ختم گروهی قران کریم به کمک دوستان انجمنی (ختم اول)-رمضان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

هانیه

Well-known member
خوشحالم تموم شدش جز ها...مریم جون یا اونی که گفتم میشه یا هر کدوم نیم جز میخونیم :thanks::thanks:

هانیه

Well-known member
flower_wallpaper_tulips_10_20100823_1122264096.jpg

هانیه

Well-known member
ghoraan.jpg
دعای شروع قرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم إنی أشهد أن هذا کتابک المنزل من عندک علی رسولک محمد بن عبدالله صلی الله علیه

و آله و کلامک الناطق علی لسان نبیک جعلته هادیا منک إلی خلقک و حبلا متصلا فیما بینک و

بین عبادک اللهم إنی نشرت عهدک و کتابک اللهم فاجعل نظری فیه عباده و قرآئتی فیه فکرا و

فکری فیه اعتبارا و جعلنی ممن أتعظ ببیان مواعظک فیه و اجتنب معاصیک و لا تطبع عند

قرآئتی علی سمعی و لا تجعل علی بصری غشاوه و لا تجعل قرآئتی قرآئه لا تدبر فیها بل

اجعلنی أتدبر ایاته و أحکامه اخذا بشرایع دینک و لا تجعل نظری فیه غفله و لا قرآئتی هذرا إنک

أنت الرئوف الرحیم .

هانیه

Well-known member
16.jpg
ترجمه :

بار خدایا به راستی من گواهی می دهم حقا این کتاب فرو فرستاده شده از پیشگاهت بر

فرستاده ات محمد بن عبدالله که درود فرستد خداوند بر او و خاندانش و سخنان گویای توست بر

زبان پیامبرت که قرار دادی او را راهنما از پیشگاهت بر آفریدگانت و ریسمان پیوسته شده میان تو

و میان بندگانت ، بار خدایا به راستی من گشودم پیمانت و کتابت را ، بار خدایا قرار ده نگاهم را در

آن پرستش و قرآن خواندنم را اندیشه کردن و اندیشه ام را در آن عبرت گرفتن و قرار ده مرا از

آنانکه پند گیرند از بیان پندهایت در آن و کناره گیری کنند از نافرمانیت و مهر مزن هنگام خواندنم بر

گوشم و قرار مده بر چشمم پرده و قرار نده خواندنم را خواندنی که نیست عاقبت اندیشی در آن

بلکه قرار ده مرا که عاقبت اندیشی کنم در آیات و احکامش ، فرا گیرنده باشم قوانین دینت را ، و

قرار نده نگاهم را در آن از روی بی خبری و نه خواندنم را بیهوده ، به راستی تویی دلسوز مهربان

آخرین ویرایش:

پیچک

New member
هانیه حالا که جزء ها تموم شده ...اگه بازم کسی هست ...پیشنهاد میکنم تا قبل 22 تیر یه دور دیگه هم بزارین...حتی کسایی که زودتر تموم کردن میتونن باز یه جزء بردازن..آخه خیلیا خبر نداشتن.

setayesh71

New member
دوستان جزء 26 مونده ؟؟
اگه مونده mohana می خونه . فقط خبرشو به من بدین :riz304:

yara

New member

دو روز نبودم الان حس اصحاب کهف بهم دست داد

نامرت هانی گذاشت من رفتم از این برنامه های خوب گذاشت

منم موخام.

خودم ختم قران رو هرساله دارم ولی دوس دارم مشترک باشه

دور دوم اگه هست واسه من جز11 بدین
:riz304:

mahsa.

New member
دو جز هم مهسا موخاد..................................................................:riz304::riz304:

من جز 12 رو قرائت کردم
انشالله گزارش قرائت جز11 علی آقار و هم میدم به محض خونده شدن .

برای دور دوم لطفا جز 16برای علی
و جز 17 برای من رو درنظر بگیرید.
انشالله قبول باشه ازهمه و حاجت روا شین.

sane

Active member
سلام
جز 20 قرائت شد.
برای دوره ختم دوم جز 27 به من بدین.:rose:

zanbagh

New member
برای دور بعد هم من جزء 1 رو میخونم
یکی از دوستام جزء 29و22 رو میخونه
و یکی از دوستای دیگم جزء 23 رو میخونه
التماس دعا

آخرین ویرایش:

هانیه

Well-known member
سوره هاي جزء اول
الفاتحة از آيه 1 تا 7 (کامل) * البقرة از آيه 1 تا 141 فضیلت - فاتحه :
مال وثروت - زنده شدن مرده- آرام بخش درد ها- کلید بهبودی-برآورده شدن حاجات- درمان بیماری ها – رهایی از عزاب فرشتگان نوزده گانه- بخشش گناهان – راه رسیدن به بهشت جهت عبور از پل صراط – بخشایش گناهان پدر ومادر
[h=2]فضیلت سوره بقره
[/h]
علی بن الحسین (ع) روایت کرده که فرمود رسول خدا (ص) فرمودند:کسی که 4 آیه از اول سوره بقره و آیه الکرسی را با دو آیه بعد از آن و 3 آیه آخر آن سوره را بخواند هیچگونه بدی و ناراحتی در جان و مال خویش نبیند و دیو لعین به وی نزدیک نشود و قرآن را فراموش نکند. علی بن حمزه البطائنی روایت میکند از حسین بن ابی علا و وی از ابی بصیر و او از امام جعفر صادق (ع)که فرمودند:هر کس سوره بقره و آل عمران را بخواند روز قیامت این دو سوره بر او سایه افکنند مانند دو قطعه ابر یا دو عبا یا دو سایه بان.
امام سجاد(ع) فرمودند:رسول خدا (ص)فرمود:هر کس از سوره بقره آیة الکرسی و دو آیه بعد از این آیه و سه آیه نیز از جای دیگر سوره بقره بخواند،نه به او کراهتی رسد و نه شیطان به او نزدیک گردد.
رسول اکرم، صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم، فرمود: برای هر چیز، قلّه‏ای است و قلّه ی قرآن، سوره ی بقره است. چنانچه در خانه‏ای خوانده شود، اگر در روز باشد تا سه روز شیطان وارد آن خانه نخواهد شد و اگر در شب باشد، تا سه شب از داخل شدن شیطان به آن، در امانند.

- - - Updated - - -

سوره هاي جزء اول
الفاتحة از آيه 1 تا 7 (کامل) * البقرة از آيه 1 تا 141 فضیلت - فاتحه :
مال وثروت - زنده شدن مرده- آرام بخش درد ها- کلید بهبودی-برآورده شدن حاجات- درمان بیماری ها – رهایی از عزاب فرشتگان نوزده گانه- بخشش گناهان – راه رسیدن به بهشت جهت عبور از پل صراط – بخشایش گناهان پدر ومادر
[h=2]فضیلت سوره بقره
[/h]
علی بن الحسین (ع) روایت کرده که فرمود رسول خدا (ص) فرمودند:کسی که 4 آیه از اول سوره بقره و آیه الکرسی را با دو آیه بعد از آن و 3 آیه آخر آن سوره را بخواند هیچگونه بدی و ناراحتی در جان و مال خویش نبیند و دیو لعین به وی نزدیک نشود و قرآن را فراموش نکند. علی بن حمزه البطائنی روایت میکند از حسین بن ابی علا و وی از ابی بصیر و او از امام جعفر صادق (ع)که فرمودند:هر کس سوره بقره و آل عمران را بخواند روز قیامت این دو سوره بر او سایه افکنند مانند دو قطعه ابر یا دو عبا یا دو سایه بان.
امام سجاد(ع) فرمودند:رسول خدا (ص)فرمود:هر کس از سوره بقره آیة الکرسی و دو آیه بعد از این آیه و سه آیه نیز از جای دیگر سوره بقره بخواند،نه به او کراهتی رسد و نه شیطان به او نزدیک گردد.
رسول اکرم، صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم، فرمود: برای هر چیز، قلّه‏ای است و قلّه ی قرآن، سوره ی بقره است. چنانچه در خانه‏ای خوانده شود، اگر در روز باشد تا سه روز شیطان وارد آن خانه نخواهد شد و اگر در شب باشد، تا سه شب از داخل شدن شیطان به آن، در امانند.

هانیه

Well-known member
سوره هاي جزء دوم
البقرة از آيه 142 تا 252
[h=2]فضیلت سوره بقره
[/h]

هانیه

Well-known member
سوره هاي جزء سوم
البقرة از آيه 253 تا 286 * آل عمران از آيه 1 تا 92
آل عمران:
درود فرشتگان – رفع آتش دوزخ – پر بار شدن درخت – سهولت زایمان رفع دیون آسان شدن مشکلات – ازدیاد روزی

- - - Updated - - -

سوره هاي جزء چهارم
آل عمران از آيه 93 تا 200 * النساء از آيه 1 تا 23
نساء :
پاداش الهی – حکم صدقه – رهایی از فشار قبر

- - - Updated - - -

سوره هاي جزء پنجم
النساء از آيه 24 تا 147

- - - Updated - - -

سوره هاي جزء ششم
النساء از آيه 148 تا 176 * المائده از آيه 1 تا 81
مائده :
استقامت در توحیداعطای حسنات – بخشش گناهان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا