مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

taraane

New member
سلام دوستای گلم...
منم امتحانام تموم شد از امروز در خدمتتونم!!!
از زبان شروع کنیم؟؟؟
راستش من هیچ تجربه ای از کنکور ندارم،،،نه منابع،نه نحوه سوالا،نه نحوه خوندن!!!!
انشالله با تجربه هاش کمکمون کنن،،،دست به دست هم بدیم بریم تا انستیتو!!!!!

morteza-p

New member
سلام. منم امتحانام تموم شد خداروشکر. ولی هنوز که سردرگم هستم ! نمیدونم از کجاشروع کنم. فعلا دارم بررسی میکنم کتابارو که بتونم یه برنامه ی خوبی بریزم واسه خودم

zahraba

New member
سلام
منم تازه امتحانام تموم شده! فعلا هم سردرگمم، نمیدونم از کجا شروع کنم چه جوری بخونم!فارغ التحصیل هم نیستم و ترسم از اینه که نرسم تموم کنم منابع رو و جا بمونم.
خلاصه این که هنوز شروع نکرده پر از افکار منفی شدم :sadsmiley::13:

mmdreza.psy

New member
سلام
منم تازه امتحانام تموم شده! فعلا هم سردرگمم، نمیدونم از کجا شروع کنم چه جوری بخونم!فارغ التحصیل هم نیستم و ترسم از اینه که نرسم تموم کنم منابع رو و جا بمونم.
خلاصه این که هنوز شروع نکرده پر از افکار منفی شدم :sadsmiley::13:

سلام
افکار منفی تقریبا طبیعیه...
من به خاطر یه سری مسایل از پاییز نشستم خوندم و البته ترم ۷ هم خوابگاه بودم و داشتم و دیگه خودت حساب کن خوابگاهی بودن و مشغله هاش چطورین...از امتحانات ترم ۷ گرفته تا دو هفته ای که ویروس انفولانزا گرفتم و اصلا نخوندم که باعث شدن استرس شدیدم شد .......
ولی خب با این حال امسال ۳۷شدم....پس اگه از الان با دقت و انگیزه و البته با برنامه ی خوب شروع کنی قطعا شهر دلخواهت قبولی..
چیزی که تو پروسه ی خوندن بهداشت مهمه اینه که چهار درس شخصیت-رواندرمانی-زبان و اسیب رو مکرر و پیوسته بخونی....
این استرست با داشتن یه برنامه خوب کمترم میشه...

فهیمه 1

New member
اقا محمدرضا مجددا تبریک عرض میکنم وامیدوارم تو تمامی مراحل زندگی موفق باشید.
امکانش هست مارو راهنمایی کنید,اینکه واسه زبان چه کتابایی رو توصیه میکنید بخونیم باتوجه به سطح زبان ضعیفمون..و در مورد امار و روش تحقیق چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید..و در مورد ارزیابی روانشناختی با توجه به اینکه ضریبش یک هست,چه کتابی رو توصیه میکنید,خلاصه خوبه..?
پیشاپیش ازتون تشکر میکنم بخاطر راهنمایی و کمکتون

mmdreza.psy

New member
اقا محمدرضا مجددا تبریک عرض میکنم وامیدوارم تو تمامی مراحل زندگی موفق باشید.
امکانش هست مارو راهنمایی کنید,اینکه واسه زبان چه کتابایی رو توصیه میکنید بخونیم باتوجه به سطح زبان ضعیفمون..و در مورد امار و روش تحقیق چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید..و در مورد ارزیابی روانشناختی با توجه به اینکه ضریبش یک هست,چه کتابی رو توصیه میکنید,خلاصه خوبه..?
پیشاپیش ازتون تشکر میکنم بخاطر راهنمایی و کمکتون

ممنونم...خواهش میکنم..
اگه یه سری به تایپیک بزنید بچه ها همه درصداشون هست....هرکسی یه درسو عالی زده و به نظرم بهتره اون شخص راهنمایی کنه...فک کنم خانم راوی رواندرمانی رو۸۸٪ زدن...
من همه درصدام ۵۰-۶۰ بودن حدودا....فقط از زبانم راضی ام...
در مورد نحوه خوندنم و منابع هم توی چند صفحه قبل همین تایپیک مفصل توضیح دادم ..اون رو بخونید اگه سوالی در موردش بود در خدمتم
..
واسه بقیه درسا قطعا بقبه بچه ها میان اینجا واسه در اختیار گذاشتن اطلاعاتشون با داوطلبای امسال...

marzieh88

New member
سلام به بچه های گل روانشناسی
تو کنکور امسال من نتیجه مطلوبی نگرفتم و انشاالله از مرداد به جمع شما میپیوندم .
به پیشنهاد یکی از بچه ها تجربیاتمو در مورد درسای قوی ترم بهتون میگم.
(رتبه78 : آسیب24 رواندرمانی70 شخصیت48 زبان60 آمار37 رشدوعمومی37 فیزیولوژیک 40 ارزیابی40 بالینی75)
من رواندرمانی رو خلاصه نویسی کردم که خیلی خوب تو ذهنم موند، واسه اینکار چکیده ی هر صفحه رو تو حاشیه اش نوشتم و 1ماه آخر مرور کردم .
بچه ها نگید از خلاصه ی دوستمون استفاده میکنیم یا کتاب خلاصه میخریم ، پروسه ی چکیده کردن خودش جزئی از یادگیری هست .
زبان رو من پایه ای قوی بودم ، رمز موفقیت تو زبان توی مطالعه ی آهسته و پیوستشه . اگه زبان عمومی تون خیلی ضعیفه پیشنهاد میکنم حتما کنار مطالعه هم برید .
شاد و پرانرژی باشید:heart:

staabbodij

New member
سلام دوستان
خواهشم از همه دوستان اینه که برای اینکه حقی از کسی تضییع نشه این متن رو که من آماده کردم یا مشابهش رو برای اعتراض به این محاسبه ناگهانی و بدون اعلام قبلی بر اساس تراز روبه آدرس arshad94@sanjeshp.ir ایمیل کنید.هرچه بیشتر فرستاده یشه بهتر هست. خودتون رو جای کسی بگذارید که واقعا با این قانون اعلام نشده تراز؛ چقدر رتبه اش خراب شده. خواهش میکنم بفرستید چون واقعا این جور عدالت رعایت نمیشه.
با سلام
اینجانب نسبت به عدم رعایت اساس محاسبه رتبه بر اساس آنچه در دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد منتشر شده در سایت sanjeshp.ir دارم.

در دفترچه راهنمای آزمون فوق الذکر مورخ 94/10/22در صفحه 22 قسمت فرایند آزمون بند 2-3- قسمت اول و قسمت 1 تذکرات اساس تعیین رتبه را (نمره) اعلام شده است و هیچ صحبتی از تراز به میان نیامده است.

در حالی که در اطلاعیه شماره11 مورخ 94/4/7 اساس محاسبه رتبه ؛ تراز کل به درصد اعلام شده و بر این اساس کارنامه داوطلبان صادر شده است.
این مغایرت بدون اطلاع قبلی به داوطلبان سبب تضییع حقوق ایشان شده و تاثیر به سزایی در رتبه آنها در جهت منفی داشته است.

لذا خواهشمند است مسوولین هر چه سریعتر این مورد را تا قبل از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته که بسیاری از داوطلبان نسبت به آن اعتراض شدید دارند بررسی نمایند و اساس نمره دهی بر آنچه اعلام شده یعنی همان نمره قرار دهند و کارنامه ها دوباره صادر شده و مانع از تضییع حقوق داوطلبان و زحمات یک ساله آنان در جهت موفقییت شوند.
خواهشمندیم هر چه سریعتر جوابیه این اعتراض اعلام شود.
با آرزوی قبولی طاعات
با تشکر

marzieh88

New member
سلام به بچه های گل روانشناسی
تو کنکور امسال من نتیجه مطلوبی نگرفتم و انشاالله از مرداد به جمع شما میپیوندم .
به پیشنهاد یکی از بچه ها تجربیاتمو در مورد درسای قوی ترم بهتون میگم.
(رتبه78 : آسیب24 رواندرمانی70 شخصیت48 زبان60 آمار37 رشدوعمومی37 فیزیولوژیک 40 ارزیابی40 بالینی75)
من رواندرمانی رو خلاصه نویسی کردم که خیلی خوب تو ذهنم موند، واسه اینکار چکیده ی هر صفحه رو تو حاشیه اش نوشتم و 1ماه آخر مرور کردم .
بچه ها نگید از خلاصه ی دوستمون استفاده میکنیم یا کتاب خلاصه میخریم ، پروسه ی چکیده کردن خودش جزئی از یادگیری هست .
زبان رو من پایه ای قوی بودم ، رمز موفقیت تو زبان توی مطالعه ی آهسته و پیوستشه . اگه زبان عمومی تون خیلی ضعیفه پیشنهاد میکنم حتما کنار مطالعه هم برید .
شاد و پرانرژی باشید:heart:

کنار مطالعه ک ل ا س زبان هم برید

zahraba

New member
سلام
افکار منفی تقریبا طبیعیه...
من به خاطر یه سری مسایل از پاییز نشستم خوندم و البته ترم ۷ هم خوابگاه بودم و داشتم و دیگه خودت حساب کن خوابگاهی بودن و مشغله هاش چطورین...از امتحانات ترم ۷ گرفته تا دو هفته ای که ویروس انفولانزا گرفتم و اصلا نخوندم که باعث شدن استرس شدیدم شد .......
ولی خب با این حال امسال ۳۷شدم....پس اگه از الان با دقت و انگیزه و البته با برنامه ی خوب شروع کنی قطعا شهر دلخواهت قبولی..
چیزی که تو پروسه ی خوندن بهداشت مهمه اینه که چهار درس شخصیت-رواندرمانی-زبان و اسیب رو مکرر و پیوسته بخونی....
این استرست با داشتن یه برنامه خوب کمترم میشه...

سلام.ممنون از راهنماییتون
چندتا صفحه قبل تر گفتید که زبان رو با لایتنر میخوندید. تقریبا روزی چند تا لغت جدید اضافه میکردید؟؟تا قبل از زمستون تست هم میزدید یا فقط حفظ لغات داشتید؟
برای رشد و عمومی هم میشه بگید با چه روشی پیش رفتید؟

mmdreza.psy

New member
سلام.ممنون از راهنماییتون
چندتا صفحه قبل تر گفتید که زبان رو با لایتنر میخوندید. تقریبا روزی چند تا لغت جدید اضافه میکردید؟؟تا قبل از زمستون تست هم میزدید یا فقط حفظ لغات داشتید؟
برای رشد و عمومی هم میشه بگید با چه روشی پیش رفتید؟

سلام...ببخشید دیر جواب دادم...چند روز درگیر انتخاب رشته محل و جمع کردن اطلاعات و.. بودم....
تقریبا روزی ۲۰-۲۵کلمه...
چون دامنه لغاتم پایین بود قبل از عید سراغ کنکورای سال های گذشته نرفتم و به همون ریدینگ ها و کلوز تست های مطرح شده توی مهارت های لزگی اکتفا کردم ...
ولی اگه کسی زبانش قویه میتونه زودتر بره تست بزنه...
خوبیه لزگی اینه که موقع حفظ لغات باید کلمات رو از متن ریدنگ ها و تستاش دربیارید و این خودش کمک میکنه با معنی های مختلف کلمات و دستور زبان به مرور اشنا بشین.....

mmdreza.psy

New member
من رشد و عمومی رو زیاد خوب نزدم...زدم ۵۱٪

از اون جایی که رشد و عمومی واقعا حجمش زیاد بود و من کلا ۶ماه وقت مطالعه واسه کنکور داشتم..از هیلگارد فقط اون فصلایی که چندساله سوال میاد رو خوندم.....و رشد هم جلد اول همشو خوندم و جلد دوم هم فقط قسمت های نظریات رشد شناختی و هیجانی....
و اما شما همشو بخونید ...امسال از فصل اول هیلگارد سوال اومده بود که من نتونستم بزنم وگرنه میشد۷۰٪زد...
البته جاهایی که خیلی حفظی داشت بعضی هاشو با لایتنر حفظ کردم...از اذز تا اسفند تونستم دو دور هیلگارد و رشد رو بخونم...دوره سومم رو خلاصه کردم که حدود دو ماه طول کشید واسه همه درسا بعدم ماهه اخر فقط ۵-۶دور خلاصه هامو خوندم....

من درصدام همه جز یکی بین ۵۰-۶۶شدن ..
خانم راوی رواندرمانی رو فک کنم ۸۸٪ . و فیزیو۸۰ زدن که تجربیاتشون قطعا راهگشاست
اقا جواد هم امارو گل کاشتن..
سعیده خانم بالینی رو۹۰زدن
این عزیزان این درسا رو فوق الغاده عالی زدن و میتونن راهنمایی کنن

آخرین ویرایش:

zahraba

New member
یا رب نظر تو برنگردد

سلام دوستان
ممنون از جوابتون محمدرضا خان

امروز سوالات کنکور امسال رو نگاه میکردم و چندتایی رو تونستم درست جواب بدم این برای خودم یعنی خیلی هم از مرحله پرت نیستم و بهم انرژی داد یکم:a2d3:
هرچند هنوز تو شوک کارنامه ها هستم و همش به خودم میگم ببین این درس رو انقدر زدن رتبشون خوب نشده!تو که عمرا بتونی انقدر خوب بزنی:dadad4:
ولی از اونجایی که با غصه خوردن و این افکار منفی هیچی پیش نمیره تصمیم گرفتم شروع کنم و بهونه ها رو که ماه رمضان و تابستون و خسته ام رو کنار بذارم، چون تا خود اردیبهشت هم میتونم دلیل بیارم که درس نخونم:25r30wi:

از فردا با زبان و نظریه های رواندرمانی شروع میکنم
بقیه هم بیان بگن که چه جوری میخوان پیش برن شاید بتونیم کمک کنیم بهم:rose:

taraane

New member
سلام آقا محمد رضا
قبل اینکه جواب کنکور بیاد گفتین یه برنامه ریزی خیلی خوب کردین واسه سال بعد اگه قبول نشید....
میشه اون برنامه ریزی رو در اختیار ما قرار بدید یا بیشتر کمک کنید....
من پاک گیج شدم اصلا نمیدونم چیکار کنم از کجا شروع کنم...
روزه منو برده!بعد رمضون میخوام شروع کنم....

henri

New member
سلام ب دوستان عزیزم ... منم قراره با شما از اول شرو کنم پارسال اصلا نتونستم حتی یکی از اون منابع رو تموم کنم و بنابراین باید ی سال دیگه در خدمت کنکور باشم ... منم هنو شرو نکردم و ایشالا میخام بعد رمضان شرو کنم ... فقط من میخام برا علومم بخونم بهداشت با وضعی ک پارسال بهمون نشون داد دیگه نمیشه مطلق روش حساب کرد یهو بدجوری آدمو میذاره تو آمپاس از تغییر منابع و تاریخ کنکور بگیر تا تغییر نحوه رتبه بندی و تیپ سوالا ... همه جور بدعتی رو سر ما دروردن .... حالا اگه کسی میخاد علومم بخونه بگه ک برا هردوش ی برنامه خوب بریزیم

javadoo

New member
سلام

اصل رو بر این بگذارید که با علاقه بخونید و خودتون از درس خوندنتون راضی باشید.

برنامه و ساعت مطالعه شخصیه و نظری نمیشه داد

خوندنتون در حین کیفیت باید سرعت مطلوب رو داشته باشته با توجه به حجم مطالب اصلا وسواس به خرج ندید و سعی کنید حداقل تا آبان کلک منابع اصلی مثل کاپلان،شخصیت،روان درمانی و بالینی رو کنده باشید

آمار و زبان هم پای ثابت برنامه روزانه هست اصلا ول کن نباشید اگه سخته زبان روزانه و آمار یک روز در میان:smiliess (3):

اکثر سوالای امسال روش تحقیقی بودند و از کتاب روش تحقیق زهره و سرمد بود.

اصل بعدی اینه که حتما خودتون و نت برداری کنید و تا زمانی که مجبور نشدید از های دیگه حتی رتبه برترا استفاده نکید گول تبلیغات رو نخورید به کتاب های منبع و یاداشت های خودتون اعتماد کنید و ذهنتون رو متمرکز کنید.

یاداشت برداری برای کاپلان و روان درمانی توصیه میشه البته اگه براتون وقت گیره می تونید حاشبه نویسی رو جایگزین کنید

همینطور نمودار درختی و جدول برا سازماندهی ذهنی ایزار کارامدی هست به خصوص برای مرور روزهای اخر

فلش کارت هم برای مارنات خوبه.برای مارنات و اتمر به تند خونی اهمیت بدید و مطلقا وسواس به خرج ندید و کند نشید. سریع دوره اول رو بگذرونید و بعد با کلیتی که تو ذهنتون شکل میگری برگردید و قسمت های مهم رو مرور چند باره کنید

کالات و معظمی خود کتاب ها مناسبن اما چون فرار هست چند بار باید خوانده شوند.

هیچ درسی رو کنار نگذارید مشاهدات میگه یه رتبه خود یعنی درصد های شما متعادل و تقریبا روی یک خط باشند اگه درصد های بین 45 تا 50 داشته باشید و دو درس شخصیت و روان درمانی نزدیک های 70 بزنید رتبه تک رقمی رو تقریبا تو چنگ دارید.

تسلط صد در صد بر کتابی وجود نداره تسلط نسبی هدف بهتری هست.

امیدوارم تک تکتون سال دیگه تک شید :motat:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rawy

marzieh88

New member
سلام ب دوستان عزیزم ... منم قراره با شما از اول شرو کنم پارسال اصلا نتونستم حتی یکی از اون منابع رو تموم کنم و بنابراین باید ی سال دیگه در خدمت کنکور باشم ... منم هنو شرو نکردم و ایشالا میخام بعد رمضان شرو کنم ... فقط من میخام برا علومم بخونم بهداشت با وضعی ک پارسال بهمون نشون داد دیگه نمیشه مطلق روش حساب کرد یهو بدجوری آدمو میذاره تو آمپاس از تغییر منابع و تاریخ کنکور بگیر تا تغییر نحوه رتبه بندی و تیپ سوالا ... همه جور بدعتی رو سر ما دروردن .... حالا اگه کسی میخاد علومم بخونه بگه ک برا هردوش ی برنامه خوب بریزیم
سلام هنری جان ، منم میخوام واسه علوم بخونم ، ولی هنوز واسه برنامه تصمیمی نگرفتم چون شاید بخوام پک کنکوری موسسات رو بخونم

seeta

New member
سلام

اصل رو بر این بگذارید که با علاقه بخونید و خودتون از درس خوندنتون راضی باشید.

برنامه و ساعت مطالعه شخصیه و نظری نمیشه داد

خوندنتون در حین کیفیت باید سرعت مطلوب رو داشته باشته با توجه به حجم مطالب اصلا وسواس به خرج ندید و سعی کنید حداقل تا آبان کلک منابع اصلی مثل کاپلان،شخصیت،روان درمانی و بالینی رو کنده باشید

آمار و زبان هم پای ثابت برنامه روزانه هست اصلا ول کن نباشید اگه سخته زبان روزانه و آمار یک روز در میان:smiliess (3):

اکثر سوالای امسال روش تحقیقی بودند و از کتاب روش تحقیق زهره و سرمد بود.

اصل بعدی اینه که حتما خودتون و نت برداری کنید و تا زمانی که مجبور نشدید از های دیگه حتی رتبه برترا استفاده نکید گول تبلیغات رو نخورید به کتاب های منبع و یاداشت های خودتون اعتماد کنید و ذهنتون رو متمرکز کنید.

یاداشت برداری برای کاپلان و روان درمانی توصیه میشه البته اگه براتون وقت گیره می تونید حاشبه نویسی رو جایگزین کنید

همینطور نمودار درختی و جدول برا سازماندهی ذهنی ایزار کارامدی هست به خصوص برای مرور روزهای اخر

فلش کارت هم برای مارنات خوبه.برای مارنات و اتمر به تند خونی اهمیت بدید و مطلقا وسواس به خرج ندید و کند نشید. سریع دوره اول رو بگذرونید و بعد با کلیتی که تو ذهنتون شکل میگری برگردید و قسمت های مهم رو مرور چند باره کنید

کالات و معظمی خود کتاب ها مناسبن اما چون فرار هست چند بار باید خوانده شوند.

هیچ درسی رو کنار نگذارید مشاهدات میگه یه رتبه خود یعنی درصد های شما متعادل و تقریبا روی یک خط باشند اگه درصد های بین 45 تا 50 داشته باشید و دو درس شخصیت و روان درمانی نزدیک های 70 بزنید رتبه تک رقمی رو تقریبا تو چنگ دارید.

تسلط صد در صد بر کتابی وجود نداره تسلط نسبی هدف بهتری هست.

امیدوارم تک تکتون سال دیگه تک شید :motat:

ممنون اقاجواد...

henri

New member
سلام هنری جان ، منم میخوام واسه علوم بخونم ، ولی هنوز واسه برنامه تصمیمی نگرفتم چون شاید بخوام پک کنکوری موسسات رو بخونم

مریضیه جون شما تو بهداشت 2 رقمی مگه نبودی ؟ یادم نیس رتبتو ینی قبول نمیشی ؟ ایشالا ک قبول شی همین امسال ...
ولی اگرم نشد با هم پیش ب سوی کنکور ... منم میخام فقط کمکی بخونم اما هنو نمیدونم کدوم بهتره من اصلا با کتابای مدرسان نتونستم پارسال ارتباط برقرار کنم مث قبلا ک با قلم چی نمیتونستم اصلا اینا فونت ریزشون رو مخمن ... خلاصه اگه ب نتیجه ای رسیدی بگو اگرم اینجا تبلیغ میشه تو خصوصی بگو از کجا پک میگیری

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا