بازار کار رشته تغذیه

inspiration

New member
سلام دوستان
تعدادی از پستها رو تونستم بخونم
الان مشغول به تحصیل در مقطع ارشد بیوشیمی بالینی هستم
اما یه مدته دارم فکر میکنم برای دکترا برم تغذیه
دوستانی که اطلاع دارن میشه منو راهنمایی کنن؟آیا کار صحیحی هست یا نه؟ داشتن شغل مناسب و تضمین شده در آینده برام خیلی مهمه.

mehrshad.namdar

New member
سلام دوستان
تعدادی از پستها رو تونستم بخونم
الان مشغول به تحصیل در مقطع ارشد بیوشیمی بالینی هستم
اما یه مدته دارم فکر میکنم برای دکترا برم تغذیه
دوستانی که اطلاع دارن میشه منو راهنمایی کنن؟آیا کار صحیحی هست یا نه؟ داشتن شغل مناسب و تضمین شده در آینده برام خیلی مهمه.
تصمیم خوبیه به شرط اینکه تو قسمت مصاحبه رجکت نشید. معمولا بچه های سایر رشته ها تو این قسمت رد میشن. مثل بچه های دامپزشکی بیوشیمی و .... بیشتر خود بچه های تغذیه و پزشک ها تو دکترا اکسپت میشن. هر چند کار نشد نداره . اگر سی وی قوی و مرتبط با تغذیه داشته باشید و بخش علمی امتیاز بالایی داشته باشید می تونید قبول بشید. حداقل پژوهش محور. ولی بهر حال علارغم اینکه نشدنی نیست ولی کار سختی هست. امیدوارم موفق بشید.

inspiration

New member
- - - Updated - - -

تصمیم خوبیه به شرط اینکه تو قسمت مصاحبه رجکت نشید. معمولا بچه های سایر رشته ها تو این قسمت رد میشن. مثل بچه های دامپزشکی بیوشیمی و .... بیشتر خود بچه های تغذیه و پزشک ها تو دکترا اکسپت میشن. هر چند کار نشد نداره . اگر سی وی قوی و مرتبط با تغذیه داشته باشید و بخش علمی امتیاز بالایی داشته باشید می تونید قبول بشید. حداقل پژوهش محور. ولی بهر حال علارغم اینکه نشدنی نیست ولی کار سختی هست. امیدوارم موفق بشید.

ممنون از راهنماییتون.
و یه سوال دیگه:
اگه تونستم و قبول شدم به من که بیس تغذیه اصلا ندارم مجوز مطب داده میشه یا نه؟

mehrshad.namdar

New member
- - - Updated - - -

ممنون از راهنماییتون.
و یه سوال دیگه:
اگه تونستم و قبول شدم به من که بیس تغذیه اصلا ندارم مجوز مطب داده میشه یا نه؟

دکترای پژوهش محور اجازه تاسیس مطب نداره ولی دکترای بای کورس مجوز میدن بله و مشکلی نداره.

nima21

New member
سلام دوستان میگن جدیدا چندتا رشته دیگه به ارشد تغذیه اضافه شده کسی ازاین رشته ها خبر داره؟؟؟

mehrshad.namdar

New member
سلام دوستان میگن جدیدا چندتا رشته دیگه به ارشد تغذیه اضافه شده کسی ازاین رشته ها خبر داره؟؟؟

بجز علوم تغذیه ، علوم بهداشتی در تغذیه و تغذیه در بحران؟! فکر نمی کنم جز اینها گرایش دیگه ای برای ارشد اضافه شده باشه

mehrshad.namdar

New member
من که از بازار کار ناامید شدم اینهمه درس خوندیم هیییچ:-((((

متاسفانه مشکلات زیادی وجود داره . تعداد زیاد فارغ التحصیلان ، رژیم درمانی پزشکان ( جدیدا هم وزارت بهداشت منعی برای اینکار نکردده)، پایین بودن حق ویزیت،، هزینه های بالا مثل اجاره مکان بیمه هزینه پسماند !! مالییات، عدم پذیرش بیمه کارشناسان تغذیه، رقابت بین افراد و کمتر گرفتن حق ویزیت ، ریژیم های بی پایه اینترنتی، عدم اتحاد بین اعضا و وتو شدن تصمیمات توسط وزارت پزشک سالار بهداشت !.مشخص نبودن ورک لود بیمارستانی ، یک پا کارشناس بودن تمام افراد جامعه و ....

nima21

New member
جدیدا تعرفه هارو زدن کارشناس 14500 ارشد 16000 دکترا19000. بین کارشناس و دکترا 5000 تومن فرق داره

آخرین ویرایش:

gisoo23

New member
خب به طور ميانگين يه کارشناس تغذيه تو مطبش درروز چندتا مريض ويزيت ميکنه احتمالا؟!

mehrshad.namdar

New member
جدیدا تعرفه هارو زدن کارشناس 14500 ارشد 16000 دکترا19000. بین کارشناس و دکترا 5000 تومن فرق داره

اینقدر اعلام شده ولی کی عمل میکنه؟! والا مردم زورشون میاد!! پیش ما که 7-8 تومن می گیرند !! مگه در روز چند تا مراجعه کننده داریم!! :wacsmiley: هزینه ها هم خدایی زیاد شده !! مردم هم بیشتر میرن پیش پزشک هایی که 2 واحد تغذیه خوندن :sad:

mehrshad.namdar

New member
خب به طور ميانگين يه کارشناس تغذيه تو مطبش درروز چندتا مريض ويزيت ميکنه احتمالا؟!

بهتره به این سوال جواب ندم.! به نسبت عمر و انرژی که انسان هدر میده واقعا ی جورایی نا امید کننده اس. خجالت اوره پاسخ به این سوال . :)
بارها این رو گفتم. کار کردن تو رشته تغذیه مثل کار کردن تو بازار آزاده.باید اینقدر توانایی داشته باشید که اگر تو ی خیابون 10 تا سوپر مارکت هست در کنارش اپر شما هم سوپر مارکت! زدید بتونید مشتری جذب کنید!
افراد توانمند موفق میشن . افرادی هم توانمند نیستن، خانوما که خونه نشین میشن اقایون هم مجبور به کار در هر شرایطی. کما اینکه افراد توانمند چه در این رشته و چه در رشته دیگه می تونن کسب درامد خوبی داشته باشه. و مختص این رشته نیست.

gisoo23

New member
بهتره به این سوال جواب ندم.! به نسبت عمر و انرژی که انسان هدر میده واقعا ی جورایی نا امید کننده اس. خجالت اوره پاسخ به این سوال . :)
بارها این رو گفتم. کار کردن تو رشته تغذیه مثل کار کردن تو بازار آزاده.باید اینقدر توانایی داشته باشید که اگر تو ی خیابون 10 تا سوپر مارکت هست در کنارش اپر شما هم سوپر مارکت! زدید بتونید مشتری جذب کنید!
افراد توانمند موفق میشن . افرادی هم توانمند نیستن، خانوما که خونه نشین میشن اقایون هم مجبور به کار در هر شرایطی. کما اینکه افراد توانمند چه در این رشته و چه در رشته دیگه می تونن کسب درامد خوبی داشته باشه. و مختص این رشته نیست.
اي بابااااا. پس من چي بخونم واسه ارشد؟!
خسته شدم از بس تو سردرگمي بسر بردم.
ظاهرا درآمد و بازارکار رشته خودم از بقيه رشته ها بهتره.
ولي من دوس دارم حتما حتما ارشد بخونم.
متاسفانه رشته خودم يعني بيهوشي ، ارشد نداره!
بنظرتون با کي مشورت کنم براي انتخاب رشته ارشد؟
بنظرتون مشاوره هاي تحصيلي موسسات ميتونن کمک منطقي به ادم بکنن؟!
اي خداااا. چکار کنم مننننن[emoji17]

varia

Well-known member
اي بابااااا. پس من چي بخونم واسه ارشد؟!
خسته شدم از بس تو سردرگمي بسر بردم.
ظاهرا درآمد و بازارکار رشته خودم از بقيه رشته ها بهتره.
ولي من دوس دارم حتما حتما ارشد بخونم.
متاسفانه رشته خودم يعني بيهوشي ، ارشد نداره!
بنظرتون با کي مشورت کنم براي انتخاب رشته ارشد؟
بنظرتون مشاوره هاي تحصيلي موسسات ميتونن کمک منطقي به ادم بکنن؟!
اي خداااا. چکار کنم مننننن[emoji17]

دوست عزیز با توجه به حقوق دریافتی که فرمودید برای مقطع ارشد وضعیت درآمدیتان بهتر نمیشود. بنظرم اگه زیاد علاقه به ادامه رشته دارید در رشته هایی مثل اتاق عمل،پرستاری و تکنولوژی گردش خون میتونید موفق تر باشید.

gisoo23

New member

دوست عزیز با توجه به حقوق دریافتی که فرمودید برای مقطع ارشد وضعیت درآمدیتان بهتر نمیشود. بنظرم اگه زیاد علاقه به ادامه رشته دارید در رشته هایی مثل اتاق عمل،پرستاری و تکنولوژی گردش خون میتونید موفق تر باشید.
پرستاري که هم مجاز نيستم و هم علاقه اي ندارم.
اتاق عمل ميگن خوبه چون بخاطر نيازي که دارن جذبت ميکنن واسه هيئت علمي و خودشون بورسيه ميکنن واسه دکترا!
گردش خون هم وسوسه ام ميکنه اما ميترسم نتونه نياز به مفيدبودنم رو ارضا کنه!
بيوتکنولوژي هم يکي از فانتزي هامه ولي تو شهر قم بعيد ميدونم کارايي داشته باشه.
تازه يه وقتايي به سرم ميزنه برم روانشناسي يا مترجمي زبان بخونم!!!!
اي خداااا من چقدر گزينه روي ميز دارم و هيچکسي رو ندارم راهنماييم کنه بطور منطقي و واقعبينانه![emoji20]
خداييش من پتانسيلش رو دارم، منتها هنوز تو گير و دار انتخاب رشته هستم. بمحض اينکه از اين سردرگمي دربيام و تصميمم رو بگيرم، با انگيزه و پرانرژي استارتش رو ميزنم و ميشينم ميخونم!
از کي کمک بگيرم؟!
گناه دارم خب[emoji22]

vet lab sciences

New member
پرستاري که هم مجاز نيستم و هم علاقه اي ندارم.
اتاق عمل ميگن خوبه چون بخاطر نيازي که دارن جذبت ميکنن واسه هيئت علمي و خودشون بورسيه ميکنن واسه دکترا!
گردش خون هم وسوسه ام ميکنه اما ميترسم نتونه نياز به مفيدبودنم رو ارضا کنه!
بيوتکنولوژي هم يکي از فانتزي هامه ولي تو شهر قم بعيد ميدونم کارايي داشته باشه.
تازه يه وقتايي به سرم ميزنه برم روانشناسي يا مترجمي زبان بخونم!!!!
اي خداااا من چقدر گزينه روي ميز دارم و هيچکسي رو ندارم راهنماييم کنه بطور منطقي و واقعبينانه![emoji20]
خداييش من پتانسيلش رو دارم، منتها هنوز تو گير و دار انتخاب رشته هستم. بمحض اينکه از اين سردرگمي دربيام و تصميمم رو بگيرم، با انگيزه و پرانرژي استارتش رو ميزنم و ميشينم ميخونم!
از کي کمک بگيرم؟!
گناه دارم خب[emoji22]

دوست گرامی به نظرم به خودتون زیاد سخت نگیرید. الآن خیلی دکتر مهندس مفید هستند که نیاز مفید بودنشون ارضا نشده! بی خیالش بشید! دیگه الآن کی به فکر مفید بودن من و شمائه! یا آیا اصلا بستری برای ارضا نیاز مفید بودنمون مهیا هست! این که میگن یا راهی برای خودم خواهم یافت یا خواهم ساخت (عذر میخوام) کشکه!

الآن مشکل شما اینه که دارید ایده آل گرایانه فکر می کنید که به خودی خود خوبه ولی با وضعیت کشورمون ایران همخوانی نداره متأسفانه!

دو دو تا چهارتا کنید ببینید کدومو بیشتر علاقه دارید، همونو برید.

gisoo23

New member
دوست گرامی به نظرم به خودتون زیاد سخت نگیرید. الآن خیلی دکتر مهندس مفید هستند که نیاز مفید بودنشون ارضا نشده! بی خیالش بشید! دیگه الآن کی به فکر مفید بودن من و شمائه! یا آیا اصلا بستری برای ارضا نیاز مفید بودنمون مهیا هست! این که میگن یا راهی برای خودم خواهم یافت یا خواهم ساخت (عذر میخوام) کشکه!

الآن مشکل شما اینه که دارید ایده آل گرایانه فکر می کنید که به خودی خود خوبه ولی با وضعیت کشورمون ایران همخوانی نداره متأسفانه!

دو دو تا چهارتا کنید ببینید کدومو بیشتر علاقه دارید، همونو برید.
آخه ميدونيد چيه؟
علاقه منو شرايط اون رشته و مزاياش تعيين ميکنه. يعني اگر يه رشته رو بطور منطقي برام تشريح کنن و از واقعيتهاي بازارکار و پيشرفت اون رشته و نياز واقعي جامعه ووو بگن، ميتونه برام ايجاد علاقه بکنه!
منظورم اينه که علاقه ام از پيش تعيين شده نيس. قابل تغييره.
حالا بنظرتون از کي مشاوره بگيرم و کجا برم واسه تحقيق يا با چه شماره اي تماس بگيرم؟ جايي رو سراغ نداريد؟
من ساکن قم هستم.
واقعا مستاصل شدم و ناراحتم از اينکه داره وقتم هدر ميره و دستم به جايي بند نيس![emoji20]

بالا