بازار کار رشته تغذیه

zahra1994

New member
کاملا موافقم

:rose:liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

mehrnaz.moradi

New member
سلام دوستان با تشکر از راهنماییاتون.فقط از جمله ی وروده ناجوانمردانه ی رشته های علوم پایه به تغذیه خندم گرفت حقشونه قبول شدن رقابت کردن حقه کسی رو نخوردن متاسفم

Faridma8

New member
سلام من خودم زیست عمومی هستم...از علوم پایه...رقابت بچه های علوم پایه درسته سخته ولی خوب منم با نظرت موافقم که حق کسی رو نمیخورن...

mehrnaz.moradi

New member
سلام نوتر عزیز این حرفا درباره ی بازارکار اشفته ی تغذیه درسته؟البته من اعتقاد دارم به خوده شخص بستگی داره

Neda_m

New member
سلام من تازه وارد سایت شدم و رشته کارشناسیم زیست شناسی عمومی بود و برای ارشد تغذیه رو انتخاب کردم ممنون میشم راهنماییم کنین

negar91

New member
سلام دوستان با تشکر از راهنماییاتون.فقط از جمله ی وروده ناجوانمردانه ی رشته های علوم پایه به تغذیه خندم گرفت حقشونه قبول شدن رقابت کردن حقه کسی رو نخوردن متاسفم

سلام دوست عزیز سو تفاهم نباید بشه من خودم تقریبا همه میدونن با شرکت کلیه رشته به جز تغذیه در آزمون کارشناسی ارشد تغذیه مخالفم اما برای کسی که تلاش میکنه ارزش قائلم و اعتقاد دارم باید به حقش برسه
اما من فقط از شما یه سوال دارم علت تغییر رشته شما در مقطع ارشد چی هست ؟ اولین جلسه کلاسای ارشدمون هر استادی که میومد تنها سوالی که از ما میکرد دقیقا همین بود که هدف شما از انتخاب رشته تغذیه چیه بوده اکثر بچه هایی که از بیس به جز تغذیه اومدن به هدف کار کلینیک اومدن اما دریغ از یک واحد درس رژِیم درمانی که توی مقطع ارشد وجود داشته باشه
البته کسانی هم هستن که اهدافشون چیزای دیگه است که مطمئنا این گروه موفق تر خواهند بود
من الان بعد از 5 سال حاضرم به جرات بگم تغذیه اصلا یه رشته بالینی نیست بلکه بیشتر با اپیدمیووژی و جامعه مرتبطه حتی اگه به تاریخچه رشته تغذیه برگردیم و بیانیه های مختلف که از جنگ جهانی دوم به بعد بوده رو مرور کنیم به زمینه ها و اهداف ایجاد رشته تغذیه پی میبریم

varia

Well-known member
وااای تغذیه نگید که من عاشقشم!
علم تغذیه بنظرم شیرین ترین علم روز زمینه! ولی متاسفانه رشته تغذیه مشکلات و مسائل مربوط به خودشو داره!
من این حرف نگار خانم که کسی بخاطر کار کلینیکی بیاد تغذیه بخونه(بخصوص در ایران) رو قبول دارم. تو واحدهای ارشد دروس کاربردی کم هست و شما کیس بیماری و مشاوره نمیبینید پس باید خیلی علاقمند باشی و وقت بذارید تا واقعا یه کارشناس یا متخصص تغذیه بشید.
در چارت علوم پزشکی کشور هم جایگاه چندادن مشخصی برای تغذیه وجود نداره هرچند جامعه نیازمند این رشته هست و افراد در دوره های مختلف زندگی( کودکی،نوجوانی، پیری، ورزش،مطالعه،بیماری ها، بارداری و ....) به مشاوره های تغذیه مختلف نیاز دارند ولی بخاطر بازار کار و اینکه جزئ رشته های علوم پزشکی هست، رفتن به این رشته بی فایده هست.

بابک 1359

New member
یه چیز هم من بگم با اجازه قدیمی ها

وزارت بهداشت واقعا به کارشناس و ارشد تغذیه نیاز داره فقط بودجه برای استخدام نداره . پست های تغذیه توی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی خالیه چون کارشناس تغذیه کمه واقعا . بخصوص که الان واسه هر 50 تخت بیمارستانی باید یک کارشناس تغذیه در بیمارستان باشه . اگه پول باشه بازار استخدامی خوبی داره

در ضمن رشته های دیگه رو ول کنید ، این پزشکای عمومی پدر تغذیه رو درآوردن . هر کدوم یه نرم افزار رژیم درمانی گذاشتن تو مطبشون هی رژیم های عجیب غریب و دارو به مردم میدن . رژیم 090 - 800 کالری دارو. نظام پزشکی هم که کاری نداره

آخرین ویرایش:

بابک 1359

New member
پزشکا خیلی بین مردم ایران مقبولیت دارن هر چی بگن مردم گوش میکنن . واسه همین یه دکتر اگه رژیم درمانی کنه خیلی زود جا میافته . دارو هم که تا دلت بخواد بلدن . رژیم های سفت و سخت تجویز میکنن ملت اجرا میکنن و وزن کم میکنن و دوباره هی زیاد میکنن و این داستان ادامه داره .

آخرین ویرایش:

ashkan_dan

New member
با سلام
من لیسانسم مهندسی عمرانه سال 89 تموم کردم و بعدش 3 سالی کار کردم با خوب و بدش ساختم.عمران رو خیلی دوست دارم ولی در حد تئوری و نه کارگاهی.
حدود 1 سالی میشه به تغذیه علاقه مند شدم.روزی حداقل 3 ساعت در موردش مقالات خارجی و داخلی میخونم تا اطلاعاتم زیادتر بشه و تصمیم دارم اگر بشه کنکور بدم از اول شروع کنم.درسته رشتم ریاضی بوده و از زیست چیزی نمیدونم ولی ایمان دارم که میتونم فقط واقعا سخته خیلی سخته اونم الان تو سن من که 29 سالمه.و این اتفاقات فقط تو ایران میفته چون هیچ چیزی سر جای خودش نیست و تا زمانی که میخوای کنکور بدی فقط جبر محیط خارجی باعث جلو بردنت میشه نه انتخابت.
ممنون میشم از دوستان که نظر خودشونو بگن.

ashkan_dan

New member
سلام
انگار کسی توی سایت فعالیت نداره یا اینکه دوستان نظری ندارن.

salami

New member
سلام خدمت همه دوستان,من رشتم رادیولوژیه میخوام به رشته تغذیه تغییر رشته بدم,به نظرتون صلاح است؟

mehrshad.namdar

New member
سلام خدمت همه دوستان,من رشتم رادیولوژیه میخوام به رشته تغذیه تغییر رشته بدم,به نظرتون صلاح است؟

صلاح کار خویش خسروان دانند :) ولی به نظر من رادیولوژی هم رشته خوبیه و بازار کار خوبی داره اگه به تغذیه علاقه دارید می تونید وارد این رشته بشید
. ولی زمانی که باید صرف کنید رو در نظر بگیرید و بعد تصمیم بگیرید. 1 سال کنکور 2 سال ارشد حد اقل 1 سال پشت طرح 2 سال طرح .که میشه حدود 6 سال. اگر این زمان براتون مشکلی نداره میتونید وارد رشته تغذیه بشید.

mehrshad.namdar

New member
با سلام
من لیسانسم مهندسی عمرانه سال 89 تموم کردم و بعدش 3 سالی کار کردم با خوب و بدش ساختم.عمران رو خیلی دوست دارم ولی در حد تئوری و نه کارگاهی.
حدود 1 سالی میشه به تغذیه علاقه مند شدم.روزی حداقل 3 ساعت در موردش مقالات خارجی و داخلی میخونم تا اطلاعاتم زیادتر بشه و تصمیم دارم اگر بشه کنکور بدم از اول شروع کنم.درسته رشتم ریاضی بوده و از زیست چیزی نمیدونم ولی ایمان دارم که میتونم فقط واقعا سخته خیلی سخته اونم الان تو سن من که 29 سالمه.و این اتفاقات فقط تو ایران میفته چون هیچ چیزی سر جای خودش نیست و تا زمانی که میخوای کنکور بدی فقط جبر محیط خارجی باعث جلو بردنت میشه نه انتخابت.
ممنون میشم از دوستان که نظر خودشونو بگن.
اشکان جان اینکه با علاقه دنبال هدفت هستی خیلی خوبه و قابل تقدیر. استاد خود من هم اول لیسانس شیمی خوند بعد دوباره از اول برای کنکور خوند و پزشکی خوند و بعد بخاطر علاقه به تغذیه دوران تخصص خودش رو در رشته تغذیه ادامه تحصیل داد. شرط موفقیت علاقه است نه سن. اگر علاقه دارید قطعا موفق می شید.

mehrshad.namdar

New member
حالا ی انرژی مثبت برای شما soma94
یکی از موفق ترین رشته ها تو ارشد تغذیه بچه های زیست شناسی هستند... موفقیت نزدیکه با قدرت تلاش کنید...

soma94

New member
بابت انرژی مثبتتون خیلی ممنون اقا مهرشاد.thanx

- - - Updated - - -

بابت انرژی مثبتتون خیلی ممنون اقا مهرشاد.thanx

gisoo23

New member
عزیزم کاملا حرفات درسته ...
اما الان کدوم رشته تو مملکت ما این طوری نیست ؟!
رکود همه جا رو گرفته ... نه فقط رشته ی تغذیه ! ... طرف مهندسی برق خونده ولی بساز و بفروش ه (بساز و بنداز) ... دیگه شما به عمق فاجعه پی ببر دیگه !!

حالا به نظر من ... آدمیزاد باید سمج باشه ... شاید کارش کند پیش بره .. شاید هدفی که تو سرشه یه کمی دیر محقق بشه .. ولی آدم سمج ... کار خودش رو انجام میده و در نهایت به مطلوب خودش میرسه !
حالا همین سماجت .. زمان داره واسه خودش .. مکان داره ... باید اون موقعش رو هر کسی واسه ی خودش پیدا کنه ... کار سخت هست ... اما نشد نداره ... :a2d3:
نه اين موضوع در مورد همه رشته ها صدق نميکنه.
من رشته ام بيهوشيه و الان دارم طرحمو ميگذرونم. حقوقم هم بالاي دوميليونه. که قراره انشالله به زودي به سه ميليون هم برسه تا بعد از عيد!
بازار کار خوبي هم داره. قبل از شروع طرحم پنج ماه تو نوبت بودم که تو همون پنج ماه دوسه تا پيشنهاد کاري خوب داشتم از طرف متخصص ها اما بخاطر طرحم رد کردم.
با همه اين اوصاف ولي بازم دوست دارم ادامه تحصيل بدم. اما از اونجا که ارشد رشته بيهوشي رو سالهاست حذف کردن(بخاطراعتراض متخصص هاي بيهوشي!) بخاطر همين رشته ام ارشد نداره فعلا.
منم ميخوام ارشد بخونم. بنظرتون بيوتکنولوژي بخونم يا تغذيه يا روانشناسي يا فيزيولوژي يا آناتومي؟!
خيلي فکرش درگيرشه. نميدونم چيو انتخاب کنم که بعدها پشيمون نشم. دوست دارم با ارشدي که ميگيرم حس مفيد بودنم ارضا بشه. ميخوام يه کار مفيد تو جامعه بتونم بکنم با ارشدم.
بنظرتون چي خوبه؟!

بالا