خواهش میکنم این موضوع رو حذف نکنید.خواهش میکنم!

Persian-Masoud

New member
يعني براي گياها پزشكي كني:smiliess (3):

ما یه باغ داشتیم یکی از همکارای شما اومد یه چی پاشید روی خاکش دیگه چیزی اونجا سبز نشد! :p7977cujr38iyymsu8:

خواستم پای شمام بیاد توی معرکه اشتباهات! :black_eyed:

پ.ن: این داستان مجازی بود! :p

mikhak s

New member

ما یه باغ داشتیم یکی از همکارای شما اومد یه چی پاشید روی خاکش دیگه چیزی اونجا سبز نشد! :

خواستم پای شمام بیاد توی معرکه اشتباهات!

پ.ن: این داستان مجازی بود! :p

نمياد:rolleyessmileyanim:خوشبختانه مستقيما جون يه انسانو نميگيريم:smiliess (3)::rolleyessmileyanim:

cheshmak

New member
بازم دم شما گرم میخک جووووون!!!
ولی ممکنه جون یه گیاهو بگیرید که؟؟؟خب اونم موجود زنده س دیگه گناه داره خب؟؟؟:smilies:

mikhak s

New member
بازم دم شما گرم میخک جووووون!!!
ولی ممکنه جون یه گیاهو بگیرید که؟؟؟خب اونم موجود زنده س دیگه گناه داره خب؟؟؟:smilies:

:riz304:والا تا حالا نشنيدم چون تا تشخيص بيماريو نديم نميتونيم تجويز كنيم و اگه همينطوري نسخه ي يه سمو بپيچيم دستمون رو ميشه (يا بيماري بيشتر ميشه يه درخت واكنش نشون نميده ):smiliess (3):

البته يه وقتايي كه كشاورز دير به درخت برسه و دچار بيماري شديد شده باشه مجبوريم بگيم اونو قطع كنه و بسوزونه كه به درختاي ديگه سرايت نكنه:sadsmiley:

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

New member
خیلی فکر کردم بهش!
درسته پرستاری بازار کار زیادی داره اما علت این بازار کار زیاد اینه که عده کمی حاضر میشن بیان توی این شغل و خیلی ها هم ازش انصراف میدن.
یه شغل خطر ناک، با مسئولیت بسیار بالا و کم درآمد که حقوقش با یه معلم یکیه! شیفت های طولانی مدت! شب کاری! آقا بالا سری و و و ....

sara77

New member
خیلی فکر کردم بهش!
درسته پرستاری بازار کار زیادی داره اما علت این بازار کار زیاد اینه که عده کمی حاضر میشن بیان توی این شغل و خیلی ها هم ازش انصراف میدن.
یه شغل خطر ناک، با مسئولیت بسیار بالا و کم درآمد که حقوقش با یه معلم یکیه! شیفت های طولانی مدت! شب کاری! آقا بالا سری و و و ....
جیگر خودتو ناراحت نکن بزرگ میشی یادت مبره ننه:tonguesmiley:

Taraa

Well-known member
چن هفته پیش یکی از آشناهامون (1خانم حدودا 50 ساله) چن روزی دچار درد شدید تو پهلوهاش شده بود، بنده خدا حرفم نمیتونس بزنه بس که درد داشت
بردنش دکتر ، دکتره گفت احتمالا سنگ کلیه اس. براش عکس نوشت ... عکسو که دید گفت باید جراحی شه
خلاصه بردنش اتاق عمل بعد از چند دقیقه برش گردوندن ! پرسیدیم چی شد ؟ دکترش گفت فشار مریضتون خیلی بالاس ، من عمل نمیکنم
رفتیم پیش خانومه گفتیم چی شد؟ گفت: هیچی خوابیدم رو تخت یهو در باز شد کلی جوون خوش تیپ همسن پسرای خودم ریختن تو اتاق عمل ، منم از خجالت گر گرفتم

دخترای خانومه رفتن پیش دکتر و کاملا اتفاقی پرسیدن که آقای دکتر مطمئنید سنگ کلیه داره؟ (آخه به داروی مسکن جواب نمیداد) جناب دکتر هم لطف فرمودند و دستور فرمودند بخاطر اطمینان خاطر دخترای اون حاج خانوم، عکس رنگی نوشتن
خلاصه وقتی آ.دکتر عکسو دید گفت ایشون هیچ مشکل کلیوی نداره و احتمالا درد از دیسک کمرشه ....
(بقول آ.مسعود) پ.ن: خجالتم گاهی خوب چیزیه

و این داستان ادامه دارد (یعنی اون خانومه همچنان درد میکشه و به هیچ مسکنی جواب نمیده و دکترا هنوز تشخیص ندادن چشه) .....

Persian-Masoud

New member
چن هفته پیش یکی از آشناهامون (1خانم حدودا 50 ساله) چن روزی دچار درد شدید تو پهلوهاش شده بود، بنده خدا حرفم نمیتونس بزنه بس که درد داشت
بردنش دکتر ، دکتره گفت احتمالا سنگ کلیه اس. براش عکس نوشت ... عکسو که دید گفت باید جراحی شه
خلاصه بردنش اتاق عمل بعد از چند دقیقه برش گردوندن ! پرسیدیم چی شد ؟ دکترش گفت فشار مریضتون خیلی بالاس ، من عمل نمیکنم
رفتیم پیش خانومه گفتیم چی شد؟ گفت: هیچی خوابیدم رو تخت یهو در باز شد کلی جوون خوش تیپ همسن پسرای خودم ریختن تو اتاق عمل ، منم از خجالت گر گرفتم

دخترای خانومه رفتن پیش دکتر و کاملا اتفاقی پرسیدن که آقای دکتر مطمئنید سنگ کلیه داره؟ (آخه به داروی مسکن جواب نمیداد) جناب دکتر هم لطف فرمودند و دستور فرمودند بخاطر اطمینان خاطر دخترای اون حاج خانوم، عکس رنگی نوشتن
خلاصه وقتی آ.دکتر عکسو دید گفت ایشون هیچ مشکل کلیوی نداره و احتمالا درد از دیسک کمرشه ....

و این داستان ادامه دارد (یعنی اون خانومه همچنان درد میکشه و به هیچ مسکنی جواب نمیده و دکترا هنوز تشخیص ندادن چشه) .....

کراتینینش چند بود؟

princess

New member

سلام
این متنو خوندم از گریه خندم گرفت. بله متاسفانه این اتفاقات زیاد میوفته و بیشتر هم تو بیمارستانای آموزشی. من یه بیمارم ساعت 5 صبح ارست کرد من نزدیک 25 دقیقه ماساژو تنفسو آتروپین و آدرنالینو بقیه ی کارارو کردم تمام صورتم خیس آب شده بود تازه اینترن محترم بعداز 25 دقیقه اومد مشخص بود که قبلش خواب تشریف داشته .دست به سینه اومده می گه چی شده منم که خیلی عصبانی بودم گفتم چرا اینقدر دیر اومدی .میگه تازه 5دقیقست که زنگ زدین. واقعا پرویی هم حدی داره بهش گفتم 5 دقیقه ی من بهت زنگ زدم حالا خوبه با گوشیه خودم باهاش تماس گرفته بودم 25 دقیقه قبل.
بعضیا اصلا جون آدمیزاد براشون مهم نیست.انگار با زور اومدن تو این رشته.

شهاب

New member
اگه اونا پشت همن ما هم میتونیم پشت هم باشیم.من اعلام آمادگی میکنم.هر کاری ازم برمیاد بگید.

mehran35

New member
سلام دوستان من هم میخوام از دست بعضی پرستارا گله کنم. سال قبل ما یک بیمار تصادفی داشتیم که از ناحیه صورت به شدت زخمی شده بود که این مسئله باعث شد که چشم راستش نابینا بشه و کل استخوانهای صورتش هم شکسته بود. دماغش شکسته بود و حتی خون هم بالا میاورد. شب اول تصادف اون رو همراه 10 یا 11 مریض تصادفی تو یک اتاق رها کرده بودن و هیچ کس از اونا حالی نمیپرسید. حتی وقتی ما از پرستارا خواستیم که یک بالش به ما بدن، گفتن: که باید خودتون بالش بیارین. وقتی به یک پرستار گفتیم که سرم تو دستش رو درست کن، گفت که این کار وظیفه من نیست.و ...
حالا خودتون قضاوت کنید که ما تو اون وضعیت نگران کننده و اون حال مریضمون و اون هم برخورد پرسنل بیمارستان. این فقط کمی از درددل من بود
سلام منم به عنوان یه پرستار میخوام از واقعیتها براتون بگم تا از میزان گله مندیتون کاسته بشه!با همین مثال شما شروع میکنم اینی که ده تا مریضو توی یه اتاق بردن وکمبود جا داشتن چه جای تقصیر از پرستاراست؟واسه مریضی با این شرایط اولویت اول رفتن به اتاق عمله ثانیا خوبه بدونید که انجام هر مداخله ای بدون دستور پزشک قانونا مسئولیت داره تنها جایی که پرستار میتونه تا رسیدن پزشک مداخله کنه شروع عملیات احیاست!از طرف دیگر پرستارا تشخیص میدن که الان چه چیزی واسه کدوم مریض ضرورت داره پس اولویت بندی میکنن ولی متاسفانه با این تعداد زیاد مریضا همراهان بیماران فقط مریض خودشون واسشون مهمه وبه شرایط بقیه اهمیت نمیدن وشدیدا به پرسنل درمانی بی اعتمادن نمیدونن که مسئولیت اول بیمار با ماست ودر صورت بروز هرگونه مشکلی اول از همه پای ما گیره!خیلی پیش اومده که یه مریض با یه زخم که نیاز به سوچور داره مراجعه کرده وچون تا حالا خیلی زخم وخون ندیده فکر میکنه که الان همه خوناش هدر میره ولی پرستار که میدونه اقدام شدیدا فوری نیاز نداره ومیتونه چند دقیقه صبر کنه اینجاست که پرستارو به سهل انگاری محکوم میکنن در صورتی که اون پرستار داره در اون لحظه به یه مریض اورژانسی تر میرسه!جدای این مسائل باید قبول کرد که پرستارم یه انسانه که هم از شرایط سخت کاری خسته میشه گاها وهم میتونه ناخواسته مرتکب اشتباه بشه!پس به نظرم داره درحق پرستارا که از وقت انرژی جوونی وحتی زندگیشون واسه کار میزنن اجحاف میشه!
ادامه دارد...!

ariyana

New member
با اتحاد خیلی کارا میشه کرد.نیازی هم به خشونت و . . .نیست.
مثلا ما وقتی پنجم دبستان بودیم با معلم پرورشیمون مشکل داشتیم.ما همدیگرو دوست داشتیم و پشت هم بودیم.توجه کنید ما پنجم دبستان بودیم!یادم نیست چی پیش اومد و ما هم برای اعتراض اینکارو کردیم که اون معلم هیچی نتونست بگه.
رهبر کلاسمون شروع کرد به ورق زدن کتاب بعد چند نفر دیگه همین کارو کردن و بعد همه ی کلاس اینکارو کردن و صدای ورق زدن کل کلاس رو برداشت.یعنی ما از اون سن هم کوچکتریم؟!

به این سادگی ها نیست آقاشهاب نمیدونم چقد وارد کار درمان شدید ولی انگار هنوز با خیلی مسائل روبرو نشدید، البته حیطه کاری شما خدارو شکر باعث میشه زیاد نخواید مستقیم با پزشکا کل کل کنید ولی تا دلتون بخواد ما این کارو کردیم.....ولی آخرش چی شد....

بالا