مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

serin

New member
دیکشنری اخر کتاب امری
نوترکیبی : کراسینگ اووری است که بین جایگاه های ژنی کروموزوم های همولوگ رخ میدهدو نتیجه ان ایجاد ترکیب جدیدی از ژن های به هم بیوسته.....یا تبادل ردیف هایی از دی - ان -ا بین مولکول های متفاوت است که لین امر یا به شکل طبیعی یا با دستکاری رخ میدهد

پروانه

New member
سلام
توی ثبت نام بهداشت دو مورد برام سواله؟
سهمیه رو آزاد 80% زدم( جزء شهدا و جانباز و... نیستیم) بابام کارت ایثارگری داره، ولی توی مواردش فرزند ایثارگری نیست ، نمیدونم دقیقا باید چی کار کنم، همون آزاد 80% درسته؟ واسه کنکور کارشناسی هم سهمیه آزاد زدم. این سهمیه آزاد با سهمیه آزاد بهداشت فرق میکنه؟
من دانشگاه علوم پزشکی نیستم و برای طرح نیروی انسانی گزینه نمی باشم رو انتخاب کردم و سوال بعدیش هم که در مورد مراحل طرح نیروی انسانی هست گزینه( ... )رو زدم. درسته؟

dilak

New member
فرق کراسینگ اور و نو ترکیبی چیه؟؟؟
مگه فرق هم دارن؟؟؟؟یکی نیستند؟
پستهای دوستان منو شک انداخت.

درصد نوترکیبی نصف کراسینگ اور هست
گه صددرصد کراسینگ اور یا تبادل زنتیکی داشته باشیم 50 درصد هم نوترکیبی خوایم داشت یعنی 50 درصد زاده ها شیبه والدین نخواهد بود و ژنوتیپ جدید ایجاد خواهد شد
که درصد نوترکیبی فاصله دو زن رامشخص می کند
والسلام:smilies:

dilak

New member
دیلک نوترکیبی میگماااااا
عزیزم تو نوترکیبیو با هم بودن در نظر میگیری؟
عزیزم باهم بودن همان سیناپس کروموزمی هست که در زیگوتن وجود دارد و در پاکی تن کامل می شود و در دیپلوتن شروع به تخریب شدن می کنه
نوترکیبی در مرحله پاکی تن رخ می ده که با شمارش کیاسما می تونیم تعداد نقاطی که نوترکیبی رخ داده رو شناسایی کنیم کیاسما همون گره نوترکیبی هست خب
تو مرحله دیپلوتن هم از طرف سانترومر شروع به باز شدن می کنه که میگن انتهایی شدن کیاسما
همش تو فصل تقسیم سلولی اکرمی هست

dilak

New member
کراسینگ اوور یعنی تبادل ژنتیکی بین کروموزوم های همولوگ و در کل بین الل ها(یعنی الل a جاشو با اللA عوض میکنه)

نوترکیبی یعنی همون ترکیبات جدیدی(ژنوتیب های مختلف-ردیف های ژنی جدید) که گامت های مختلفو ایجاد میکنه و این از طریق کراس صورت میگیره

اگه یادت باشه نوترکیبیو در مقابل بیوستگی میخوندیم.اگه دو تا ژن بیوستگی نداشته باشن نوترکیبی نشون میدن(فرض کن اگه ABباهم باشن همیشه باهم به ارث میرسن..اما اگه جدا از هم باشن و یا این که کراس صورت گرفته باشدAb & aB تشکیل میدن که معلومه ترکیبه جدیدیه)
هر دو یکیه اما مسله کیاسما باعث شده به شک بیفتم
اگه دو تا زن پیوسته باشن درصد نوترکیبی از 50 کم میشه اگه پیوسته نباشن یعنی روی دوتا کروموزوم جدا باشن درصد نوترکیبی 50 درصد میشه
بیشتر از 50 درصد هم نوترکیبی نداریم
هرچه فاصله دو زن از هم بشتر باشه احتمال نوترکیبی بیشتر میشه
ههههههههههههههههه ببین از چی به کجا رسیدیم ما

- - - Updated - - -

بچه ها من از الان دستام یخه برا فردا خیلی استرس دارم خدا کنه قبول شیم آبرو داریم والا :smiliess (2):

saeed92

New member
ممنون سرین و دیلک عزیز از راهنماییتان !
ولی کلا تو این مباحث تا حدودی اشکال دارم!

serin

New member
انشاالله به امید خدا کسانی که فردا کنکور دارن موفق باشن:auizz3ffy9vla57584x
استرس نداشته باشید....زحمت کشیدین...انشاالله خوب میدین

serin

New member
اگه دو تا زن پیوسته باشن درصد نوترکیبی از 50 کم میشه اگه پیوسته نباشن یعنی روی دوتا کروموزوم جدا باشن درصد نوترکیبی 50 درصد میشه
بیشتر از 50 درصد هم نوترکیبی نداریم
هرچه فاصله دو زن از هم بشتر باشه احتمال نوترکیبی بیشتر میشه
ههههههههههههههههه ببین از چی به کجا رسیدیم ما
:bunnyearsmiley:

- - - Updated - - -

بچه ها من از الان دستام یخه برا فردا خیلی استرس دارم خدا کنه قبول شیم آبرو داریم والا :smiliess (2):
عزیزم چرا موهاتو میکنی...موفق باشی

عزیزم باهم بودن همان سیناپس کروموزمی هست که در زیگوتن وجود دارد و در پاکی تن کامل می شود و در دیپلوتن شروع به تخریب شدن می کنه
نوترکیبی در مرحله پاکی تن رخ می ده که با شمارش کیاسما می تونیم تعداد نقاطی که نوترکیبی رخ داده رو شناسایی کنیم کیاسما همون گره نوترکیبی هست خب
تو مرحله دیپلوتن هم از طرف سانترومر شروع به باز شدن می کنه که میگن انتهایی شدن کیاسما
همش تو فصل تقسیم سلولی اکرمی هست

درصد نوترکیبی نصف کراسینگ اور هست
گه صددرصد کراسینگ اور یا تبادل زنتیکی داشته باشیم 50 درصد هم نوترکیبی خوایم داشت یعنی 50 درصد زاده ها شیبه والدین نخواهد بود و ژنوتیپ جدید ایجاد خواهد شد
که درصد نوترکیبی فاصله دو زن رامشخص می کند
والسلام:smilies:

tnx alot
دیگه بحث نمیکنیم
والسلام:a2d3:

foroozan

New member
سلام دوستان عزیز کسی میدونه اولین سلول چی بوده؟
The original of cell?

omid9030

New member
یه راهنمایی در مورد هزاره

بعد این که امریو خوندین از هزاره همین فصلارو بخونین(البته اگه وقت کم دارین)
فصل 8-9-11-15-16-17-20
سرین جان من متوجه نشدم
بالاخره ما باید کدوم فصلای امری رو بخونیم
اصلا کدوم فصلای امری با هزاره متفاوته؟

پروانه

New member
The original of cell?

سلام
منظورتون چیه؟ فقط اینو میدونم که هوک توی سال 1655 برش هایی از چوب پنبه رو مطالعه کرد و منافذ کوچک توی چوب پنبه رو سلول نامید. منبع:لودیش

- - - Updated - - -

The original of cell?

سلام
منظورتون چیه؟ فقط اینو میدونم که هوک توی سال 1655 برش هایی از چوب پنبه رو مطالعه کرد و منافذ کوچک توی چوب پنبه رو سلول نامید. منبع:لودیش

dilak

New member
فعلا گیر خانه تکانی هستیم از شنبه منم شروع میکنم با انرژی
ولی روز بیشتر از 7ساعت وقت ندارم بخونم

- - - Updated - - -

فعلا گیر خانه تکانی هستیم از شنبه منم شروع میکنم با انرژی
ولی روز بیشتر از 7ساعت وقت ندارم بخونم

serin

New member
سرین جان من متوجه نشدم

ببین امید...من گفتم اگه بعد امری وقت کم دارید اینارو بخونید...حتی بعضیا اصلا هزاره نمیخونن
من یه پستی گذاشته بودم که فصلای امری رو با هزاره مقایسه کرده بودم اگه میتونی از رو اون بخون...اگه نه همینو بخون دیگههههه برادر من ... زیاد گیر نده ... زمان میگذره
اگه بخوام کامل مقایسه کنم اووووووووووووووووووووه...خیلی طول میکشه

- - - Updated - - -

سرین جان من متوجه نشدم

ببین امید...من گفتم اگه بعد امری وقت کم دارید اینارو بخونید...حتی بعضیا اصلا هزاره نمیخونن
من یه پستی گذاشته بودم که فصلای امری رو با هزاره مقایسه کرده بودم اگه میتونی از رو اون بخون...اگه نه همینو بخون دیگههههه برادر من ... زیاد گیر نده ... زمان میگذره
اگه بخوام کامل مقایسه کنم اووووووووووووووووووووه...خیلی طول میکشه

farzanee20

New member
سلامممممم
بچه هاااااااااا کنکور علووووممممممممم چه طور بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اسون؟؟؟؟؟؟ یا سختتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

سلامممممم
بچه هاااااااااا کنکور علووووممممممممم چه طور بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اسون؟؟؟؟؟؟ یا سختتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا