مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

henri

New member
سلام بر همه دوستان.
من پارسال شروع کردم واسه بهداشت خوندن،توی تاپیک پارسال هم بودم ولی متاسفانه یک سری اتفاقات برام افتاد که از ابان دیگه نتونستم ادامه بدم.
من فقط برای بهداشت میخوام بخونم.هنوز برنامه درستی ندارم.خیلی از منابع جدید رو هم ندارم و الانم دارم الکی دور خودم میچرخم:wacsmiley: ولی به امید خدا و با همراهی شما امیدوارم امسال بتونیم خوب تلاش کنیم و یه سال خوب وپربار در کنار هم داشته باشیم و همگی به اون چیزی که میخواهیم برسیم.
از همه دوستان کنکور 94هم که وقت گذاشتن و اطلاعاتشون رو در اختیارمون گذاشتن صمیمانه تشکر میکنم.:rose:

به به سلام ب دوست قدیمی خوبی نانا جون ؟منم 3 ساله دارم دور خودم میچرخم امیدوارم ک امسال همگی با هم پیش بریم و بهترین رتبه هارو بیاریم ... :28:

henri

New member
سلام دوستان
من درس ها رو برای روزهای زوج و فرد تقسیم کردم و آمار و زبان رو هر روز گذاشتم!
روزهای زوج:آسیب, شخصیت, رواندرمانی, ارزیابی
روزهای فرد:رشد, فیزیولوژی, بالینی, آسیب
البته هنوز ترای نکردم!
راستی شما آسیب چی می خونین؟ :))

سلام زهرا جون خوبی / پارسال دوست امسال آشنا ... برا آسیب من خودم از پارسال هنو هیچی نخوندم و 20 درصد بیشترم نزدم برا همین روم نمیشه اضهار نظر کنم اونم توی جمعی ک همه استاد آسیب شناسی و تشخیصن اما تصمیم دارم برا علوم مرضی پوران پژوهش رو بخونم برا بهداشتم ببینم کاپلان رضاعی چاپ میشه یا نه ...
راستی شما چجوری میتونی همه درسارو تو ی هفته بگنجونی ؟ کلا چجوری میرسی روزی 4 تا درس بخونی ؟
آخه من ی مشکل اساسیم اینه ک چون همیشه شب امتحانی میخوندم ی کتاب میخوندم تموم میشد کتاب بعدی تا آخر .حتی من پارسالم اون اوایلش ک ی برنامه ای میرختم بخونم روزی 2 تا درس میذاشتم با زبان اما محال بود برسم ب برنامم مخصوصا زبان با اینکه هرشب جزو برنامم بود ی شبم نخوندم نهایتن میرسیدم ی درسمو بخونم اونم اینقدر کند بودم ک خسته میشدم میرفتم ... بعدم ک دیدم اینقدر حجم مطالب بالاس و سرعتم کنده ک دلسرد شدم و قیدشو زدم ... تورو خدا هرکی میتونه درمانم کنه:tsimuzpzwoap1t9y3o7

henri

New member
سلام دوستان
من مثل بچه های اوتیسمی که تو یه موقعیت ثابت می مونن, وقتی می رم تو یه تاپیک بیرون اومدنم با خداست :tonguesmiley: چند وقت به اینجا سرنزده بودم
ممنون از آقا محمدرضا, مرضیه عزیز, آقا جواد و فهیمه جان , تقریبا هرچی که من می خواستم بگم رو دوستان به بهترین شکل توضیح دادند, من هم با توجه به تجربیات خودم دوباره تکرارشون می کنم

شدیداااااااا با این نظر دوستان موافقم که خلاصه فقط خلاصه خودتون, و خلاصه نویسی بخشی از یادگیری هست
من برای روان درمانی یه خلاصه عالی نوشتم, هر فصل رو تیتر به تیتر می خوندم و به خلاصه ترین شکل ممکن که برای خودم قابل درک باشه تو یه برگه می آوردم, برای فصل های سبک تقریبا یک الی دو صفحه و برای فصل هایی که مطلب بیشتری داشتند یا مطالبشون کمتر آشنا بود برام سه الی چهار صفحه شد, بعد از اینکه از بابت این درس خیالم راحت شد رفتم سراغ بقیه ی دروس و این یه اشتباه بود, چون مهمترین نکته ای که توی روند مطالعه تون وجود داره "مرور" هست, یعنی اگر درس مطالعه شده مرور نشه طبق سیستم حافظه و فراموشی که خودتون اطلاع دارید, مقدار زیادیش فراموش می شه و دروس ما سختیش به همین زیادی مطالب و فرار بودنش هست. شاید اگر به موقع اون خلاصه کم حجم رو مرور می کردم دیگه حتی الان هم نیاز نبود به کری نگاه کنم و همه مطالب تو ذهنم بود.

برگ برنده من برای فیزیولوژی اولا خوندن کتاب معظمی بود چون بعضی از دوستان اصلا اون کتاب رو نخونده بودند و همینطور مرور اون با روش جعبه لایتنر (البته من نرم افزارش رو دارم و تو گوشی مرور می کردم)

در مورد درس ارزیابی توصیه می کنم حتما مارنات رو بخونید, به دلیل اینکه هیچ خلاصه ای نمی تونه اون دید کلی رو از هر آزمون بهتون بده و اینکه ان شاالله بعد از قبولی تون هم مارنات کتابی هست که تو دانشگاههای بهداشت (من در مورد انستیتو اطلاع دارم) بسیار درس با اهمیتی هست, اما به هیچ وجه لازم نیست توش ریز بشید و با جزییات نحوه اجرای آزمون رو یاد بگیرید, این درس خیلی قدرت اینکه زمانتون رو بدزده داره, مراقب باشید غرق نشید توش, فقط سطحی با هر آزمون آشنا بشید و مدام مرور کنید چون خیلی فرار هست.

سه درسی که خیلی باید دقیق بخونید که هرطور سوالات رو پیچوندن بتونید پاسخگو باشید رواندرمانی, شخصیت و آسیب هست (البته آسیب قبلا ساده تر بود, امسال از این درس هم سوالات مفهومی داده بودند) . صرفا با توجه به تجربه سال قبل تصور نکنید که درس رواندرمانی ساده است و شخصیت مشکل, چون هر سال یکی از این دروس رو خیلی سخت تر و یکی رو خیلی ساده تر سوال می دن, امسال کری آسون بود و فیست ساده تر اما سال قبلش برعکس این بود

من از زبان لطمه خوردم به دلیل اینکه دقیقا کنارش گذاشتم, به نفع بقیه ی دروس چون واقعا دیگه وقتی برای زبان و آمار برام نمی موند فکر کردم شاید ماه آخر بتونم جمعشون کنم, ولی ماه آخر دیدم اگه خونده هام رو مرور نکنم همونا رو هم از دست دادم و اینجوری شد که اینجوری شد, حتما اگر می خواید لغت هم بخونید توی جمله یاد بگیرید, لغت به تنهایی که به جایی وصل نیست به راحتی از ذهنتون پاک می شه, و حتی خودتون سعی کنید با لغات جمله بسازید. به لغاتی که خیلی مشابهه هم هستند و معانی متفاوت دارند خیلی دقت کنید و خوب یادشون بگیرید و مهمترین چیز برای درس زبان تمرین تستهای کنکورهای گذشته است

برای همتون آرزوی موفقیت دارم :smilies-azardl (113

ممنون راوی جون باز مارو شرمنده کردی ک ... دمت گرم عالی بود
فقط من چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنی
شما چجوری معظمی رو با لایتنر خوندی ؟ خط ب خطو سوا و جواب کردی ینی ؟ بعد کلا برا خوندن معظمی میشه کمک کنید من پارسال کتابشو خردیم شرو کردم 1 فصل خوندن اما برام سنگین بود و چون برا علوم هم خداپناهی و کلا هیچ منبعی نخونده بودم بیشتر احساس میکردم هیچی نمیفهمم و برام سختتر بود البته بعد از عیدم بود و وقت نذاشتم و خلاصه دیگه نخوندمش ... شما قبلش خداپناهی یا کتاب دیگه ای خونده بودی ؟؟؟؟
مارناتم همیشه برام غولی بوده ک ازش وحشت داشتم و دارم البته درس آسیبم همینجورم اما برا مارنات واقعا نمیدونم چیکار کنم خیلی زیاده و فرار ... نظر شما اینه ک خود مارنات رو کلی بخونیم بهتره از اینکه خلاصه رتبه برترو دقیق بخونیم ؟ آخه مارنات خیلی ریز ب ریزه من نه میتونم ب خلاصش اعتماد کنم نه اینکه با خیال راحت بشینم سر مارنات همش میگم نکنه ی درس 1 واحدی ارزش اینهمه وقتو نداشته باشه و آخرم سوالایی بیاد ک من نتونم جواب بدم ...
و در آخرم اینکه میدونم حتما تا حالا کلی راجع ب اینا توضیح دادیدا امابازم ی بزرگواری کنید از تجاربتون بگید ک من درس آسیب و مارنات رو چجوری بخونم این خلاصه سوال قبل شد خخخخخ این درسا خیلی نکته ایهن و وقتگیر چجوری با مرور برسیم تموم کنیم ....
اینقدر سوالم زیاد بود خودمم هنگ کردم ببخشید بچه ها ولی دیگه امسال سالیه ک چ قبول شم چ نشم سال بعدی برام وجود نداره برا همین خیلی نگرانم هنوزم نتونستم شرو کنم منو دریابید

marzieh88

New member
سلام بر همه دوستان.
من پارسال شروع کردم واسه بهداشت خوندن،توی تاپیک پارسال هم بودم ولی متاسفانه یک سری اتفاقات برام افتاد که از ابان دیگه نتونستم ادامه بدم.
من فقط برای بهداشت میخوام بخونم.هنوز برنامه درستی ندارم.خیلی از منابع جدید رو هم ندارم و الانم دارم الکی دور خودم میچرخم:wacsmiley: ولی به امید خدا و با همراهی شما امیدوارم امسال بتونیم خوب تلاش کنیم و یه سال خوب وپربار در کنار هم داشته باشیم و همگی به اون چیزی که میخواهیم برسیم.
از همه دوستان کنکور 94هم که وقت گذاشتن و اطلاعاتشون رو در اختیارمون گذاشتن صمیمانه تشکر میکنم.:rose:

سلام
ایشالا که موفق باشید
(شما همونی نیستید که اسم کاربریتون چیزی یه که برادر زادتون صداتون میکرد ؟)

marzieh88

New member
سلام زهرا جون خوبی / پارسال دوست امسال آشنا ... برا آسیب من خودم از پارسال هنو هیچی نخوندم و 20 درصد بیشترم نزدم برا همین روم نمیشه اضهار نظر کنم اونم توی جمعی ک همه استاد آسیب شناسی و تشخیصن اما تصمیم دارم برا علوم مرضی پوران پژوهش رو بخونم برا بهداشتم ببینم کاپلان رضاعی چاپ میشه یا نه ...
راستی شما چجوری میتونی همه درسارو تو ی هفته بگنجونی ؟ کلا چجوری میرسی روزی 4 تا درس بخونی ؟
آخه من ی مشکل اساسیم اینه ک چون همیشه شب امتحانی میخوندم ی کتاب میخوندم تموم میشد کتاب بعدی تا آخر .حتی من پارسالم اون اوایلش ک ی برنامه ای میرختم بخونم روزی 2 تا درس میذاشتم با زبان اما محال بود برسم ب برنامم مخصوصا زبان با اینکه هرشب جزو برنامم بود ی شبم نخوندم نهایتن میرسیدم ی درسمو بخونم اونم اینقدر کند بودم ک خسته میشدم میرفتم ... بعدم ک دیدم اینقدر حجم مطالب بالاس و سرعتم کنده ک دلسرد شدم و قیدشو زدم ... تورو خدا هرکی میتونه درمانم کنه:tsimuzpzwoap1t9y3o7

منم نمیتونم حجم بالا کار کنم ، منم کتابارو متوالی میخونم

payammarabi

New member
سلام بر دوستان کنکوری و مدیر زحمت کش هنری عزیز. برا همتون آرزوی موفقیت دارم. من کنکور امسال بالینی 69شدم و بهداشت روان9. منتظر نتیجه نهایی هستم ولی قول میدم تا پایان کنکور بعدی خدمت همه دوستان باشم

nasour

New member
سلام بر همه ، من امسال از یکی دو درس بشدت لطمه خوردم و رتبم پایین اومد بخصوص آمار و ارزیابی
برای همین به شما توصیه میکنم هیچ درسی رو دست کم نگیرید و همه رو پابه پای هم پیش برید

nasour

New member
اگه یه دیکشنری تاب میخواین رو گوشیتون من بهتون mobodic رو پیشنهاد میکنم که فوق‌العاده س ، هم متضاد هم مترادف هم توضیح داره و هم مثال و ... خلاصه حتما رو گوشیتون نصب کنین که پشیمون نمیشین

NaaNa

New member
به به سلام ب دوست قدیمی خوبی نانا جون ؟منم 3 ساله دارم دور خودم میچرخم امیدوارم ک امسال همگی با هم پیش بریم و بهترین رتبه هارو بیاریم ... :28:

سلام ممنونم ازتون،شما خوبید؟میدونم چی میگید،هم دردیم منم وضعم همین بوده:wacsmiley: به امید خدا و با تلاش خودمون،امیدوارم سال خوبی رو داشته باشیم.

NaaNa

New member
سلام
ایشالا که موفق باشید
(شما همونی نیستید که اسم کاربریتون چیزی یه که برادر زادتون صداتون میکرد ؟)

سلام.ممنون ازتون.همچنین،امیدوارم شما هم موفق باشید عزیزم.
بله درسته.چه حافظه خوبی دارید:thumbsupsmileyanim:

zahramirmohamad

New member

عزیزم من سرعت مطالعه ام بالاست شما هم نا امید نباش چون همون سرعت کند رو میتونی زیاد کنی! ;) :)

rawy

New member
ممنون راوی جون باز مارو شرمنده کردی ک ... دمت گرم عالی بود
فقط من چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنی
شما چجوری معظمی رو با لایتنر خوندی ؟ خط ب خطو سوا و جواب کردی ینی ؟ بعد کلا برا خوندن معظمی میشه کمک کنید من پارسال کتابشو خردیم شرو کردم 1 فصل خوندن اما برام سنگین بود و چون برا علوم هم خداپناهی و کلا هیچ منبعی نخونده بودم بیشتر احساس میکردم هیچی نمیفهمم و برام سختتر بود البته بعد از عیدم بود و وقت نذاشتم و خلاصه دیگه نخوندمش ... شما قبلش خداپناهی یا کتاب دیگه ای خونده بودی ؟؟؟؟
مارناتم همیشه برام غولی بوده ک ازش وحشت داشتم و دارم البته درس آسیبم همینجورم اما برا مارنات واقعا نمیدونم چیکار کنم خیلی زیاده و فرار ... نظر شما اینه ک خود مارنات رو کلی بخونیم بهتره از اینکه خلاصه رتبه برترو دقیق بخونیم ؟ آخه مارنات خیلی ریز ب ریزه من نه میتونم ب خلاصش اعتماد کنم نه اینکه با خیال راحت بشینم سر مارنات همش میگم نکنه ی درس 1 واحدی ارزش اینهمه وقتو نداشته باشه و آخرم سوالایی بیاد ک من نتونم جواب بدم ...
و در آخرم اینکه میدونم حتما تا حالا کلی راجع ب اینا توضیح دادیدا امابازم ی بزرگواری کنید از تجاربتون بگید ک من درس آسیب و مارنات رو چجوری بخونم این خلاصه سوال قبل شد خخخخخ این درسا خیلی نکته ایهن و وقتگیر چجوری با مرور برسیم تموم کنیم ....
اینقدر سوالم زیاد بود خودمم هنگ کردم ببخشید بچه ها ولی دیگه امسال سالیه ک چ قبول شم چ نشم سال بعدی برام وجود نداره برا همین خیلی نگرانم هنوزم نتونستم شرو کنم منو دریابید

خواهش می کنم, اختیار داری
همیشه این رو گفتم که درس ها رو با توجه به سوالات کنکور سالهای گذشته بخونیم می تونه یه راهنمای خوب برامون باشه (البته به جز سه درس آسیب, شخصیت و رواندرمانی که اینها رو مفهومی می دند و باید برای هر شکل سوالی آماده بود)
بنابراین نه لازم نیست خط به خط خوند, من خداپناهی رو چندسال پیش برای کنکور علوم یه نگاهی بهش انداختم, حقیقتش نه تنها جذبم نکرد بلکه نسبت بهش حس بدی هم داشتم, کلا همین حس بد ناخودآگاه به دروس علوم باعث شد بی خیالش بشم و با اینکه هممون می دونیم بهداشت سختتره ولی خوندن درس هاش اقلا برای من شیرین تره
بله کتاب کالات که منبع بهداشت هست رو خوندم اونم به نظرم خیلی روون و سبک و راحته مثل معظمی , تقریبا این دوتا کتاب مطالب هم رو کامل می کنند

در مورد مارنات اگر دیدت بلند مدته و قصد داری طوری درس بخونی که بعد از قبولی هم به کارت بیاد حتما باید کتاب رو بخونی چون درس مهم و کاربردی ای هست و به عنوان یک روانشناس بالینی همیشه باهاش سروکار خواهی داشت اما فعلا لازم نیست ریز به ریز بخونی, در این حد که با آزمونها و چیستی و چگونگی شون آشنا بشی کافیه
اما این درس معمولا کم ترین درصد رو حتی تو کارنامه رتبه های برتر داره, اگرررررررر, اگررررررررررر بقیه ی دروس رو طوری می خونی که جای حرف توشون باقی نمی مونه و برای یه درصد بالا آماده می شی می تونی از این درس فقط یه خلاصه خوب بخونی (نه هر خلاصه ای) اما بازم می گم که لازمه مارنات رو خوند برای ارشد (دوستانی که دانشجوی ارشد بهداشت هستند اگراین پست رو دیدند, در این مورد نظر بدند ممنون می شم)
با وجود یک درصد تفاوت تو میانگین ها و ده رتبه اختلاف دیگه فکر می کنم لازم نباشه توضیح بدم که درصد ضریب یکی و ضریب دویی معنا نداره, پاسخ درست به یک تست یعنی رتبه و دانشگاه بهتر

برای پیدا کردند روش درست و کاهش نگرانیت, تنها راهی که پیشنهاد می کنم اینه که شروع کنی و پیش بری, خودت باید پیدا کنی که به چه شکلی راحت تری, به چه شکلی بهتر درسها تو ذهنت می مونه و بازدهی بهتری داره, در عمل وقتی روش مورد نظرت رو امتحان کنی مشخص می شه که این روش تو هست یا نه باید عوضش کنی, فقط سریعتر اینکار رو انجام بده و روشت رو پیدا کن که زمان رو از دست ندی
نکته آخر توصیه زیااااااااااد می کنم روی مرور, کم بخونید ولی مرور کنید خیلی بهتره از اینکه سریع مطالب رو بخونید ولی به آخر کتاب که رسیدید چیزی یادنگرفته باشید (البته اگر کتابی رو برای دور اول می خونید می تونید برای آشنایی با مباحث روزنامه وار بخونید و از دور دوم دقیق تر بشید, اما فقط برای دور اول)
موفق باشید همگی

آخرین ویرایش:

rawy

New member
عزیزم من سرعت مطالعه ام بالاست شما هم نا امید نباش چون همون سرعت کند رو میتونی زیاد کنی! ;) :)

زهراجون با اجازت این نکته رو اضافه کنم که سرعت مطالعه با آشنا بودن مطالب رابطه مستقیم داره, اگر تازه دارید کتابی رو می خونید طبیعیه که کند باشید نگران نشید, تو مرورهای بعدی خودتون از سرعتتون شگفت زده خواهید شد

henri

New member
ممنونم راوی جون ... ایشالا سعی میکنم از مرداد دیگه استارتو بزنم ببینم چجوری پیش میرم ... منم زیاد از درسای علوم خوشم نمیاد اما با این تغییرات و ظرفیت کم بهداشت خیلی ریسکه بخام فقط ب بهداشت فکر کنم :thumbsupsmileyanim:

marzieh88

New member
خواهش میکنم .
آخه منم یه برادر زاده دارم که عاشقشم ، میدونی که اطلاعاته کاملا مشابه و همبنطور اطلاعاته کاملا مخالف با طرحواره هامون حسابی تو ذهنمون میمونن!

NaaNa

New member
خواهش میکنم .
آخه منم یه برادر زاده دارم که عاشقشم ، میدونی که اطلاعاته کاملا مشابه و همبنطور اطلاعاته کاملا مخالف با طرحواره هامون حسابی تو ذهنمون میمونن!

آخی چه خوب ... مال ما که بزرگ شده ولی هنوز وقتی میخواد خودشو لوس کنه یا یه چیزی ازم میخواد بازم نانا صدام میکنه.

NaaNa

New member
دوستان طاعات و عباداتتون قبول باشه و عیدتون هم خیلی خیلی مبارک:rose::rose::rose:

10.jpg

taraane

New member
عید همگی مبارک..
نظرتون چیه آروم آروم شروع کنیم...!!
زبان و آمار در کنارش رواندرمانی(یا هر کتاب دیگه ای که دوس دارید) و بعدش بقیه درسا....
(منم از اونام که باید یه کتابو بخونم تموم شه بعد برم سراغ بعدی!!)

taraane

New member
بچه ها ببخشید کتاب رواندرمانی من واسه89هستش (ویراست هفتم) به نظرتون مطالبش تغییری کرده؟؟؟
راوی جون؟مرضیه؟و بقیه اگه اطلاع دارید خواهشا جواب بدید!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا