زنگ تفریح ارشد روانشناسی

نظرتون چیه زنگ تفریح تا آزمون ارشد ۹۳ بسته شه؟؟

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rawy

New member
سلام به جمع رواندوستای عزیز. من عااااااااااااااااااااااالی ام. کسی ازم نپرسیده بود اینجا. اما از پیام خوصوصی دوستان حس کردم شبهاتی رو برای دوستان ایجاد کرده. این بود که به صورت کاملاً خودجوش پرده از ای راز برداشتم:idea_majidonline:
دوستان ملاحظه می فرمایید دست من چقد بی نمکه؟
هیچکی از شما نپرسیده بود؟
اونهمه من جلسه گذاشتم واسه شما, اونهمه وقت گذاشتم, اونهمه منتظر موندم, ما رو کاشتی رفتی
هیچکی نپرسید؟؟؟!!!
خدا رو شکر که خوبید

ghasedak69

New member
دوستان ملاحظه می فرمایید دست من چقد بی نمکه؟
هیچکی از شما نپرسیده بود؟
اونهمه من جلسه گذاشتم واسه شما, اونهمه وقت گذاشتم, اونهمه منتظر موندم, ما رو کاشتی رفتی
هیچکی نپرسید؟؟؟!!!
خدا رو شکر که خوبید

آیا این کار صحیحی ست ؟؟؟

zahra2013

New member
سلام
بچه ها کلی نهایی اومد......و من واقعا برای سنجش پزشکی متأسفم، حتی به خودشون یه زحمت ندادن که مواردی رو که بچه ها فرستاده بودن رو بررسی کنن! باورم نمی شه سوال هورنای رو که به این تابلویی بود رو تصحیح نکردن!!!

ROZ Mary

New member
سلام به همگی دوستای گلم:heart:
راستش من تازه عضو شدم و همین امروز با اینجا آشنا شدم:28:
قصد دارم برای ارشد روانشناسی بالینی رو بخونم و البته با لیسانس حسابداری

چند تا سوال از دوستای عزیز با تجربه م داشتم تا راهنمایی و کمکم کنن

به نظرتون ( من انتخابم مدرسان شریف هست ) میتونه چقدر تاثیر در موفقیتم داشته باشه ؟؟ هزینه خیلی بالایی داره برای همین خیلی تردید دارم برای ثبت نام.... اصلا میتونه مفید باشه واسم آزمون ها و کتاب و جزواتش؟
سوال دومم اینه چون من تازه واردم به این رشته چند کتاب تست جامع و مفید میخواستم تا نیازی به رفتن نباشه ...
از نظر منابع مشکلی ندارم اکثر منابع اصلی رو دارم مطالعه میکنم ... بالینی فیرس / رشد برک و منصور / مرضی دادستان و روزنهان / انگیزش و فیزیولوژیک خداپناهی / امار وروش تحقیق دلاور و ...
زبان هم نمیدونم چطور بخونم

ببخشید پیامم طولانی شد
مدتها بود دنبال چنین جایی بودم تا بتونم سوالهام رو بپرسم
%2840%29.gif

ممنون بابت وقتی که برام گذاشتید :riz304:

parand

Well-known member
سلام
بچه ها کلی نهایی اومد......و من واقعا برای سنجش پزشکی متأسفم، حتی به خودشون یه زحمت ندادن که مواردی رو که بچه ها فرستاده بودن رو بررسی کنن! باورم نمی شه سوال هورنای رو که به این تابلویی بود رو تصحیح نکردن!!!

:sad::sad::sad::sad:

parand

Well-known member

به نظرتون ( من انتخابم مدرسان شریف هست ) میتونه چقدر تاثیر در موفقیتم داشته باشه ؟؟ هزینه خیلی بالایی داره برای همین خیلی تردید دارم برای ثبت نام.... اصلا میتونه مفید باشه واسم آزمون ها و کتاب و جزواتش؟
سوال دومم اینه چون من تازه واردم به این رشته چند کتاب تست جامع و مفید میخواستم تا نیازی به رفتن نباشه ...
از نظر منابع مشکلی ندارم اکثر منابع اصلی رو دارم مطالعه میکنم ... بالینی فیرس / رشد برک و منصور / مرضی دادستان و روزنهان / انگیزش و فیزیولوژیک خداپناهی / امار وروش تحقیق دلاور و ...

ببخشید پیامم طولانی شد
%2840%29.gif

سلام دوست عزیز....
اتفاقا دیروز با دوستان در مورد م و س س های ک ن ک و ر صحبت میکردیم. و مدرسان برای رشته ی روان شناسی کتابهای خیلی خوبی داره....
نظر شخصیه من اینه اگر واقعا انگیزتون بالاست و هدفتون کاملا مشخص و میخواید حسابی بخونید نیازی نیست ازمون هاشو شرکت کنید. چون به نطر من ازمون م و س س ه ها فقط یه برنامه ریزی درسی در اختیار ادم میزاره ولی سطح ازمونا خوب نیست.
به نظر من پکیج اموزشی رو تهیه کنید کفایت میکنه...
این تایپیک هم میتونه بهتون کمک کنه.....
مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

موفق باشید...

fanoosi

New member
سختی های ما انتخاب خودمونه در چارچوب اجبارهای قوانین دنیا که برای همه حاکم هست طبق عدالت خدا
اگر تضاده اگر رنج هست همونقدر هم خوشی هست, چرا صرفا بایستی بیان بشه که ما انسان را در رنج آفریدیم؟

راوی جان قبول دارم بعضی از سختی ها رو خودمون به وجود میاریم ولی بعضی هاش دست ما نیست
شادی ها عادلانه بین همه تقسیم نشده و رنج ها هم همینطور...
این خاصیت دنیاست....
اون بچه ای که وقتی به دنیا میاد فلجه اندازه ی بچه ای که راه میره میتونه شادی کنه؟اون بچه ای که وقتی سه سالشه نه پدر داره نه مادر چی؟
ما که نفسمون از جای گرم درمیاد نمیتونیم ادعا کنیم همونقدر که رنج هست شادی هم هست...
اینایی که گفتم منفی گرایی نیست...حقیقته....همونقدر که زیبایی گل نمیشه انکار کرد...جفای خار هم انکارنشدنیه...

fanoosi

New member
سلام

سلام زهرا جان
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس همش سرکاری بود؟چقدر بی انصافن.....
یعنی کلید نهایی هیچ تغییری نکرده؟

parand

Well-known member
راوی جان قبول دارم بعضی از سختی ها رو خودمون به وجود میاریم ولی بعضی هاش دست ما نیست
شادی ها عادلانه بین همه تقسیم نشده و رنج ها هم همینطور...
این خاصیت دنیاست....
اون بچه ای که وقتی به دنیا میاد فلجه اندازه ی بچه ای که راه میره میتونه شادی کنه؟اون بچه ای که وقتی سه سالشه نه پدر داره نه مادر چی؟
ما که نفسمون از جای گرم درمیاد نمیتونیم ادعا کنیم همونقدر که رنج هست شادی هم هست...
اینایی که گفتم منفی گرایی نیست...حقیقته....همونقدر که زیبایی گل نمیشه انکار کرد...جفای خار هم انکارنشدنیه...

بعضیا تو این دنیا غرق در خوشی هستن بعضی غرق در بدبختی........
ولی دنیا همینه.........:sad:

zahra2013

New member
سلام فانوسی جون، متاسفانه یه سوال زبان حذف شد!و یه سوال آمار که فک کنم شما هم اونو درست زده بودین رو جوابش رو تغییر دادن؟؟؟؟

fanoosi

New member

ببخشید پیامم طولانی شد
%2840%29.gif

سلام رزماری عزیز
به جمع ما خوش اومدید...
چون تغییر رشته ای هستید کارتون کمی سخت تره....به نظرم از ک ل ا س ها و پکیج های مدرسان استفاده کنید...آزمون هاش هم بد نیست باعث میشه خوندنتون نظم داشته باشه...حتی میتونید ک ل ا س رو مدرسا ن برید و آزمونهای خود سازمان سنجش که معقول تر و کم هزینه تر هست شرکت کنید...
فقط اگه میخواید حتما به نتیجه برسید از الان شروع کنید به مطالعه منابع...
از زبان و آمار هم غافل نشید که واقعا باعث جابه جا شدن رتبه ها میشه...چون اغلب بچه ها این درسها رو ضعیف میزنند
زبان رو متن های تخصصی بخونید....کتاب لیندالیل عالیه.....کتاب کیانوش هاشمیان خیلی بیشتر عالیه!!! (من خودم گیر نیاوردم و از دوستم گرفتم کپی کردم) ولی لزومی هم به خرید کتاب نیستها...می تونید متون عمومی و تخصصی روانشناسی رو از سایت ویکی پدیا پیدا کنید و ترجمه کنید و لغات تخصصی و عمومی که بلد نیستید به صورت فلش کارت دربیارید و بخونید
حتما حتما سوال های 10 سال اخیر کنکور رو بخونید(تست های 10 سال مدرسان شریف با پاسخ تشریحی عالیه)....حتما حتما متن های زبانشو با دقت و کلمه کلمه بخونید (و اشتباه منو مرتکب نشید!!)
در ضمن راجع به منابع به خوبی تحقیق کنید تا یه وقت اگه عوض شده بودند در جریان قرار بگیرید
چون وزارت علوم عموما درست و حسابی سوال از منبع نمیده به نظرم باید از هر درس چند تا منبع تکمیلی رو هم مطالعه بفرمایید(با توجه به شرایط تغییر رشته ای تون عرض کردم....)
و اینکه با این شرایط و این منابعی که نام بردید به نظر میاد قصد شرکت در کنکور وزارت علوم رو داشته باشید این رو عرض می کنم چون شاید ندونید...کنکور وزارت بهداشت که تیرماه برگزار میشه مخصوص بچه های روانشناسی هست و از رشته های دیگه حق شرکت ندارند یه وقت (مثل یکی از دوستهای من) اشتباهی برای کنکور بهداشت انرژی نگذارید و برای همون وزارت علوم (بهمن ماه) انشالله آماده بشید...
اصلا هم ناامید نباشید...شخصا تغییر رشته ای میشناسم که با تلاش عالی تک رقمی و دو رقمی خوب شده اند.
باز هم اگه سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

ROZ Mary

New member
فانوسی گل از شما هم ممنون .... خیلی کمک کرد بهم صحبت هاتون :heart:

fanoosi

New member
فانوسی گل از شما هم ممنون .... خیلی کمک کرد بهم صحبت هاتون :heart:

خواهش میکنم عزیزم....وظیفه است...حالی که داری کاملا درک میکنم ....ذهنت پر از سواله همونطور که منم خیلی سوال داشتم...
بازم سوالی باشه در خدمتیم...

ROZ Mary

New member
خواهش میکنم عزیزم....وظیفه است...حالی که داری کاملا درک میکنم ....ذهنت پر از سواله همونطور که منم خیلی سوال داشتم...
بازم سوالی باشه در خدمتیم...

ممنون ...آره فانوسی جان ... دقیقا همینطوره... به نظر شما چطور بخونم ؟ تابستون تمام منابع رو بخونم یا نه ؟ تست زدن رو از چه زمانی شروع کنم ؟ یخورده گیجم در این مورد که باید چطور بخونم منابع رو؟

ainazhz

New member
واقعا ازش بدم میاد, به جز یک مورد که بهترین دوستم رو اونجا پیدا کردم (هرچند اونم از پیشم رفت)
به جز شر هیچی نداره
صفحه ممل سکته رو می گی؟ آره بودم اونجا ولی آنلایک کردم

منم از فیسبوک بدم میاد خیلی... داشتم واسه یک سال . الان یک سالو نیم دی اکتیوم

ainazhz

New member
صفحه خود دی ماهی هاست, همون که نوشته دی تنها ماهه دو حرفیه دیگه, ادمینش محمدعلی بهمنیه که تو آلمانه, به قول خودش ملقب به ممل سکته
به نظرم فیس بوک یه برنامه هدایت شده است, هدفمنده, برای تلف کردن وقت مفید آدما, نظام برده داری نوین
البته به اینجا هم کم آلوده نشدیم, ولی اقلا دوستایی که اینجا هستن کار مفید انجام می دن, فقط وقت تلف کردن نیست
فیلم زندگی مارک زاکر برگ رو دیدی؟ (مبدع فیس بوک)
The Social Network شبکه اجتماعی
منم باهات موافقم راوی. واقعا وقت ادم تلف میشه. و جوونهایی که با چه هدفهایی وارد میشن و به چه راه هایی که نمیرن...
این فیلم و دیدم

fanoosi

New member
ممنون ...آره فانوسی جان ... دقیقا همینطوره... به نظر شما چطور بخونم ؟ تابستون تمام منابع رو بخونم یا نه ؟ تست زدن رو از چه زمانی شروع کنم ؟ یخورده گیجم در این مورد که باید چطور بخونم منابع رو؟

نمیدونم چقدر تا به حال مطالعه داشتید.....ولی ضروریه که تا آخر تابستون تمام منابع رو یک دور بخونید....به نظرم از مهر یا آبان واسه تست زدن شروع کنید بهتره....یعنی زمانی که حداقل یک دور مطالب رو خوندید...
تابستون رو برنامه بریزید رو 6 الی 7 ساعت در روز...که زیاد هم بهتون فشار نیاد و زده نشید....میدونید که 2 ماه آخر خیلی تعیین کننده است باید خیلی مواظب روحیه تون باشید که اون موقع کم نیارید...میشناسم کسی که دو سال واسه کنکور خوند ولی دو ماه آخر خسته شد (اعتماد به نفسشم رفته بود بالا!!) و جدی نخوند و خب...اصلا مجاز نشد...
سه ماه تابستون تمام روزهای هفته روزی 6 یا 7 ساعت خوبه....جمعه ها هم استراحت و جبرانی...یعنی اگه درسی تو برنامه هفته ی قبلتون جا موند جمعه بخونید...روزی دو ساعت زبان آخر شب معجزه میکنه....
واسه سه ماه پاییز میتونید میزان ساعتتون رو ببرید رو 8 الی 9 ساعت....و دو ماه زمستون که زمان خیلی بحرانی هستش میتونید تا 12 ساعت بخونید....
البته فکر نکنید این همه تاکید روی تعداد ساعت واقعا مهمه....کیفیت خوندنتون مهمتره...
در مورد نحوه ی خوندن هم فعلا برای بار اول خیلی گیر ندید روی هر صفحه....تمام منابع رو یک دور بخونید و قسمتهای مهم رو زیرش خط بکشید یا گوشه ی کتاب بنویسید (میتونید یادداشت برداری جدا هم داشته باشید ولی بعضی از مشاورها این رو توصیه نمیکنند....مگر اینکه جی برگ بنویسید)...اگر جایی سوال دارید علامت بزنید که بپرسید چون خیلی مهمه....بعد که انشالله یک دورتون تموم شد میتونید دقیق تر بشید روی مطالب...
راستی اصلا این اشتباه رو نکنید که اول یک کتاب رو بخونم تموم بشه بعد شروع کنم کتاب بعدی رو خوندن!!!چون کنکور تک درس نیست و تمام دروس پشت سر هم سوالاش مطرح شده و ذهنتون باید راحت روی مطالب سوییچ کنه...پس حداقل 3 و حداکثر 5 درس رو تو دستتون بگیرید و بخونید که یکیشون حتما زبان باشه (اگه من بودم آمار رو هم جزء درسهای اجباریم میگذاشتم)
در مورد آرایش درسها هم به سختی و راحتی شون توجه کنید....مثلا طی 4 هفته متوالی 5 درسی که براتون خیلی سخت و کسل کننده اس رو انتخاب نکنید....حتما درسهای سخت و راحت (یا اونایی که سختند ولی بهشون علاقه دارید) رو کنار هم بگذارید تا انگیزتون پایین نیاد...
ج ز و ه ها و پکیج های مدرسا ن میتونه کمک کننده باشه چون مطالب مهم رو خلاصه کرده ولی هرگز از خوندن اصل کتاب غافل نشید...
فعلا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه که عرض کنم....باز هم سوالی بود در خدمتم...

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا