ګزارش مطالعه ی ګروهی بچه های بیوتکنولوزی(به بیشنهاد ادمین)

zanbagh

New member
سلام بیوتک عزیز ج سوالات هرچندک قرارنبودفعلاتوبرنامه گروهی باشمکیموترپسین میوزین روبه دوجزء تبدیل میکنه مرومیوزین سبک وسنگین؛پاپایین هم مرومیوزین سنگین رو ب دوجزء دیگه تقسیم میکنه بنام قطعهs1 ک شامل سرگویچه ای+زنجیره های سبک وجزءs2 ک بخش کوچیکی اززنجیره سنگینهج سوالات؛نظریه رولفزن توکتاب مجده_عمل کاتنین ناپایدارکننده میکروتوبول_capzنقش پایدارکننده کلاهک ک ب انتهای+میچسبه وازاضاف یاکم شدن مونومرازانتهای+جلوگیری میکنه دراکتین

biotech25

New member
واقعا ممنونم زنبق جان!!!
چند نکته از اسکلت سلولی:
داروهای موثربر روی میکروتوبولها:کلشی سین وتاکسول
داروهای موثر بر رشته های اکتین :سیتوکلازین وفالودین وتیموزین بتا4 و پروفیلین
سیتوکلازین وپروفیلین وتیموزین مانع پلیمریزاسیوناکتین به اف اکتین می شوند.
وفالودین باعث پایداری رشته های اکتین می شود.

در میکرو ویلی:پروتئینهای ویلین وفیمبرین به صورت عرضی رشته های اکتین را به هم وصل میکند
ودرفیلوپودا:پروتئینهای فیلامین وفاسین.....................................................وصل میکند.

چند نکته از غشا واسکلت:میدونی که پروتئینهای غشایی بر دونوع اند:1-پری فرال (محیطی)2-اینتگرال(بنیادی)ف

پری فرالها در سطح غشا قرار دارند وتوسط یک یا دو زنجیر لیپیدی به صورت کوالان به غشا پیوند می خورند یا بابرهمکنشهای غیرکوالانسی از طرف داخل و خارج به پروتئینهای داخل غشایی مرتبط می شوند

اسپکترین وانکرین واکتین وباند4.1 جز این پروتئینهای سطحی اند،که اسپکترین توسط انکرین به باند3 (که جز پروتئینهای داخل غشایی واینتگرال هست) اتصال می یابد.

واکتین هم که جز پروتئینهای محیطی هست توسط پروتئین محیطی به نام باند 4.1 و آدوسین به گلیکوفورین(که جزپروتئینهای اینتگرال هست)اتصال می یابد

پس پروتئینهای اینتگرال یا بنیادی عبارت شدند ار: گلیکوفورین و باند3

ی
[]

آخرین ویرایش:

biotech25

New member
انواع کاینزینها
کاینزین1:نقش در انتقال اندامکها
کاینزین2:داررای 2زنجیره سنگین وهتروترایمر
کاینزین 5:دوقطبی است ودارای 4زنجیره سنگین
کاینزین13:فاقد فعالیت موتوری ست وناپایدار کننده ی میکروتوبولهاست(سوال کنکور)

biotech25

New member
انواع میوزین ها:
میوزین1:در اتصال به غشا وانوسیتوز
میوزین11:پدیده انقباض
میوزین1v:در انتقال وزیکولای اندو سیتوزی در طول رشته اکتین از غشای پلاسمایی به داخل سیتوزول
میوزینv:در انتقال اندامکها
خیلی مهم اند

biotech25

New member
گزارش روزانه(هفتگی) مطالعه گروهی داوطلبان ارشد رشته ...........

در اين تاپيكها دوستانيكه هر روز و يا هفته ای يكبار سري به سايت علوم پزشكي مي زنند، در اجراي برنامه ريزي و فهم بيشتر مطالب از سايرين كمك بگيرند... يعني به اين صورت كه شما با بچه ها برنامه ريزي مي كنيد و باهم قرار ميذاريد كه مثلا تا فردا یا تا آخر هفته فلان مباحث رو بخونيد... روز قرار مياين انجمن و سوالات و ابهامات خودتون رو با شخص يا اشخاصي كه دارن همزمان با شما پيش ميرن درميون مي ذاريد... يا اينكه مثلا به اونها مي گيد كه كجاها ممكنه بيشتر توي كنكور بياد متقابلا دوستاتون هم نكاتي كه شما ازش غافل بودين رو به شما گوشزد مي كنند...

این نقل قولیه از جناب ادمین!!!
لطفا اینجوری عمل کنید!!!

من این هفته دارم اندامکها و انتقال پروتئینا به اندامکها رو میخونم واسکلت سلولی رو مرور میکنم
ومیکروب دارم ریکتزیا ومایکو باکتریومها رو میخونم
زبانم که مهارت دوازدهم هستم
شیمی رو هم بعد از علوم میخونم

mahdieh

New member
سوال:مثلا کدام آنزیم برای شکستن میوزین وجداسازی سر ګویچه ای آن مناسب است؟بابایین(paupaein) با استفاده از این آنزیم مرومیوزین سنگین را میتوان خرد کرد که حاصل ان جداشدن سر وبخشی از ناحیه دم که به ان متصل بود میشود
۲-نظررولفزن در سلول ګیاهی: نمیدونم
۳- عمل بروتیین کاتنین:katenin سبب دپلیمریزه شدت توبولین ها میشود.
۴- نقش capzدر ساختمان یک سارکومر: عملکرد ای پروتئین دقیقا برعکس تیموزین b4 است و با اتصال به انتهای مثبت اکتین مانع از دپلیمریزه شدن در این ناحیه و مانع تیدیل اکتین رشته ای به اکتین کروی میشود.

آخرین ویرایش:

biotech25

New member
بلور جان
گفتیم اینجا نکته درسی بذارید نه آموزش!!!
آخه خیلی از بچه ها این مطالب وخودشو.ن میخونن، ما می خواهیم نکات ظریف وتستی که عموما از دید بچه ها رد میشه رو عنوان کنیم!!:idea_majidonline:
نکاتی رو که من ارائه کردم جز سوالای کنکور بوده!!!!!

zanbagh

New member
بچه هاباهم جروبحث نکنید؛خب بیوتک هم ازیه جنبه حق داره چون این تایپیک سوالو جوابو نکتس نه آموزش؛ بایدیه تایپیک جداگانه واسش بازکردکه شلوغ نشه موجب گیجی بشه

Boloor

New member
من سلولی مولکولی رو تمام کردم وتستاشو زدم و امروز یه مرور کلی دارم ازش.
شیمی رو هم تمام کردم و میخام یه دور دیگه مسئله هاشو حل کنم تا مرور بشه برام.
میکروب امروز تمام میشه و تستاشو میزنم. :smilies-azardl (181
زبان رو هم که هرشب میخونم
.
:j58r36j3gcr4suxymup

آخرین ویرایش:

mahdieh

New member
آفرین بلور جان
خسته هم نباشی
فقط لطف کن برنامه هفته بعد رو بذار

mahdieh

New member
خب اول گزارش کار بدم
بعدم بگم تا فردا نکته ها رو میزارم تو انجمن .. بیوتک باز دعوام نکنی:دیییییییییی

خب همچنان یه درس از لزگی باقی مونده.......... تو دور اول این کتاب جون سالم به در ببرم خیلیه

زیست و شیمی و میکرو هم تموم کردم
تست هاشونم زدم فقط یه دور دیگه مرور کنم حله

mahdieh

New member
راستی بچه های دیگه چرا برنامه هفتگیشون رو نمیزارن مهم نیست که برنامه ها یکی نیستند ولی هم برای خودتون انگیزه میشه و هم مامیتونیم از تجربیات و نکات شما استفاده کنیم
مثلا بیوتک عزیز با اینکه داره برای علوم میخونه ولی اینجا هم خیلی فعاله
بچه های دیگه هم اینطوری باشن خیلی ازشون ممنون میشم.

Boloor

New member
برنامه هفته سوم

آفرین بلور جان
خسته هم نباشی
فقط لطف کن برنامه هفته بعد رو بذار

شیمی: فصل های 10 و 11 و 12 و 13 و 14
سلولی مولکولی: کلروپلاست، هسته و هستک، چرخه سلولی و تقسیمات سلولی
زبان: درس های 10 و 11 و 12 لزگی
میکروب: فلور نرمال، کوکسی های گرم مثبت

آخرین ویرایش:

mahdieh

New member
میتوکندریایی+ کلروپلاستی مانند ریبوزوم پروکاریوتی نسبت به سم دیفتری مقاوم و به کلرامفنیکل حساس.
سم امانتین.... تولید ریبوزوم را مختل میکند

تفاوت کد میتوکندریایی با کدهایی که در هسته ترجمه میشود:

Universal code………….ugA...........stop......در میتوکندری پستانداران..........trp

AUA................... Universal code.......ile. ......در میتوکندری پستانداران........met

CUA.............. Universal code.........leu.......... در میتوکندری پستانداران.......leu

AGA+AGG.............. Universal code....َARG. .......... در میتوکندری پستانداران.......stop

بیوتک91

New member
گزارش گروهی

با سلام خدمت دوستای خوب خودم
خداقوت.همیشه پرتلاش و راسخ در رسیدن هدفتون ایشالله.
من هم طبق برنامه ریزی خودم دارم پیش می رم اگر تونستم در طول هفته اونارو مرور می کنم.راستی تبریک میگم بچه ها خیلی خوب دارید پیش میرید.به امید خدا همه ما مهر سال 91 همکلاسی هم بشیم.بچه واسه شیمی چون 10تا سوال سال گذشته از شیمی آلی بوده بهتر نیست شیمی موریسون وبوید هم فصول انتخابی شو بذاریم تو برنامه تا به اونا هم مسلط بشیم؟؟
اگه موافق هستید بگین تا من اون فصول مربوطه رو در اختیار همه بذارم.
یا حق

mahdieh

New member
من هم طبق برنامه ریزی خودم دارم پیش می رم اگر تونستم در طول هفته اونارو مرور می کنم.راستی تبریک میگم بچه ها خیلی خوب دارید پیش میرید.به امید خدا همه ما مهر سال 91 همکلاسی هم بشیم.بچه واسه شیمی چون 10تا سوال سال گذشته از شیمی آلی بوده بهتر نیست شیمی موریسون وبوید هم فصول انتخابی شو بذاریم تو برنامه تا به اونا هم مسلط بشیم؟؟
یا حق

سلام
شما هم موفق باشید
میشه یه مقدار راجع به این کتاب توضیح بدید و اگر لطف کنید در اختیار ما قرار بدید تا دانلود کنیم ممنون میشم

بیوتک91

New member
سلام عزیزم.راستش من کتابشو دارم اونم که نمی شه دانلود بذارم ولی کتابش رفرنس وزارت بهداشت واشه ارشد بیوتک هست و 5 فصل اون واسه ارشد سوال کنکور هست.

Boloor

New member
سلام عزیزم.راستش من کتابشو دارم اونم که نمی شه دانلود بذارم ولی کتابش رفرنس وزارت بهداشت واشه ارشد بیوتک هست و 5 فصل اون واسه ارشد سوال کنکور هست.

بیوتک جان میشه بگید از کجا فهمیدید این کتاب برای رشته ما جز رفرنس ها شده؟ تو دفترچه آزمون سال91-90 چیزی در مورد این کتاب نبود!

آخرین ویرایش:

Boloor

New member
یا حق
بیوتک جان بی زحمت اون 5 تا فصل رو اعلام کن عزیزم. مرسی دوست خوب که به فکر ما هم بودی و اطلاعاتت رو با ما هم در میان گذاشتی. موفق و شاد باشی.:thanks:

آخرین ویرایش:
بالا