لطفا فقط آقایون پاسخ بدهند

حسان

Well-known member
قد، وزن، دور بازو، پول!

خخخخ شوخی کردم!

بنظرم برای شناخت طرف مقابلی که میتونه بهامون زندگی کنه بهتره اولخودمونو بشناسیم.

مومن بودن طرف فقط برای افرادی که اهل دین و مذهب هستند خوبه ولی اونایی که اهلش نیستند ضرورت نداره.

مرد باید اهل زندگی باشه و این کلمه"اهل" پر هست از معانی و ویژگی ها.

در کل توصیه میکنم دنبال معیارهایی برای سنجش شعور طرف مقابل باشید چون اگه در این مورد نمره قبولی بیاره بقیش هل میشه انشاءالله.

ممنون اقاگلچین....
خب شما به عنوان یه پدر این شعور را چه طور میسنجین؟؟؟
این معیار ها چی هستن؟ و چه طور ارزیابی میشن؟

MRT

New member
من دخترم رو به پسری میدم
که
مادر ذلیل نباشه
بازننش مشورت کنه
قد و هیکش خوب باشه
ریش زیاد نزاره مثل اخودا
غیرت داشته باشه
چش چرون نباشه
باجنه باشه
زود اصایش خورد نشه
نمازش هم فقط بخونه کافیه:a2d3:
موتاد هم نباشه(یعنی به هیچی موتاد نباشه):motat:
خجالتی نباشه و بتونه نه بگه و از حقش بتونه راحت دفاع کنه
بعد از ازدواج دیگه دور با رفیق کشتن و به حرف رفیق گوش دادن رو بزنه
و بسیاری موارد دیگر.............

- - - Updated - - -

من دخترم رو به پسری میدم
که
مادر ذلیل نباشه
بازننش مشورت کنه
قد و هیکش خوب باشه
ریش زیاد نزاره مثل اخودا
غیرت داشته باشه
چش چرون نباشه
باجنه باشه
زود اصایش خورد نشه

حسان

Well-known member
من دخترم رو به پسری میدم
که
مادر ذلیل نباشه
بازننش مشورت کنه
قد و هیکش خوب باشه
ریش زیاد نزاره مثل اخودا
غیرت داشته باشه
چش چرون نباشه
باجنه باشه
زود اصایش خورد نشه

- - - Updated - - -

من دخترم رو به پسری میدم
که
مادر ذلیل نباشه
بازننش مشورت کنه
قد و هیکش خوب باشه
ریش زیاد نزاره مثل اخودا
غیرت داشته باشه
چش چرون نباشه
باجنه باشه
زود اصایش خورد نشه
نمازش هم فقط بخونه کافیه:
موتاد هم نباشه(یعنی به هیچی موتاد نباشه):

:j58r36j3gcr4suxymup

بله بله..ملاک هاتون خیلی خوبن اما سوال اصلی یه چی دیگه است... این که این ها رو از کجا میفهمین که داره یا نداره؟:33:

varia

Well-known member
ممنون اقاگلچین....
خب شما به عنوان یه پدر این شعور را چه طور میسنجین؟؟؟
این معیار ها چی هستن؟ و چه طور ارزیابی میشن؟

والا سوال کمی سخت شد!چون پدر نبودم و نیستم!!ولی بنظرم:
اهل زندگی بودن یک فرد رو در حدی میشه از تاریخچه اون فرد بدست آورد: اینکه چجوری زندگی کرده؟در مقابل سختی ها و مراحل مختلف زندگی(تحصیل،جوانی،معاش خانوادش و ...)چجوری ایستاده و گذرونده؟ رفیقهاش؟طرز برخوردش در خانواده،دوستان و محیط چجوری بوده و قیاس بین این سه محیط رو انجام میدم.
شعور انسان رو در حدی با چند بار زیرنظر گرفتن رفتار فرد و ایجاد فضایی برای ابراز نظر و عقیده اون پیرامون برخی مسائل میشه بدست آورد البته در حدی ها!
گفتنی است در این امر دخترم باید کمک حال من باشه تا با کمک هم به نتیجه منطقی و معقول برسیم نه اینکه فضا رو درجهت کسب جواب مثبت از پدرش مهیا کنه!
این هم گفتنی هست در هر صورت در حد قابل توجهی باید به خدا توکل کرد و کار رو پیش برد چون انسانهارو نمیشود براحتی شناخت(ولی این دلیل نمیشه کورکورانه تصمیم گرفت).

اگه واقع بینانه بخوایم به موضوع نگاه کنیم.مسلما دخترم با من از لحاظ جهان بینی و تفاوت نسل فرق خواهد داشت و به احتمال زیاد معیار های من به عنوان پدر هیچ اهمیتی نخواهد داشت.فقط برای پدر چک کردن شعور و عدم فساد اخلاقی داماد می مونه.بقیه معیار ها رو دختر خودش می سنجه و اگه پدر هم مخالف باشه کاری ازش ساخته نیست.الان دیگه دختر رو نمیدن دختر خودش میره.

gentelman70

New member
سلام بچه ها

یه سوالی همیشه برام مطرح بوده و اون این که آقایون خودشونو چه جور ارزیابی میکنن یا بهتر بگم به نظرشون پسری مرد زندگیه؟؟

آقایونی که میخوان جواب بدن فکر کنن مثلا پدر شدن و حالا دخترشون میخواد ازدواج کنه؟چه جور پسری خوبیه؟

یادتون باشه زیاد ارمان گرایانه جواب ندین شرایط الان که جوونین رو هم در نظر بگیرین بعد بگبن.

اولین اینکه شما پاسخ بده پسری یا نه؟
دوم اینکه ما که هیچ.... نشدیم ولی زمینه رو فراهم میکنم تا بچه هام چیزای مثبتی که میخوان را بدست بیارنیه
سه ماه تعطیلی میفرستمشون کارگری کنن چون مرد باید اهل کار باشه اگه از تحصیل چیزی نشد بعدش یه چی بشه مکانیکی کارگری نجاری مجاری چیزی میزی

Nr1

Well-known member
فقط شعور معاش داشته باشه دیگه نیاز به سنجش چیز دیگه ای نیس... چون همین یه گزینه لوکوموتیو واگن معیارهای دیگس... واسه فهمیدن این موضوع هم باید پدر مادر برادر و خواهر بزرگ و در نهایت خود دختر قدرت سنجش داشته باشن یعنی واسه خودشون شرلوک هولمز باشن و بتونن تو برخوردهای کوتاه بیشترین تخمین رو راجع به شخصیت واقعی پسر ارایه بدن... به نظرم بهتره پدر خانواده بعد اینکه نظر عمومی مثبت بود(البته بدون اینکه خانوده پسر بدونه)یه سری رفت و آمد ترتیب بده و خودش با حرف زدن و زیر نظر گرفتن پسر طرفو محک بزنه... این صورت کلی قضیه بود ولی واقعا انتخاب پیچیده ایه عین ژنتیک کمی میمونه نمیدونی واقعا چی تو چنته داره ولی معقولانه ترین روش دیدن عملکردها و شجره(اینجا خانواده)طرف و قضاوت راجع به اونهاس... البته اینم بگم بهتره دختر و پسر یه کوچولو با هم ارتباط داشته باشن اینم تو تخمین واقعی کمک کنندس اما قبلش باید مطمئن بود که مسایل عاطفی و احساسی قاطی نمیشه....

آخرین ویرایش:

حسان

Well-known member
سلام...
این تاپیک هم یه نمه گرد گیری میخواست و آپدیت شدن با نظرات کاربرای جدید:rolleyessmileyanim:

- - - Updated - - -

سلام...
این تاپیک هم یه نمه گرد گیری میخواست و آپدیت شدن با نظرات کاربرای جدید:rolleyessmileyanim:

بالا