لطفا فقط آقایون پاسخ بدهند

نوتر

New member
نوتر نبینم برای یه تذکر کوچولو ناراحت باشی
پدر ها دختراشونو خیلی دوست دارن حالا حدی تر به سوالم ج بده ؟؟؟
چه پسری به نظرت برای دخترت خوبه؟؟
خواهش میکنم نه ناراحت نشدم. خب تایپک شماس هر جور دوست داری میتونی ادارش کنی:sad::sad: من نظرمو تو صفحه اول همراه شوخی یه جورایی گفتم:sadsmiley:

ngc1359

New member
سلام.
اول اخلاق داشته باشه. دوم حیا داشته باشه. یعنی مثل بعضی پسرا تو خیابون و کوچه و دانشگاه و .... دنبال دختر مردم نبوده باشه حتی اگر دختره بیاد دنبالش و ...
سوم اهل کار باشه....
چهارم تحصیلات و جایگاه اجتماعیش با دختر من مشابه باشه. اما دلا بسوزه که من زن ندارم.... چه برسه که بخوام دختر داشته باشم.

آخرین ویرایش:

bumin

New member
سالم باشه، اخلاق خوبی داشته باشه و با خانوادش مهربون باشه
قوی و پرتلاش باشه اینقد که همسر و فرزندانش مطمئن باشن تو مشکلات یه تکیه گاه قوی و مهربون دارن
و اینقد همسرشو دوست داشته باشه که حاضر باشه هرکاری هرکار حنی هرکاری برا همسر و خانوادش بکنه
امیدوارم همه همیشه شاد زندگی کنند

MOHAMMAD.R

New member

معیارای آقا مجید رو باهاشون موافقم ولی خب من اگه یه روز دخترم بیاد بهم بگه میخام با فلان مرد ازدواج کنم که دقیقا با معیارام متفاوته نمیدونم باید چه واکنشی نشون بدم ترسم ازینه که بدون برنامه عاشق بشه!!!!
با هرچیزی میتونم کنار بیام جز بی بند و باری و دود...

am-ml

New member

معیارای آقا مجید رو باهاشون موافقم ولی خب من اگه یه روز دخترم بیاد بهم بگه میخام با فلان مرد ازدواج کنم که دقیقا با معیارام متفاوته نمیدونم باید چه واکنشی نشون بدم ترسم ازینه که بدون برنامه عاشق بشه!!!!
با هرچیزی میتونم کنار بیام جز بی بند و باری و دود...
باید در کنارش باشی و باهاش دوست بشی ،دوست تر از اونی که میخواد باهاش ازدواج بکنه وگرنه هر کلامی بی فایده اس.

پ.ن: ببخشید اسپم شد ولی گاهی داداشا هم میتونن برای آبجی شون این عملکرد پدرانه رو انجام بدن ،تو جامعه امروز واقعا لازمه .

آخرین ویرایش:

BBT

New member
سوال بسیار خوبیه ؟؟؟
شما معیار مومن بودن رو چی میدونین؟؟؟

سلام معیار مومن بودن به نظرم عمل به ظواهری هستش که تو اسلام گفته شده مئل نماز و غیره و انجام ندادم کارایی که منع شده اگه یه نفر این طور بود میشه مومن

حسان

Well-known member
سلام.
اول اخلاق داشته باشه. دوم حیا داشته باشه. یعنی مثل بعضی پسرا تو خیابون و کوچه و دانشگاه و .... دنبال دختر مردم نبوده باشه حتی اگر دختره بیاد دنبالش و ...
سوم اهل کار باشه....
چهارم تحصیلات و جایگاه اجتماعیش با دختر من مشابه باشه. اما دلا بسوزه که من زن ندارم.... چه برسه که بخوام دختر داشته باشم.

با تشکر لطفا اخلاق داشتن رو بیشتر توضیح دهید
و بفرمایید از چه راه هایی اخلاق را میفهمید.هر چی تشریحی ار توضیح دهید بهتر

حسان

Well-known member
سالم باشه، اخلاق خوبی داشته باشه و با خانوادش مهربون باشه
قوی و پرتلاش باشه اینقد که همسر و فرزندانش مطمئن باشن تو مشکلات یه تکیه گاه قوی و مهربون دارن
و اینقد همسرشو دوست داشته باشه که حاضر باشه هرکاری هرکار حنی هرکاری برا همسر و خانوادش بکنه
امیدوارم همه همیشه شاد زندگی کنند

بله همه ی این ها که شما گفتین درست اما سوال اصلی اینه:شما این ها رو از چه معیار ها و مشخصاتی میفهمید که داره یا نه تا دختر دسته گلتونو بهش بدین

MOHAMMAD.R

New member
خب منم دوس دارم با بچم دوس باشم ولی خب میدونین یه وقتایی همه چیز خارج از کنترل و برنامه میشه جوری که دیگه تو نمیتونی در قالب یه دوست باهاش کنار بیای,شاید معیارای من با دخترم متفاوت باشه و این باعث شه نتونم خیلی محدودش کنم که تو مسیر من حرکت کنه میدونین بدتر از همه از این نگرانم که درگیر احساس زودگذر بشه و این خیلی خطر ناکه...
با همه ی سختیاش ولی دوس دارم خدا اول بهم یه دختر بده ..

باید در کنارش باشی و باهاش دوست بشی ،دوست تر از اونی که میخواد باهاش ازدواج بکنه وگرنه هر کلامی بی فایده اس.

پ.ن: ببخشید اسپم شد ولی گاهی داداشا هم میتونن برای آبجی شون این عملکرد پدرانه رو انجام بدن ،تو جامعه امروز واقعا لازمه .

am-ml

New member
خب منم دوس دارم با بچم دوس باشم ولی خب میدونین یه وقتایی همه چیز خارج از کنترل و برنامه میشه جوری که دیگه تو نمیتونی در قالب یه دوست باهاش کنار بیای,شاید معیارای من با دخترم متفاوت باشه و این باعث شه نتونم خیلی محدودش کنم که تو مسیر من حرکت کنه میدونین بدتر از همه از این نگرانم که درگیر احساس زودگذر بشه و این خیلی خطر ناکه...
با همه ی سختیاش ولی دوس دارم خدا اول بهم یه دختر بده .

دوستی یه شبه به وجود نمیاد همینطور هم احساسات نسبت به یه نفر اگه پدر و مادر همیشه با بچشون دوست باشن ، مشکلی پیش نمی یاد ،میگم دوست یعنی واقعا مثل یه دوست بدون هر گونه سرزنش و نصیحتی اول باهاش همدردی بکنی بعد سعی کنی تا جایی که طاقت میاری بگذاری فقط اون حرف بزنه و از عشقش بگه و ... و بعد آروم آروم اشتباهاتش یا چیزایی که باید بهش توجه بکنه رو پیدا بکنی ،حتی اگه خیلی کار بالا گرفته شاید لازم باشه با اون فرد مقابل هم یه رابطه نزدیک (واقعی، نه مصنوعی و برای اینکه یه جوری دست به سرش بکنی)برقرار بکنی .باید ثابت کنی قصدت جدایی اونا نیست بلکه میخوای کاری کنی که با چشمای باز انتخاب کنن. (سخته ولی همین کش دادن قضیه خودش کمک می کنه از تب عشقشون کم بشه و منطقی تر باشن، البته خوب شما باید خیلی مواظب باشین که طرف مقابل آدم بد ذاتی نباشه و فقط در صورتی که با نقشه جلو نیومده باشه این دوست شدن و این حرفا جواب میده ...)
پ.ن: نیازی نیست شما دخترتون رو حالا که موقع ازدواجشه تازه بیارین تو مسیر خودتون ،این کاریه که باید از بچگیش بهش توجه داشته باشین ولی اگه به هر دلیلی دخترتون تو مسیر شما نیست ،به نظر من باید فقط کمکش کنین که تو هر مسیری که هست ارزش های خودش رو از دست نده و مثل یک انسان زندگی کنه ...(یاد نامه چارلی چاپلین به دخترش افتادم...)

آخرین ویرایش:

MOHAMMAD.R

New member
حرف شما کاملا درسته ولی حرف از آینده هستش آینده ای که نمیتونیم درست بدونیم قراره روابط چقدر تغییر کنه و چه جوری بشه الان شما از پدر من بپرسین کلی معیارایی که برا من یا خواهرم دارشته و داره با من تفاوت داره,میدونین من نقش مادر رو خیلی پررنگ میبینم چون بلاخره ما خیلی هم بخواییم صبوری کنیم بلاخره احساسمون با خانما فرق میکنه شاید الان بتونم بگم آره این راه حل خوبی هستشو کم کم و با حوصله با موضوع برخورد میکنم ولی در عمل فکر میکنم به شخصه برا من کار سختی باشه اگه طرف کارش درس باشه که حرفی توش نیست ولی فکر نمیکنم بتونم با حالت بدش صبوری کنم...
وای از همین الان استرس گرفتم!!!!

zErOOn3

Well-known member
سلام بچه ها

یه سوالی همیشه برام مطرح بوده و اون این که آقایون خودشونو چه جور ارزیابی میکنن یا بهتر بگم به نظرشون پسری مرد زندگیه؟؟

آقایونی که میخوان جواب بدن فکر کنن مثلا پدر شدن و حالا دخترشون میخواد ازدواج کنه؟چه جور پسری خوبیه؟

یادتون باشه زیاد ارمان گرایانه جواب ندین شرایط الان که جوونین رو هم در نظر بگیرین بعد بگبن.

سلام ...

اول خودمــون : خودمـــــون باشیـــم ...

2ـــمــادــــه : ایشــونم خودشــــون باشــــن ... بهتــر از مــا هم باشـــه ...

دخترکمــــون : :25r30wi: (خندمون گرفته خداییش ...هنوز 2 ازدواجـــش موندیم ... ...) ::: منتــــــق ....

(را30 نیم ريالــی ما نیفتــاده ... خوب نیفتاده):21: میشــه بیشتر توضیــح بدیـــن ؟

خودمونــو ارزیابی کنیم یـا 2مــاد آینده رو ؟

یه سوال : میشه تاپیک بغلی # بدیــم ؟ (هنوز نخوندیمــش ...)

تنکیـــو ...

آخرین ویرایش:

am-ml

New member
حرف شما کاملا درسته ولی حرف از آینده هستش آینده ای که نمیتونیم درست بدونیم قراره روابط چقدر تغییر کنه و چه جوری بشه الان شما از پدر من بپرسین کلی معیارایی که برا من یا خواهرم دارشته و داره با من تفاوت داره,میدونین من نقش مادر رو خیلی پررنگ میبینم چون بلاخره ما خیلی هم بخواییم صبوری کنیم بلاخره احساسمون با خانما فرق میکنه شاید الان بتونم بگم آره این راه حل خوبی هستشو کم کم و با حوصله با موضوع برخورد میکنم ولی در عمل فکر میکنم به شخصه برا من کار سختی باشه اگه طرف کارش درس باشه که حرفی توش نیست ولی فکر نمیکنم بتونم با حالت بدش صبوری کنم...
وای از همین الان استرس گرفتم!!!!
نقش مادر برای دختر غیر قابل انکاره ولی پدر یه تکیه گاه و پشت گرمی به آدم میده که با هیچی قابل قیاس نیست ،این تکیه گاه رو دخترا باید احساس کنن،با اینکه سلیقه نسل ها با بزرگتر ها فرق میکنه موافقم ولی اصول نه ،اصول و ارزش های من هموناییه که پدر و مادرم قبول دارن و من رو باهاشون آشنا کردن ،حتی تو بعضی از اصول و ارزش ها ما(خود بابام میگه) عمیق تر از پدر و مادرامون نیازش رو حس کردیم ، مثل همین استفاده از کتابایی مثل قرآن به صورت کاربردی و ...
پ.ن: بابام میگه الحمد لله بعضی از جوونا اینقدر مسائل دینی رو زیبا بیان میکنن ،دلت می خواد بشینی برات سخنرانی کنن...و بعد به ما میگه انشالا شما هم اینجوری باشین:rolleyessmileyanim:

آخرین ویرایش:

ngc1359

New member
با تشکر لطفا اخلاق داشتن رو بیشتر توضیح دهید
و بفرمایید از چه راه هایی اخلاق را میفهمید.هر چی تشریحی ار توضیح دهید بهتر

اگر شما سنتی بخوایی ازدواج کنی یه خوبی بزرگ داره. بدون اینکه بخوای عاشق بشی با چشم باز عیب های طرف رو میبینی. چطوری؟ به نظر من در ازدواج سنتی لازمه دختر و پسر به طور نرمال 6 ماه با هم رفت و امد داشته باشند. و حتما رفت و امد خانوادگی هم باشه. در این حالت طرف نمیتونه خیلی نقش بازی کنه. اینطوری خیلی از خوصیایت اخلاقی دختر و پسر برای هم آشکار میشه و میتونند درست تر تصمیم بگیرن. حتی اگر خانواده ها بپذیرند یه مسافرت یک هفته ای دو خانواده خیلی موثره. موقعیتها و بازخوردها در مسافرت میتونه کمک کنه. من به ازدواج سنتی بیشتر اعتقاد دارم.

rey

New member
:ph34r-smiley:
من اگه پدر شدم و صاحب فرزند دختر شدم میام و جواب میدم

rey

New member
اگر شما سنتی بخوایی ازدواج کنی یه خوبی بزرگ داره. بدون اینکه بخوای عاشق بشی با چشم باز عیب های طرف رو میبینی. چطوری؟ به نظر من در ازدواج سنتی لازمه دختر و پسر به طور نرمال 6 ماه با هم رفت و امد داشته باشند. و حتما رفت و امد خانوادگی هم باشه. در این حالت طرف نمیتونه خیلی نقش بازی کنه. اینطوری خیلی از خوصیایت اخلاقی دختر و پسر برای هم آشکار میشه و میتونند درست تر تصمیم بگیرن. حتی اگر خانواده ها بپذیرند یه مسافرت یک هفته ای دو خانواده خیلی موثره. موقعیتها و بازخوردها در مسافرت میتونه کمک کنه. من به ازدواج سنتی بیشتر اعتقاد دارم.

موافقم

مزیت دیگه این هست که پشتوانه ی گرمی مثل خانواده رو می تونین توی این شرایط احساس کنی چون اونها هم توی این انتخاب شریک هستن

و دوم اینکه این مساله برات باز میشه که آیا واقعا عشق در نگاه اول درسته یا نه ؟؟؟؟

Mohammad gh

New member
برای من اول شخصیتش مهمه
اینکه با ادب و شعور باشه در کل اخلاق بسیار با اهمیته و همچنین دید باز و روشن فکرانه داشته باشه.
ادم باهوشی باشه و حتی اگر مدرک اکادمیک انچانی نداشته باشه مطمین باشم که میتونه زندگیشو به نحوی خوب و احسن اداره کنه و در کل دخترمون رو خوشبخت کنه:)))

حسان

Well-known member
برای من اول شخصیتش مهمه
اینکه با ادب و شعور باشه در کل اخلاق بسیار با اهمیته و همچنین دید باز و روشن فکرانه داشته باشه.
ادم باهوشی باشه و حتی اگر مدرک اکادمیک انچانی نداشته باشه مطمین باشم که میتونه زندگیشو به نحوی خوب و احسن اداره کنه و در کل دخترمون رو خوشبخت کنه:)))

من که دقیقا نفهمیدم بله همه این هایی که گفتین همه دوست دارند که باشه.. بحث من روی اینه که چه جوری میشه اینآ رو تشخیص داد؟؟ راهکار کاربردی بدین لطفا...

بالا