مطالعه گروهي ارشد سم شناسي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shapur68

New member
بچه ها کسی هس کنکور88 وزارت بهداشتو داشته باشه؟ خواهشا:rolleyessmileyanim:

sa.as135

New member
سلام به همه دوستان
حالتون خوبه
ما یک مدت نبودیم غیبتامون زیاد شده یکم درگیر بودم اما سر میزدم ومطالبتونا میخوندم
بد جور برامن ضد حال شده حالم گرفته
اخه تاریخ امتحانات دانشگاهم عوض شد و کنکور سم افتاده وسط امتحاناتم واقعا موندم چیکار کنم خسته شدم بدجور
هیچ توان وانرژی برا ادامه ندارم

shapur68

New member
سلام به همه دوستان
حالتون خوبه
ما یک مدت نبودیم غیبتامون زیاد شده یکم درگیر بودم اما سر میزدم ومطالبتونا میخوندم
بد جور برامن ضد حال شده حالم گرفته
اخه تاریخ امتحانات دانشگاهم عوض شد و کنکور سم افتاده وسط امتحاناتم واقعا موندم چیکار کنم خسته شدم بدجور
هیچ توان وانرژی برا ادامه ندارم
سلام دوست عزیز
منم مشکل شما رو دارم:21: آخه نمیدونم انتخابات چیکار داره به کنکور و امتحانات که برنامه ریزی ما رو به هم ریختن:p7977cujr38iyymsu8: یعنی به یقینی رسیدم که تو مملکت ما برنامه ریزی برای آینده یعنی کشک:black_eyed:

sa.as135

New member
من کتاب جامع سوالای ارشد سم شناسی رو گرفتم همه سال ها رو داره..میتونی اینو بگیری

سلام
شرمنده میشه سوالات سال88را برامن بفرستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر این لطف را بکنید اسکن کنید و برام بفرستید ممنونتون میشم اگر امکانش هست بگید تا ایمیل را براتون بفرستم

karshenasgh

New member
من کتاب جامع سوالای ارشد سم شناسی رو گرفتم همه سال ها رو داره..میتونی اینو بگیری

میشه لطفاً مشخصات کتاب و اینکه نویسنده ش کیه و مال چه انتشاراتی هست رو هم ذکر کنی؟ اگه توی اینترنت هم تصویری از این کتاب هست لینکشو اینجا بزاری ممنون میشیم..

shamila

New member
سلام بد سم شناسان آینده
چند روز نبودم.یه سری مشکلات و درگیریهای فکری برام پیش اومده که از درس افتادم.میشه راهنماییم کنین از برنامم عقب افتادم.:dadad4:

shapur68

New member

لبخند من خیلی وقت پیش از کتابفروشیا سراغ یه همچین کتابی گرفتم ولی همشون گفتن هنوز برا سم شناسی درست نشده بی زحمت انتشاراتشو بگو

shapur68

New member
سلام بد سم شناسان آینده
چند روز نبودم.یه سری مشکلات و درگیریهای فکری برام پیش اومده که از درس افتادم.میشه راهنماییم کنین از برنامم عقب افتادم.:dadad4:

سلام به روی ماهت
شمیلا جان امیدوارم مشکلاتت زوتر تموم بشه و به خوبیو و خوشی بشینی سر درست اما بعد! دقیقا بگو چه کمکی میخای مثلا چه درسایی رو خوندی و حالا ازشون عقب افتادی. من دقیقا نفهمیدم؟

shapur68

New member
بچه ها من توی شیمی کنکور91 مشکل دارم میشه یکی راهنماییم کنه؟؟؟
یکی سوال 114 که نمی دونم اکی والان یعنی چه؟؟؟؟ یکی دیگه سوال 101 که اینم نمیدونم که چند تا اربیتال دی تو پیوند شرکت میکنه؟؟؟ یکی دیگه هم سوال 82 که پرسیده در یک گرم از کدوم عناصر تعداد اتم بیشتری هس؟؟؟ بازم اشکال دارم ولی فعلا همینا رو خواهشا کمکم کنین:riz304:

Maryam-87

New member
سلام بچه ها میشه پاسخنامه کنکور 91 رو برام بفرستین....ممنون میشم :smiliess (4): :ad54ad:
mnaj_22@yahoo.com

آخرین ویرایش:

mikhak s

New member
بچه ها من توی شیمی کنکور91 مشکل دارم میشه یکی راهنماییم کنه؟؟؟
یکی سوال 114 که نمی دونم اکی والان یعنی چه؟؟؟؟ یکی دیگه سوال 101 که اینم نمیدونم که چند تا اربیتال دی تو پیوند شرکت میکنه؟؟؟ یکی دیگه هم سوال 82 که پرسیده در یک گرم از کدوم عناصر تعداد اتم بیشتری هس؟؟؟ بازم اشکال دارم ولی فعلا همینا رو خواهشا کمکم کنین:riz304:

اکي والان
: به نوع واکنش که قرار است ماده در آن شرکت کند، بستگی دارد، اما همیشه طوری محاسبه می شود که یک اکی والان از یک واکنش دهنده، دقیقا با یک اکی والان از واکنش دهنده دیگر، واکنش می دهد. واکنش های خنثی شدن و اکسایش - کاهش دو نوع از واکنش های مهم هستند که وزن های هم ارز برای آن ها، تعریف شده است.
مقدار وزن اکي والان مواد مختلف طبق رابطه زير به دست مي‌آيد:

که در آن M جرم مولکولي و n ( ظرفيت ) براي مواد مختلف به قرار زير بدست مي‌آيد:
مقدار n براي اسيدها برابر تعداد هيدروژن‌هاي اسيدي H و براي بازها ، برابر تعداد -OH ، براي نمک‌ها برابر ظرفيت فلز ضرب‌در تعداد فلز و براي واکنش‌هاي اکسايش- کاهش برابر درجه کاهش يا اکسايش است.
با بدست آوردن مقدار E (وزن اکي والان) مي‌توان تعداد اکي‌والان را از رابطه زير حساب کرد:
وزن اکي والان/ جرم ماده برحسب گرم = = تعداد اکي والان
در نتيجه ، نرماليته يک محلول بيانگر تعداد اکي‌والان‌ها در يک ليتر محلول يا تعداد ميلي‌اکي ‌والان در هر ميلی لیتر محلول است و از رابطه زیر محاسبه می گردد :
[ D (دانسیته) ، a(درصد جرمی) ، E(اکی والان گرم) ]
حال با توجه به روابط بالا می توان از طریق رابطه زیر حجم و نرمالیته محلول های رقیق را با داشتن حجم و نرمالیته محلول های غلیظ محاسبه نمود و بالعکس :

سوال 82: گزينه ها همه جز گروه اول تو جدول تناوبي هستن ليتيم سديم پتاسيم و...به نظرم براساس افزايش عدد اتمي منظورشه. چون اينطوري سواولو رو درست جواب دادم.فعلا بايدبرم سوال 101 رو هم نرسيدم بخونم بعدا ميام برات ميگم

Maryam-87

New member
بچه ها یعنی هیچ کدوم پاسخنامه 91 رو ندارین حداقل عکس بگیرین برای من بفرستین؟؟ :(50)::smiliess (11):
لطف میکنین اگه بفرستین:bunnyearsmiley:

nasehp67

New member
پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

هیئت مدیره ی محترم گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان انجمن تغذیه ایرا(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:
درخواست های کلی ما از مسئولان محترم به صورت ذیل است

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲
لطفا نظر بدن تغذیه ایه و اساتیدش؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا