مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

فهیمه 1

New member
سلام

اصل رو بر این بگذارید که با علاقه بخونید و خودتون از درس خوندنتون راضی باشید.

برنامه و ساعت مطالعه شخصیه و نظری نمیشه داد

خوندنتون در حین کیفیت باید سرعت مطلوب رو داشته باشته با توجه به حجم مطالب اصلا وسواس به خرج ندید و سعی کنید حداقل تا آبان کلک منابع اصلی مثل کاپلان،شخصیت،روان درمانی و بالینی رو کنده باشید

آمار و زبان هم پای ثابت برنامه روزانه هست اصلا ول کن نباشید اگه سخته زبان روزانه و آمار یک روز در میان:smiliess (3):

اکثر سوالای امسال روش تحقیقی بودند و از کتاب روش تحقیق زهره و سرمد بود.

اصل بعدی اینه که حتما خودتون و نت برداری کنید و تا زمانی که مجبور نشدید از های دیگه حتی رتبه برترا استفاده نکید گول تبلیغات رو نخورید به کتاب های منبع و یاداشت های خودتون اعتماد کنید و ذهنتون رو متمرکز کنید.

یاداشت برداری برای کاپلان و روان درمانی توصیه میشه البته اگه براتون وقت گیره می تونید حاشبه نویسی رو جایگزین کنید

همینطور نمودار درختی و جدول برا سازماندهی ذهنی ایزار کارامدی هست به خصوص برای مرور روزهای اخر

فلش کارت هم برای مارنات خوبه.برای مارنات و اتمر به تند خونی اهمیت بدید و مطلقا وسواس به خرج ندید و کند نشید. سریع دوره اول رو بگذرونید و بعد با کلیتی که تو ذهنتون شکل میگری برگردید و قسمت های مهم رو مرور چند باره کنید

کالات و معظمی خود کتاب ها مناسبن اما چون فرار هست چند بار باید خوانده شوند.

هیچ درسی رو کنار نگذارید مشاهدات میگه یه رتبه خود یعنی درصد های شما متعادل و تقریبا روی یک خط باشند اگه درصد های بین 45 تا 50 داشته باشید و دو درس شخصیت و روان درمانی نزدیک های 70 بزنید رتبه تک رقمی رو تقریبا تو چنگ دارید.

تسلط صد در صد بر کتابی وجود نداره تسلط نسبی هدف بهتری هست.

امیدوارم تک تکتون سال دیگه تک شید :motat:

ممنون از راهنمایی های خوبتون اقا جواد.فقط دو تا سوال داشتم...واسه درس زبان چه پیشنهادی دارین,اگه اشتباه نکنم شما حدود 50 زده بودین,سطح زبانتون کلا خوب بوده یا نه,بنظرتون خوندن چه منابعی کمک کنندس?و در مورد امارو روش تحقیق...شما همه منابع امارو روش تحقیقو خوندین?
پیاپیش از پاسخگوییتون تشکر میکنم.ان شاالله که همیشه موفق باشید

فهیمه 1

New member
مریضیه جون شما تو بهداشت 2 رقمی مگه نبودی ؟ یادم نیس رتبتو ینی قبول نمیشی ؟ ایشالا ک قبول شی همین امسال ...
ولی اگرم نشد با هم پیش ب سوی کنکور ... منم میخام فقط کمکی بخونم اما هنو نمیدونم کدوم بهتره من اصلا با کتابای مدرسان نتونستم پارسال ارتباط برقرار کنم مث قبلا ک با قلم چی نمیتونستم اصلا اینا فونت ریزشون رو مخمن ... خلاصه اگه ب نتیجه ای رسیدی بگو اگرم اینجا تبلیغ میشه تو خصوصی بگو از کجا پک میگیری

دوستای عزیز لازم دیدم این توصیه رو حتما بهتون بکنم,وقت خودتو صرف خوندن پک هیچ ای در درجه اول نکنید,حتما حتما رفرنس های اصلی رو واسه علوم بخونید,مرحله دوم برید سراغ خلاصه,اونم نه هر خلاصه ای....واسه علوم فقط پ و ر ا ن _ و م د ر س ا ن تایید شدس. بازم دارم میگم رفرنس اصلی رو اولویت قرار بدین,یکسال سرنوشت خودتونو با پک های خلاصه به باد ندین
موفق و پیروز باشید دوستای گلم

آخرین ویرایش:

marzieh88

New member
مریضیه جون شما تو بهداشت 2 رقمی مگه نبودی ؟ یادم نیس رتبتو ینی قبول نمیشی ؟ ایشالا ک قبول شی همین امسال ...
ولی اگرم نشد با هم پیش ب سوی کنکور ... منم میخام فقط کمکی بخونم اما هنو نمیدونم کدوم بهتره من اصلا با کتابای مدرسان نتونستم پارسال ارتباط برقرار کنم مث قبلا ک با قلم چی نمیتونستم اصلا اینا فونت ریزشون رو مخمن ... خلاصه اگه ب نتیجه ای رسیدی بگو اگرم اینجا تبلیغ میشه تو خصوصی بگو از کجا پک میگیری

سلام هنری جون ، من78شدم قبول نمیشم دیگه .
اتفاقا من پک م د ر س ا ن مد نظرم بود ، شما اونو خوندی؟ راضی نبودی ؟

marzieh88

New member
دوستای عزیز لازم دیدم این توصیه رو حتما بهتون بکنم,وقت خودتو صرف خوندن پک هیچ ای در درجه اول نکنید,حتما حتما رفرنس های اصلی رو واسه علوم بخونید,مرحله دوم برید سراغ خلاصه,اونم نه هر خلاصه ای....واسه علوم فقط پ و ر ا ن _ و م د ر س ا ن تایید شدس. بازم دارم میگم رفرنس اصلی رو اولویت قرار بدین,یکسال سرنوشت خودتونو با پک های خلاصه به باد ندین

سلام فهیمه جان ، ممنون ام از راهنماییت .
ببین کسایی رو میشناسم که فقط پک *م د ر س ا ن* یا پک *س ا د* رو خوندن و با رتبه های 10-20-یا 30 قبول شدن و برعکس کسایی رو میشناسم که رفرنس اصلی رو تو اولویت گذاشتن و با وجود مطالعه ی خیلی گسترده تر موفق به کسب رتبه ی زیر 100نشدن و به شبانه ها قناعت کردن ، همه اینایی که گفتم کارشناسیشون رو تو دانشگاهای تاپ کشور بودن ، منم با خودم گفتم الان که 1سال واسه بهداشت خوندم و آمادگی ذهنی دارم شاید پک بخونم واسم جواب بده .
باز اگه تجربه ی شخصی در مورد همچین کتبی داری ممنونت میشم در اختیارم قرار بدی.

فهیمه 1

New member
سلام فهیمه جان ، ممنون ام از راهنماییت .
ببین کسایی رو میشناسم که فقط پک *م د ر س ا ن* یا پک *س ا د* رو خوندن و با رتبه های 10-20-یا 30 قبول شدن و برعکس کسایی رو میشناسم که رفرنس اصلی رو تو اولویت گذاشتن و با وجود مطالعه ی خیلی گسترده تر موفق به کسب رتبه ی زیر 100نشدن و به شبانه ها قناعت کردن ، همه اینایی که گفتم کارشناسیشون رو تو دانشگاهای تاپ کشور بودن ، منم با خودم گفتم الان که 1سال واسه بهداشت خوندم و آمادگی ذهنی دارم شاید پک بخونم واسم جواب بده .
باز اگه تجربه ی شخصی در مورد همچین کتبی داری ممنونت میشم در اختیارم قرار بدی.

سلام مرضیه جون.راستش من در مورد کتابای دیگه هیچ اطلاعی ندارم,فقط 3 تا مشاور تو زمینه کنکور علوم میشناسم که فقط تو رشته روانشناسی مشاوره میدن,حتما ادرس دقیق سایتشو براتون میزارم,میتونید از اونا کمک بگیرید دوست عزیز.

javadoo

New member
ممنون از راهنمایی های خوبتون اقا جواد.فقط دو تا سوال داشتم...واسه درس زبان چه پیشنهادی دارین,اگه اشتباه نکنم شما حدود 50 زده بودین,سطح زبانتون کلا خوب بوده یا نه,بنظرتون خوندن چه منابعی کمک کنندس?و در مورد امارو روش تحقیق...شما همه منابع امارو روش تحقیقو خوندین?
پیاپیش از پاسخگوییتون تشکر میکنم.ان شاالله که همیشه موفق باشید

خواهش،برای زبان حتما تافل رو کامل بخونید بعد می تونید 504 هم اضافه کنید. پیشنهاد خاصی نیست سطح کلماتتون رو که بالا بردید متن های درک مطلب رو کار کنید حالا لزگی یا هر کتاب دیگه. اگر پایه خوبی ندارید وقت و از دست ندید و تافل رو از همین الان شروع کنید.

تجربه امسال همه رو سوپرایز کرد شما برای این درس خودتون رو از هر جهت چه آماری و چه روش تحقیق بسازید برا روش تحقیق من خلعتبری انتشارات ویرایش و زهره و سرمد هم کتاب ترمی دوره کارشناسیمون بود البته دلاور هم خونده بودم اکا بقیه منابعش رو نه

آمار و روش تحقیق و زبان رو اساسی بخونید این درسا نه تنها کلید ارشد بلکه کلید دکترا و آینده و شغل هستند

فهیمه 1

New member
خواهش،برای زبان حتما تافل رو کامل بخونید بعد می تونید 504 هم اضافه کنید. پیشنهاد خاصی نیست سطح کلماتتون رو که بالا بردید متن های درک مطلب رو کار کنید حالا لزگی یا هر کتاب دیگه. اگر پایه خوبی ندارید وقت و از دست ندید و تافل رو از همین الان شروع کنید.

تجربه امسال همه رو سوپرایز کرد شما برای این درس خودتون رو از هر جهت چه آماری و چه روش تحقیق بسازید برا روش تحقیق من خلعتبری انتشارات ویرایش و زهره و سرمد هم کتاب ترمی دوره کارشناسیمون بود البته دلاور هم خونده بودم اکا بقیه منابعش رو نه

آمار و روش تحقیق و زبان رو اساسی بخونید این درسا نه تنها کلید ارشد بلکه کلید دکترا و آینده و شغل هستند

یه دنیا سپاس از پاسخگویی و راهنمایی هاتون اقا جواد.

henri

New member

مرسی عزیزم از لطفت میدونم راست میگی بالاخره هرچی باشه منابع کاملتره اما خب همه این منابعم ک بخونیم نیاز ب دوره داره و همه اینا ینی اینکه باید تا الان چند تا منبع رو خوب تموم کرده باشیم و روزانه حدودا 7 ساعت کمتر نخونیم ... اما خب این شرایط خیلی سخته و برا همه امکان پذیر نیس من با توجه ب شرایطم میدونم از پس این همه منبع بر نمیام پارسال ک هیچی نخوندم امسالم هنو شرو نکردم و در واقع من با اینکه 2 ساله منابع رو تقریبا تهیه کردم اما بازشون نکردم هنو و حتی پارسال یکی از دلایلی ک منو بدجور زمین زد همین بود ک دورمو خیلی شلوغ کردم چشم ب هم زدم دیدم آبانه و من 5 تا کتاب رشد 5 تا بالینی و ... جلومه ک هنو ی خطم نخوندم حسابی روحیهمو باختم گفتم مد.ر.سان بخونم دیدم اونم سخت و زیاده ... رفتم پوران خریدم ک دیگه ب ی دور رو خونیشم نرسیدم و امسال در خدمتتونم ... حالا خوشحال میشم شما اگه داری منبع میخونی تجربیاتتو بگی ک چجوری شرو کنیم ؟ کی تموم شه و چجوری دوره کنیم ؟ آخه خیلی حجیمن ... شما منبع رو خوندی ؟

henri

New member
سلام هنری جون ، من78شدم قبول نمیشم دیگه .
اتفاقا من پک م د ر س ا ن مد نظرم بود ، شما اونو خوندی؟ راضی نبودی ؟

من مدرسان فقط 4 تا کتابشو خریدم اما نتونستم بخونم برام سخت بود با فونت ریزشم اصلا کنار نمیومدم رفتم پوران خریدم ... مدرسان دوستم میخوند راضی بود البته پورانم خوبه

morteza-p

New member
سلام. ممنونم از دوستانی که مارو راهنمایی میکنن و توی این مسیر تنهامون نمیذارن. منم میخوام هم وزارت علوم امتحان بدم و هم بهداشت. هنوز برنامه ریزی نکردم درست و حسابی. فعلا مشغول بررسی منابع هستم

فهیمه 1

New member
مرسی عزیزم از لطفت میدونم راست میگی بالاخره هرچی باشه منابع کاملتره اما خب همه این منابعم ک بخونیم نیاز ب دوره داره و همه اینا ینی اینکه باید تا الان چند تا منبع رو خوب تموم کرده باشیم و روزانه حدودا 7 ساعت کمتر نخونیم ... اما خب این شرایط خیلی سخته و برا همه امکان پذیر نیس من با توجه ب شرایطم میدونم از پس این همه منبع بر نمیام پارسال ک هیچی نخوندم امسالم هنو شرو نکردم و در واقع من با اینکه 2 ساله منابع رو تقریبا تهیه کردم اما بازشون نکردم هنو و حتی پارسال یکی از دلایلی ک منو بدجور زمین زد همین بود ک دورمو خیلی شلوغ کردم چشم ب هم زدم دیدم آبانه و من 5 تا کتاب رشد 5 تا بالینی و ... جلومه ک هنو ی خطم نخوندم حسابی روحیهمو باختم گفتم مد.ر.سان بخونم دیدم اونم سخت و زیاده ... رفتم پوران خریدم ک دیگه ب ی دور رو خونیشم نرسیدم و امسال در خدمتتونم ... حالا خوشحال میشم شما اگه داری منبع میخونی تجربیاتتو بگی ک چجوری شرو کنیم ؟ کی تموم شه و چجوری دوره کنیم ؟ آخه خیلی حجیمن ... شما منبع رو خوندی ؟

سلام دوست عزیز.من حرف شما رو کاملا قبول دارم که منابع زیاد هستن و وقت گیر.دوست عزیز خلاصه خوندن وپک خوندن بر میگرده به پایه ی اطلاعاتی هر کسی و کاملا شخصیه.به قول دوستمون کسانی بودن که با خوندن خلاصه رتبه 30 اوردن,پس این برمیگرده به پایه اطلاعاتی هر شخص که خودش بهتر از دیگران خبر داره در چه سطحی هست.
در مورد تعداد زیاد منابع باید اینا بگم همه کتابها با هم همپوشی دارن دوست عزیز,مثلا اگه رشد 5 تا کتاب به عنوان رفرنس اصلی در علوم معرفی شده,اصولا بیشتر مباحث مشترکه.پس بهتره به جای همه منابع دو تا از مهمترینشو انتخاب کنیدو خوب بخونید و اینکه تا حدودی کنکور علوم در مورد نحوه طراحی سوالا قابل پیش بینی تر از بهداشت هست.مثلا تو درس رشد ما هرسال از مبحث پیاژه سوال داریم,یا در علم النفس هرسال از فارابی و سهروردی سوال میدن...این یعنی اینکه با دونستن فوت و فن کار میتونیم اگاهانه تر اقدام کنیم,و توصیه میکنم حتما با یه مشاور اگاه پیش برید,من قبلا ادرس چندتا سایت رو گذاشته بودم,میتونید به وبلاگشون سر بزنید و با نحوه مشاوره هاشون اشنا شید.
موفق باشید .

marzieh88

New member
سلام. ممنونم از دوستانی که مارو راهنمایی میکنن و توی این مسیر تنهامون نمیذارن. منم میخوام هم وزارت علوم امتحان بدم و هم بهداشت. هنوز برنامه ریزی نکردم درست و حسابی. فعلا مشغول بررسی منابع هستم
خوبه 3 تا شدیم

psychology93

New member
سلام.
فک کنم با توجه به نظر دوستان شروع با درس زبان و امار خیلی بهتره باشه.
البته بسته به نظر شخصی هر کسی داره. چون این درسا برای من مهم و البته مشکله با این درسا شروع میکنم.:21:

marzieh88

New member
من احتمالا از کتب خلاصه شروع کنم ، چون واسه بهداشت خوندم و آمادگی دارم ، درسارو کتاب به کتاب میخونم چون موازی خونی واسم عذابه ، با نظر دوستمون هم موافقم و زبان و آمار و روش تحقیق رو خرد خرد و روزانه میخونم ، از سایت زیر واسه حفظ لغت استفاده میکنم ، و تا بهمن ماه تمرکز فقط رو مرور میذارم ، یه فرصت حداقل 1ماهه واسه مرور رو آخر سر در نظر میگیرم ،
هنوز دقیق برنامه نریختم، احتمالا از اواسط مرداد که شروع کنم چزئیات برنامه ام رو هم میگم.

rawy

New member
سلام دوستان
من مثل بچه های اوتیسمی که تو یه موقعیت ثابت می مونن, وقتی می رم تو یه تاپیک بیرون اومدنم با خداست :tonguesmiley: چند وقت به اینجا سرنزده بودم
ممنون از آقا محمدرضا, مرضیه عزیز, آقا جواد و فهیمه جان , تقریبا هرچی که من می خواستم بگم رو دوستان به بهترین شکل توضیح دادند, من هم با توجه به تجربیات خودم دوباره تکرارشون می کنم

شدیداااااااا با این نظر دوستان موافقم که خلاصه فقط خلاصه خودتون, و خلاصه نویسی بخشی از یادگیری هست
من برای روان درمانی یه خلاصه عالی نوشتم, هر فصل رو تیتر به تیتر می خوندم و به خلاصه ترین شکل ممکن که برای خودم قابل درک باشه تو یه برگه می آوردم, برای فصل های سبک تقریبا یک الی دو صفحه و برای فصل هایی که مطلب بیشتری داشتند یا مطالبشون کمتر آشنا بود برام سه الی چهار صفحه شد, بعد از اینکه از بابت این درس خیالم راحت شد رفتم سراغ بقیه ی دروس و این یه اشتباه بود, چون مهمترین نکته ای که توی روند مطالعه تون وجود داره "مرور" هست, یعنی اگر درس مطالعه شده مرور نشه طبق سیستم حافظه و فراموشی که خودتون اطلاع دارید, مقدار زیادیش فراموش می شه و دروس ما سختیش به همین زیادی مطالب و فرار بودنش هست. شاید اگر به موقع اون خلاصه کم حجم رو مرور می کردم دیگه حتی الان هم نیاز نبود به کری نگاه کنم و همه مطالب تو ذهنم بود.

برگ برنده من برای فیزیولوژی اولا خوندن کتاب معظمی بود چون بعضی از دوستان اصلا اون کتاب رو نخونده بودند و همینطور مرور اون با روش جعبه لایتنر (البته من نرم افزارش رو دارم و تو گوشی مرور می کردم)

در مورد درس ارزیابی توصیه می کنم حتما مارنات رو بخونید, به دلیل اینکه هیچ خلاصه ای نمی تونه اون دید کلی رو از هر آزمون بهتون بده و اینکه ان شاالله بعد از قبولی تون هم مارنات کتابی هست که تو دانشگاههای بهداشت (من در مورد انستیتو اطلاع دارم) بسیار درس با اهمیتی هست, اما به هیچ وجه لازم نیست توش ریز بشید و با جزییات نحوه اجرای آزمون رو یاد بگیرید, این درس خیلی قدرت اینکه زمانتون رو بدزده داره, مراقب باشید غرق نشید توش, فقط سطحی با هر آزمون آشنا بشید و مدام مرور کنید چون خیلی فرار هست.

سه درسی که خیلی باید دقیق بخونید که هرطور سوالات رو پیچوندن بتونید پاسخگو باشید رواندرمانی, شخصیت و آسیب هست (البته آسیب قبلا ساده تر بود, امسال از این درس هم سوالات مفهومی داده بودند) . صرفا با توجه به تجربه سال قبل تصور نکنید که درس رواندرمانی ساده است و شخصیت مشکل, چون هر سال یکی از این دروس رو خیلی سخت تر و یکی رو خیلی ساده تر سوال می دن, امسال کری آسون بود و فیست ساده تر اما سال قبلش برعکس این بود

من از زبان لطمه خوردم به دلیل اینکه دقیقا کنارش گذاشتم, به نفع بقیه ی دروس چون واقعا دیگه وقتی برای زبان و آمار برام نمی موند فکر کردم شاید ماه آخر بتونم جمعشون کنم, ولی ماه آخر دیدم اگه خونده هام رو مرور نکنم همونا رو هم از دست دادم و اینجوری شد که اینجوری شد, حتما اگر می خواید لغت هم بخونید توی جمله یاد بگیرید, لغت به تنهایی که به جایی وصل نیست به راحتی از ذهنتون پاک می شه, و حتی خودتون سعی کنید با لغات جمله بسازید. به لغاتی که خیلی مشابهه هم هستند و معانی متفاوت دارند خیلی دقت کنید و خوب یادشون بگیرید و مهمترین چیز برای درس زبان تمرین تستهای کنکورهای گذشته است

برای همتون آرزوی موفقیت دارم :smilies-azardl (113

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javadoo

sokot

New member
سلام به بچه های گل روانشناسی.من میخوام روانشناسی عمومی شرکت کنم اما منابع رو دقیق ندارم.میشه یکی منابعشو بهم بگه.ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا