کلید اسرار!

mohana

Well-known member
جقدر شما سرت شلوغه.یعنس نیم ساعت هم وقت اضافی نداری؟ بابا وقت شناس.

آخه مشكل اينه ك نيم ساعت كمه
يادتون نيس؟؟؟
تا ساعت سه شب چهار نفري داشتيم با هم بحث ميكرديم؟؟؟
آخرشم ك هركي رو نظر خودش موند:ph34r-smiley:

PCR

New member

وقتی یکی میاد خون مردمو تو شیشه میکنه، وقتی کسی با آبروی یه عده بازی میکنه، وقتی یکی نتیجه یه عمر زحمت مردمو ورمیداره در میره، و............، اونوقت مجازاتش غیر انسانیه؟؟!!
بحث رو این نیست که این مجازات غیرانسانی صحیح هست یا نه؟که میشه تو یه تایپیک جداگانه تناسب گناه با مجازات در قران رو بحث کرد.بحثی که اینجا هست روی این هست که آدم با خوندن مجازات غیر انسانی طبیعتا نباید پاروم بشه......مگر افراد دارای بیماری مازوخیزم که از آزار دیگران لذت میبرن

PCR

New member
آخه مشكل اينه ك نيم ساعت كمه
يادتون نيس؟؟؟
تا ساعت سه شب چهار نفري داشتيم با هم بحث ميكرديم؟؟؟
آخرشم ك هركي رو نظر خودش موند:ph34r-smiley:

حالا شما افتحار بدین نیم ساعت تو بحث باشین اگه بیشتر از نیم ساعت شد جلسه رو به نشانه اعتراض ترک کنین

mohana

Well-known member
اصلا نميدونم بحث سر چيه اخه...
اجازه بدين اول اين 15 صفحه رو بخونم بين آنتراكتام ميام:ad54ad:

setayesh71

New member
بحث رو این نیست که این مجازات غیرانسانی صحیح هست یا نه؟که میشه تو یه تایپیک جداگانه تناسب گناه با مجازات در قران رو بحث کرد.بحثی که اینجا هست روی این هست که آدم با خوندن مجازات غیر انسانی طبیعتا نباید پاروم بشه......مگر افراد دارای بیماری مازوخیزم که از آزار دیگران لذت میبرن

ببین دوست من . دنیا همینی نیست که ما می بینیم . این دنیای مادی یه ماورایی هم داره . چیزی که از درک و حواس پنج گانه ی ما جداست .
خدا کسی رو شکنجه نمیکنه بلکه اون نفس اعمال انسانه که باعث شکنجه اش می شه . بابا شما خودت دانشجویی حتما دین و زندگی خوندی ! اعمال و پاداش و مجازاتشون 3 دسته دارن که این اعمال دنیوی ما و پاداش یا مجازات اخرویمون چیزی نیست که خدا بخواد تعیین کنه یا خدا بخواد شکنجه کنه بلکه اون نفس عمل خودمونه که دریافتش می کنیم . اعمال زشت هم به صورت شکنجه ها و آتیش های سخت خودشونو نشون میدن

AWWA

New member

من به شخصه وقتی تو قرآن می خونم که ظالما دیر یا زود به سزای کاراشون میرسن،احساس امنیت و آرامش میکنم. از طرفیم حساب کار میاد دستم که اون طرفا نچرخم.

PCR

New member
ببین دوست من . دنیا همینی نیست که ما می بینیم . این دنیای مادی یه ماورایی هم داره . چیزی که از درک و حواس پنج گانه ی ما جداست .
خدا کسی رو شکنجه نمیکنه بلکه اون نفس اعمال انسانه که باعث شکنجه اش می شه . بابا شما خودت دانشجویی حتما دین و زندگی خوندی ! اعمال و پاداش و مجازاتشون 3 دسته دارن که این اعمال دنیوی ما و پاداش یا مجازات اخرویمون چیزی نیست که خدا بخواد تعیین کنه یا خدا بخواد شکنجه کنه بلکه اون نفس عمل خودمونه که دریافتش می کنیم . اعمال زشت هم به صورت شکنجه ها و آتیش های سخت خودشونو نشون میدن

حتی در صورتی که در نظر بگیریم که این عذاب نتیجه ی اعمالی باشه که انسان انجام داده باز هم این مورد هست که چه کسی این عذابها رو نتیجه ی این اعمال مقرر کرده؟مگه کسی جز خدا تعیین کرده که نتیجه ی مجازات یه عمل مثلا آتش باشه.مپر کسی جز خدا نعیین کرده که در جهنم به هر کس آب جوش بخورانند؟مپر کسی جر خدا تعیین کرده که سرب داغ به کسی بچشونن؟
بازم میگم بحث روی این موارد نیست که این عذاب ها به چه دلیل هست.قضیه اینجاست که طبیعتا کسی با خوندن و متصور شدن اینکه شخصی رو در آتیش میسوزونن و یا آب چرکین در دهانش میریزن یا غلاده به گردنش میزنن نباید آروم بشه

PCR

New member

من به شخصه وقتی تو قرآن می خونم که ظالما دیر یا زود به سزای کاراشون میرسن،احساس امنیت و آرامش میکنم. از طرفیم حساب کار میاد دستم که اون طرفا نچرخم.

واقعا شما با دیدن اینکه یه عده رو به خاطر ظلمی که انجام دادن به بدترین شکل مجازات میکنن احساس آرامش میکنین...در اینصورت من میتونم برای آرامش بیشتر به شما سری فیلمهای اره رو پیشنهاد کنم.مخصوصا سری 3 ..شما تو این سری با افرادی مواجه پمیشین که پول جروم خوردن.....شرط آزادیشون این هست که هر کی هر چقدر بیشتر از بدن خودش رو بکنه و در ترازو قرار بده آزاد میشه...اوج لدت و آرامش اون قسمتی هست کهخ افراد به خاطر گناهی که انجام دادن روده شکم خوشون رو پاره میکنن و شروع به در آوردن روده های خودشون میکنن تا وزن بیشتری رو در ترازو قرار بدن.....من برای آرامش شما اره 2 رو هم پیشنهاد میکنم اونجا مجازات های سنگین تری برای افرادی که گناه کار بودن در نظر گرفته شده...

AWWA

New member

حتی در صورتی که در نظر بگیریم که این عذاب نتیجه ی اعمالی باشه که انسان انجام داده باز هم این مورد هست که چه کسی این عذابها رو نتیجه ی این اعمال مقرر کرده؟مگه کسی جز خدا تعیین کرده که نتیجه ی مجازات یه عمل مثلا آتش باشه.مپر کسی جز خدا نعیین کرده که در جهنم به هر کس آب جوش بخورانند؟مپر کسی جر خدا تعیین کرده که سرب داغ به کسی بچشونن؟
بازم میگم بحث روی این موارد نیست که این عذاب ها به چه دلیل هست.قضیه اینجاست که طبیعتا کسی با خوندن و متصور شدن اینکه شخصی رو در آتیش میسوزونن و یا آب چرکین در دهانش میریزن یا غلاده به گردنش میزنن نباید آروم بشه

ما هر روز خودمون دقیقا" از این کارا می کنیم ! تا کسی در حقمون بدی می کنه می خواییم زود تلافیش کنیم یا مثلا" استاد به دانشجوهاش میگه": بخونین قبولین، نخونین افتادین، یه ذره ارفاقم در کار نیست. خدا جهنمو نشون داده به جاش بهشتم نشون داده. تازه برای جبران اشتباه کلی آوانتاژ برامون گذاشته.
مثلا" برای یک اشتباه به همان میزان مجازات هست،ولی برای یک کار خوب ده برابر! اگه استادام مثل خدا به ازای هر جواب درست،ده برابر بیشتر نمره میدادن و برای هر سوال غلط به اندازه یک برابر نمره کم می کردن دیگه کسی نمی افتاد. اگه کسی تحت این شرایط بیفته،دیگه وضعیتش ببین چقد خرابه دیگه!!
توبه و شفاعتم که دیگه توضیح نمی خواد.
برای فکر بد کردن تا وقتی به عمل تبدیل نشده جرمی نوشته نمیشه ولی برای فکر خوب کردن حتی اگه تبدیل به عمل نشه بازم پاداش هست. و هزار مورد دیگه.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member

منم بهت فیلم شکارچی شهرو پیشنهاد می کنم ببینی. اونجا نقش اول فیلم تا جایی که راه داره به طرف فرصت میده. تا اونجا که اطرافیانش شاکی میشن. ولی دیگه بعضیاشون کارو به جایی می رسونن که دیگه صبرش تموم میشه. خدا مهربونه چون از "آه" مظلوم نمیگذره.

AWWA

New member
مثل اینکه خسته شدیم. بقیش بمونه برا بعد.آره؟موافقی؟

mohana

Well-known member
من همه صفحاتو نخوندم
تا يه جايي موضوع بحث تغيير كرد مگه نه؟

الان هم سر اينه كه چرا بايد گناهكارا مجازات شن؟

AWWA

New member
مجددا" سلام محنا جون. آره هرچی به ذهنت میرسه بنویس. بقیه ام میان دلایل خودشونو می نویسن.

AWWA

New member

اینم من با یه مثال ساده جواب میدم. فرض کن تو یه بازی ابداع کردی. میری به مرکز ثبت بازی ها،یکی از اولین چیزایی که ازت می پرسن اینه که قوانین این بازی چیه؟ اگه کسی خطا کرد چه جریمه ای باید براش در نظر گرفت؟
حالا اینکه فقط یه بازیه و چندان اثری روی زندگی خود آدما و اطرافیانشون نداره. پس چطور ممکنه خدا دنیا رو خلق کرده باشه بدون هیچ قانونی، و هیچ پاداش و جریمه ای تو کار نباشه!! اگه خدا این قانونا رو تعیین نمی کرد میشد ازش ایراد گرفت. در حالی که همه می دونیم که خدا باید بی عیب ونقص باشه.

بالا