ګزارش مطالعه ی ګروهی بچه های بیوتکنولوزی(به بیشنهاد ادمین)

Boloor

New member
سلاااااااااااام
خیلی خوشحالم که بچه ها استقبال میکنن مرسی
کیمیا جان و بلور جان برنامه رو به این صورت پیش میبریم
زیست: غشا ...نقل و انتقالات غشا و اندامک ها البته اندامک ها مقدارش زیاده این هفته اگر دوستان موافق با شبکه اندوپلاسمی و گلژی و میکروبادی ها که شامل لیزوزوم و پراکسیزوم و گلی اکسیزوم و اسفروزوم و حفرههای ترشحیه شرو.ع کنیمتا هفته بعدتر
میکرو: تاریخچه و ساختمان پروکاریوت ها و ژنتیک باکتری و متابولیسم باکتری
لزگی تا درس 6
حالا اینجا بچه هایی که 504 میخونن یا بارنز اعلام کنن که اونم هماهنگ باشیم
شیمی : ت پنج فصل اول از جلد اول

عالیه، با برنامه کاملا موافقم، من برا تست سلولی مولکولی مریم خالصی و برا تست میکروب IQB رو میزنم. برا زبان همون لزگی و برا شیمی تست ندارم که بزنم :1dco2x0p1lilzhfpg1t
:bunnyearsmiley: راستی من هفته ای 3 درس از 504 رو می خونم.

آخرین ویرایش:

biotech25

New member
برنامه ی منم اینجوریه:
تاآخراین هفته:سلولی اسکلت تموم میشه وهفته ی آینده اندامکها
میکروب:تا ۱۶ دی تموم میشه دوباره ازاول شروع میکنم

mahdieh

New member
بیوتک جان و بچه هایی که وزارت علوم امتحان دارن هیچ نگران نباشن
چون انشالله از اسفند که دور بعدی این برنامه هست همگی هماهنگ عمل میکنیم... این برنامه حداقل خوبیش اینه که فکر نکنیم خیلی عقب یا خیلی جلوییم و از هم انرژی بگیریم
پس هیچ کس نگران نباشه
هر چند شما ها میکروب و زبان و زیست رو مطمئنن چند دور تا اسفند زدید
از طرفی خیلی از ماها مسلما برنامه هامون جلوتره ولی برای هماهنگی از اول شروع کردیم

بیوتک91

New member
انجمن گروهی یوتکنولوژی پزشکی

با یلام.
بلور جان من هم دارم واسه وزارت بهداشت می خونم (البته الان که دیگه مدرس هم زیر نظر علوم پزشکیه) پس واسه کدوم وزارت خونه خوندن هم معنی نداره.
من در طول روز هم سلولی می خونم-هم باکتری و هم زبان از هر کدوم روزی 10تا15 صفحه.من آهسته ولی پیوسته و عمقی می خونم.

بیوتک91

New member
بچه های بیوتک منم تو برنامه گروهی خوندن هستم.
یه پیشنهاد دارم بیایم منابع هر درس رو به انضمام فصلهایی که باید ازش تو هفته خونده بشه رو بگیم.
مثلا کتاب دکتر صالحی فقط اندامک رو خوب توضیح داده، کتاب جاوتز ژنتیک باکتری رو خوب توضیح داده ،واکر آنتی بیوتیکش عالی بوده،لودیش مولکولیش فوق العاده هست(البته فصول دیگش هم خوبه) اینطوری فکر کنم موفق تر می شیم.:

hirkania

New member
سلام دوستان اميدوارم حالتون خوب باشه
من تازه ميخوام شروع كنم به خوندن لطفا راهنماييم كنين كه از چه كتابايي استفاده كنم برا بيوتكنولوژي پزشكي
البته ميدونم خيلي وقتم كمه ولي مشكلي نيست .... من در حال حاضر سربازم !!!!

mahdieh

New member
سلام دوستان اميدوارم حالتون خوب باشه
من تازه ميخوام شروع كنم به خوندن لطفا راهنماييم كنين كه از چه كتابايي استفاده كنم برا بيوتكنولوژي پزشكي
البته ميدونم خيلي وقتم كمه ولي مشكلي نيست .... من در حال حاضر سربازم !!!!

وقت شما کم نیست
البته بستگی به پایه درسیتون داره
در هر صورت با برنامه گروهی اگر پیش بیاید ضرر نمیکنید که سود هم میبرید
منابع رو براتون پاسخ دادم در صفحه قبل
از روی کامنت ها هم میتونید به نتایجی برسید

hirkania

New member
ممنون از كمكتون مهديه جان ان شااله كه موفق باشين سعي ميكنم طبق برنامه شما پيش برم
سلولي مجيد مهدوي ... ميكروب بهادر ... زبان لزگي ... شيمي هم مورتيمر خوبه ؟؟؟؟

mahdieh

New member
ممنون از كمكتون مهديه جان ان شااله كه موفق باشين سعي ميكنم طبق برنامه شما پيش برم
سلولي مجيد مهدوي ... ميكروب بهادر ... زبان لزگي ... شيمي هم مورتيمر خوبه ؟؟؟؟

بله خوبه البته به شخصه تمایل زیادی به معرفی منابع ندارم چون خیلی از دوستان نظرات متفاوتی دارن
ولی از استادی که برام خیلی عزیزه و موفقه همیشه میگفت تست در کنکور ایران مهم تر از منابع هست هرچند ابن کتابها خوبن و خیلی از نفرات برتر استفاده کردند
و تست ها هم ترجیحا از iqb استفاده کنید و برنامه مرور قوی.

biotech25

New member
خب بس چرا کسی سوالا وګزارش کاراش واعلام نمیکنه
اینطوری که باشه تا روز کنکور همش نظرمیدیم ما داریم از هدف اصلی کنار میریم بچه ها بجنبید!!!!!
:thumbsdownsmileyani

biotech25

New member
من تو تستای iqbزیست سلولی (اسکلت سلولی)سوالایی میبینم که اصلا تو لودیش (البته کتابم 2Eهستش)و مریم خالصی ندیدم:ahi5slcgm04mi8jqqkl
سوال:مثلا کدام آنزیم برای شکستن میوزین وجداسازی سر ګویچه ای آن مناسب است؟بابایین(paupaein)
۲-نظررولفزن در سلول ګیاهی
۳- عمل بروتیین کاتنین
۴- نقش capzدر ساختمان یک سارکومر
سوالام خیلی زیاده!!!!!
نکته های ظریف اما مهم:
شکلها خیلی مهمه:مثلادر میکروویلی:ویلین وفیمبرین به صورت عرضی سبب اتصال در رشته های اکتینی می شوند
ودر فیلوبودیومها:فیلامین وفاسین این عمل را انجام می دهند
2---بروتیین های بری فرال(سطحی )غشا::اسبکترین انکرین اکتین و باند۴ږ۱
بروتیینهای اینتګرال یا بنیادین:ګلیکوفورین وباند۳
۳--

آخرین ویرایش:

mahdieh

New member
بیوتک عزیز ما قراره که 9 دی ماه گزارش برنامه هفتگیمون رو بدیم نه امروز عزیز من

mahdieh

New member
ضمنا روندی که داری خوبه سوالا رو بگو تا ما بعد از خوندن مباحث جواب سوال ها رو بدیم

mahdieh

New member
راستی دوستان نظراتی که سوال درسی هست و مربوط به برنامه هست و یا نکاتی که بعد از خوندن نیاز به اشاره کردن هست و سوالاتشون رو با رنگ ابی و boldشده معلو کنند تا بعد از زیاد شدن صفحه نظرات راحت بیتونیم جواب سوالات رو بدیم و تمایزی هم بین کامنت های معمول با کامنت های پرسشی باشه ممنونم

fatima_n1362

New member
سلام دوستان گلم :)
یکی از همکارای من که امسال ارشد دانشگاه تهران البته در رشته حقوق قبول شد ازش پرسیدم چیکار کردی برا درس خوندن که چند مطلب بهم یاد داد من هم خدمت شما دوستان گرامی میگم امیدوارم مفید واقع بشه برای دوستان
تذکراتی که داد این بود که:
1- برای جزوه برداری از کاغذ خط دار استفاده نکن
2- خلاصه برداری که میکنی یک چهارم متن اصلیت باشه
3- بعد یه چند تا سوال ازم پرسید تا ببینه حافظ دیداری ، شنیداری یا لامسه کدوم قوی تره که شنیداری قوی تر بود و بهم توصیه کرد طوری بخونم که صدای خودمو بشنوم گفت اینجوری بهتر یاد میگیری و حرفشو کاملا قبول دارم
4- گفت در خلاصه برداری سعی کن فعل جمله اتو حذف کنی ، فعل در جمله باعث میشه دیر در ذهن هک بشه
دیگه یادم نمیاد چی گفت:D ، یادم بیاد حتما برای دوستان عزیز می نویسم:ad54ad:

Boloor

New member
سلام دوستان گلم :)
یکی از همکارای من که امسال ارشد دانشگاه تهران البته در رشته حقوق قبول شد ازش پرسیدم چیکار کردی برا درس خوندن که چند مطلب بهم یاد داد من هم خدمت شما دوستان گرامی میگم امیدوارم مفید واقع بشه برای دوستان
تذکراتی که داد این بود که:
1- برای جزوه برداری از کاغذ خط دار استفاده نکن
2- خلاصه برداری که میکنی یک چهارم متن اصلیت باشه
3- بعد یه چند تا سوال ازم پرسید تا ببینه حافظ دیداری ، شنیداری یا لامسه کدوم قوی تره که شنیداری قوی تر بود و بهم توصیه کرد طوری بخونم که صدای خودمو بشنوم گفت اینجوری بهتر یاد میگیری و حرفشو کاملا قبول دارم
4- گفت در خلاصه برداری سعی کن فعل جمله اتو حذف کنی ، فعل در جمله باعث میشه دیر در ذهن هک بشه
دیگه یادم نمیاد چی گفت:D ، یادم بیاد حتما برای دوستان عزیز می نویسم:ad54ad:

مرسی دوست عزیز از راهنمایی های خوبت. خیلی ممنون.:riz304:

hirkania

New member
سلام دوستان اميدوارم حالتون خوب باشه خسته ام نباشين
من تازه شروع كردم به خوندن
خواستم بپرسم كه برا ميكروب از كتاب دكتر بهادر كدوم فصول بيشتر اهميت داره چون يه مقدار حجم مطلب بالاست
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين موفق باشين

mahdieh

New member
راستیhirkania .. چقدر اسمتون سخته
یه پیشنهاد دارم براتون یه کتابی هست از انتشارات کتابخانه فرهنگ که کلیات میکروب شناسی البته بخش باکتری ها رو نداره اما راجع به ساختمان و تاریخچه و انتی بیوتیک ها کامله
به اسم
کلیات میکروب شناسی پزشکی
نویسنده: محمدحسین یزدی
کتاب کوچیک ولی فوقالعاده ای هست
و خلاصه ای از جاوتز زینسر و مورای و واکر

بالا