مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dilak

New member
دوستان بیشترین کیاسما راکدوم کروموزم داره؟؟؟؟؟؟
کروموزوم جنسی یاشماره1؟؟؟؟؟؟؟
از اونجا که نوترکیبی در جنس مونث بیشتر از مذکر است بیشترین کیاسما در کرموزوم x از همه بشتر هست
توی تست سالهای پیش وزارت علوم هست

serin

New member
ساناز جان نگران نباششششششش:tsimuzpzwoap1t9y3o7
گفتم که هزاره همون امری با توضیح بیشتر
اون فصلای اضافی رو هم وقتی امری رو بلدی خوندنش اصلا برات سخت نخواهد بود

همون 70% رو با امری راحت میتونی بزنی...پس کاملا بهش مسلط باش
چون RBC عزیز پرسید ایا میشه خوند و تمومش کرد...منم فقط یه راهنمایی کردم که بله میشه:rolleyessmileyanim:

serin

New member
از اونجا که نوترکیبی در جنس مونث بیشتر از مذکر است بیشترین کیاسما در کرموزوم x از همه بشتر هست
توی تست سالهای پیش وزارت علوم هست

این که نوترکیبی مونث بیشتر از مذکره درست اما نمی تونیم بگیم حتما کیاسماشم بیشتره
چون من کتاب اساد یا نجات مهدیه خونده بودم که محل کیاسما محل تبادلات ژنتیکی نیست چون کیاسما هنگام دفع همولوگها در طول کروموزوم حرکت کرده و به انتها میرود
ضمنابیشترین کیاسما در اسپرمزایی که بیشتر از 50 تاست...اما نگفته کدوم کروموزوم

serin

New member
با عرض پوزش...من نوترکیبیو با کراسینگ اوور(تبادل ژنتیکی) اشتباه گرفته بودم
اما بازم مشکلم در مورد کیاسما حل نشد...مگه کیاسما به معنی محل تقاطع نیست(یعنی نقاطی که همولوگ ها به هم وصل میشن)...نوترکیبی هم به خاطر تفکیک مستقل کروموزوم ها به وجود میاد
پس الان این نقاط اتصالی چه ارتباطی با نوترکیبی دارن؟!!! :21: که مطمئنا دارن:thumbsupsmileyanim: چون گفتیم اسپپرماتوژنز بیشترین کیاسما را دارد...علتش هم این میتونه باشه که بیشترین تعداد تقسیماتو داره پس طبیعتا نوترکیبیش هم زیادتره

حالا لطفا این ارتباطو به من بگین:33:

sanaz alizadeh

New member
ساناز جان نگران نباششششششش:tsimuzpzwoap1t9y3o7
گفتم که هزاره همون امری با توضیح بیشتر
اون فصلای اضافی رو هم وقتی امری رو بلدی خوندنش اصلا برات سخت نخواهد بود

همون 70% رو با امری راحت میتونی بزنی...پس کاملا بهش مسلط باش
چون RBC عزیز پرسید ایا میشه خوند و تمومش کرد...منم فقط یه راهنمایی کردم که بله میشه:rolleyessmileyanim:

سرین جان یه زحمت دارم واسم زیییییاد....هروقت تونستی و وقت داشتی میتونی عنوان همون فصلای اضافه هزاره بگی؟؟خیلی لطف میکنی ..

kiana

New member
همه چیز گاه اگر کمی تیره مینماید... باز روشن می شود زود... تنها فراموش مکن این حقیقتی است : بارانی باید، تا رنگین کمانی برآید و لیموهایی ترش تا که شربتی گوارا فراهم شود. (کولین مک کارتی)

سمانه68

New member
این که نوترکیبی مونث بیشتر از مذکره درست اما نمی تونیم بگیم حتما کیاسماشم بیشتره
چون من کتاب اساد یا نجات مهدیه خونده بودم که محل کیاسما محل تبادلات ژنتیکی نیست چون کیاسما هنگام دفع همولوگها در طول کروموزوم حرکت کرده و به انتها میرود
ضمنابیشترین کیاسما در اسپرمزایی که بیشتر از 50 تاست...اما نگفته کدوم کروموزوم

تواسادنوشته بسته بطول کروموزوم داره اماتوج سوال کنکورگفته کروموزوم جنسی

serin

New member
سرین جان یه زحمت دارم واسم زیییییاد....هروقت تونستی و وقت داشتی میتونی عنوان همون فصلای اضافه هزاره بگی؟؟خیلی لطف میکنی ..

فصل 8=ژنتیک میتوکندریایی-42صفحه
فصل9=ژنتیک مولکولی ایدز-58صفحه
فصل11=دستکاری ژنتیکی سلول ها و جانوران(اصول و روش های انتقال ژن و ایجاد جانوران ترانسژن)-28صفحه
فصل15=روشهای تشخیص ژنتیک مولکولی پیش و پس از تولد -92صفحه
فصل16=سلول بنیادی-28صفحه
فصل17=تشخیص ژنتیکی پیش کاشتی-24صفحه
فصل20=مداخله rna و ریز rna در پیدایش ودرمان بیماریها-52صفحه

sanaz alizadeh

New member
فصل 8=ژنتیک میتوکندریایی-42صفحه
فصل9=ژنتیک مولکولی ایدز-58صفحه
فصل11=دستکاری ژنتیکی سلول ها و جانوران(اصول و روش های انتقال ژن و ایجاد جانوران ترانسژن)-28صفحه
فصل15=روشهای تشخیص ژنتیک مولکولی پیش و پس از تولد -92صفحه
فصل16=سلول بنیادی-28صفحه
فصل17=تشخیص ژنتیکی پیش کاشتی-24صفحه
فصل20=مداخله rna و ریز rna در پیدایش ودرمان بیماریها-52صفحه

بی نهایت سپاسگزارم:riz304::riz304::riz304::riz304:

dilak

New member
با عرض پوزش...من نوترکیبیو با کراسینگ اوور(تبادل ژنتیکی) اشتباه گرفته بودم
اما بازم مشکلم در مورد کیاسما حل نشد...مگه کیاسما به معنی محل تقاطع نیست(یعنی نقاطی که همولوگ ها به هم وصل میشن)...نوترکیبی هم به خاطر تفکیک مستقل کروموزوم ها به وجود میاد
پس الان این نقاط اتصالی چه ارتباطی با نوترکیبی دارن؟!!! :21: که مطمئنا دارن:thumbsupsmileyanim: چون گفتیم اسپپرماتوژنز بیشترین کیاسما را دارد...علتش هم این میتونه باشه که بیشترین تعداد تقسیماتو داره پس طبیعتا نوترکیبیش هم زیادتره

حالا لطفا این ارتباطو به من بگین:33:
وجود کیاسما دلیل بر نوترکیبی است چون که نوترکیبی در پاکی تن رخ میدهد که قابل دید نیست و در مرحله دیپلوتن این نوترکیبیها به صورت کیاسما دیده میشود

saeed92

New member
فرق کراسینگ اور و نو ترکیبی چیه؟؟؟
مگه فرق هم دارن؟؟؟؟یکی نیستند؟
پستهای دوستان منو شک انداخت.

asvabio

New member
lممنون از راهنماییتون ولی من خیلی گشتم این کتاب رو پیدا نکردم فقط کنکور های سال های گذشته هست ار کجا میتونم پیدا کنم؟

نشر جامعه نگر فرمودن کتاب بانک ازمون ژنتیک شامل تستهای ژنتیک زیست شناسی , کشاورزی , انسانی زیر چاپ است و بزودی منتشر میشود

serin

New member
وجود کیاسما دلیل بر نوترکیبی است چون که نوترکیبی در پاکی تن رخ میدهد که قابل دید نیست و در مرحله دیپلوتن این نوترکیبیها به صورت کیاسما دیده میشود

دیلک نوترکیبی میگماااااا
عزیزم تو نوترکیبیو با هم بودن در نظر میگیری؟

آخرین ویرایش:

serin

New member
فرق کراسینگ اور و نو ترکیبی چیه؟؟؟
مگه فرق هم دارن؟؟؟؟یکی نیستند؟
پستهای دوستان منو شک انداخت.

کراسینگ اوور یعنی تبادل ژنتیکی بین کروموزوم های همولوگ و در کل بین الل ها(یعنی الل a جاشو با اللA عوض میکنه)

نوترکیبی یعنی همون ترکیبات جدیدی(ژنوتیب های مختلف-ردیف های ژنی جدید) که گامت های مختلفو ایجاد میکنه و این از طریق کراس صورت میگیره

اگه یادت باشه نوترکیبیو در مقابل بیوستگی میخوندیم.اگه دو تا ژن بیوستگی نداشته باشن نوترکیبی نشون میدن(فرض کن اگه ABباهم باشن همیشه باهم به ارث میرسن..اما اگه جدا از هم باشن و یا این که کراس صورت گرفته باشدAb & aB تشکیل میدن که معلومه ترکیبه جدیدیه)
هر دو یکیه اما مسله کیاسما باعث شده به شک بیفتم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا