا یه چیزیو خوب نفهمم نمیتونم حفظش کنم
من هنوز نرسیدم به این فصلا
بچها اگه بچه های ارشد مث مارلیک بیاد کمک کنه ممنونش میشیم

golabatun

New member
بچه ها دوست دارم یه خاطره واستون تعریف کنم
2 سال پیش رفتم توی دانشکده پزشکی واسه تحقیق از بچه ها ایمنی
خیلی گروه شادو باحالی داشتن.اصن حسودیم شد...
داشتن هفت هشتایی به من کمک میکردن یکی میگفت اینو بخون یکی میگفت اونو بخون
یه بنده خدایی داشت رد میشد از تو راهرو گفت چرا اینقد سروصدامیکنین سر بنده خدارو خوردین
گفتن میخاد ایمنی بخونه
پسره بهشون گفت برین با این رشتتون(با شوخی) بیا بیوشیمی بخون
بچه ها ایمنی گفتن:هه الان به ما میگن ایمنولوژیست(چقد باابهت)
به تو چی میگن بیوشیمیست؟؟
بعد همه با همه خندیدن
کلا میخاستم بگم به افتخار خودمون ایمنولوژیستا آینده
هیشکی نمیرسه به پامون

Immunity

Well-known member
سلام دوستان...من میدون خالی کردم ببینم واکنشها چجوره در مورده این سوال!!!(اعتماد بنفسو!!)
راستشو بخای هرچی فکر میکنم توضیح قانع کننده ای ک جواب این سوال باشه پیدانمیکنم..یجوریه اصن...خب اگه دکتر گفته دوجوابس حتماهمینطوره...گفته دکتر سنده مگه ن آسموووووون؟؟؟!

nastaran8

New member
سلام دوستان...من میدون خالی کردم ببینم واکنشها چجوره در مورده این سوال!!!(اعتماد بنفسو!!)
راستشو بخای هرچی فکر میکنم توضیح قانع کننده ای ک جواب این سوال باشه پیدانمیکنم..یجوریه اصن...خب اگه دکتر گفته دوجوابس حتماهمینطوره...گفته دکتر سنده مگه ن آسموووووون؟؟؟!

یعنی چی دوست عزیز اگه این سوال کنکور باشه به هردو جواب میدی؟!!!!
دکترم انسانه حرفاش وحی منزل نیست که ممکنه اشتباه کنه. ..

nastaran8

New member
یه بنده خدایی داشت رد میشد از تو راهرو گفت چرا اینقد سروصدامیکنین سر بنده خدارو خوردین
گفتن میخاد ایمنی بخونه
بعد همه با همه خندیدن
هیشکی نمیرسه به پامون

گلابتون جان با حرفت موافقم ولی در کل از نظر آینده شغلی باز بیوشیمی بهتره ...هرچند فرق زیادی نداره برای رشته های تحقیقاتی بازار کار خوبی وجود نداره...

aaram

New member
ُسلام و خداقوت و تبریک سال نو به شما

بله ویرایش هفتم سال 2012 هست ولی اینکه کدوم ترجمه بهتره رو خودتون باید تشخیص بدین، پیشنهاد می کنم برید کتابفروشی و ترجمه های مختلف رو ببینید و ببینید به نظرتون کدوم ترجمه بهتر و روونتره. ولی در غیر اینصورت اگه اینکار رو نمی تونید انجام بدید؛ من خودم ترجمه دکتر عبدالحسین کیهانی رو دارم و هیچ مشکلی نداره و خیلی هم روون و خوب هست، ولی ترجمه دکتر خـلیلی هم شنیدم میگن خوب هست ولی انتخاب نهایی با شماست.

موفق باشین
سایتون کم نشه :rose:

خیلی خیلی ممنونم از پاسختون...انشالله همیشه موفق باشید و رتبه 1 کنکور را بدست بیارید :riz304:

Immunity

Well-known member
یعنی چی دوست عزیز اگه این سوال کنکور باشه به هردو جواب میدی؟!!!!
دکترم انسانه حرفاش وحی منزل نیست که ممکنه اشتباه کنه. ..

دکتراشتباه نمیکنه!!(شوخی)...وزرات بهداشت معمولا ازین سولات 2جوابه هرساله داشته...من یکی ازگزینهارو میزنم...اخه به هر دوجواب نمره مثبت میدن

eeeeeeehsan

New member
گفتن میخاد ایمنی بخونه
بعد همه با همه خندیدن
هیشکی نمیرسه به پامون

قشنگ بود، به افتخار ایمونولوژیست ها :smiliess (8):

گلابتون جان با حرفت موافقم ولی در کل از نظر آینده شغلی باز بیوشیمی بهتره ...هرچند فرق زیادی نداره برای رشته های تحقیقاتی بازار کار خوبی وجود نداره...

ایشالا.. تا اون موقعی که ما دکترامون رو میگیریم رشته های جدید، مهارت های جدید، دستگاه های جدید، روش های جدید، و همچنین موقعیت های جدید شغلی واسه رشته ما پیدا میشه که همه غبطه میخورن به ماها.

یعنی چی دیگه سوالا مثل سالهای قبل نیست؟! قراره چیکار بکنن؟؟ منبعت حرفت کجاست؟! حال ما رو گرفتی! :New (6):

خیلی خیلی ممنونم از پاسختون...انشالله همیشه موفق باشید و رتبه 1 کنکور را بدست بیارید :riz304:

لطف دارین شما، ممنون. ایشلا.. اگه میشد همه اول بشن.

امروز فقط 4 ساعت ایمنی خوندم.

بچه خواهشن یکی بیاد منو روشن کنه، چرا این I Q B تست هاش بر اساس سرفصل های کتاب نیست!!؟
من الآن فصل 2 ایمنی رو تموم کردم حالا میخوام تست هاش رو بزنم باید چیکار کنم؟ تست های فصل 2 کتاب، کدوم فصل های I Q B هست؟
از اونطرف دوباره واسه جواب دادن به تست های فصل 2 I Q B باید کدوم فصل های کتاب رو خوند؟!

آقا ما desperate شدیم رفت! :sadsmiley:

ایشالا.. تا اون موقعی که ما دکترامون رو میگیریم رشته های جدید، مهارت های جدید، دستگاه های جدید، روش های جدید، و همچنین موقعیت های جدید شغلی واسه رشته ما پیدا میشه که همه غبطه میخورن به ماها.

یعنی چی دیگه سوالا مثل سالهای قبل نیست؟! قراره چیکار بکنن؟؟ منبعت حرفت کجاست؟! حال ما رو گرفتی! :New (6):
ولی بی شوخی، سرفصلهای آ-کیو-بی تقریبا متناسب با دکتره

لطف دارین شما، ممنون. ایشلا.. اگه میشد همه اول بشن.

امروز فقط 4 ساعت ایمنی خوندم.

بچه خواهشن یکی بیاد منو روشن کنه، چرا این I Q B تست هاش بر اساس سرفصل های کتاب نیست!!؟
من الآن فصل 2 ایمنی رو تموم کردم حالا میخوام تست هاش رو بزنم باید چیکار کنم؟ تست های فصل 2 کتاب، کدوم فصل های I Q B هست؟
از اونطرف دوباره واسه جواب دادن به تست های فصل 2 I Q B باید کدوم فصل های کتاب رو خوند؟!

آقا ما desperate شدیم رفت! :sadsmiley:

فکر کنم باید نویسندگان، ابولعباس یا نمایندگانشون بیان از دکتر خواهش کنن کتابش رو با کتاب ابولعباس تطبیق بده یا خود نویسندگان کتاب ابولعباس رو با آی-کیو-بی تطبیق بدن

فکر کنم باید نویسندگان، ابولعباس یا نمایندگانشون بیان از دکتر خواهش کنن کتابش رو با کتاب ابولعباس تطبیق بده یا خود نویسندگان کتاب ابولعباس رو با آی-کیو-بی تطبیق بدن

بی شوخی، آی-کیو-بی بر اساس ج-ز-و-ه دکتره

آخرین ویرایش:

آسمون

New member
نگران نباش احسان منم پارسال مشکل توروداشتم. بعضی فصلاروبایدکامل باهم بخونی تابشه ج تستاروبدی..اماخیلی هم داغون نیس حالاجلوبری بیشتر حرص میخوری.!!!
امافصل 2میشه فصل16که ارگان لنفاوی هستش...

nastaran8

New member

یعنی چی دیگه سوالا مثل سالهای قبل نیست؟! قراره چیکار بکنن؟؟ منبعت حرفت کجاست؟!
اول اینکه نمیخوام شبهه ایی پیش بیادااا ...به نظرتون با دکترای ایمونو چیکار میشه کرد؟ نهایتا اگر شانس بیاریم که بعیده بتونیم هیت علمی بشیم !" البته اگر تا اون موقع اشباع نشده باشه ....
در مورد سوالا هم منبع حرفم سوالای سال پیش اگر ببینی متوجه میشی که سوالا تکراری نبست حتی سلولی رو ببینی متوجه میشی که اثری از سلولی نیست و بیشتر بیوشیمی سوالا.....
راستش یکی از بچه های دکترا میگفت از وقتی کتابای I q b اومده طراحا مدل سوالاشو عوض کردن....

vet lab sciences

New member
اول اینکه نمیخوام شبهه ایی پیش بیادااا ...به نظرتون با دکترای ایمونو چیکار میشه کرد؟ نهایتا اگر شانس بیاریم که بعیده بتونیم هیت علمی بشیم !" البته اگر تا اون موقع اشباع نشده باشه ....
در مورد سوالا هم منبع حرفم سوالای سال پیش اگر ببینی متوجه میشی که سوالا تکراری نبست حتی سلولی رو ببینی متوجه میشی که اثری از سلولی نیست و بیشتر بیوشیمی سوالا.....
راستش یکی از بچه های دکترا میگفت از وقتی کتابای I q b اومده طراحا مدل سوالاشو عوض کردن....
[/QUOTE]

:applause::thumbsupsmileyanim::thumbsupsmileyanim:
:riz304:

PMN

New member
گزارش 4 شنبه 3.5 ساعت ایمنی
امروزم 2 ساعت زبان 2 ساعت ایمنی 2 ساعت بیوشیمی

eeeeeeehsan

New member

بی شوخی، آی-کیو-بی بر اساس ج-ز-و-ه دکتره

واقعــن!! باید بیان خواهش کنن این چه وضعشه آخـه!! :smiliess (7):
جـزوه دکتر زیاده نمی تونم بخونمش.

نگران نباش احسان منم پارسال مشکل توروداشتم. بعضی فصلاروبایدکامل باهم بخونی تابشه ج تستاروبدی..اماخیلی هم داغون نیس حالاجلوبری بیشتر حرص میخوری.!!!
امافصل 2میشه فصل16که ارگان لنفاوی هستش...

مرسی. خـدا به خیر کنه!!
پس تست رو ول کنم بشینم یه دور کامل بخونم بعد تست بزنم؟!

راستش یکی از بچه های دکترا میگفت از وقتی کتابای I q b اومده طراحا مدل سوالاشو عوض کردن....[/B]

من مخالفم با نظرت. اگه آدم به رشتش به عنوان پول نگاه کنه و علاقه نداشته باشه موفق نمیشه، اینطوری باشه تا دکتری هم نمیشه پیش رفت. حرف منم اینه که آدم از آینده خودش خبر نداره که، منو شما خیـلی هنر کنیم 5 سال دیگه دکترا میگیرم، تا اون موقع 1000تا اتفاق واسه هرکدوممون و آینده این جامعه و این رشته میافته که همه دعا می کنیم که اینقدر پیشرفت تو این رشته حاصل بشه که بدبینانه ترین حالت شغلیش همون هیئت علمی و تدریس باشه.
نمیشه از الآن ناامیدانه به آینده این رشته نگاه کرد، با علاقه اگه تا آخرش بریم بدون شک به جاهای خوبی میرسیم. اینم بگم پول درآووردن تو هر رشته ای هم به عرضه هرکس بستگی داره.
اونم رو نمی دونم چی بگم، فقط میگم ایشلا.. که سر جدشون امسال مثل بچه آدم سوال بدن حالگیـری نکنن.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا